1987 рік

ПОСТАВЛЕНЕ завдання ВИКОНАЛИ

 

1987 1У минулому сезоні блискучі перемоги над фаворитами першості чергувалися з нічиїми та поразками. Враховуючи це керівництво НГВУ націлило тренерський штаб команди на створення боєздатного колективу, який би зміг на рівних змагатися з різними суперниками. Акцент в команді було зроблено на поліпшення дисципліни, відповідальності гравців на футбольному полі і за його межами, тобто на створення колективу однодумців. В сезоні-87 перед «Нафтовиком» була поставлена ціль – пробитися в десятку кращих команд зони.

Перед своїм другим чемпіонатом комплектувати команду прийшлося, практично, заново. Був запрошений до «Нафтовика» досвідчений півзахисник Борис Шуршин, який пройшов школу першої («Колос» Нікополь) та вищої («Дніпро» Дніпропетровськ) ліг. Із горлівського «Шахтаря» прийшли захисник Анатолій Сорокін та півзахисник Григорій Поляков, із «Стахановця» – нападаючі Віталій Хромей, Віктор Макаренко та В’ячеслав Безверхий. Місце в воротах було довірено досвідченому Віктору Жуку, який грав до цього в запорізькому «Металурзі». Поповнили колектив і молоді гравці: Вадим Колесник з роменського «Електрону» та Віталій Парахневич з олександріївського «Колосу».

На перший тренувальний збір команда вирушила до Шостки, де адміністрація спортивного клубу «Свема» створила необхідні умови для підготовки. Футболісти займалися під час цього збору в основному загальнофізичною підготовкою, відновленням технічних навиків та награвали стандартні комбінації.

Другий збір у січні – лютому «Нафтовик» провів у Ялті. Основна увага зосереджувалась на спеціальній підготовці, перевірці кандидатів в команду. Перевіркою готовності «Нафтовика» до важкого сезону стали контрольні ігри з майбутніми суперниками, проведені на футбольних полях Криму. З однаковим рахунком 1:0 охтирчани перемогли павлоградський «Шахтар» (Анатолій Єрмак), та керченський «Океан» (Віктор Макаренко). По два «сухих» м’ячі забили «Нафтовику» суперники під час матчів з тернопільською «Нивою» і в повторній зустрічі з павлоградцями. У поєдинку з ялтинським «Будівельником» два голи Олександра Бобуха принесли перемогу охтирчанам. З сімферопольською «Таврією» нафтовики розійшлися без забитих м’ячів.

Досвідчений фахівець Андрій Біба бачив, що команді ще не вистачає зіграності, колективний малюнок гри треба удосконалювати. Пошук «своєї» гри продовжувався все перше коло, і тільки на проміжному фініші вдалося досягти поставленої задачі. Цьому допомогла висока виконавська дисципліна в команді та морально-вольові якості кожного гравця.

Друге коло підтвердило правильність вибраного шляху. У команди з’явився свій ігровий почерк, прагнення досягти поставленого перед колективом завдання. «Нафтовик» набрав в другому колі 37 очок (найбільше з усіх команд шостої зони), випередивши за цим показником і чемпіона УРСР сімферопольську «Таврію». Відрадно й те, що охтирчани нікому не програли на своєму полі. І в підсумку – 6-е місце. Помітний успіх для команди, яка тільки другий сезон виступала серед команд майстрів.

На хорошому рівні провели цей сезон брати Василь та Анатолій Єрмаки, Анатолій Сорокін, Віктор Попович, Віталій Парахневич, Віталій Хромей. Але кращим, без сумніву, був досвідчений Борис Шуршин, який не тільки став кращим голеадором команди (14 м’ячів), але й уміло керував діями своїх товаришів, був диспетчером атак, успішно виконував розіграші стандартних положень.

3 грудня в Палаці культури заводу «Промзв'язок» відбулася зустріч вболівальників футболу з гравцями і тренерами футбольної команди «Нафтовик». Головний тренер Андрій Біба розповів про шлях, пройдений командою за два сезони. Торік «Нафтовик» зайняв 19 місце, а нині увійшов до шестірки кращих.

Були й труднощі. 52 матчі сезону зіграні з одним воротарем, бо не змогли знайти йому партнера. Нелегко довелося з укомплектуванням команди. Щоб вирішувати проблему футболістів треба ростити своїх. Для цього необхідно створити при команді спортивно-юнацьку школу.

Найбільше схвальних слів випало, звичайно, на долю Бориса Шуршина. Йому ж під оплески присутніх було вручено спеціальний приз кращого бомбардира. Команду привітав начальник НГВУ Роман Костянтинович Рапій. Зупинився він і на питанні розширення матеріальної бази для розвитку фізкультури і спорту. Незабаром, сказав він, розпочнеться будівництво спортивного комплексу з плавальним 25-метровим басейном, легкоатлетичним манежем та іншими спорудами. Продовжиться робота по впорядкуванню стадіону «Нафтовик», зокрема збільшиться кількість трибун.

1987 2

 

«НАФТОВИК» – 1987

Зліва на право. Нижній ряд: Володимир СОЛОВЙОВ (адміністратор), Віктор ПОПОВИЧ, Борис ШУРШИН, Василь ЄРМАК, Владислав МАНЬКУТА, Юрій ФОКІН, Григорій ПОЛЯКОВ, Володимир КИРИЛЕНКО, Євген МАВРОМАТІ (лікар)

Верхній ряд: Валерій ДУШКОВ (тренер), Анатолій ЄРМАК, Микола НАСТАШЕВСЬКИЙ, Сергій ФОМІН, Віталій ХРОМЕЙ, Віктор ЖУК, Юрій ЛЕНЬ, Анатолій СОРОКІН, Вадим КОЛЕСНИК, Петро БІЛОУС (водій), Андрій БІБА (головний тренер), Євгеній ЖИЛЯКОВ (водій).

ІГРИ «НАФТОВИКА» В ЧЕМПІОНАТІ СРСР 1987 року

1 (41). «МАЯК» (Харків) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Харків.Стадіон ДЮСШ №5. 23 березня 1987 р. 500 глядачів.

Судді: Литвинов, Котов, В.Звягінцев (усі Донецьк).

«МАЯК»: Дудка, Поляков (Суббота, 83), Лопатенко, Пташко, Леднєй, Лаврик, Пец (А.Панков, 64), Р.Панков, Ярмак, Бондар (Павлов, 80), Яновський.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Поляков, Строганов, Бобух. Головний тренер: А. Біба.

Гол: 1:0 Бондар (69).

В чемпіонатах СРСР:

17-а поразка охтирчан.

13-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 43-й м’яч клубу.

2 (42). «ШАХТАР» (Горлівка) – «НАФТОВИК» – 3:2 (3:2)

Горлівка. Стадіон «Шахтар». 26 березня 1987 р. 3 000 глядачів.

«ШАХТАР»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Поляков, Строганов, Бобух. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Лапідус (2), 1:1 Строганов (7), 2:1 Авдєєнко (18), 2:2 Шуршин (20), 3:2 Баткаєв (33).

Попереджений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

18-а поразка охтирчан.

Строганов забив свій 1-й м’яч і 43-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 1-й м’яч і 44-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 44-й, 45-й, і 46-й м’ячі клубу.

1987 3Перед матчем пішов сніг, але в останню мить було вирішено, що їхати грати в Єнакієве сенсу немає, краще провести матч на своєму стадіоні в Горлівці. Ось в таких складних умовах і проходила ця гра. Події в матчі розгорталися стрімко. Уже на другій хвилині Лапідус забив перший м’яч. Через п’ять хвилин гості зрівняли рахунок – захисники «Шахтаря» «проґавили» ривок Строганова. Необхідно відмітити що й ці, і наступні забиті м’ячі в значній мірі були зумовлені непогодою. Футболісти сковзались по сніжному покриттю, падали і хтось із суперників в окремих ігрових епізодах виявлявся більш удачливим. На 18-й хвилині Авдєєнко, вигравши дуель «на швидкість» у захисників охтирчан, вивів «Шахтар» вперед. Але уже через дві хвилини удар зі штрафного Шуршина досяг цілі і рахунок зрівнявся. Потім гірники провели декілька гострих атак, одна з яких принесла успіх – на 33-й хвилині Баткаєв забив черговий м’яч. Після цього гірники, мабуть, вирішили не спокушувати долю, приділивши більше уваги обороні. Робили вони це самовіддано, цілеспрямовано, і тому «Нафтовик» по суті до кінця матчу не мав шансів зрівняти рахунок.

На фото: Борис Шуршин (в центрі)

3 (43). «НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 1:0 (0:0)

Суми.Стадіон ЧРЗ. 30 березня 1987 р. 1 500 глядачів.

Суддя: В.Звягінцев (Донецьк).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович (Дертенець, 90), Сорокін, А.Єрмак (Безверхий, 86), В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох (Парахневич, 46), Поляков, Строганов, (Хромей, 77), Бобух (Макаренко, 80). Головний тренер Андрій Біба.

«ЗАКАРПАТТЯ»: Надь, Касперський, Товт, Коман, Пахомов, Ковач, Гецько, Ступар, Ловська, Зубанич, Ципле (Тулайдан, 65).

Гол: 1:0 Поляков (74).

В чемпіонатах СРСР:

15-а перемога охтирчан.

Поляков забив свій 1-й м’яч і 45-й м’яч клубу.

13-й матч охтирчан на «нуль».

4 (44). «НАФТОВИК» – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – 2:1 (2:0)

Лебедин.Стадіон «Авангард». 2 квітня 1987 р. 2 100 глядачів.

Суддя: В.Драчук, Ю.Шолковський, П.Король (усі – Вінниця).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак (Макаренко, 86), Сорокін, В.Єрмак Поляков, Фомін, Попович, Шуршин (Дертенець, 88), Горох, Бобух (Безверхий, 46), Строганов (Хромей 70). Головний тренер Андрій Біба.

«ПРИКАРПАТТЯ»: Баталов, Гуменяк, Ватаманюк, Чикало, Мельничук, Думанський, Турянський, Савка, Дебенко, М.Юрченко, Мельник.

Голи: 1:0 Строганов (42), 2:0 Бобух (43), 2:1 Дебенко (65).

В чемпіонатах СРСР:

16-а перемога охтирчан.

Строганов забив свій 2-й м’яч і 46-й м’яч клубу.

Бобух забив свій 5-й м’яч і 47-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 47-й м’яч клубу.

1987 4У зв’язку з поганим  станом поля в Сумах зустріч відбулася в Лебедині. Це стало своєрідним сюрпризом для місцевих вболівальників, які з великим задоволенням прийшли подивитися поєдинок суперників. Лебединці добре підготували поле до гри, тож гравці «Нафтовика» прагнули віддячити господарям змістовною грою. З перших хвилин вони взялися атакувати ворота суперників, але захисники «Прикарпаття» грали безпомилково. Лише наприкінці першого тайму охтирським футболістам вдалося двічі добитися успіху. Спершу відзначився Строганов, який здійснив сміливий прохід і влучним ударом у дальній кут примусив прикарпатців розпочати з центру поля. А за хвилину відзначився Бобух, після того, як помилився при прийомі м’яча воротар гостей. Після перерви охтирчани чимало часу володіли ігровою та територіальною ініціативою, але розвинути успіх їм не вдалося. Надто невдало і поспішно діяли гравці на завершальному етапі. Гостям вдалося скоротити розрив у рахунку.

 

 

 

Тренерський дует 1987 року (Андрій Біба та Валерій Душков).

 

5 (45). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Ірпінь) – 1:1 (0:1)

Суми.Стадіон СК «Фрунзенець». 6 квітня 1987 р. 3 000 глядачів.

Судді: М.Курилко, О.Науменко, А.Глазков (усі – Полтава).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак (Хромей, 85), Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Бобух (Макаренко, 67), Строганов. Головний тренер Андрій Біба.

«ДИНАМО»: Циткін, Тризна (Фокін, 84), Куцев, Корнієць, Лазаренко, Демченко (Хоменко, 30), Перепелиця (Тернавський, 76), Тютюнник, Стельмах, Миколаєнко, Литвинов.

Голи: 0:1 Перепелиця (38), 1:1 Поляков (49).

Попереджений: Стельмах.

В чемпіонатах СРСР:

11-а нічия охтирчан.

Поляков забив свій 2-й м’яч і 48-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 48-й м’яч клубу.

Уже перші хвилини показали, що динамівці не збираються відсиджуватись в обороні, а будуть сміливо атакувати. Це підтвердив подальший перебіг подій на полі. Чим же відповідали охтирчани? Вони прагнули діяти широко, багато атакуючи, але це не давало позитивного результату, надто поспішно діяли футболісти «Нафтовика». Динамівці ж більше рухалися по полю, їх комбінації були гострішими і продуманішими. І після однієї з них наприкінці першого тайму вони повели в рахунку. В цьому епізоді невдало зіграли захисники і воротар «Нафтовика», які понадіялися один на одного і «допомогли» гравцям «Динамо» без особливих зусиль переправити м’яч у ворота. Охтирські футболісти відігралися на початку другого тайму. Їм вдалася швидка атака, після якої Поляков вийшов на побачення з воротарем гостей і точним ударом примусив динамівців розпочати з центру поля. До кінця зустрічі в охтирчан було ще кілька сприятливих моментів для того, щоб добитися успіху, але жодним вони не змогли скористатися.

6 (46). «НАФТОВИК» – «СПАРТАК» (Житомир) – 0:0

Суми.Стадіон СК «Фрунзенець». 9 квітня 1987 р. 3 000 глядачів.

Судді: О.Науменко (Полтава), А.Ісаков (Донецьк), В.Лебєдєв (Жданов).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Поляков, Строганов (Бобух, 53), Макаренко. Головний тренер Андрій Біба.

«СПАРТАК»: Рутковський, Устинов (Захаров, 30), Бєлоусов, Єрмаков, Стрихарчук, Баран (Желтоносов, 80), Малін, Мудрий (Сенюш, 89), Леонов, Шех (Кушнір, 88), Шишков.

Попереджений: Малін (53).

В чемпіонатах СРСР:

12-а нічия охтирчан.

14-й матч охтирчан на «нуль».

14-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Про те, що охтирські футболісти були настроєні на перемогу, свідчить той факт, що гості вперше наблизились до воріт «Нафтовика» в середині першого тайму. Причому діяли вони обережно, озираючись на свої тили. Справа в тому, що до цього моменту господарі поля весь час атакували. Багато роботи було у воротаря спартаківців Рутковського, не мали змоги розслабитися і захисники. Однак охтирчани наступали шаблонно, намагалися весь час пробитися через центр. Рідкі флангові атаки відбувалися далеко від штрафного майданчика. Кілька разів брав на себе гру досвідчений Шуршин, але його постійно опікали двоє спартаківців, котрі і руйнували атаки. Удари ж по воротах інших нападаючих та півзахисників були неточними, часто їм не вистачало раптовості, що так необхідно у футболі. Ігрова перевага «Нафтовика» не була реалізована в голи і в другому таймі. Відмінно діяв 18-ти річний охтирчанин Сергій Горох, який добре зарекомендував себе ще в минулому сезоні. Його можна було побачити і в захисті, і в організації атак, і в штрафному майданчику «Спартака». На початку тайму Сергій зробив дві навісні передачі на ворота суперників, але ними не змогли скористатися товариші по команді, які не зорієнтувалися в обстановці. Запам’ятався «постріл» охтирчан з далекої відстані. Воротар зумів відвернути загрозу. Гості ж відповідали хоча й рідкими, але небезпечними контратаками. Одного разу м’яч ледь не побував у воротах нафтовиків – в останній момент один з захисників вибив його на кутовий. Кінцівка цього напруженого матчу пройшла у взаємних атаках.

7 (47). «НИВА» (Тернопіль) – «НАФТОВИК» – 0:0

Тернопіль. Центральний стадіон. 14 квітня 1987 р. 6 000 глядачів.

«НИВА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Поляков, Строганов, Макаренко. На заміну виходили: Безверхий, Хромей, Дертенець. Головний тренер Андрій Біба.

Попереджений: Хромей.

В чемпіонатах СРСР:

13-а нічия охтирчан.

15-й матч охтирчан на «нуль».

15-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

8 (48). «БУКОВИНА» (Чернівці) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Чернівці. Стадіон «Буковина». 17 квітня 1987 р. 3 500 глядачів.

Судді: І.Дудка (Львів), В.Прошкін, М.Номака (обидва – Тернопіль).

«БУКОВИНА»: Нікітін, Сарафінчан, Томах (Цап, 46), Угренчук, Походзило, Шелепницький, Бурчак (Максимчук, 88), Гій, Олійник, Гузієнко (Бідулько, 85), Королянчук (Авраменко, 32; Руснак, 77).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Хромей, Строганов (Дертенець, 64), Макаренко (Бобух, 82). Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Олійник (58, з пенальті).

Попереджений: Фомін.

Вилучений: Фомін (друге попередження).

В чемпіонатах СРСР:

19-а поразка охтирчан.

16-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 49-й м’яч клубу.

9 (49). «ТОРПЕДО» (Луцьк) – «НАФТОВИК» – 1:0

Луцьк. Стадіон «Авангард». 23 квітня 1987 р. 3 500 глядачів.

Судді: В.Баглай, Ю.Соломатін, С.Щербак (усі – Київ).

«ТОРПЕДО»: Бурч, Бенько, Т.Корпонай, Фігель, Польний, Леськів, Кулішевич, Федецький (Поліщук, 68), Лихобицький (А.Корпонай, 46), Бердовський, Філонюк.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Горох, Дертенець, Хромей, Безверхий, Бобух. На заміну виходив: Строганов. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Федецький.

В чемпіонатах СРСР:

20-а поразка охтирчан.

17-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 50-й м’яч клубу.

10 (50). «АВАНГАРД» (Рівне) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Рівне. Стадіон «Авангард». 26 квітня 1987 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Туховський, В.Тульчинський, П.Попов (усі – Сімферополь).

«АВАНГАРД»: Кубишкін, Василюк, Кабанець, Суховій, Ісаєв, Різник (Соботюк, 88), Черненко (Григорович, 75), О.Баль, Самардак (Сарнавський, 88), Устинов (Синицький, 86), Новак.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Горох, Хромей, Строганов (Бобух, 46), Безверхий, Макаренко. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Устинов (15), 2:0 О.Баль (86).

Попереджений: Попович.

В чемпіонатах СРСР:

21-а поразка охтирчан.

18-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 51-й і 52-й м’ячі клубу.

1987 5

Атакує Борис Шуршин

 

11 (51). «НАФТОВИК» – «НИВА» (Вінниця) – 1:0 (1:0)

Суми.Стадіон СК «Фрунзенець». 30 квітня 1987 р. 3 000 глядачів.

Судді: А.Кафаджі (Одеса), Є.Кривченков (Іллічівськ), Ю.Степанов (Суми).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Безверхий (Дертенець, 73), Хромей, Попович, Шуршин, Горох, Бобух (Макаренко, 65), Строганов (Парахневич, 80). Головний тренер Андрій Біба.

«НИВА»: Загоруйко, Я.Заєць, Шевченко, Руденко, Бабарика, Сургай (Буловчак, 70), Савенко, Бондарчук, Карпиловський (Бойко, 74), Снилик (Мордовін, 80).

Гол: 1:0 Шуршин (39, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

17-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 2-й м’яч і 49-й м’яч клубу.

16-й матч охтирчан на «нуль».

Попович провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Невдало провівши чотири попередні матчі, в яких було здобуто лише одне очко, футболісти «Нафтовика» опинилися внизу турнірної таблиці. Відступати було нікуди. Тому на зустріч з вінницькою «Нивою» охтирчани виходили з одним бажанням – тільки перемогти і поповнити свій очковий багаж. Про це засвідчили перші хвилини цієї принципової зустрічі. Охтирчани міцно заволоділи ігровою і територіальною ініціативою, багато атакували, але реалізувати свою перевагу їм не вдалося. Гості, схоже, побудували свою тактику від оборони, вміло захищалися, а при нагоді контратакували. Та це не створювало особливої небезпеки захисникам «Нафтовика». Кілька разів охтирчани були близькими до взяття воріт, але у вирішальний момент підводило невміння вправно розпорядитися м’ячем або зайва поспішність при виконанні завершального удару. І все ж футболістам «Нафтовика» вдалося відкрити рахунок. Сталося це наприкінці першого тайму. Під час чергової атаки захисник «Ниви» рукою зіграв в своєму штрафному майданчику, за що суддя призначив одинадцятиметровий штрафний удар. «Нафтовики» прагнули збільшити рахунок, багато атакували, але більшого зробити їм не вдалося, надто прямолінійно і невпевнено діяли вони біля воріт гостей. А сприятливих моментів було вдосталь.

12 (52). «НАФТОВИК» – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – 3:2 (3:2)

Суми. Стадіон СК «Фрунзенець». 3 травня 1987 р. 1 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Дертенець (Макаренко, 85), Хромей, Попович, Шуршин, Горох, Парахневич (Безверхий, 73), Строганов. Головний тренер Андрій Біба.

«ПОДІЛЛЯ»: Фурцев, Пасемчук, Кісера (Журавльов, 46), Саулевич, А.Валенко, А.Нич, Е.Валенко, Бєляй (Муравський, 65), Юрчишин (Подлєвський, 82), Повар, Бугай.

Голи: 0:1 Е.Валенко (7), 0:2 Фурцев (20 з пенальті), 1:2 А.Єрмак (30), 2:2 Парахневич (32), 3:2 Шуршин (39).

Попереджені: Попович – Юрчишин.

В чемпіонатах СРСР:

18-а перемога охтирчан.

2-а вольова перемога «Нафтовика».

А.Єрмак забив свій 2-й м’яч і 50-й м’яч клубу.

Парахневич забив свій 1-й м’яч і 51-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 3-й м’яч і 52-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 53-й і 54-й м’ячі клубу.

13 (53). «ШАХТАР» (Павлоград) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Павлоград. Стадіон «Шахтар». 8 травня 1987 р. 1000 глядачів.

Судді: В.Авдиш (Сімферополь), А.Челишев, В.Сугак (обидва – Севастополь).

«ШАХТАР»: Консевич, Шаріппо, Гревцов, Кравцов, Паламарчук, Пащенко, Єськов (Цокур, 82), Оленєв, Кошелюк, Назаренко, Ведерников.

«НАФТОВИК»: Жук, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Хромей, Строганов (Дертенець, 73), Парахневич (Бобух, 46), Макаренко. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Оленєв (36, з пенальті), 1:1 Макаренко (87).

Попереджений: Кравцов.

В чемпіонатах СРСР:

14-а нічия охтирчан.

Макаренко забив свій 1-й м’яч і 53-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 55-й м’яч клубу.

14 (54). «НАФТОВИК» – СКА (Київ) – 1:1 (0:1)

Суми.Стадіон «Спартак». 16 травня 1987 р. 3 000 глядачів.

Суддя: Борисов (Житомир).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак (Безверхий, 50), Шуршин, Фомін, Горох, Хромей, Макаренко (Парахневич, 50), Бобух. Головний тренер Андрій Біба.

СКА: Симакович, Приходько, Коваленко, Опаренюк, Волотьок (Мітковський, 72), Лінін, Художилов, Ланцфер, Піскун, Фокін, Лень (Катеруша, 67).

Голи: 1:0 Лень (22), 1:1 Бобух (57).

Попереджений: Шуршин.

В чемпіонатах СРСР:

15-а нічия охтирчан.

Бобух забив свій 6-й м’яч і 54-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 56-й м’яч клубу.

Ан. Єрмак провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Аутсайдеру, армійцям Києва, як то кажуть, відступати було нікуди, і він вчинив гідний опір футболістам «Нафтовика». Гості першими відкрили рахунок після швидкої комбінації. В цій стандартній ситуації невпевнено зіграли захисники і воротар охтирчан. Пропустивши м’яч, нафтовики активізували свої дії, наполегливо атакували ворота гостей, але тривалий час їм не вдавалося добитися успіху. У більшості випадків вони діяли занадто стандартно, грішили неточностями і зайвою поспішністю. Значно змінився малюнок гри охтирчан у другому таймі з виходом на поле Парахневича. Молодий нападаючий діяв активно, наполегливо шукав шляхи до воріт армійців. Під час чергової атаки він прострільною передачею вивів один на один з воротарем гостей Бобуха, і останній встановив рівновагу. Сталося це на початку другого тайму. Після цього у охтирчан було ще кілька сприятливих моментів, щоб збільшити рахунок, та жодним вони не змогли скористатись.

15 (55). «НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 3:0 (2:0)

Суми. Стадіон «Спартак». 19 травня 1987 р. 4 000 глядачів.

Судді: В.Старовойт, А.Белецький, М.Осадчий (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Колесник (Дертенець, 66), Хромей (Безверхий, 71), Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Бобух, Макаренко (Парахневич, 58). Головний тренер Андрій Біба.

«ДЕСНА»: Хоменко, Ковальов, Іващенко, Литвин, Причиненко, Чура, Петренко (Мельниченко, 81), Сапронов, Беглєцов, Горшков (Антонов, 50), Жилін (Корнієнко, 46).

Голи: 1:0 Шуршин (8), 2:0 Попович (21), 3:0 Хромей (70).

Попереджені: Сапронов, Петренко.

В чемпіонатах СРСР:

19-а перемога охтирчан.

4-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 4-й м’яч і 55-й м’яч клубу.

Попович забив свій 3-й м’яч і 56-й м’яч клубу.

Хромей забив свій 1-й м’яч і 57-й м’яч клубу.

17-й матч охтирчан на «нуль».

У цій зустрічі охтирчани діяли змістовно, багато комбінували, тим самим не даючи суперникам можливостей для організації атак. Вміло скористалися гравці «Нафтовика» стандартними положеннями, після яких були забиті два красивих голи. Спочатку Шуршин справно реалізував штрафний, пославши м’яч у «дев’ятку», а згодом Попович з кутового майстерно закрутив його прямо в ворота. Такі голи довго пам’ятають болільники. А в кінці зустрічі Хромей довів рахунок до розгромного.

16 (56). «ЧАЙКА» (Севастополь) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Севастополь.Стадіон СК ЧЧФ. 24 травня 1987 р. 5 000 глядачів.

Суддя: А.Котов (Донецьк).

«ЧАЙКА»: Рудика, Борис, Бабич (Захаров, 46), Кишкін (Шелковой, 89), Коваленко, Жуков, Щетинін, Михеєв (Полянський, 81), Дієв, Медведєв (Лещинський, 46), Пацьков.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, Колесник, Шуршин, Фомін, Хромей, Строганов (Дертенець, 8), Макаренко (Парахневич, 82), Бобух (Безверхий, 69). Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Захаров (64).

В чемпіонатах СРСР:

22-а поразка охтирчан.

19-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 57-й м’яч клубу.

17 (57). «ОКЕАН» (Керч) – «НАФТОВИК» – 1:3 (1:0)

Керч. Стадіон 50-річчя Жовтня. 27 травня 1987 р. 2 500 глядачів.

Судді: В.Кибальников, В.Володін, В.Манзийчук (усі – Херсон).

«ОКЕАН»: Пархоменко, Захаряк, А.Волков, Аверков (Умрихін, 74), І.Волков (Сироватський, 60), Білозерський, Пронін (Андрєйченко, 60), Сюсько, Петров, Гущак, Костиков (Новіков, 54).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, Колесник (Дертенець, 59), Шуршин, Фомін, Поляков (Строганов, 81), Хромей, Макаренко (Парахневич, 69), Бобух (Безверхий, 46). Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Сюсько (34), 1:1 Хромей (72), 1:2 Дертенець (74), 1:3 Парахневич (82).

В чемпіонатах СРСР:

20-а перемога охтирчан.

3-я вольова перемога «Нафтовика».

Хромей забив свій 2-й м’яч і 58-й м’яч клубу.

Парахневич забив свій 2-й м’яч і 59-й м’яч клубу.

Дертенець забив свій 1-й м’яч і 60-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 58-й м’яч клубу.

18 (58). «НАФТОВИК» – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 1:0 (0:0)

Суми. Стадіон «Спартак». 1 червня 1987 р. 7 000 глядачів.

Суддя: О.Дуккер (Харків).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Хромей (Парахневич, 67), Поляков, Фомін, Попович (В.Єрмак, 85), Шуршин, Колесник (Строганов, 46), Макаренко (Горох, 46), Безверхий (Дертенець, 84). Головний тренер Андрій Біба.

«ЗІРКА»: Колаковський, Самофалов, Димов, Кучеренко, Литвинов, Черних, Шепітько (Бобиляк, 83), Федоров, Макогон, Калита, Канчельскіс.

Гол: 1:0 Парахневич (78).

В чемпіонатах СРСР:

21-а перемога охтирчан.

Парахневич забив свій 3-й м’яч і 61-й м’яч клубу.

18-й матч охтирчан на «нуль».

В. Єрмак провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Футболісти «Нафтовика» грали широко з підключенням до атак захисників. Охтирчани не лише були господарями поля, а й господарями становища. Тільки до середини першого тайму було створено три голеві моменти. Однак спочатку м’яч влучив у воротаря кіровоградців, а потім голкіпер двічі рятував команду від, здавалося, б вірних м’ячів. Просто невезінням цього назвати не можна. Швидше за все гравцям не вистачало технічної майстерності. І все ж «Нафтовик» продовжував наполегливо атакувати. Перед самою перервою гостям з великими зусиллями вдалося відстояти свої ворота. Після відпочинку охтирчани грали не менш енергійно і цілеспрямовано. Свіжішими і, головне, чіткішими стали дії «Нафтовика» після проведення замін. Парахневич та Строганов, які вийшли на заміну, разом з досвідченим Шуршиним не давали спокою захисникам «Зірки». В кінці зустрічі це і принесло успіх нафтовикам.

19 (59). «НАФТОВИК» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 0:0

Суми.Стадіон «Спартак». 4 червня 1987 р. 6 000 глядачів.

Судді: Ю.Сергієнко, П.Сагаян, В.Григоров (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Хромей (Парахневич, 70), Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Колесник (Дертенець, 80), Безверхий (Строганов, 75). Головний тренер Андрій Біба.

«КРИВБАС»: Чумак, Делі, Лозинський, Копил, Шевченко, Мотуз, Усатий, Рудинський (Таран, 85), Золотницький, Волкобой (Мальованець, 70), Дмитренко.

В чемпіонатах СРСР:

16-а нічия охтирчан.

19-й матч охтирчан на «нуль».

20-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

20 (60). СКА (Одеса) – «НАФТОВИК» – 1:0

Одеса.Стадіон СКА. 9 червня 1987 р. 3 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, Колесник, Шуршин, Фомін, Поляков, Хромей, Строганов, Бобух. На заміну виходили: Парахневич, Безверхий, Дертенець. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Гусєв.

В чемпіонатах СРСР:

23-а поразка охтирчан.

21-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 59-й м’яч клубу.

21 (61). «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв) – «НАФТОВИК» – 2:1 (0:1)

Миколаїв.Стадіон «Суднобудівник». 12 червня 1987 р. 2 200 глядачів.

Суддя: М.Зубрицький (Миколаїв).

«СУДНОБУДІВНИК»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, Колесник, Шуршин, Фомін, Поляков, Хромей, Безверхий, Макаренко. На заміну виходили: Парахневич, Строганов, Дертенець. Головний тренер Андрій Біба.

Голи:, 0:1 Макаренко (22), 1:1 Брунджадзе (64), 2:1 Парастаєв (88).

В чемпіонатах СРСР:

24-а поразка охтирчан.

Макаренко забив свій 2-й м’яч і 62-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 60-й і 61-й м’ячі клубу.

До перерви рахунок відкрив Макаренко, який вразив ворота із-за меж карного майданчика. В другому таймі «Суднобудівник» зрівняв рахунок. А в кінці матчу Парастаєв забив м’яч в ворота Жука руками. Але незважаючи на це суддя зустрічі Микола Зубрицький (до речі гру обслуговувала місцева бригада арбітрів) зарахував взяття воріт. Отже прикра поразка охтирчан.

22 (62). «НАФТОВИК» – «НОВАТОР» (Жданов) – 4:2 (3:0)

Суми. Стадіон «Спартак». 16 червня 1987 р. 3 500 глядачів.

Судді: О.Науменко, А.Панченко (обидва – Полтава), В.Гришко(Миргород).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Хромей (В.Єрмак, 84), Поляков (Горох, 70), Фомін, Попович, Шуршин, Колесник (Дертенець, 70), Макаренко (Парахневич, 58), Безверхий (Строганов, 58). Головний тренер Андрій Біба.

«НОВАТОР»: Єршов, Бутасков, Утченко, Поєдинцев, Дяченко, Бойко, Неплюхін, Сафонов, Павлов (Комаров, 46), Волков, Гамідов.

Голи: 1:0 Фомін (16), 2:0 Безверхий (18), 3:0 Шуршин (38, з пенальті), 3:1 Гамідов (67), 3:2 Неплюхін (73, з пенальті), 4:2 Хромей (82, з пенальті).

На 69-й хв. Шуршин не реалізував пенальті.

В чемпіонатах СРСР:

22-а перемога охтирчан.

Фомін забив свій 1-й м’яч і 63-й м’яч клубу.

Безверхий забив свій 1-й м’яч і 64-й м’яч клубу.

Хромей забив свій 3-й м’яч і 65-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 5-й м’яч і 66-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 62-й і 63-й м’ячі клубу.

Перед зустріччю з «Нафтовиком» ждановці посідали передостаннє місце в турнірній таблиці. До того ж в останньому турі вони вдома поступилися житомирському «Спартаку» – 0:6. В таких випадках супернику втрачати вже нічого і він чинить гідний опір. Так сталося і в цьому поєдинку, який проходив у захоплюючій боротьбі.

В першому таймі охтирчани забили три м’ячі і схоже рано повірили в успіх, бо в другому таймі їм довелося витримати атакуючий натиск гостей. Гравці «Новатора» відіграли два м’ячі і в кількох епізодах були близькими до того, щоб зрівняти рахунок, але надалі нафтовики діяли надійно і без зайвої поспішності, хоча напруження на полі трималося високе, і навіть коли Шуршин не зміг реалізувати 11-метровий штрафний удар, хлопці продовжували свій наступ і змогли закріпити перемогу. На 82-й хвилині Хромей з пенальті послав четвертий м’яч у ворота гостей.

23 (63). «НАФТОВИК» – «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – 5:2 (1:1)

Суми. Стадіон «Спартак». 19 червня 1987 р. 2 000 глядачів.

Судді: М.Курилко, В.Шаленко, О.Косолапов (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Хромей (Парахневич, 85), Поляков (Строганов, 24), Фомін, Попович, Шуршин, Колесник (Макаренко, 52), Горох (В.Єрмак, 77), Безверхий (Дертенець, 83). Головний тренер Андрій Біба.

«ТОРПЕДО»: Афанасьєв, Чеботарьов, Денисенко, Миргородський, Бакалов, Козлов, Іріоглу, Гончаров, Єфіменко (Комлєв, 64), Гамарц, Утробін.

Голи: 0:1 Чеботарьов (5), 1:1 Попович (13), 2:1 Фомін (53), 3:1 Хромей (64), 4:1 Безверхий (67), 5:1 Безверхий (71), 5:2 Комлєв (72).

В чемпіонатах СРСР:

23-а перемога охтирчан.

4-а вольова перемога «Нафтовика».

5-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Попович забив свій 4-й м’яч і 67-й м’яч клубу.

Фомін забив свій 2-й м’яч і 68-й м’яч клубу.

Хромей забив свій 4-й м’яч і 69-й м’яч клубу.

Безверхий забив свої 2-й і 3-й м’ячі та 70-й і 71-й м’ячі клубу.

Безверхий забив свій 1-й «дубль» і 4-й «дубль клубу.

Охтирчани пропустили 64-й і 65-й м’ячі клубу.

Уже на п’ятій хвилині успіху добились гості. Захисник Чеботарьов побачив, що воротар «Нафтовика» Жук необачно вийшов вперед і метрів з сорока навісним ударом відкрив рахунок. Такий перебіг подій не вибив із звичайного атакуючого ритму охтирчан. Уже через вісім хвилин вони відновили рівновагу. М’яч з близької відстані забив півзахисник Фомін. Після перерви на протязі 17-ти хвилин в ворота торпедівців влетіли чотири м’ячі. Ні захисники, ні півзахисники не змогли знайти належної протидії нешаблонним атакам нафтовиків, які часто мінялися місцями, випереджаючи запоріжців на всіх ділянках поля. Уже при рахунку 5:1 на користь господарів автозаводцям вдалося ще раз скористатися помилкою Жука.

24 (64). «НАФТОВИК» – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 2:1 (0:0)

Суми. Стадіон «Спартак». 23 червня 1987 р. 3 000 глядачів.

Суддя: Ю.Корбут (Київ).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Хромей (Дертенець, 87), Поляков (Горох, 67), Фомін, Попович (Колесник, 88), Шуршин, Строганов, Макаренко (Безверхий, 77), Парахневич (В.Єрмак, 46). Головний тренер Андрій Біба.

«ВОРСКЛА»: Швойницький, Ходирєв, Китайко, Прокопиненко, Лукаш, Ротань, Іванченко, Юданов, Рудько, Рєзнік, Васильченко (Кострицький, 17).

Голи: 1:0 Шуршин (50, з пенальті), 2:0 Горох (89), 2:1 Іванченко (90).

В чемпіонатах СРСР:

24-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 6-й м’яч і 72-й м’яч клубу.

Горох забив свій 3-й м’яч і 73-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 66-й м’яч клубу.

Два роки тому в фіналі чемпіонату УРСР серед команд колективів фізкультури футболісти полтавської «Ворскли» завдали єдиної поразки охтирському «Нафтовику» – 2:0, який виборов путівку до другої ліги. Минулого сезону в другу лігу увійшли і футболісти «Ворскли».

І ось ці команди зустрілися між собою, які перед цим здобули впевнені перемоги: охтирчани над торпедівцями з Запоріжжя – 5:2, а полтавчани – над ждановським «Новатором» – 7:0. Тому очний поєдинок суперників очікувався з підвищеним інтересом.

Враженнями від цього матчу поділився колишній гравець сумського «Фрунзенця», суддя республіканської категорії Валерій Жилін:

 – У цьому сезоні мені неодноразово доводилося бачити і судити матчі за участю «Ворскли». Відразу скажу, що дебютант показує змістовну гру, наполегливо атакує, не пасує перед суперниками. Тон на полі задають досвідчені гравці Іванченко, Швойницький, Рєзник та Шарій, які мають велику ігрову практику в командах першої і вищої ліги.

У першому таймі краще грали гості. Вони значно швидше рухалися з м’ячем, атакували широко і винахідливо. Дещо скованими були дії охтирчан, котрі допускалися багатьох тактичних і технічних помилок. Приміром, двічі охтирчани мали чудові нагоди для взяття воріт, але не змогли скористатися ними. В першому випадку троє гравців «Нафтовика» вийшли сам-на-сам з воротарем, який краще зорієнтувався в цьому ігровому епізоді і відбив м’яч, в другому – товариші вчасно не підтримали Парахневича, котрий перехопив м’яч у захисника «Ворскли».

Значно змінився малюнок гри після відпочинку. Підвищивши швидкість, охтирчани впевнено захопили ініціативу і не втрачали її до фінального свистка. Вони почали ефективніше використовувати фланги, менше допускали браку у передачах, краще пересувалися по полю без м’яча, виразнішими були індивідуальні дії. Гості, схоже, не змогли перебудувати свою гру, стали нервувати, і якби не відмінна гра воротаря, котрий кілька разів виручав захисників, рахунок міг бути значно більший. І все ж двічі Швойницькому довелося витягнути м’яч із своїх воріт після ударів Шуршина і Гороха. Лише на останній хвилині полтавчанам вдалося забити гол престижу.

25 (65). «КРИСТАЛ» (Херсон) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Херсон.Стадіон «Кристал». 30 червня 1987 р. 3 700 глядачів.

Суддя: І.Горожанкін (Кіровоград).

«КРИСТАЛ»: Яковлєв, Морозов, Леонов, Сурмило, Циганков, Задорожняк, Мазур (Дідух, 46), Мартинов, Полубояринов, Жосан, Балашов (Меншиков, 66).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак (Колесник, 86), Шуршин, Фомін, Горох, Хромей (Макаренко, 76), Строганов, Безверхий. Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 1:0 Мартинов (87).

Попереджений: Сорокін.

В чемпіонатах СРСР:

25-а поразка охтирчан.

22-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 67-й м’яч клубу.

26 (66). «НОВАТОР» (Жданов) – «НАФТОВИК» – 0:2

Жданов. Стадіон «Новатор». 6 липня 1987 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Лебедєв, В.Россохін, А.Антоненко (усі – Жданов).

«НОВАТОР»: Пудов, Бутасков, Левченко, Атаманчук, Утченко, Мартинов, Поєдинцев, Керман, Павлов (І.Сафонов), Волков, Гамідов (Неплюхін).

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Колесник (Строганов), Шуршин, Фомін (Парахневич), Поляков (Дертенець), Хромей (Горох), Безверхий (Макаренко). Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Фомін, 0:2 Безверхий.

В чемпіонатах СРСР:

25-а перемога охтирчан.

Фомін забив свій 3-й м’яч і 74-й м’яч клубу.

Безверхий забив свій 4-й м’яч і 75-й м’яч клубу.

20-й матч охтирчан на «нуль»

27 (67). «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – «НАФТОВИК» – 0:0

Запоріжжя. Стадіон автозаводу «Комунар». 9 липня 1987 р. 1 000 глядачів.

Судді: О.Дуккер, О.Косолапов, В.Петров (усі – Харків).

«ТОРПЕДО»: Афанасьєв, Чеботарьов, Васильєв (Єфіменко, 62), Миргородський, Лавриненко, Козлов, Денисенко, Комлєв, Гончаров, Гамарц (Утробін, 83), Сулла.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Горох, 90), Колесник (Дертенець, 30), Строганов (Безверхий, 30). Головний тренер Андрій Біба.

Попередження: Гончаров – Шуршин.

В чемпіонатах СРСР:

17-а нічия охтирчан.

21-й матч охтирчан на «нуль».

23-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

28 (68). «ВОРСКЛА» (Полтава) – «НАФТОВИК» – 4:3

Полтава.Стадіон «Колос». 12 липня 1987 р. 18 000 глядачів.

«ВОРСКЛА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Колесник, Фомін, Поляков, Дертенець, Строганов, Макаренко. На заміну виходив: Парахневич. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: Рудько – 3, Іванченко (з пенальті) – Фомін, А.Єрмак, Строганов.

В чемпіонатах СРСР:

26-а поразка охтирчан.

Фомін забив свій 4-й м’яч і 76-й м’яч клубу.

А.Єрмак забив свій 3-й м’яч і 77-й м’яч клубу.

Строганов забив свій 3-й м’яч і 78-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 68-й, 69-й, 70-й і 71-й м’ячі клубу.

29 (69). «НАФТОВИК» – СКА (Одеса) – 1:0 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 18 липня 1987 р. 8 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, Попович, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Поляков, Хромей, Строганов, Безверхий. На заміну виходили: Макаренко, Чернов, Бутенко, Дертенець, Горох. Головний тренер Андрій Біба.

СКА: склад не відомий

Гол: 1:0 Хромей.

В чемпіонатах СРСР:

26-а перемога охтирчан.

Хромей забив свій 5-й м’яч і 79-й м’яч клубу.

22-й матч охтирчан на «нуль».

Горох провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Після тривалої перерви, викликаної реконструкцією стадіону, футболісти «Нафтовика» приймали в Охтирці армійців з Одеси. Матч викликав великий інтерес як і зустріч спортсменів з болільниками, що відбулася напередодні.

Адміністрація НГВУ, міський спорткомітет, дирекція стадіону подбали щоб перший матч «Нафтовика» на своєму полі став справжнім спортивним святом. Треба відзначити, що прем’єра, яку чекали і до якої готувалися, вдалася.

З перших хвилин гри охтирчани повели атаки на ворота гостей. Однак до точного завершального удару не доходило – чітко грали армійці, а наших футболістів певною мірою підводило хвилювання. І все ж незабаром стадіон вибухнув оплесками – Хромей чітко добив м’яч у сітку, який відскочив від перекладини після удару одного з гравців «Нафтовика». З мінімальною перевагою на користь господарів завершився перший тайм. У другому футболісти «Нафтовика» активізувалися ще більше, кілька разів красиво і небезпечно били по воротах, але рахунок збільшити не вдалося.

30 (70). «НАФТОВИК» – «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв) – 2:0 (1:0).

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 21 липня 1987 р. 6 200 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков (Горох), Фомін (Колесник), Попович, Шуршин, Хромей (Дертенець), Безверхий (Парахневич), Строганов (Макаренко). Головний тренер Андрій Біба.

«СУДНОБУДІВНИК»: склад невідомий.

Голи: 1:0 Шуршин (з пенальті), 2:0 Парахневич.

Попереджений: Шуршин.

В чемпіонатах СРСР:

27-а перемога охтирчан.

Парахневич забив свій 4-й м’яч і 80-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 7-й м’яч і 81-й м’яч клубу.

23-й матч охтирчан на «нуль».

Корабели прибули в Охтирку після програшу в Полтаві місцевій «Ворсклі» – 0:2. Отже щоб вберегти себе від неприємностей у матчі з охтирчанами миколаївці в першу чергу подбали про надійний захист. Така тактика гостей змусила нафтовиків пробиватися до воріт суперників з великими труднощами. І все ж наполегливість футболістів «Нафтовика» вже в першому таймі принесла результат. За порушення правил у штрафному майданчику одинадцятиметровий штрафний удар чітко реалізував Шуршин.

Після забитого голу гра в основному проходила з перемінним успіхом – охтирчани вели наступ на ворота гостей, які в свою чергу відповідали контратаками. До речі, одна з них, проведена красиво і швидко, мало не закінчилась голом у ворота господарів.

Другий тайм мало чим відрізнявся від першого. Події в основному розгорталися в центрі поля. До завершальних ударів справа доходила рідко. Щоб активізувати гру, тренери обох команд провели заміни. Вдалими вийшли вони в охтирчан. Невдовзі після виходу на поле Парахневич з відмінної передачі Шуршина красивим і невідпорним ударом забив другий м’яч миколаївцям.

31 (71). «ЗІРКА» (Кіровоград) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:1)

Кіровоград. Стадіон СК «Зірка». 27 липня 1987 р. 3 500 глядачів.

Суддя: І.Шеламов(Київ).

«ЗІРКА»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Хромей, Безверхий, Макаренко. На заміну виходили: Парахневич, Дертенець, Бутенко. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 0:1 Хромей (13), 1:1Калита (43, з пенальті), 1:2 Попович (76).

В чемпіонатах СРСР:

28-а перемога охтирчан.

Хромей забив свій 6-й м’яч і 82-й м’яч клубу.

Попович забив свій 5-й м’яч і 83-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 72-й м’яч клубу.

32 (72). «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Кривий Ріг.Стадіон «Металург». 30 липня 1987 р. 3 000 глядачів.

Судді: О.Кацман, М.Фігер, М.Фільченко (усі – Кіровоград).

«КРИВБАС»: Чумак, Золотницький, Лозинський, Копил, Шевченко, Делі, Усатий, Таран, Бакланов, Мальованець, Чайка (Рудинський, 57; Гаман, 72).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Горох (Строганов, 46), Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Дертенець, 90), Безверхий (Поляков, 46), Макаренко (Бутенко, 88). Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 0:1 Строганов (87).

Попереджений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

29-а перемога охтирчан.

Строганов забив свій 4-й м’яч і 84-й м’яч клубу.

24-й матч охтирчан на «нуль».

В цьому матчі господарі прагнули до перемоги, щоб закріпитися у верхній частині турнірної таблиці. Але ж і охтирчани думали про це місце серед найкращих команд українського футболу. Матч виявився напруженим бо обидві команди прагнули до перемоги. Здобули її нафтовики, яким вдалося забити один м’яч у ворота господарів наприкінці зустрічі.

33 (73). «НАФТОВИК» – «ЧАЙКА» (Севастополь) – 3:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 3 серпня 1987 р. 6 000 глядачів.

Суддя: В.Борзило (Харків).

«НАФТОВИК»: Жук, Чернов, Сорокін, В.Єрмак (Дертенець, 88), Поляков (Горох, 70), Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Бутенко, 85, Безверхий (Строганов, 81), Макаренко (Парахневич, 65). Головний тренер Андрій Біба.

«ЧАЙКА»: склад не відомий

Голи: 1:0 Фомін (60), 2:0 Хромей (69), 3:0 Шуршин (87, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

30-а перемога охтирчан.

6-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Фомін забив свій 5-й м’яч і 85-й м’яч клубу.

Хромей забив свій 7-й м’яч і 86-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 8-й м’яч і 87-й м’яч клубу.

25-й матч охтирчан на «нуль».

До матчу з севастопольською «Чайкою» футболісти «Нафтовика» підійшли з добрим показником: чотири перемоги поспіль. Цей успіх викликав такий резонанс у вболівальників, що і в дощ вони заповнили всі трибуни стадіону.

У першому таймі деяка ігрова перевага була за «Нафтовиком», але реальної користі із неї він не мав. Після перерви господарі підвищили темп гри, і на 15 хвилині другого тайму Фоміну вдалося влучити у ворота гостей. Поле було мокрим, краще до нього пристосувались охтирські футболісти. Вони продовжували атакувати. І захист «Чайки» не витримав. Всередині тайму знову вибухнули оплески. Цього разу на честь Хромея, який забив другий м’яч. Роль першої скрипки відводилась Шуршину. Він раз у раз виходив на ударні позиції. За три хвилини до закінчення матчу його атаку перервали недозволеним прийомом в штрафному майданчику. Пенальті. Його чітко реалізував сам потерпілий. Здобувши п’яту перемогу підряд «Нафтовик» закріпився у першій десятці, показавши свіжу, красиву і змістовну гру.

34 (74). «НАФТОВИК» – «ОКЕАН» (Керч) – 0:0

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 6 серпня 1987 р. 7 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Строганов (Парахневич, 46), Макаренко. Головний тренер Андрій Біба.

«ОКЕАН»: склад невідомий.

В чемпіонатах СРСР:

18-а нічия охтирчан.

26-й матч охтирчан на «нуль».

24-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Матч між цими командами мав особливість в психологічному настрої. Адже охтирчани у першому колі здобули свою першу перемогу в сезоні на виїзді саме в Керчі з рахунком – 3:1.Отже гості прагнули взяти реванш. Футболістам «Нафтовика» вкрай потрібна була перемога, щоб закріпитися в лідируючій групі. Найшла, як кажуть, коса на камінь.

Вже на початку зустрічі охтирчани дали зрозуміти керченцям, що настроєні тільки на перемогу. Але гості витримали натиск і гостро контратакували. В другому таймі наполегливі атаки нафтовиків не принесли бажаного результату. Надійно зіграли захисники і воротар «Океану».

35 (75). СКА (Київ) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:1)

Київ. Стадіон СКА. 11 серпня 1987 р. 1 000 глядачів.

СКА: склад не відомий

«НАФТОВИК»: Жук, Попович, Сорокін, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Поляков, Хромей, Строганов, Макаренко. На заміну виходили: Бутенко, Парахневич, Безверхий, Горох. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Буглак (3), 1:1 Хромей (41).

В чемпіонатах СРСР:

19-а нічия охтирчан.

Хромей забив свій 8-й м’яч і 88-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 73-й м’яч клубу.

«Нафтовик» прибув до столиці з непоганим запасом очок. В той же час київським армійцям цілком реально загрожував перехід наступного року до участі в чемпіонаті колективів фізкультури. Тому матч виявився нелегким для охтирської команди. Вже на третій хвилині зустрічі київські армійці забили гол і продовжували активно наступати. Наприкінці першого тайму одна з контратак нафтовиків завершилася взяттям воріт господарів. В другому таймі, незважаючи на гострі комбінації, ворота обох команд залишилися недоторканими. Отже бойова нічия.

36 (76). «ДЕСНА» (Чернігів) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Чернігів. Стадіон ім. Ю.Гагаріна. 14 серпня 1987 р. 3 200 глядачів.

Судді: В.Панін, В.Губанов, А.Маяцький (усі – Черкаси).

«ДЕСНА»: Умен, Ковальов (Корнієнко, 46), Третяков, Литвин, Причиненко (Горовой, 85), Леонідов, Петренко, Сапронов, Петрик, Дарвішев, Жилін.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Бутенко (Горох, 46), Фомін, Попович (Чернов, 81), Шуршин, Хромей (Поляков), Строганов, Макаренко (Парахневич, 57). Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 0:1 Горох (73).

В чемпіонатах СРСР:

31-а перемога охтирчан.

Горох забив свій 4-й м’яч і 89-й м’яч клубу.

27-й матч охтирчан на «нуль».

Легко зрозуміти, з яким настроєм виходили футболісти чернігівської «Десни» на матч з охтирським «Нафтовиком». В грі першого кола нафтовики завдали їм нищівної поразки з рахунком – 3:0. Отже, господарі поля старались взяти реванш. Причому, інколи з порушенням правил. Деякі охтирські гравці одержали травми. «Нафтовик» демонстрував видовищний футбол. Та ще й гравці старалися порадувати свого наставника Андрія Бібу добрим результатом. Головному тренеру виповнилось 50 років. В другому таймі охтирчани провели гостру контратаку і на 73-й хвилині Сергій Горох послав м’яч в сітку воріт «Десни». Після цієї перемоги «Нафтовик» закріпився на п’ятому місці в турнірній таблиці.

37 (77). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Павлоград) – 2:2 (1:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 19 серпня 1987 р. 5 000 глядачів.

Судді: В.Козенко (Бердянськ), А.Малаховський, Ю.Ісаєв (обидва – Запоріжжя).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Строганов (Чернов, 68), Макаренко (Парахневич, 46). Головний тренер Андрій Біба.

«ШАХТАР»: Саліхов, Шаріппо, Гревцов, Кравцов, Бабенко, Матюха, Єськов (Кудзієв, 75), Оленєв, Комелюк, Назаренко, Вобликов (Пащенко, 89).

Голи: 0:1 Шаріппо (39), 1:1 Шуршин (45), 1:2 Матюха (51), 2:2 Поляков (62).

Попередження: Сорокін – Бабенко.

В чемпіонатах СРСР:

20-а нічия охтирчан.

Шуршин забив свій 9-й м’яч і 90-й м’яч клубу.

Поляков забив свій 3-й м’яч і 91-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 74-й і 75-й м’ячі клубу.

Перед початком матчу любителі футболу сердечно поздоровили головного тренера «Нафтовика» Андрія Бібу з 50-річним ювілеєм.

З перших хвилин «Нафтовик» пішов у наступ. Майже після кожної атаки біля воріт гостей виникали небезпечні моменти. Але павлоградці вміло захищалися. Про перевагу господарів говорить і такий факт, що за перші 20 хвилин гірники лише двічі переходили за центр поля. Обравши захисний варіант, вони діяли на контратаках. Одна з них принесла їм успіх. Після помилки захисників і воротаря м’яч опинився в сітці воріт охтирської команди. Заметушилися гравці господарів. Треба віддати належне Василю Єрмаку, який примусив гостей порушити правила. Хоч вони виставили надійну стінку, але Шуршин знайшов в ній щілину, і майстерно послав м’яч у «дев’ятку».

Після перерви гості вийшли вперед. У цьому епізоді захисники і воротар охтирчан припустилися прикрої помилки, якою суперники вміло скористалися. Охтирчани швидко забили м’яч у відповідь. Знову відзначився Шуршин. Він вправно виконав штрафний удар, і Поляков спрямував м’яч у ворота «Шахтаря». «Нафтовик» продовжував атакувати до кінця матчу, але добитися більшого не зміг.

38 (78). «НИВА» (Вінниця) – «НАФТОВИК» – 0:0

Вінниця.Стадіон «Локомотив», 27 серпня 1987 р. 4 000 глядачів.

«НИВА»: Загоруйко, Лех, Яцишин, Руденко, Бойко (Сургай, 46), Заєць, Буловчак, Бондарчук, Карпиловський, Снілик, Рудий (Моздович, 67)

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Горох (Макаренко, 15) В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Дертенець, Строганов (Парахневич, 83). Головний тренер Андрій Біба.

Попереджений: Дертенець.

В чемпіонатах СРСР:

21-а нічия охтирчан.

28-й матч охтирчан на «нуль».

25-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

«Нафтовик» прибув до Вінниці на черговий матч з місцевою «Нивою», маючи в своєму активі 44 очка. Господарі поля значно відставали. Тому прагнули перемогти одного з лідерів чемпіонату.

Гра була напруженою. Біля воріт обох команд часто виникали небезпечні моменти. Господарі наступали, а охтирські спортсмени контратакували. Матч пройшов у цікавій боротьбі і привернув увагу болільників. Але жодному супернику так і не вдалося скористатись виграшною позицією. В результаті – бойова нічия.

39 (79). «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 0:0

Хмельницький.Стадіон «Поділля». 30 серпня 1987 р. 8 300 глядачів.

Судді: В.Туховський, Ф.Будаєв (обидва – Сімферополь), О.Челишев (Севастополь).

«ПОДІЛЛЯ»: Чабан, Аргудяєв, Лахмай, Саулевич, А.Валенко, Нич (Грицан, 75), Е.Валенко, Бугай (Кісера, 68), Юрчишин, Повар, Муравський.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Макаренко (Бутенко, 87), Строганов (Безверхий, 64). Головний тренер Андрій Біба.

В чемпіонатах СРСР:

22-а нічия охтирчан.

29-й матч охтирчан на «нуль».

26-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Кожна команда, виступаючи вдома, як правило, прагне не тільки порадувати прихильників красивою комбінаційною грою, а й не втратити сприятливої нагоди завоювати два очка. В цій грі не приховували таких намірів і спортсмени хмельницького «Поділля». Господарі , які перед цим завдали поразки полтавській «Ворсклі», вели наступ великими силами. Однак гості, вдало побудували оборону, при найменшій же нагоді контратакували. Зусилля обох команд відкрити рахунок виявилися марними.

40 (80). «ТАВРІЯ» (Сімферополь). – «НАФТОВИК» – 3:2 (0:0)

Сімферополь. Стадіон «Локомотив». 3 вересня 1987 р. 5 100 глядачів.

«ТАВРІЯ»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Сорокін, Попович, А.Єрмак, Шуршин, Фомін, Поляков, Бутенко, Чернов, Хромей, Безверхий. На заміну виходили: Парахневич, Дертенець, Горох. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: Серебрянський (з пенальті), Леонов, Бондаренко – Шуршин (2 гола, один з пенальті).

Леонов не реалізував пенальті.

В чемпіонатах СРСР:

27-а поразка охтирчан.

Шуршин забив свої 10-й і 11-й м’ячі та 92-й і 93-й м’ячі клубу.

Шуршин забив свій 1-й «дубль» та 5-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 76-й, 77-й і 78-й м’ячі клубу.

Фомін провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Свою думку про три останні виїзні матчі висловив начальник команди Валерій Душков:

 – Усі три зустрічі пройшли в напруженій боротьбі. Гравці діяли на високих швидкостях, багато атакували. Але впевнено зіграли захисники. Вони добре оборонялись і стримували наполегливі атаки нападаючих. У матчі з «Нивою» наші футболісти мали дві хороші можливості для взяття воріт, але скористатися ними не змогли. І в зустрічі з «Поділлям» могли добитися успіху – господарів виручала штанга після сильних ударів Шуршина і Макаренка.

Цікавим і драматичним вийшов поєдинок з «Таврією». У першому таймі жодній із команд не вдалося добитися успіху. Головні події відбулися після перерви. Першими відкрили рахунок господарі реалізувавши 11-метровий штрафний удар. Згодом вони забили другий м’яч. Шуршин скоротив розрив, були іще сприятливі моменти у наших гравців, але діяли вони поспішно і невпевнено. За кілька хвилин до фінального свистка команди обмінялися голами і у «Нафтовика» його забив з пенальті Шуршин. І все ж поразка нас не дуже засмутила, хлопці гідно боролися з досвідченим суперником, який реально претендує на перемогу в нашій зоні, і своєю грою підтвердив право на високе місце в турнірній таблиці.

41 (81). «НАФТОВИК» – «ТОРПЕДО» (Луцьк) – 5:0 (3:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 7 вересня 1987 р. 5 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак (Дертенець, 74), Поляков (Чернов, 68), Фомін, Попович (Горох, 83), Шуршин, Хромей, Безверхий (Парахневич, 70), Строганов (Бутенко, 82). Головний тренер Андрій Біба.

«ТОРПЕДО»: склад невідомий.

Голи: 1:0 А.Єрмак (22), 2:0 Поляков (24), 3:0 Хромей (32), 4:0 Хромей (75), 5:0 Шуршин (78, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

32-а перемога охтирчан.

7-а перемога охтирчан з великим рахунком.

А.Єрмак забив свій 4-й м’яч і 94-й м’яч клубу.

Поляков забив свій 4-й м’яч і 95-й м’яч клубу.

Хромей забив свої 9-й і 10-й м’ячі та 96-й і 97-й м’ячі клубу.

Шуршин забив свій 12-й м’яч і 98-й м’яч клубу.

Хромей забив свій 1-й «дубль» та 6-й «дубль» клубу.

30-й матч охтирчан на «нуль».

Активніше гру повели гості і вже на другій хвилині ледь не добилися успіху – захисники встигли відвести загрозу. Ще деякий час торпедівці виявляли активність, впевнено наближаючись до воріт «Нафтовика». Поступово їх атакуючий порив почав згасати і ініціативою заволоділи футболісти Охтирки. Це стало відчутно після того, як упродовж двох хвилин Анатолій Єрмак і Поляков результативно завершили атаки.

В останніх зустрічах вирізнявся на полі досвідчений Шуршин. Своїми точними передачами він допомагав товаришам виходити на зручні позиції і забивати голи. У цьому поєдинку Шуршин уміло організував атаки нападаючих. Так третій і четвертий м’ячі Хромей забив після його вивірених дальніх передач, а п’ятий, зпенальті, Борис забив сам.

42 (82). «НАФТОВИК» – «АВАНГАРД» (Рівне) – 3:1 (1:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 10 вересня 1987 р. 3 500 глядачів.

Суддя: О.Тютюн (Фастів).

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков (Горох, 78), Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Дертенець, 82), Безверхий (Парахневич, 46), Строганов (Бутенко, 66). На заміну також виходив: Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«АВАНГАРД»: Марчук, Вирвич, Григорович (Воротеляк), Баль, Синицький, Сарнавський, Стручалін (Кабанець), Новак, Самардак, Різник, Бандура.

Голи: 1:0 Шуршин (20), 1:1 Бандура (34), 2:1 Строганов (54), 3:1 Попович (60).

Попереджений: Синицький.

В чемпіонатах СРСР:

33-я перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 13-й м’яч і 99-й м’яч клубу.

Строганов забив свій 5-й м’яч і 100-й м’яч клубу.

Попович забив свій 6-й м’яч і 101-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 79-й м’яч клубу.

Вперше в Охтирці матч відбувся при штучному освітленні.

Вже на першій хвилині захисники гостей проґавили прорив Поповича, котрий сильним ударом спрямував м’яч у ворота. Однак суддя вирішив, що охтирчанин зіграв рукою і гол не зарахував.

Такий перебіг подій не вибив з атакуючої колії нафтовиків. Вони в повному розумінні слова висіли на воротах «Авангарду». На 20-й хвилині Василь Єрмак стрімко пройшов уперед і чітко передав м’яч Шуршину, який, не гаючи часу, красивим ударом відкрив рахунок.

Потім нафтовики дещо знизили темп і почали діяти більш індивідуально і через чотирнадцять хвилин припустилися позиційної помилки. Вони не встигли зреагувати на стрімку атаку авангардівців, і досвідчений Бандура спрямував м’яч у нижній кут воріт. Під час перерви тренери «Нафтовика» проаналізували помилки, звернули увагу футболістів на те що команда недостатньо використовує нападаючих. Тому кінцівки атак в декількох епізодах не мали логічного завершення. Наставники попросили півзахисників сміливіше йти на ворота суперника і частіше бити з різних позицій.

Вже на 54-й хвилині результат змінився на користь нафтовиків. Строганов з льоту сильним ударом забив другий гол.

Співавтором третього м’яча став диспетчер охтирчан Шуршин. Він вміло пробив штрафний, м’яч підхватив Попович і встановив остаточний рахунок матчу.

43 (83). «НАФТОВИК» – «НИВА» (Тернопіль) – 1:1 (1:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 15 вересня 1987 р. 5 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, Сорокін, Попович, А.Єрмак, В.Єрмак, Шуршин, Горох, Бутенко, Хромей, Безверхий, Парахневич. На заміну виходив: Дертенець. Головний тренер Андрій Біба.

«НИВА»: склад не відомий

Голи: 1:0 Безверхий, 1:1 Тимофєєв (28, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

23-я нічия охтирчан.

Безверхий забив свій 5-й м’яч і 102-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 80-й м’яч клубу.

Футболісти «Нафтовика» відразу взяли ініціативу в свої руки. Гра була захоплюючою, видовищною. Перший гол за «Нафтовиком». Забив його Безверхий. Однак на 28-й хвилині тернопільці з пенальті теж провели м’яч у ворота охтирчан. Нічийний рахунок залишився до кінця зустрічі.

44 (84). «НАФТОВИК» – «БУКОВИНА» (Чернівці) – 2:1 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 18 вересня 1987 р. 6 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Горох), Безверхий (Парахневич) Строганов. Головний тренер Андрій Біба.

«БУКОВИНА»: Чеботар, Сарафінчак, Походзило, Угренчук, Томах (Хоружий), Шелепницький, Бурчак (Рубцов), Гій, Олійник, Гузієнко, Мглинець.

Голи: 0:1 Томах (53), 1:1 Безверхий (69), 2:1 Поляков (75).

Вилучений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

34-а перемога охтирчан.

5-а вольова перемога охтирчан

Безверхий забив свій 6-й м’яч і 103-й м’яч клубу.

Поляков забив свій 5-й м’яч і 104-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 81-й м’яч клубу.

45 (85). «ДИНАМО» (Ірпінь) – «НАФТОВИК» – 1:1

Ірпінь. Стадіон «Ентузіаст». 23 вересня 1987 р. 300 глядачів.

«ДИНАМО»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Сорокін, Попович, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Поляков, Бутенко, Хромей, Безверхий. На заміну виходили: Парахневич, Дертенець. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: Стельмах – Попович.

В чемпіонатах СРСР:

24-а нічия охтирчан.

Попович забив свій 7-й м’яч і 105-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 82-й м’яч клубу.

46 (86). «СПАРТАК» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 3:1

Житомир. Стадіон ім. Ленінського комсомолу. 26 вересня 1987 р. 3 000 глядачів.

«СПАРТАК»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Жук, Сорокін, Попович, В.Єрмак, Шуршин, Фомін, Горох, Поляков, Дертенець, Хромей, Безверхий. На заміну виходив: Парахневич. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: Шишков, Лапін, Фомін (в свої ворота) – Поляков.

Попереджений: Шуршин.

В чемпіонатах СРСР:

28-а поразка охтирчан.

Поляков забив свій 6-й м’яч і 106-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 83-й, 84-й і 85-й м’ячі клубу.

47 (87). «НАФТОВИК» – «МАЯК» (Харків) – 1:1 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 жовтня 1987 р. 5 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Горох, Хромей, Безверхий, Строганов (Парахневич, 68). Головний тренер Андрій Біба.

«МАЯК»: склад невідомий.

Голи: 1:0 Фомін (20), 1:1 Черненок (48).

Попереджений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

25-а нічия охтирчан.

Фомін забив свій 6-й м’яч і 107-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 86-й м’яч клубу.

48 (88). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Горлівка) – 1:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 5 жовтня 1987 р. 5 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, А.Єрмак (Строганов, 46), Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, В.Попович, Шуршин, Хромей, Безверхий (Горох, 46), Парахневич. На заміну також виходили: Бутенко, Дертенець, Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«ШАХТАР»: Юрковець, С.Попович, Овчинников, Кондрашов, Колесников, Смигунов, Дибченко, Шевцов, Василюк (Зайцев), Гарас (Бубись, 46; Бабенко), Лапідус.

Гол: 1:0 Поляков (50).

В чемпіонатах СРСР:

35-а перемога охтирчан.

Поляков забив свій 7-й м’яч і 108-й м’яч клубу.

31-й матч охтирчан на «нуль».

49 (89). «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – «НАФТОВИК» – 3:0 (2:0)

Ужгород. Стадіон «Авангард». 11 жовтня 1987 р. 2 000 глядачів.

Суддя: І.Шеламов (Київ)

«ЗАКАРПАТТЯ»: Страшненко, Рущак, Ступар, Касперський (Тулайдан, 54), Пахомов, Ковач, Зубанич (Надуда, 88), Коман, Батич (Боднар, 80), Лукач, Мартиненко.

«НАФТОВИК»: Жук, Горох, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Безверхий (Бутенко, 56), Строганов. Головний тренер Андрій Біба.

Голи: 1:0 Батич (15), 2:0 Мартиненко (28), 3:0 Коман (88).

В чемпіонатах СРСР:

29-а поразка охтирчан.

4-а поразка охтирчан з великим рахунком.

27-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 87-й, 88-й і 89-й м’ячі клубу.

50 (90). «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Івано-Франківськ.Стадіон «Кристал». 14 жовтня 1987 р. 2 000 глядачів.

Суддя: А.Арановський (Київ).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Кузь, Стефанків, Ватаманюк, Чикало, М.Юрченко, Думанський, Турянський, Цимбал, Дебенко, І.Юрченко, Мельник (Савка, 66).

«НАФТОВИК»: Жук, Горох, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей, Бутенко (Дертенець, 89), Строганов (Безверхий, 85). Головний тренер Андрій Біба.

Гол: 0:1 Строганов.

В чемпіонатах СРСР:

36-а перемога охтирчан.

Строганов забив свій 6-й м’яч і 109-й м’яч клубу.

32-й матч охтирчан на «нуль».

Жук провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

51 (91). «НАФТОВИК» – «ТАВРІЯ» (Сімферополь) – 1:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 18 жовтня 1987 р. 5 000 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, Горох, Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (А.Єрмак, 82), Безверхий (Бутенко, 74), Строганов (Дертенець, 63). На заміну також виходив: Колесник. Головний тренер Андрій Біба.

«ТАВРІЯ»: склад невідомий.

Гол: 1:0 Шуршин (49, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

37-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 14-й м’яч і 110-й м’яч клубу.

33-й матч охтирчан на «нуль».

Сорокін провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

1987 6Легко зрозуміти, з яким настроєм виходили футболісти «Нафтовика» на матч з чемпіоном республіки серед команд другої ліги сімферопольською «Таврією». Гравцям «Нафтовика» дуже хотілося перемогти, адже в грі першого кола між цими суперниками успіх святкували кримчани.

На цю гру вони виставили в основному дублерів, але й ті демонстрували змістовний футбол. Перший тайм закінчився безрезультатно, хоч виникало чимало гострих моментів. Господарі поля не забарилися захопити ініціативу і в другому таймі. Одна з атак була перервана порушенням правил з боку гостей в штрафному майданчику. Арбітр призначив пенальті. Його чітко реалізував Шуршин. Борис взагалі часто перебував у центрі уваги, вів за собою товаришів.

 

 

 

Сергій Горох

 

52 (92). «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Херсон) – 4:1 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 22жовтня 1987 р. 4 800 глядачів.

«НАФТОВИК»: Жук, Горох (Дертенець, 33), Сорокін, В.Єрмак, Поляков, Фомін, Попович, Шуршин, Хромей (Безверхий, 69), Бутенко (А.Єрмак, 75), Строганов (Колесник, 75). Головний тренер Андрій Біба.

«КРИСТАЛ»: склад невідомий.

Голи: 1:0 Горох (7), 2:0 Хромей (52), 3:0 Строганов (65), 4:0 Сорокін (73), 4:1 Курський (77).

В чемпіонатах СРСР:

38-а перемога охтирчан.

8-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Горох забив свій 5-й м’яч і 111-й м’яч клубу.

Хромей забив свій 11-й м’яч і 112-й м’яч клубу.

Строганов забив свій 7-й м’яч і 113-й м’яч клубу.

Сорокін забив свій 1-й м’яч і 114-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 90-й м’яч клубу.

Шуршин провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Після закінчення сезону своїми враженнями поділився головний тренер «Нафтовика» Андрій Біба:

 – Ми, звичайно, раді, що змогли зайняти престижне місце, порадувати своїх прихильників. Головним нашим завданням було створення боєздатного колективу, який би зміг з часом посперечатися з лідерами. Адже на початку сезону довелося практично заново комплектувати колектив, запросити кількох молодих перспективних спортсменів. Лише у березні було остаточно сформовано команду, награно взаємозв’язки між лініями. І для того, щоб повністю сформувалося ігрове обличчя команди, потрібен був час. Практично все перше коло ми працювали над удосконаленням техніко-тактичної підготовки. Виходячи з цього, перед футболістами поставили завдання: зайняти місце в середині турнірної таблиці і порадувати вболівальників змістовною грою. З цим завданням хлопці успішно справились.

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1987 рік. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Шоста зона.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Результат

1.

«ТАВРІЯ» Сімферополь

52

34

12

6

125–48=+77

80

2:3 1:0

2.

«НИВА» Тернопіль

52

28

16

8

85–38=+47

72

0:0 1:1

3.

«ПРИКАРПАТТЯ» Івано-Франк.

52

29

10

13

69–41=+28

68

2:1 1:0

4.

“БУКОВИНА» Чернівці

52

27

13

12

81–46=+35

67

0:1 2:1

5.

СКА Одеса

52

25

14

13

64–45=+19

64

0:1 1:0

6.

«Нафтовик» Охтирка

52

2 4

15

1 3

72–48=+24

63

 

7.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

52

23

17

12

67–49=+18

63

3:2 0:0

8.

«ОКЕАН» Керч

52

26

9

17

68–50=+18

61

3:1 0:0

9.

«ВОРСКЛА» Полтава

52

22

14

16

74–59=+15

58

2:1 3:4

10.

«ШАХТАР» Горлівка

52

22

13

17

67–58=+9

57

2:3 1:0

11.

«КРИВБАС» Кривий Ріг

52

23

10

19

68–68=±0

56

0:0 1:0

12.

«СПАРТАК» Житомир

52

22

12

18

72–59=+13

56

0:0 1:3

13.

«НИВА» Вінниця

52

20

13

19

54–47=+7

53

1:0 0:0

14.

«АВАНГАРД» Рівне

52

19

14

19

50–53=–3

52

0:2 3:1

15.

«ЧАЙКА» Севастополь

52

20

9

23

57–63=–6

49

0:1 3:0

16.

«ТОРПЕДО» Луцьк

52

18

10

24

55–63=–8

46

0:1 5:0

17.

«СУДНОБУДІВНИК» Миколаїв

52

17

10

25

52–65=–13

44

1:2 2:0

18.

«КРИСТАЛ» Херсон

52

16

10

26

54–79=–25

42

0:1 4:1

19.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

52

16

10

26

59–73=–14

42

1:0 0:3

20.

«ТОРПЕДО» Запоріжжя

52

12

16

24

54–81=–27

40

5:2 0:0

21.

«ШАХТАР» Павлоград

52

11

18

23

40–59=–19

40

1:1 2:2

22.

«МАЯК» Харків

52

15

9

28

47–83=–36

39

0:1 1:1

23.

«ЗІРКА» Кіровоград

52

13

13

26

44–77=–33

39

1:0 2:1

24.

«ДЕСНА» Чернігів

52

11

17

24

48–80=–32

39

3:0 1:0

25.

«ДИНАМО» Ірпінь

52

10

19

23

37–55=–18

39

1:1 1:1

26.

«НОВАТОР» Жданов

52

16

6

30

57–107=–50

38

4:2 2:0

27.

СКА Київ

52

11

15

26

41–67=–26

37

1:1 1:1

За команду «Нафтовик» в сезоні 1987 року зіграли 19 гравців:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених м’ячів кожним гравцем в чемпіонаті СРСР 1987 року.

п/п

Прізвище, ім’я

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ЖУК Віктор

вор

52

-48 на «0»-21

2

ПОПОВИЧ Віктор

зах

51

5

3.

СОРОКІН Анатолій

зах

51

1

4.

ШУРШИН Борис

п/з

50

14

5.

ХРОМЕЙ Віталій

нап

48

11

6.

ЄРМАК Анатолій

зах

47

3

7.

ФОМІН Сергій

п/з

47

6

8.

ЄРМАК Василь

зах

45

9.

СТРОГАНОВ Ігор

зах

45

7

10.

ГОРОХ Сергій

п/з

44

3

11.

БЕЗВЕРХИЙ В’ячеслав

нап

41

6

12.

ПОЛЯКОВ Григорій

п/з

40

7

13.

ДЕРТЕНЕЦЬ Олег

п/з

37

1

14.

ПАРАХНЕВИЧ Віталій

нап

34

4

15.

МАКАРЕНКО Віктор

нап

33

2

16

КОЛЕСНИК Вадим

нап

19

17.

БУТЕНКО Сергій

п/з

17

18.

БОБУХ Олександр

нап

16

2

19.

ЧЕРНОВ Олег

п/з

6

Головним тренером команди в 1987 році був:

Андрій Андрійович БІБА – 52 матчі (41-92)