1982 рік

1982

ПЕРШІ УСПІХИ

В 1982 році футболісти «Нафтовика» вперше за свою коротку історію завоювали Кубок області і прийняли старт в самому масовому футбольному турнірі – першості УРСР серед команд колективів фізкультури. «Нафтовик» відмовився від участі в Кубку УРСР серед команд колективів фізкультури, ставлячи за мету успішно виступити в першості. Тривалий час охтирчани лідирували в своїй зоні, але три поразки поспіль на фініші в Полтаві від місцевого «Локомотива», дзержинського «Шахтаря» (через дискваліфікацію охтирського стадіону гра відбулася в Полтаві), та в Куп’янську від «Металурга», відкинули «Нафтовик» на шосте місце, хоча від переможця зони його відділили тільки двоє очок. Незважаючи на зайняте місце «Нафтовик» добре провів сезон, демонструючи високий рівень гри.

Цьому сприяло те, що обрана структура гри постійно вдосконалювалася. Для цього були підсилені майже всі ланки команди. Зокрема, лінію атаки зміцнив Олександр Ткаченко, захисту – Сергій Грицун. У команді закріпилися молоді вихованці ДЮСШ (тренером якої в той час був Анатолій Олексійович Слободинюк) Олександр Сікун, Юрій Зінченко, Сергій Рубан. Повернувся після служби в збройних силах Віктор Бербеницький.

В цьому ж сезоні, 13 липня, «Нафтовик» провів на своєму полі товариську зустріч з командою майстрів другої ліги – харківським «Маяком» і переміг більш досвідченого суперника з рахунком 1:0. А 11 вересня охтирські футболісти зустрілися з ветеранами київського «Динамо». В стартовому складі киян вийшли такі відомі гравці, як Віктор Банников, Стефан Решко, Сергій Кузнецов, Віктор Колотов, Андрій Біба, Володимир Мунтян, Йожеф Сабо, Петро Слободян, Микола Пінчук, Віктор Кащей, Володимир Онищенко. На заміну виходили Євген Рудаков, Віктор Єрохін, Анатолій Пилипчук, Віктор Семенов, Євген Мірошін. Охтирським футболістам було ще важко змагатися з такими досвідченими суперниками і вони поступилися 0:2.

КУБОК ОБЛАСТІ

1. 1/8 фіналу. «НАФТОВИК» – «СВЕМА» (Шостка) – 2:1
Охтирка. Стадіон «Спартак».
Голи: невідомо.

2. 1/4 фіналу. «КРИСТАЛ» (Суми) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:0, 0:0) (по пенальті – 1:3)
Суми.
Гол: В.Гальченко.

В основний час рахунок не було відкрито. В додатковому господарі вийшли вперед – відзначився Олександр Давиденко. Згодом Віктор Гальченко зі штрафного відновив рівновагу. Півфіналіста визначили післяматчеві пенальті, які краще виконали охтирчани.

3. 1/2 фіналу. «НАФТОВИК» – «ЯВІР» (Краснопілля) – 1:0
Гол: невідомо.

4. Фінал. «НАФТОВИК» – «ФРУНЗЕНЕЦЬ» (Суми) – 1:0 (0:0)
Гол: О.Ткаченко.

Вперше в історії Сумщини фінальний матч проводився в Охтирці. Здавалося усі жителі міста вирушили на міський стадіон. Тим більше що на шляху до фіналу фрунзенці перемогли охтирський «Спартак».

В першому таймі гра проходила з перемінним успіхом. По всьому полю йшла жорстка, безкомпромісна боротьба. Але в тому і принада кубкових матчів, що нібито за зовні непоказним малюнком змагання ховається боротьба темпераментів, почуттів, нервів, фізичної витривалості. Та й ціна голу у кубкових матчах значно вища, ніж у чемпіонаті. Цього разу він був єдиний. Але і його виявилось достатньо, щоб завоювати Кубок. На початку другого тайму «Нафтовик» подавав черговий кутовий. М’яч, посланий у штрафний майданчик, сумські захисники відбити не змогли, його перехопив Ткаченко і спрямував в сітку. До кінця зустрічі рахунок не змінився.

Цієї хвилини чекали довго. Сотні уболівальників оточили футболістів, щоб привітати їх із заслуженим успіхом. Під оплески присутніх гравцям «Нафтовика» було вручено Кубок і почесні грамоти. Радість сяяла на обличчях переможців. Адже здобутим успіхом вони вписали ще одну яскраву сторінку в історію команди.

НАША ДОВІДКА

Кубок Сумської області, як і чемпіонати офіційно проводяться з 1949 року. Приводимо всіх володарів кубка

1949 рік         «ЗІРКА» (Конотоп)

1950 рік         «ЗІРКА» (Конотоп)

1951 рік         «МАШИНОБУДІВНИК» (Суми)

1952 рік.         «МАШИНОБУДІВНИК» (Суми)