1983 рік

НАБУВАЮЧИ ДОСВІДУ

1983 1В цьому сезоні Кубок області знову у нафтовиків, а в чемпіонаті УРСР в своїй зоні охтирчани протягом усього сезону вели боротьбу за перемогу, але зайняли третє місце – поступившись чемпіону УРСР ірпінському «Динамо» тільки двома очками. Через ряд об’єктивних причин команда не змогла виступити краще. Цьому перешкодила недостатня підготовка, відсутність стабільного складу команди. Зокрема місяць не грав Віктор Гальченко – головний диригент атаки. Краще зіграти не дозволили й травми Володимира Коломійця, Василя Єрмака, Анатолія Басова.

Вже у розпалі сезону до команди приєднались ОлександрДовбій, ІгорСтроганов, СергійРуденко. До честі футболістів, вони мужньо боролись і зайняли високе місце в своїй зоні.

Арбітри матчу «Нафтовик» – «Динамо» (Київ). Зліва на право Забийворота, Попов, Мірошниченко.

3 липня для охтирських уболівальників було організовано ще одне футбольне свято. В гості завітали прославлені ветерани київського «Динамо». Зустріч виявилася видовищною і багатою на голи. І хоча кияни продемонстрували високу індивідуальну майстерність, все ж таки запал молодих дався взнаки. В доброзичливій обстановці футболісти «Нафтовика» перемогли з рахунком 5:3. Цю зустріч обслуговував охтирський арбітр, суддя національної категорії Євген Попов.

А 8 жовтня до Охтирки приїхали дублери київського «Динамо», більшість яких з них в недалекому майбутньому (1986 рік) завоювали Кубок володарів кубків Європейських країн. І хоча футболісти «Нафтовика» поступилися набагато сильнішому супернику – 1:5, але показали змістовну гру і набули досвіду виступів з досвідченими колективами, що в подальшому допомогло команді успішно боротися за путівку до другої ліги серед найкращих аматорських команд України.

Голи: А.Єрмак – 2.

Матчі між земляками завжди проходять у впертій і напруженій боротьбі. Не став винятком і цей поєдинок. Більш досвідчені на той час футболісти «Спартака» після голу Каракова повели в рахунку. Та хвилин за 15 до закінчення зустрічі Анатолій Єрмак зрівнює рахунок. А вже коли здавалося, що додаткового часу не уникнути, Душков стрімко пройшов по правому краю атаки і зробив прострільну передачу в штрафний майданчик. На цю передачу відгукнувся Анатолій Єрмак, пробив головою і голкіпер Василь Попов, який в тому сезоні грав за спартаківців, закинув м’яч у власні ворота.

2. 1/4 фіналу. «НАФТОВИК» – «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – 3:2

Голи: невідомо.

3. 1/2 фіналу. «ЛИВАРНИК» (Суми) – «НАФТОВИК» – 4:5

Суми.

4. Фінал. «НАФТОВИК» – «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – 5:2

Голи: А.Єрмак – 2, В.Гальченко, А.Басов, В.Коломієць.

Футболісти «Нафтовика» вийшли на фінальний матч гранично зібраними і настроєними на перемогу. Кожний уболівальник, який був присутній на грі, побачив у діях охтирських гравців цікаві комбінації, стрімкі флангові атаки. Протягом усієї зустрічі глядачі не нудьгували. Перемігши, «Нафтовик» вдруге підряд завоював почесний трофей. Переконлива і заслужена перемога. З нею щиро вітали гравців всі прихильники команди.

1983 4

«Нафтовик» – володар Кубка області 1983 року

1983 4

Радість перемоги

КУБОК СЕЗОНУ – ПРИЗ ГАЗЕТИ «ЧЕРВОНИЙ ПРОМІНЬ»

В 1983 році обласна молодіжна газета «Червоний Промінь» вперше організувала турнір для кращих команд області, в якому прийняли участь: «Ливарник» (Суми) – володар Кубка області 1980,1981 років, «Нафтовик» (Охтирка) – володар Кубка області 1982, 1983 років і «Спартак» (Охтирка) – чемпіон області 1983 року. Ігри проводилися за коловою системою.

1. «СПАРТАК» (Охтирка) – «НАФТОВИК» – 0:0

2. «НАФТОВИК» – «ЛИВАРНИК» (Суми) – 0:0

«НАФТОВИК»: Руденко, Басов, Довбій, Овечкін, Яїчник, Дертенець, Коломієць, Гальченко, Рубан, Строганов, Душков.

«ЛИВАРНИК»: Ковальов, М.Кружко, Ніколенко, В.Кружко, Тараненко, Лещенко, Каравай (Коробко), Терещенко, Мальчевський (Ротенберген), Мироненко, Фоменко.

Зустрічалися команди, гідні одна одної. По-перше обидві в цьому сезоні захищали честь області в першості УРСР серед команд колективів фізкультури, а по друге дві зустрічі між ними в рамках республіканського турніру завершилися перемогою «Ливарника», так що в принциповому поєдинку господарі прагнули реваншу. Поєдинок розпочався з наступу господарів, які впевнено пішли вперед. Та поступово гра вирівнялась, періодично, небезпечні моменти виникали біля обох воріт. Господарям в першому таймі допомагав... вітер, який ускладнював дії гостей. Та поступово сумчани перехопили ініціативу і створили кілька небезпечних моментів. Але в більшості випадків футболістів підводила поспішність в передачах на завершальній стадії атак. А чи були можливості для взяття воріт? Були. Та на висоті виявилися воротарі Руденко і Ковальов, які парирували небезпечні удари Строганова, Гальченка, Коробка, Мироненка...

3. «НАФТОВИК» – «СПАРТАК» (Охтирка) – 2:0

4. «ЛИВАРНИК» (Суми) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

Суми.

«ЛИВАРНИК»: Ковальов, Ольшанченко, (Коробко), Ніколенко, Тараненко (Гайдар), М.Кружко, Лещенко, Каравай (В.Мальчевський), Терещенко, Ротенберген, В.Кружко, Бойко (С.Мальчевський).

«НАФТОВИК»: Руденко, Басов, Довбій, Яїчник, Дертенець, Коломієць, Гальченко, Рубан, Строганов, Душков, Віслов.

Матч мав кубковий характер – його переможець здобував перемогу в турнірі. Ініціативою почергово володіли то сумчани, то охтирчани, які сміливо йшли на штурм воріт. Здавалось ось-ось гості досягнуть успіху, та поспішність у вирішальний момент підводила футболістів. Та й поле було слизьким, втримувати і передавати м’яч, було нелегко. Найкраще прилаштувався до цього нападаючий «Ливарника» Анатолій Ротенберген, який упродовж усього матчу тримав у напрузі захисників «Нафтовика». Під час однієї з атак Анатолій пройшов правим краєм, зробив прострільний пас вздовж воріт, і Володимир Терещенко першим відгукнувся на його передачу. Сталося це наприкінці першого тайму. У другому – гра була ще напруженішою. Душков, Гальченко Коломієць, Гайдар, Коробко, Каравай були близькими до успіху, та їхнім ударам не вистачало точності.

ТРЕТЯ ЗОНА

1. «НАФТОВИК» – «ЛИВАРНИК» (Суми) – 0:1 (0:0)

Перший удар по м’ячу зробили гості. Футболісти «Нафтовика», перехопивши його, перейшли в наступ. Певно ніхто не мав сумніву, що «Нафтовик» налаштувався тільки на перемогу. Але, на жаль для охтирських вболівальників, цього не сталося. Все частіше гравці «Ливарника» з’являлися біля воріт голкіпера охтирської команди. Відчувалося, що сумчани переважали господарів у фізичній підготовці, краще комбінували і бачили поле, сміливіше вступали в боротьбу. Після першого тайму рахунок матчу не було відкрито.

Другий тайм охтирчани розпочали жвавіше. Виникло кілька небезпечних ситуацій, які могли закінчитися взяттям воріт. Але голкіпер і захист гостей виявилися на висоті. В середині тайму сумчани після подачі кутового відкрили рахунок. Після цього «Нафтовик» знову активізувався. На 75-й хвилині у падінні через себе красиво і небезпечно бив по воротах Душков, але безрезультатно. Наступні атаки «Нафтовика» не принесли бажаного результату.

2. «ШАХТАР» (Олександрія) – «НАФТОВИК» – 0:1

Олександрія.

Гол: В.Коломієць.

Зустріч почалася атаками охтирчан і весь матч пройшов з їх перевагою. На цей раз глядачі побачили і хороші удари здалеку, і майстерний дриблінг, і вмілі комбінації. Всі охтирські футболісти без винятку зіграли добре і заслужено перемогли. Рахунок міг би бути значно більшим, якби при завершенні атак нападаючим «Нафтовика» не бракувало витримки.

3. «НАФТОВИК» – «БУДІВЕЛЬНИК» (Прип’ять) – 1:0

Гол: І.Строганов.

З першої і до останньої хвилин матчу охтирські футболісти провели у нападі. Але гравцям бракувало точності під час завершальних ударів по воротах. Принаймні три – чотири рази м’яч міг бути у сітці, та цього не трапилось. В команді «Нафтовика» добре зіграли, Коломієць, Василь Єрмак, Ткаченко, Строганов.

4. «НАФТОВИК» – «БІЛЬШОВИК» (Київ) – 2:0

5. «МАШИНОБУДІВНИК» (Бородянка) – «НАФТОВИК» – 3:2 (2:0)

Бородянка.

Голи: І.Строганов, О.Довбій.

Гра розпочалася в рівній боротьбі. Та крайні захисники «Нафтовика» у першому таймі допустили грубі помилки і охтирчани пішли на перерву, програючи господарям з рахунком 0:2. У другому таймі господарі довели рахунок до 3:0. Після цього охтирчани всією командою рішуче пішли в наступ, і Строганов та Довбій скоротили розрив до мінімуму. Міг відзначитися і Коломієць. З допомогою товаришів він вийшов віч-на-віч з воротарем, але пробив неточно.

Київ.

13. «НАФТОВИК» – «ХІМІК» (Черкаси) – +:– (неявка «Хіміка»)

0:0  +:–

В 1983 році команда зіграла 21 офіційну зустріч в яких одержала 12 перемог, 3 матчі завершила внічию і зазнала шести поразок, різниця м’ячів 32–22=+10.