1990 рік

П’ЯТИЙ СЕЗОН В ДРУГІЙ ЛІЗІ

1990 1Цього року футбольні баталії проводилися за новою формулою. Друга ліга була розподілена на два дивізіони. Перший складався з трьох зон – західної, центральної та східної. В західну зону ввійшли дев’ять кращих команд шостої Української зони за підсумками попереднього чемпіонату. В другому дивізіоні команди грали в десяти територіальних зонах. 19 українських команд боролися не тільки за нагороди чемпіонату республіки, але й за дві путівки до західної зони. Також у 1990 році було організовано розіграш Кубка України для команд другої ліги, боротьбу за який вперше почали футболісти «Нафтовика».

 

1990 2Після минулого сезону команду за сімейними обставинами залишив головний тренер А.Біба, який добре попрацював для створення боєздатного колективу в Охтирці. Біля керма команди став другий тренер В.Душков, якому вдалося в основному зберегти склад. Тренером запросили В.Т.Боярчука, котрий довгий час працював з різними колективами республіки.

ДУШКОВ Валерій Олексійович – головний тренер

1990-1992 рр. матчі № 195-293

Під його керівництвом команда зіграла – 99 матчів, виграла – 49, завершила внічию – 30, програла – 20. Співвідношення м’ячів 139-80=+59

Пішли з «Нафтовика» Юрій Лень, Олег Бондар, Олександр Лисковець, Володимир Самсонов, Володимир Коломієць, Ігор Яркєєв. Повернувся в Охтирку після закінчення строкової служби Сергій Горох, але важка травма не дозволила йому провести повноцінний сезон. З’явилася ціла група нових гравців. З павлоградського «Шахтаря» прийшов Володимир Тимченко, з ташкентського «Пахтакору» вирішив повернутися на рідну землю Василь Сараєв. В командах колективів фізкультури раніше грали Павло Матвійченко, Володимир Наумчук, Віталій Склярський. Був також запрошений і досвідчений голкіпер з Сімферополя Олександр Петров, але після чергового порушення спортивного режиму він разом з братами Андрієм та Русланом Панковими були відчисленні з колективу. В пошуках основного воротаря тренери зупинилися на 30-річному Юрії Прохорові, який разом з захисником Сергієм Сухарєвим приїхав з Узбекистану.

1990 3Сезон охтирчани провели рівно, без помітних зривів і як результат – 6-е місце в першості та вихід у фінал Кубка України другої ліги, що дало можливість ще один раз спробувати свої сили в боротьбі за Кубок СРСР.

На високому рівні провели чемпіонат Юрій Прохоров, брати Василь та Анатолій Єрмаки, Василь Сараєв, Сергій Сухарєв, Сергій Фомін, Віктор Яїчник. Напрочуд вдалим став цей сезон для Вадима Колесника, який став кращим бомбардиром команди і вперше репрезентував охтирчан в списку 22-х кращих футболістів України серед команд другої ліги.

Напередодні відкриття нового футбольного сезону 1990 року прес-службою «Нафтовика» в особі В. Беленецького та В. Чернеця був підготовлений і випущений календар – довідник на 20 сторінок (на російській мові). Тираж випуску 10 000 шт. Вартість примірника – 70 коп.

 

 

1990 4

«НАФТОВИК» – 1990

Зліва на право. Нижній ряд: Василь САРАЄВ, Володимир НАУМЧУК, Сергій ГОРОХ, Анатолій ЄРМАК, Борис ШУРШИН, Руслан ПАНКОВ, Віктор ЯЇЧНИК, Віктор ПОПОВИЧ.

Верхній ряд: Валерій ДУШКОВ – головний тренер, Валерій БОЯРЧУК – тренер, Павло МАТВІЙЧЕНКО, Сергій ФОМІН, Володимир ТИМЧЕНКО, Герман АСТАПОВ, Олександр ПЕТРОВ, Андрій ПАНКОВ, Вадим КОЛЕСНИК, Василь ЄРМАК, Віталій СКЛЯРСЬКИЙ, ? лікар команди.

ІГРИ «НАФТОВИКА» В ЧЕМПІОНАТІ СРСР 1990 року

1 (195). «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Запоріжжя.Стадіон «Комунар». 8 квітня 1990 р. 5 000 глядачів.

Судді: І.Шеламов, М.Бойко, С.Дзюба (усі – Київ).

«ТОРПЕДО»: Марчук, Козлов, Волков (Антюхін, 81), Товкач, Леднєй, Трегубов, Меншиков (Маркін, 70), Булгаков (Є.Бурхан, 70), Бакалов (Перепаденко, 84), Федоренко, Р.Бондаренко.

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Тимченко (Яїчник, 77), В.Єрмак (Наумчук, 89), Р.Панков, Фомін, Попович (Цисар, 77), Шуршин, Сараєв, Колесник, Горох. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Волков (29), 2:0 Меншиков (52).

Попереджені: Федоренко, Козлов – А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

65-а поразка охтирчан.

60-й матч в якому охтирчани не забили мяча.

Охтирчани пропустили 205-й і 206-й м’ячі клубу.

Стадіон «Комунар» заповнили численні вболівальники, в тому числі і 150 охтирських, котрі прибули трьома автобусами підтримати свою команду. Перед початком гри в урочистій обстановці було піднято прапор на честь відкриття чемпіонату.

Автозаводці здавна незручний суперник для нафтовиків. З проведених протягом чотирьох останніх сезонів зустрічей «Нафтовику» вдалося виграти лише один раз. В чотирьох матчах перемогу святкували запорожці, а три – закінчились внічию. Цей поєдинок розпочався без особливої розвідки. Сумнівів в ініціативі господарів не було. Вони відразу повели планомірні атаки на ворота «Нафтовика». Швидкі нападаючі «Торпедо» Волков та Меншиков, підтримувані досвідченим Федоренком, завдавали немало клопотів захисникам гостей. Десь на 15-й хвилині гра вирівнялась і «Нафтовику» вдалося провести ряд контратак. Близький до мети був Сараєв, однак його удар виявився неточним. Запам’яталися епізоди, коли виконував штрафний Тимченко, та стрімка комбінація в один дотик Сараєв – Горох – Колесник.

При рівній грі в середині першого тайму в одній з атак при перехопленні м’яча помилився охтирський воротар Петров і автозаводці відкрили рахунок. Цей м’яч психологічно надломив команду гостей, а коли на початку другого тайму Меншиков ще й подвоїв рахунок інтерес до матчу взагалі було втрачено. «Нафтовик» намагався змінити результат. На 78-й хвилині господарі порушили правила в своєму штрафному майданчику, але суддя «не помітив» цього. Охтирські болільники були розчаровані більш результатом, ніж грою команди.

2 (196). «КОЛОС» (Нікополь) – «НАФТОВИК» – 2:1 (1:0)

Нікополь. Стадіон «Електрометалург». 11 квітня 1990 р. 2 500 глядачів.

Судді: О.Тютюн (Фастів), М.Бринза, (Ніжин), І.Ковалевич, (Київ).

«КОЛОС»: Кириєнко, Сандул, Лумпов (Шмелькін, 88), Псоміаді, Ділай, Плотко (Катеруша, 46), В.Кузнєцов, Альошин (Ященко, 46), Топчієв, Зірченко, Стрижаков (Стародубець, 81).

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Попович (Яїчник, 59), В.Єрмак, Тимченко, Сараєв (Цисар, 84), Фомін, Шуршин, Р.Панков, Горох, Колесник. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Зірченко (29), 1:1 Тимченко (66), 2:1 Ященко (72).

Попереджені: Плотко, Псоміаді.

В чемпіонатах СРСР:

66-а поразка охтирчан.

Тимченко забив свій 1-й мяч і 234-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 207-й і 208-й м’ячі клубу.

Матчу передувала негода з довгим рясним дощем. Поле було мокрим і вязким, тому футболістам обох команд гралося важко, але зустріч все ж була цікавою. На 15-й хвилині у господарів мав можливість відзначитися нападаючий Стрижаков, але він не зміг обіграти воротаря гостей Петрова. І все ж таки «Колос» відкрив рахунок на 29-й хвилині після потужного удару Зірченка метрів з двадцяти п’яти, який виконував штрафний, призначений у ворота «Нафтовика». У другому таймі аналогічна ситуація виникла біля штрафного майданчика господарів. Захисник охтирчан Тимченко скористався нерозторопністю гравців «Колоса» і встановив рівновагу. Нікопольцям треба було усе починати спочатку. Тренери нікопольської команди зробили необхідні заміни у складі, і такий тактичний хід спрацював на перемогу. Стрімку атаку «Колоса» з лівого флангу завершив точним ударом Ященко, який замінив Альошина. Отже, дощ, який не вщухав протягом другого тайму, не завадив нікопольцям одержати заслужену перемогу.

3 (197). «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Кривий Ріг. Стадіон «Металург». 16 квітня 1990 р. 7 000 глядачів.

Судді: В.Левко, С.Олинець, А.Дзех, (усі – Львів).

«КРИВБАС»: Павлов, Давиденко, Таран, Тулайдан, Овчинников, Сатов, Шаталов (О.Шевченко, 66), Вобликов (Усатий, 32), Дибченко, Софілканич (Делі, 46), Разнов.

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Тимченко, Сараєв, Фомін, Шуршин (Наумчук, 88), Цисар (А.Панков, 46), Р.Панков, Колесник. Головний тренер: Валерій Душков.

Гол: 0:1 Фомін (56).

Попереджений: Колесник.

В чемпіонатах СРСР:

75-а перемога охтирчан.

Фомін забив свій 14-й м’яч і 235-й м’яч клубу.

70-й матч охтирчан на «нуль».

Охтирчани вміло контролювали м’яч, чітко взаємодіяли між собою, не дивлячись на те, що господарі часто вдавалися до грубих порушень. Відмінну гру на цей раз продемонстрував воротар «Нафтовика» Петров, якого було названо кращим у складі охтирчан. Гол нафтовики забили в результаті флангової атаки. Після цього судді відверто почали допомагати господарям, але охтирські футболісти не спасували і зберегли свої ворота в недоторканості.

4 (198). «ДНІПРО» (Черкаси) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Черкаси. Стадіон імені Ленінського комсомолу. 19 квітня 1990 р. 2 500 глядачів.

Судді: О.Кафаджі (Одеса), В.Шаленко, В.Петров (обидва – Харків).

«ДНІПРО»: Дейнеко, Осташов, Суховій, Кирилюк, Перепелиця, Савенко, Мазараті, Брунджадзе (Подлевський, 46), Чулак, Коляда, Липинський (Васильченко, 36; Прохоренков, 63).

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Тимченко, А.Панков (Матвійченко, 77), Сараєв, Фомін, Шуршин, Р.Панков, Колесник (Наумчук, 82). Головний тренер: Валерій Душков.

Гол: 0:1 А.Панков (63).

В чемпіонатах СРСР:

76-а перемога охтирчан.

А.Панков забив свій 2-й м’яч і 236-й м’яч клубу.

71-й матч охтирчан на «нуль».

Зустріч проходила на в’язкому полі, що позначилось на діях обох команд. У першому таймі «нафтовики» зіграли слабо, багато допустили помилок, та господарі цим не скористались. Тренери в перерві внесли певні корективи, тож в другому таймі малюнок гри став виразнішим. Одна з атак завершилась взяттям воріт «Дніпра». Після красивого проходу Шуршина, удар якого відбив воротар, Андрій Панков першим встиг до м’яча і надіслав його у ворота господарів. Були у футболістів «Нафтовика» ще нагоди збільшити рахунок, але вони не скористалися ними.

5 (199). «НАФТОВИК» – СКА (Київ) – 1:0 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 24 квітня 1990 р. 5 000 глядачів.

Судді: О.Косолапов, В.Григоров, С.Глушак (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Тимченко (Яїчник), В.Єрмак, Р.Панков, Фомін, Попович (Цисар), Шуршин (Склярський), Сараєв, Колесник (Наумчук), А.Панков (Матвійченко). Головний тренер: Валерій Душков.

СКА: Колесников, Вєтров, Вачиля, Сєріков, Мошевич, Євглевський, Цюра, Пантілов (Омельчук), Бояр (Горшков), Яблонський (Механошин), Лютий.

Гол: 1:0 Сараєв (85).

В чемпіонатах СРСР:

77-а перемога охтирчан.

Сараєв забив свій 1-й м’яч  і 237-й м’яч клубу.

72-й матч охтирчан на «нуль».

«Нафтовик» на старті сезону провів чотири гри на виїзді, набравши половину очок. Непоганий результат. Шанувальникам футболу хотілось побачити свою оновлену команду і вони прийшли підтримати її. Та й суперник прибув до Охтирки гідний: київський СКА. Дебютант другої ліги здивував всіх, набравши в останніх чотирьох турах 7 очок він закріпився в трійці лідерів.

Перед початком матчу капітани обох команд Василь Єрмак та Віталій Пантілов в урочистій обстановці підняли прапор на честь відкриття футбольного сезону в Охтирці.

З перших хвилин гра проходила під знаком особливої принциповості. Гості хотіли довести що вони не даремно в лідерах, а охтирські футболісти не бажали миритися з роллю «середняків» турнірної таблиці. Перевага відразу перейшла до «Нафтовика». На 18-й хвилині міг відкрити рахунок Сараєв, але промахнувся. Гості теж не засиджувались в обороні.

Другий тайм був ще напруженішим. Футболісти «Нафтовика» притиснули гостей до воріт, але їхній голкіпер Ігор Колесников зводив нанівець всі атаки господарів. Мали змогу відзначитись й гості коли їхній нападаючий вийшов один на один з воротарем господарів Олександром Петровим, але він також зіграв чудово. Матч закінчувався і всі гадали, що нічия цього разу неминуча. Але на 85-й хвилині настала розв’язка. Сараєв все ж таки не упустив свого шансу і забив м’яч – перший в цьому році на своєму стадіоні. За це він удостоївся спеціального призу. Команда «Нафтовик» сподобалася розважливістю і впевненістю у своїх силах.

6 (200). «НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 0:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 27 квітня 1990 р. 7 000 глядачів.

Судді: І.Безуглий, А.Савчук, І.Школьний (усі – Луцьк).

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак, Р.Панков, Фомін, Попович (Цисар, 80), Шуршин, Сараєв, Колесник, А.Панков (Склярський, 65). Головний тренер: Валерій Душков.

«ДЕСНА»: Тяпушкін, Пахар, Лихобицький, Гриценко, Надточій, Четверик, Рудий, Дмитренко, Кривенок (Бондаренко, 63; Москалець, 74), Буловчак (Зеленський, 85), Постовой.

Гол: 0:1 Рудий (67).

Тимченко на 85 хвилині не реалізував пенальті (мимо).

Попереджений: Рудий.

В чемпіонатах СРСР:

67-а поразка охтирчан.

61-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 209-й м’яч клубу.

Вболівальники залишали стадіон розчарованими. Ще б пак! Маючи безперечну ігрову перевагу протягом обох таймів охтирські футболісти примудрилися програти матч.

«Нафтовик» вийшов на поле з твердим наміром досягти четвертої перемоги підряд. З перших хвилин матчу його гравці грали досить упевнено, швидко проходили середину поля, частіше володіли м’ячем. На десятій хвилині Колесник сильно пробив по воротах «Десни», але мимо. Згодом перевірив надійність голкіпера Тяпушкіна захисник господарів Анатолій Єрмак. Знову невдача. Кілька разів подавали господарі кутові, які теж не принесли успіху.

Згодом чернігівці порушили правила неподалік свого штрафного майданчика. Тимченко пробив так потужно, що м’ячем збив одного з гравців суперника. Підключалися в атаку не тільки півзахисники а й захисники. Головною зброєю були флангові проходи, після яких м’яч навішувався на штрафний майданчик. Однак високорослі футболісти гостей зводили нанівець всі зусилля охтирчан.

Після відпочинку гра ще дужче загострилася. Події протікали в основному біля воріт гостей. Але на 67-й хвилині капітан «Десни» Рудий скориставшись необачністю захисників і воротаря, забив м’яч у ворота охтирчан. Цим виходом чернігівці зовсім вибили з колії господарів поля. Вони часто або зволікали з ударами, або, навпаки, квапилися.

Раптом на останніх хвилинах у охтирчан з’явився шанс зрівняти рахунок. В своєму штрафному майданчику гості збили нападаючого «Нафтовика» Сараєва. Арбітр без вагань показав на 11-метрову відмітку. Доручили виконувати пенальті Тимченку, але він пробив неточно. Отже «Нафтовик» зазнав нелогічної поразки.

7 (201). «АВАНГАРД» (Рівне) – «НАФТОВИК» – 1:1

Рівне. Стадіон «Авангард». 4 травня 1990 р. 1 500 глядачів.

«АВАНГАРД»: Сироквашко, О.Баль, Синицький, Сарнавський, Красій, Петрик, Новак, Різник, Самардак, О.Бондар, Бердовський.

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник (Наумчук, 73), Тимченко, А.Панков (Склярський, 46), Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: Бердовський – Тимченко (88).

Самардак не реалізував пенальті.

В чемпіонатах СРСР:

57-а нічия охтирчан.

Тимченко забив свій 2-й м’яч і 238-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 210-й м’яч клубу.

8 (202). «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:0)

Хмельницький. Стадіон «Поділля». 7 травня 1990 р. 5 500 глядачів.

Судді: В.Старовойт, В.Ланін, Л.Кубяк (усі – Київ).

«ПОДІЛЛЯ»: Сабадаш, Карімов, Кисера, Сосновський, Буняк, Нич, Ядлось (Кондратюк, 65), Дельрос, Єськов (Антонів, 20), Кудлюк, Рудько.

«НАФТОВИК»: Петров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник (Матвійченко, 78), Тимченко, Сараєв, Фомін, Шуршин, Р.Панков (Наумчук, 65), Колесник. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Рудько (53), 1:1 Матвійченко (81).

В чемпіонатах СРСР:

58-а нічия охтирчан.

Матвійченко забив свій 1-й мяч і 239-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 211-й м’яч клубу.

9. (203). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Біла Церква) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 15 травня 1990 р. 4 000 глядачів.

Судді: О.Гордієнко (Дніпропетровськ), Г.Козлов, В.Пазюк (обидва – Павлоград).

«НАФТОВИК»: Петров (Астапов, 88), А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак, Р.Панков, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник (Наумчук, 85), Яїчник (Цисар, 32, Матвійченко, 66, А.Панков, 80). Головний тренер: Валерій Душков.

«ДИНАМО»: Фельде, Герасимець (Марцун, 66), Олефіренко, В.Пономаренко, Лазоренко, Лобас, Федорчук, Зав’ялов, Макаров (Микитин, 56), Литвиненко, Мартинюк.

Голи: 1:0 Тимченко (12), 2:0 В.Єрмак (50).

Попереджений: А.Єрмак – Микитин.

В чемпіонатах СРСР:

78-а перемога охтирчан.

Тимченко забив свій 3-й м’яч і 240-й м’яч клубу.

В.Єрмак забив свій 8-й м’яч і 241-й мяч клубу.

73-й матч охтирчан на «нуль».

Цисар провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Після матчу:

Василь Єрмак, капітан команди «Нафтовик»:

 – Гості прибули до нашого міста здобути бодай очко, адже і попередні два матчі вони програли. «Нафтовик» прагнув реабілітувати себе за попередню невдачу на своєму полі. Тому одразу гравці пішли в атаку. На 12-й хвилині гості зупиняють мій прохід недозволеним прийомом, і наш захисник Тимченко сильно і точно пробив штрафний. Воротар Фельде не встиг навіть зреагувати. Болільники по достоїнству оцінили цей момент.

Хотілося порадувати їх ще. Протягом першого тайму ми подали сім кутових ударів. Перевага була очевидна. Особливо виходила гра у Шуршина. Він був душею команди, виводив товаришів на зручні позиції.

І в другому таймі ініціативу не віддали. Старалися Попович та Андрій Панков, бо кожному хотілося відзначити свою дату – день народження. На 50-й хвилині Шуршин стрімко пройшов лівим краєм і навісив м’яч на штрафний майданчик. Мені нічого не залишилось, як замкнути його головою в далекий від воротаря кут. Грім оплесків рознісся стадіоном, а я почув ще й слова сина з трибуни. Це підбадьорило мене. Словом шансів не втратили.

Михайло Олефіренко, капітан команди «Динамо»:

 – Ми не задоволені результатом і якістю гри. Намагалися впіймати господарів на контратаках. На четвертій хвилині першого тайму мали змогу відкрити рахунок, але добре зіграв воротар «Нафтовика» Петров, відбивши м’яч на кутовий. Згодом були ще вигідніші моменти, але ми їх не використали. Взагалі нам важко вдаються матчі з охтирчанами. Цього разу проводили з ними дев’ятий поєдинок протягом останніх сезонів. Чотири рази перемагав «Нафтовик», враховуючи і сьогоднішню зустріч, стільки ж матчів закінчились унічию і лише раз ми перемогли. Охтирська команда добре збалансована і може претендувати навіть на лідера другої зони. Стадіон у вас прекрасний, вболівальники об’єктивні.

10 (204). «НАФТОВИК» – «ПОЛІССЯ» (Житомир) – 1:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 18 травня 1990 р. 5 000 глядачів.

Судді: Я.Грисьо (Львів), О.Власенко, В.Фастовський (обидва – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак, Наумчук, Фомін, Попович, Цисар, Сараєв, Колесник, Матвійченко (Склярський, 75). На заміну також виходив: Яїчник. Головний тренер: Валерій Душков.

«ПОЛІССЯ»: Рутковський, Сечін, Хруслов, Анненков, Стрихарчук, Лукашенко (Ракетенець, 64), Лапін (Присяжнюк, 67), Желтоносов, Талько, Ю.Леонов, Шишков.

Гол: 1:0 Колесник (44).

Попереджені: Цисар, Наумчук – Леонов.

В чемпіонатах СРСР:

79-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 21-й м’яч і 242-й м’яч клубу.

74-й матч охтирчан на «нуль».

Команда житомирського «Полісся» у свій час була чемпіоном України. Великих успіхів досягла вона в кубкових поєдинках. Їй вдавалось перемагати навіть майстрів вищої ліги. Тому гра «Нафтовика» з «Поліссям»очікувалась з великим інтересом. Матч охтирчани розпочали без кількох провідних футболістів. Через травми на поле не вийшли воротар Петров, захисник Р. Панков, півзахисник Шуршин, нападаючий А. Панков. Все ж нафтовики і в послабленому складі намагались атакувати. Вже на п’ятій хвилині міг відзначитися А. Єрмак. Через 15 хвилин штрафний удар виконав Тимченко і ледве не добився успіху. Були контрвипади і у гостей. Здавалось перший тайм не принесе успіху ні одній із команд. Раптом на 44-й хвилині Колесник забиває красивий гол. Звичайно він був логічним, адже весь час атакували господарі поля. В такому ж ключі проходив і другий тайм. Охтирські футболісти мали нагоди подвоїти рахунок, але в заключній стадії атак помилялися.

11 (205). «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв) – «НАФТОВИК» – 3:0 (2:0)

Миколаїв. Стадіон «Суднобудівник». 26 травня 1990 р. 5 000 глядачів.

«СУДНОБУДІВНИК»: склад невідомий

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник, Тимченко, Сараєв, Фомін, Цисар, Колесник, Мартинюк. На заміну виходили: Наумчук, Матвійченко, Склярський. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Морозов (23), 2:0 Морозов (34, з пенальті), 3:0 Мурадян (71).

Попереджений: Колесник.

В чемпіонатах СРСР:

68-а поразка охтирчан.

6-а поразка з великим рахунком.

62-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 212-й, 213-й і 214-й м’ячі клубу.

Миколаївський «Суднобудівник», що займав друге місце в турнірній таблиці, прагнув довести своїм вболівальникам, що його програш «Нафтовику» на Кубок України був випадковим. З перших хвилин господарі кинули всі сили на ворота «Нафтовика». Важко було витримати такий штурм. І не тільки тому, що грала охтирська команда на виїзді. Підвели колектив воротар Петров, захисник Р. Панков і нападаючий А. Панков. Вони постійно порушували спортивний режим. Тому їх відрахували з команди. Зважаючи на це «Нафтовику» важко було перебудувати свої ряди. І закономірно, що матч «нафтовики» програли за всіма показниками.

12 (206). «КРИСТАЛ» (Херсон) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Херсон. Стадіон «Кристал». 29 травня 1990 р. 5 000 глядачів.

Суддя: В.Онуфер (Ужгород).

«КРИСТАЛ»: Консевич (Черкасов, 80), Панчик, А.Валенко, Воронежський, Гайдаржи, Дюльдін, Грозов (Григорович, 46), Гущин (Е.Валенко, 88), Тупчієнко (Сидоркін, 84), Гамула (Балашов, 86), Роткович.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Наумчук, Тимченко, Сараєв, Фомін, Цисар, Склярський, Мартинюк. На заміну виходив: Матвійченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Гайдаржі (40, з пенальті), 2:0 Гамула (49).

В чемпіонатах СРСР:

69-а поразка охтирчан.

63-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 215-й і 216-й м’ячі клубу.

13 (207). «НАФТОВИК» – «ЧАЙКА» (Севастополь) – 2:1 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 4 червня 1990 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Баглай, В.Лапін, А.Осадчий (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак, Наумчук (Мартинюк, 46), Фомін, Попович, Шуршин (Склярський), Сараєв, Колесник, Цисар. Головний тренер: Валерій Душков.

«ЧАЙКА»: Тарахтій, Б.Олійник, Коваленко, Лещинський, Щетінін, Аверков, Грачов, Захаров, Герасимчук (Шелковой, 29), Штиров, Скорик.

Голи: 1:0 Сараєв (2, з пенальті), 1:1 Захаров (41), 2:1 Попович (54).

В чемпіонатах СРСР:

80-а перемога охтирчан.

Сараєв забив свій 2-й м’яч і 243-й м’яч клубу.

Попович забив свій 9-й м’яч і 244-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 217-й м’яч клубу.

Охтирські футболісти неквапно розпочали розхитувати оборону гостей. Але уже на третій хвилині гості збили у своєму штрафному майданчику Поповича. Пенальті чітко реалізував Сараєв. Не залишались в боргу і севастопольці, потайки готуючи вилазки. Їхні рейди, свіжі й стрімкі, як холодний душ, виплескувались поблизу воріт господарів. Здавалося, ніщо не віщувало грози, але на 41-й хвилині захисники нафтовиків не стримали суперника, і «Чайка» забила м’яч у відповідь. Охтирчани кинулись в атаку, але вже було пізно. Пролунав свисток арбітра на відпочинок.

Другий тайм проходив ще більш напружено, хоч і заважав дощ. На 54-й хвилині Сараєв зробив стрімкий прохід і послав м’яч високою дугою вздовж воріт, а там вже Попович послав його у сітку. Севастопольці, здавалося з нічого, створювали гострі моменти. Та команда нафтовиків зробила все, що могла і добилася заслуженої перемоги.

14 (208). «НАФТОВИК» – «ОКЕАН» (Керч) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 7 червня 1990 р. 2 000 глядачів.

Судді: С.Татулян, В.Догадайло, О.Козаченко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак, Мартинюк (Склярський, 46, Яїчник, 85), Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин (Наумчук, 86), Сараєв, Колесник, Цисар. Головний тренер: Валерій Душков.

«ОКЕАН»: Лосєв, Гончаров, Романенко, Низименко, Рижиков (Получієв, 8), Шведюк, Кабанов, В.Дементьєв, Черних, Попов, Захар’єв.

Голи: 1:0 Фомін (28), 2:0 А.Єрмак (67).

В чемпіонатах СРСР:

81-а перемога охтирчан.

Фомін забив свій 15-й м’яч і 245-й м’яч клубу.

А.Єрмак забив свій 8-й м’яч і 246-й м’яч клубу.

75-й матч охтирчан на «нуль».

На початку гри обидві команди діяли обережно. Перший удар по воротах зробив охтирчанин Тимченко вже на четвертій хвилині. Згодом міг відзначитися Колесник, але пробив неточно. Напруження наростало. Вболівальники вимагали від своєї команди результату. Охтирчани старалися і створили кілька зручних моментів. Однак м’яч, немов заворожений, не йшов у ворота. Правда і гості намагались контратакувати. Але господарі посилили натиск і притиснули футболістів «Океану» до свого штрафного майданчика. На 28-й хвилині стрімко пройшов по правому краю Цисар і передав м’яч в центр Фоміну, який і відкрив рахунок.

Охтирські футболісти намагалися виконати тренерські завдання, і, треба визнати, що це їм вдалося, бо весь час йшли вперед, виводячи у прорив своїх товаришів. І тільки неточні удари не дозволили в першому таймі збільшити рахунок.

Ситуація не змінилася і після відпочинку. Звичайно не все вдавалось футболістам «Нафтовика», бо не використали багато зручних моментів. Та все таки на 67-й хвилині бомбардирські якості продемонстрував захисник Анатолій Єрмак і подвоїв рахунок. Згодом і керченські футболісти мали нагоду забити гол в ворота господарів, але голкіпер охтирчан Астапов двічі рятував команду від неприємностей. В кінці зустрічі «Нафтовик» знову перехопив ініціативу, наполегливо атакував і довів зустріч до перемоги.

15 (209). «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «НАФТОВИК» – 0:2 (0:1)

Івано-Франківськ. Стадіон «Електрон». 26 червня 1990 р. 500 глядачів.

Судді: В.Дердо (Одеса).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Чумак, Хомін, Ватаманюк, Бакланов, Костишин, Винник (Лахмай), А.Шулятицький, Толочко, Ковтанюк (Сушко), Зайцев (Карібов), Є.Золотницький.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Тимченко (Яїчник, 46), Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин (Матвійченко, 88), Цисар, Колесник. На заміну також виходив: Наумчук. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Колесник (13), 0:2 Фомін (80).

Попереджені: Колесник, Сухарєв.

В чемпіонатах СРСР:

82-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 22-й м’яч і 247-й м’яч клубу.

Фомін забив свій 16-й м’яч і 248-й м’яч клубу.

76-й матч охтирчан на «нуль».

З різним настроєм залишали стадіон в Івано-Франківську охтирський «Нафтовик» і місцева команда «Прикарпаття». До цього вони йшли поруч в турнірній таблиці. Господарі підтримувані вболівальниками, намагались довести, що вони сильніші. Але з цим не погодився «Нафтовик». Він вдало захищався і активно контратакував. Охтирські футболісти отримали заслужену перемогу.

16 (210). «НАФТОВИК» – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 4:3 (1:2)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 12 липня 1990 р. 3 800 глядачів.

Судді: Л.Бавикін, В.Шаленко, І.Подушкін (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Тимченко. (Матвійченко, 46, Наумчук, 87), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Яїчник. Головний тренер: Валерій Душков.

«ЗІРКА»: Діброва, Михайленко (Лапа, 80), Паламарчук, Шевченко, Сосенко, Гасанов, Денисенко, Самофалов, Мизенко, Юданов, Макогон.

Голи: 1:0 В.Єрмак (14), 1:1 Гасанов (26), 1:2 Денисенко (38), 2:2 Шуршин (55), 2:3 Денисенко (70), 3:3 Фомін (75), 4:3 Колесник (78).

В чемпіонатах СРСР:

83-я перемога охтирчан.

10-а вольова перемога «Нафтовика».

В.Єрмак забив свій 9-й м’яч і 249-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 28-й м’яч і 250-й м’яч клубу.

Фомін забив свій 17-й м’яч і 251-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 23-й м’яч і 252-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 218-й, 219 і 220-й м’ячі клубу.

Перед початком матчу більшість вболівальників вважала, що у «Нафтовика» на цей раз буде легка прогулянка, бо, мовляв, кіровоградська «Зірка» нині в аутсайдерах. На жаль, прогулянки не вийшло. Гості виявились суворими екзаменаторами для охтирської команди. На початку зустрічі господарі поля спробували нав’язати суперникові свою гру і створили кілька небезпечних моментів. На 14-й хвилині м’яч після удару капітана команди Василя Єрмака опинився в сітці воріт гостей. Через кілька хвилин могли закріпити успіх Сараєв, А. Єрмак. Добре справлявся з своїми обов’язками Яїчник. Він весь час проходив по правому флангу і подавав небезпечні передачі в штрафний майданчик гостей. Атакували не тільки нападаючі, а й захисники.

Але «Зірка» не та команда яка лише захищалася. Вона шукала шансів відігратися. Несподівані прориви гостей послужили немов сигналом для охтирчан. Та вже на 26-й хвилині сталося непередбачене: гості впіймали захист господарів на помилці і забили гол у відповідь. В свою чергу можливістю збільшити перевагу не скористалися гравці нафтовиків. Напруження наростало. Невдовзі нападаючий гостей Денисенко скористався другою помилкою охтирських захисників і послав м’яч у сітку. У другому таймі болільники дружно підтримували свою команду. Їм припав до смаку штрафний удар, виконаний Шуршиним. Як не старалися гості закрити свої ворота, але півзахисник охтирчан зумів знайти щілину, і рахунок зрівнявся. До речі цей футболіст сподобався цього разу всім.

Вболівальники були в захопленні від драматичних подій, що відбувалися на полі. Незабаром «Зірка» знову вийшла вперед, скориставшись втретє помилкою захисту. Здавалося «Нафтовику» не уникнути поразки. Але охтирські футболісти проявили характер і спочатку Фомін зрівняв рахунок. А через три хвилини стрімко промчав лівим флангом Попович і вдало передав м’яч Колеснику, який і забив вирішальний гол.

17 (211). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Павлоград) – 3:0 (3:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 15 липня 1990 р. 5 000 глядачів.

Судді: В.Петров (Харків), О.Науменко (Полтава), В.Гришко (Миргород).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Астапов, 86), А.Єрмак, Попович, Яїчник (Тимченко, 46). В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Шуршин, Сараєв, Колесник (Матвійченко, 70), Цисар (Наумчук, 79). Головний тренер: Валерій Душков.

«ШАХТАР»: Колєсов, Бабенко, Гревцов, Єлізаров, Ромащенко (В.Зінченко, 46), Г.Поляков, Громов, В.Червоний, Назаренко, Думенко, Цокур.

Голи: 1:0 Сараєв (29), 2:0 Сараєв (39 з пенальті), 3:0 Колесник (38).

На 61 хвилині Бабенко не реалізував пенальті.

Попереджений: Зінченко.

В чемпіонатах СРСР:

84-а перемога охтирчан.

12-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Сараєв забив свої 3-й і 4-й м’ячі та 253-й і 255-й м’ячі клубу.

Колесник забив свій 24-й м’яч і 254-й м’яч клубу.

Сараєв забив свій 1-й «дубль» і 19-й «дубль» клубу.

77-й матч охтирчан на «нуль».

Ан.Єрмак провів 200-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

18 (212). «МАЯК» (Харків) – «НАФТОВИК» – 1:1

Харків. Стадіон КРЗ. 20 липня 1990 р. 500 глядачів.

«МАЯК»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Цисар, Колесник. На заміну виходили: Матвійченко, Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: Задорожний – Колесник (87).

В чемпіонатах СРСР:

59-а нічия охтирчан.

Колесник забив свій 25-й м’яч і 256-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 221-й м’яч.

19 (213). «НАФТОВИК» – «МАЯК» (Харків) – 4:0 (3:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 1 серпня 1990 р. 4 000 глядачів.

Судді: І.Ярменчук, С.Дзюба, І.Шеламов (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Астапов, 46), А.Єрмак, Яїчник. В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Матвійченко (Наумчук, 72). Головний тренер: Валерій Душков.

«МАЯК»: Шеховцов, Бик, Лунін (Краснокутський), Плотников, Бахметьєв, Дичко, Петренчук, Задорожний, Рудинський (Павлов, 55), Странадко (І.Богатир), Процишин (Рахаєв, 21).

Голи: 1:0 Сухарєв (18), 2:0 А.Єрмак (24), 3:0 Сараєв (28), 4:0 Фомін (67).

Попереджений: Лунін.

В чемпіонатах СРСР:

85-а перемога охтирчан.

13-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Сухарєв забив свій 1-й м’яч і 257-й м’яч клубу.

А.Єрмак забив свій 9-й м’яч і 258-й м’яч клубу.

Сараєв забив свій 5-й мяч і 259-й м’яч клубу.

Фомін забив свій 18-й м’яч і 260-й м’яч клубу.

78-й матч охтирчан на «нуль».

20 (214). «ЗІРКА» (Кіровоград) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Кіровоград. Стадіон СК «Зірка». 6 серпня 1990 р. 3 000 глядачів.

Судді: А.Малаховський (Запоріжжя).

«ЗІРКА»: Діброва, Лапа, Паламарчук, Шевченко, Сосенко, Гасанов, Денисенко, Самофалов (Родіонов, 80), Мизенко (Макогон, 46), Козаков, Іщенко.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Матвійченко (Цисар, 46), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Яїчник (Наумчук, 67). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Колесник (80).

В чемпіонатах СРСР:

86-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 26-й м’яч і 261-й м’яч клубу.

79-й матч охтирчан на «нуль».

21 (215). «ШАХТАР» (Павлоград) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Павлоград. Стадіон «Шахтар». 9 серпня 1990 р. 8 000 глядачів.

Судді: Г.Іляков, Ф.Будаєв, А.Тищенко (усі – Сімферополь).

«ШАХТАР»: Колесов, Бабенко, Гревцов, Єлізаров, Михайленко (Трубников, 77), Г.Поляков, Громов, В.Червоний, Назаренко, Думенко, Цокур (Туктаров, 38).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник (Шуршин, 44), Сухарєв, Сараєв, Фомін, Цисар (Наумчук, 59), Колесник. Матвійченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Поляков (22, з пенальті), 1:1 Шуршин (62).

Попереджені: Прохоров, Цисар.

В чемпіонатах СРСР:

60-а нічия охтирчан.

Шуршин забив свій 29-й м’яч і 262-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 222-й м’яч.

Попович провів 200-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

22 (216). «НАФТОВИК» – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – 0:0

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 16 серпня 1990 р. 4 000 глядачів.

Судді: О.Первушкін, О.Козаченко, Б.Гришин (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Наумчук, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Матвійченко (Цисар 63). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПРИКАРПАТТЯ»: Сташко, Хомін, Ватаманюк, Бакланов, Є.Золотницький, Лахмай, А.Шулятицький, Савка (Карібов, 18), Тібілов (Сушко, 72), І.Юрченко (Чернишов, 87), Зайцев (Винник 90).

Попереджений: Хомін.

В чемпіонатах СРСР:

61-а нічия охтирчан.

80-й матч охтирчан на «нуль».

64-й матч в якому охтирчани не забили мяча.

23 (217). «ЧАЙКА» (Севастополь) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Севастополь. Стадіон «Чайка». 26 серпня 1990 р. 2 000 глядачів.

Судді: А.Арановський, С.Шебек, Л.Кубяк (усі – Київ).

«ЧАЙКА»: Тарахтій, Скорик, Коваленко, Аверков, Міхеєв (Герасимчук, 75), Сивуха, Щетинін, Захаров (Шажко, 86), Пискун, Пауков (Олійник, 82), Грачов (Шкриль, 90).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Наумчук (Цисар 46, Яїчник 75), Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник. Мартинов. Головний тренер: Валерій Душков.

Гол: 1:0 Грачов (78).

В чемпіонатах СРСР:

70-а поразка охтирчан.

65-й матч охтирчан в якому не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 223-й м’яч клубу.

24 (218). «ОКЕАН» (Керч) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

Керч. Стадіон ім. 50 річчя жовтня. 29 серпня 1990 р. 2 000 глядачів.

«ОКЕАН»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин (Наумчук), Цисар (Матвійченко), Колесник. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Колесник (16), 1:1 Попов (88, з пенальті).

Попереджений: Цисар.

В чемпіонатах СРСР:

62-а нічия охтирчан.

Колесник забив свій 27-й м’яч і 263-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 224-й м’яч клубу.

25 (219). «НАФТОВИК» – «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв) – 3:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 7 вересня 1990 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.П’яних (Донецьк), В.Лебедєв, В.Россохін (обидва – Маріуполь).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Астапов), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв (Наумчук, 85), Колесник, Матвійченко (Цисар, 62). Головний тренер: Валерій Душков.

«СУДНОБУДІВНИК»: Ставка, В.Сорокін, Руссу, Зінченко, Сич, Парастаєв, Машнін, Мілюкін, Горячев, Високос, Морозов.

Голи: 1:0 Колесник (10), 2:0 Сухарєв (48), 3:0 Колесник (54).

Попереджений: Сорокін.

В чемпіонатах СРСР:

87-а перемога охтирчан.

14-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Колесник забив свої 28-й і 29-й м’ячі та 264-й і 266-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 2-й м’яч і 265-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 3-й «дубль» і 20-й «дубль» клубу.

81-й матч охтирчан на «нуль».

26 (220). «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Херсон) – 1:2 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 10 вересня 1990 р. 4 000 глядачів.

Судді: А.Арановський, В.Ланін, А.Осадчий (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Матвійченко (Цисар, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«КРИСТАЛ»: Консевич, Панчик, А.Валенко, Воронєжський, Гайдаржі, Дюльдін, Е.Валенко, Грозов (Балашов, 46), Тупчієнко (Сидоркін, 46), Гамула (Григорович, 76), Роткович.

Голи: 1:0 Матвійченко (44), 1:1 А.Валенко (68), 1:2 Гамула (74).

Попереджений: А.Валенко.

В чемпіонатах СРСР:

71-а поразка охтирчан.

Матвійченко забив свій 2-й м’яч і 267-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 225-й і 226-й м’ячі клубу.

27 (221). «ДИНАМО» (Біла Церква) – «НАФТОВИК» – 0:0

Біла Церква. Стадіон «Трудові резерви». 18 вересня 1990 р. 1 600 глядачів.

Судді: А.Савчук, Є.Школа, А.Котик (усі – Луцьк).

«ДИНАМО»: Фельде, Пономаренко, Олефіренко, Русановський, Лазаренко, Лобас (Зав’ялов, 82), Гайдук, Нестеровський, Макаров, Миколаєнко, Побєгаєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник (Наумчук 67), Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник, Матвійченко (Цисар, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

Попереджений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

63-а нічия охтирчан.

82-й матч охтирчан на «нуль»

66-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

В першому таймі гра була рівною, але небезпечні моменти частіше створювали динамівці, в охтирчан їх взагалі не було. Миколаєнко зі штрафного спрямував м’яч в «дев’ятку» – Прохоров з великими труднощами відвів м’яч на кутовий. Але самий небезпечний момент був на 43-й хвилині. Після подачі зі штрафного Побєгаєв метрів з чотирьох головою не зміг попасти у ворота – м’яч пройшов поруч зі стійкою воріт. Другий тайм був дуже напруженим. Динамівці намагалися забити м’яч, але зробити це не змогли. Охтирчани дуже добре зіграли в захисті.

28 (222). «ПОЛІССЯ» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

Житомир. Стадіон ім.Ленінського комсомолу, 21 вересня 1990 р. 3 000 глядачів.

«ПОЛІССЯ»: Рутковський, Баран, Хруслов, Анненков, Стрихарчук, Ракетенець, Касанов (Іллюхін, 86), Присяжнюк (Огородник, 90), Талько, Ю.Леонов, Лапін.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Наумчук, Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник, Матвійченко. На заміну виходили: Яїчник, Цисар. Головний тренер: Валерій Душков.

Гол: 1:0 Леонов (74).

Попереджені: Наумчук, Матвійченко.

Вилучений: А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

72-а поразка охтирчан.

67-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 227-й м’яч клубу.

29. (223). «НАФТОВИК» – «АВАНГАРД» (Рівне) – 1:1

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 1 жовтня 1990 р. 3 500 глядачів.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Матвійченко, Цисар. На заміну виходили: Наумчук, Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«АВАНГАРД»: склад невідомий

Голи: А.Єрмак – Козак.

В чемпіонатах СРСР:

64-а нічия охтирчан.

А.Єрмак забив свій 10-й м’яч і 268-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 228-й м’яч клубу.

30 (224). «НАФТОВИК» – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – 2:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 4 жовтня 1990 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Сушко (Калуш), В.Грималюк, О.Ломницький (обидва – Івано-Франківськ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник, Цисар (Матвійченко, 46, Тимченко, 71). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПОДІЛЛЯ»: Жук, Буняк, Бойко, Снігур, Сорокін, Нич, Лапідус, Єрьоменко, Карачун, Повар, Лень.

Голи: 0:1 Лапідус (52), 1:1 Матвійченко (73), 2:1 Попович (82).

Попереджені: Сараєв, Цисар – Сорокін, Снігур.

В чемпіонатах СРСР:

88-а перемога охтирчан.

11-а вольова перемога «Нафтовика».

Матвійченко забив свій 3-й м’яч і 269-й м’яч клубу.

Попович забив свій 10-й м’яч і 270-й м’яч клубу.

Охтирчани про пустили 229-й м’яч клубу.

31 (225). СКА (Київ) – «НАФТОВИК» – 0:2 (0:1)

Київ. Стадіон СКА. 11 жовтня 1990 р. 200 глядачів.

Судді: А.Дегтярьов, В.Звягінцев, В.Царан (усі – Одеса).

СКА: Колесников, Механошин, Надуда, Вєтров, Попов, Євглєвський, Омельчук, Горшков (Цюра, 46), Шинкарьов, Яблонський, Лютий.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник (Цисар, 76), Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник, Матвійченко (Тимченко, 70). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Сараєв (44), 0:2 Колесник (90).

В чемпіонатах СРСР:

89-а перемога охтирчан.

Сараєв забив свій 6-й мяч і 271-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 30-й м’яч і 272-й м’яч клубу.

83-й матч охтирчан на «нуль».

32 (226). «ДЕСНА» (Чернігів) – «НАФТОВИК» – 0:0

Чернігів. Стадіон ім. Ю. Гагаріна. 14 жовтня 1990 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Звягінцев, (Одеса), Є.Єсін, Д.Мартиненко (обидва – Дніпропетровськ).

«ДЕСНА»: Тяпушкін, Пахар, Постовой, Гриценко, Сапронов, Яковенко (Четверик, 75), Буловчак, Дмитренко, Шуман, Рудий, Петренко (Лихобицький, 63).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Попович, В.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Сараєв, Фомін, Шуршин, Колесник, Матвійченко. На заміну виходили: Цисар, Тимченко, Наумчук. Головний тренер: Валерій Душков.

В чемпіонатах СРСР:

65-а нічия охтирчан.

84-й матч охтирчан на «нуль».

68-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

33 (227). «НАФТОВИК» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 22 жовтня 1990 р. 2 500 глядачів.

Судді: Г.Савчук, О.Первушкін, О.Агасімов (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович (Наумчук, 64), Шуршин, Сараєв, Колесник, Тимченко (Матвійченко, 64). Головний тренер: Валерій Душков.

«КРИВБАС»: Павлов, Давиденко (Скляренко, 82), Кошкін, Гарманюк, Копил, Коновальчук, Усатий, Лисковець (О.Шевченко, 65), Дибченко, Софілканич, Селіхов (Овчинников, 75).

Голи: 1:0 Колесник (23), 2:0 Матвійченко (75).

В чемпіонатах СРСР:

90-а перемога охтирчан.

Колесник забив свій 31-й м’яч і 273-й м’яч клубу.

Матвійченко забив свій 4-й м’яч і 274-й м’яч клубу.

85-й матч охтирчан на «нуль».

В.Єрмак провів 200-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

34 (228). «НАФТОВИК» – «ДНІПРО» (Черкаси) – 1:0 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 25 жовтня 1990 р. 3 500 глядачів.

Судді: В.Старовойт, А.Осадчий, Ю.Корбут (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Горох, 82), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник (Наумчук, 74), Тимченко (Матвійченко, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«ДНІПРО»: Дейнеко, Святченко (Славинський, 82), Демченко, Кирилюк, Лихотворик, Осташов, Сивокінь, Брунджадзе, Матвіїв, Єршов, Липинський (Журавченко, 37).

Гол: 1:0 Сухарєв (74).

В чемпіонатах СРСР:

91-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 3-й мяч і 275-й мяч клубу.

86-й матч охтирчан на «нуль».

35 (229). «НАФТОВИК» – «ТОРПЕДО» (Запоріжжя) – 1:2 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 1 листопада 1990 р. 2 000 глядачів.

Судді: М.Батюта (Київ), Є.Єсін (Дніпропетровськ), І.Шаламов (Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, Тимченко, Сухарєв (Горох, 80), Наумчук, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Матвійченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«ТОРПЕДО»: Марчук, Козлов, Марєєв (Товкач, 83), Черенков, Леднєй, Трегубов, Варнавський (Волков, 55; Іріоглу, 62), Дягель, І.Якубовський, Федоренко (Бакалов, 46), Р.Бондаренко.

Голи: 1:0 Сараєв (9, з пенальті), 1:1 Трегубов (16, з пенальті), 1:2 Бондаренко (65).

В чемпіонатах СРСР:

73-а поразка охтирчан.

Сараєв забив свій 7-й мяч і 276-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 230-й і 231-й м’ячі клубу.

36 (230). «НАФТОВИК» – «КОЛОС» (Нікополь) – 2:2 (1:2)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 4 листопада 1990 р. 2 000 глядачів.

Судді: О.Балакін, В.Фастовський, М.Цаповецький (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв (Горох, 75), Фомін (Наумчук, 69), Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник (Матвійченко 69), Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«КОЛОС»: Кириєнко, Сандул, Лук’янчук, Стародубець, Ділай, Литвиненко, Катеруша, Плотко (Шмелькін, 88), Альошин (Софроненко, 87), Зірченко, Топчієв.

Голи: 0:1 Катеруша (3), 1:1 Яїчник (7), 1:2 Альошин (35), 2:2 Тимченко (47).

На 37 хвилині Сараєв не реалізував пенальті (воротар).

Попереджені: Ділай, Лук’янчук.

Вилучений: В.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

66-а нічия охтирчан.

Яїчник забив свій 1-й м’яч і 277-й м’яч клубу.

Тимченко забив свій 4-й м’яч і 278-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 232-й і 233-й м’ячі клубу.

Здавалося, коли нікопольці на п’ятій хвилині відкрили рахунок, охтирчани не зможуть відігратися. А вони вже через чотири хвилини розвіяли всі сумніви. Обидва м’ячі, які забили нікополець Юрій Кетеруша і охтирчанин Віктор Яїчник були чудові. В подальшому «Колос» потужно атакував і захист «Нафтовика» часто помилявся. На 35-й хвилині гості впіймали оборону на черговій «тріщині» і Олег Альошин забив другий гол у ворота охтирчан. Через дві хвилини «нафтовики» могли відігратися, але Василь Сараєв, виконуючи одинадцятиметровий удар, пробив прямо у воротаря. Іншу б команду такий промах вивів би з рівноваги, але тільки не «Нафтовика». На 47-й хвилині Володимир Тимченко потужним ударом зрівняв рахунок. Це був останній 45-й гол «Нафтовика» в цьому сезоні.

 

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1990 рік. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Перша зона.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Результат

1.

«ТОРПЕДО» Запоріжжя

36

23

8

5

53–25=+28

54

0:2 1:2

2.

«СУДНОБУДІВНИК» Миколаїв

36

24

5

7

60–31=+29

53

0:3 3:0

3.

«АВАНГАРД» Рівне

36

21

11

4

53–27=+26

53

1:1 1:1

4.

«ПОЛІССЯ» Житомир

36

23

5

8

53–27=+26

51

1:0 0:1

5.

«КРИСТАЛ» Херсон

36

18

9

9

61–44=+17

45

0:2 1:2

6.

«Нафтовик» Охтирка

36

17

10

9

45–29=+16

44

 

7.

«ПРИКАРПАТТЯ» Івано-Фран.

36

15

8

13

32–32=±0

38

2:0 0:0

8.

«ШАХТАР» Павлоград

36

14

9

13

37–39=–2

37

3:0 1:1

9.

«ДИНАМО» Біла Церква

36

14

7

15

37–38=–1

35

2:0 0:0

10.

«КОЛОС» Нікополь

36

13

9

14

43–40=+3

35

1:2 2:2

11.

СКА Київ

36

14

4

18

40–41=–1

32

1:0 2:0

12.

«ДЕСНА» Чернігів

36

13

6

17

35–39=–4

32

0:1 0:0

13.

«ЧАЙКА» Севастополь

36

11

8

17

35–46=–11

30

2:1 0:1

14.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

36

10

10

16

37–46=–9

30

1:1 2:1

15.

«КРИВБАС» Кривий Ріг

36

10

6

20

40–53=–13

26

1:0 2:0

16.

«ДНІПРО» Черкаси

36

8

7

21

26–48=–22

23

1:0 1:0

17.

«ОКЕАН» Керч

36

7

9

20

26–55=–24

23

2:0 1:1

18.

«МАЯК» Харків

36

6

10

20

19–48=–29

22

1:1 4:0

19.

«ЗІРКА» Кіровоград

36

7

7

22

32–61=–29

21

4:3 1:0

За команду «Нафтовик» в сезоні 1990 року зіграли 22 гравці:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених м’ячів кожним гравцем в чемпіонаті СРСР 1990 року.

п/п

Прізвище, ім’я

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ЄРМАК Анатолій

зах

36

3

2.

ПОПОВИЧ Віктор

зах

36

2

3.

САРАЄВ Василь

п/з

36

7

4.

ЄРМАК Василь

зах

35

2

5.

ФОМІН Сергій

п/з

35

5

6.

КОЛЕСНИК Вадим

нап

34

11

7.

ШУРШИН Борис

п/з

33

2

8.

НАУМЧУК Володимир

зах

30

9.

ЯЇЧНИК Віктор

зах

30

1

10.

МАТВІЙЧЕНКО Павло

нап

29

4

11.

ЦИСАР Олександр

зах

27

12.

ТИМЧЕНКО Володимир

нап

26

4

13.

СУХАРЄВ Сергій

зах

22

3

14.

ПРОХОРОВ Юрій

вор

21

-15 на «0» - 11

15.

АСТАПОВ Герман

вор

10

-7 на «0» - 6

16.

ПЕТРОВ Олександр

вор

9

-7 на «0» - 4

17.

ПАНКОВ Руслан

нап

8

18.

СКЛЯРСЬКИЙ Віталій

нап

8

19.

ПАНКОВ Андрій

зах

6

1

20.

ГОРОХ Сергій

п/з

5

21.

МАРТИНЮК ВВолодимир

нап

4

22.

МАРТИНОВ Юрій

нап

1

Головним тренером команди в 1990 році був:

Валерій Олексійович ДУШКОВ – 36 матчів (матчі № 195-230)

 

 

КУБОК УРСР СЕРЕД КОМАНД ДРУГОЇ ЛІГИ 1990 рік

 

Початок розіграшам Кубка УРСР був покладений в 1937 році. Система цих змагань, під час проведення чемпіонатів СРСР, неодноразово змінювалася. До 1959 року в них приймали участь команди майстрів і колективів фізкультури. Потім за приз боролися тільки команди колективів фізкультури. І тільки п’ять сезонів (з 1972 по 1976 рік) в змаганнях на Кубок України, які проходили під егідою газети «Радянська Україна» взяли участь команди майстрів першої та другої ліг.

Потім 13 років почесний приз виборювали знову команди колективів фізкультури. В лютому 1990 року на засіданні Федерації футболу УРСР було прийнято рішення про проведення розіграшу Кубка республіки серед команд майстрів другої ліги (приз запровадила республіканська газета «Правда України»), старт в якому прийняв і «Нафтовик».

1. «Суднобудівник» (Миколаїв) – «НАФТОВИК»0:2 (0:1)

Миколаїв. Стадіон «Суднобудівник». 11 травня 1990 р. 1/16 фіналу. Перший матч.

«СУДНОБУДІВНИК»: Панфілов, Зінченко, Сич, Руссу, Сорокін, Мілюкін, Машнін, Мурадян, Морозов, Високос, Жовжаренко.

«НАФТОВИК»: Петров, (Астапов, 88), В.Єрмак, Попович, Яїчник (Наумчук, 83), Тимченко, Сараєв (Склярський, 85), Фомін, Шуршин, Р.Панков (Цисар, 46), Колесник, Матвійченко (А.Панков, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Колесник (6), 0:2 А.Панков (70).

Треба було бачити цей матч який склався на користь «Нафтовика». Господарі поля – футболісти миколаївського «Суднобудівника», перебували в той час на піднесенні. Вони займали лідируюче місце в чемпіонаті СРСР серед команд другої ліги. Тому вважали, що їм легко вдасться перемогти в першій грі на Кубок УРСР «Нафтовик». Однак охтирчани довели що їм під силу і боротьба з лідером. Вони змусили господарів двічі виймати м’яч із сітки воріт.

2. «НАФТОВИК» – «Суднобудівник» (Миколаїв) – 1:0 (0:0)

Охтирка Стадіон «Нафтовик». 22 травня 1990 р. 1/16 фіналу. Повторний матч.

«НАФТОВИК»: Астапов, В.Єрмак, Попович, Яїчник, А.Єрмак, Тимченко, Сараєв, Фомін, Цисар, Колесник, Матвійченко. На заміну виходили: Наумчук, Склярський. Головний тренер: Валерій Душков.

«СУДНОБУДІВНИК»: склад невідомий.

Гол: 1:0 Попович (69).

Перша ж атака «Нафтовика» завершилась порушенням правил з боку миколаївців. Захисник охтирчан Тимченко пробив сильно, але неточно. Як з’ясувалось, суперники сповідували приблизно однакову тактику гри в наступі із застосуванням флангових передач. Робилось це з допомогою півзахисників і захисників, які часто зміщувалися до краю поля Запам’яталися глядачам епізоди, коли футболісти господарів Цисар, Сараєв, Матвійченко тільки чудом не змогли завершити комбінації. Наприкінці першого тайму один на один з воротарем гостей Юрієм Панфіловим вийшов Колесник, але не влучив у ціль.

Після відпочинку гра ще більше загострилася. Суперники багато атакували, і основні події відбувались біля обох штрафних майданчиків. На 57-й хвилині раптом провалився захист «Нафтовика», і воротар Герман Астапов з великими труднощами врятував становище. Згодом охтирчани вдалися до рішучого штурму. На 69-й хвилині з подачі Наумчука м’яч забив Попович, який і вирішив долю матчу.

3. «Авангард» (Рівне) – «НАФТОВИК»4:3 (2:3)

Рівне. Стадіон «Авангард». 11 червня 1990 р. 1/8 фіналу. Перший матч.

Судді: В.Засуха, С.Чемезов, Л.Кубяк (усі – Київ).

«АВАНГАРД»: Сироквашко, Синицький, О.Баль, Сарнавський, Ушмаєв, Бонецький, Петрик, Новак (Бондар), Самардак (Красій), Кабанець (Воротеляк), Козак.

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак (Склярський), Мартинюк (Матвійченко), Фомін (Наумчук), Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Цисар (Яїчник). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи:, 0:1 Тимченко (13), 0:2 Колесник (18), 1:2 Баль (36), 1:3 Колесник (42), 2:3 Самардак (44), 3:3 Синицький (60), 4:3 Сарнавський (84).

4. «НАФТОВИК» – «Авангард» (Рівне) – 2:0 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 15 червня 1990 р. 1/8 фіналу. Повторний матч.

Суддя: І.Ярменчук, В.Фастовський, Б.Гришин (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Астапов, А.Єрмак, Тимченко (Склярський, 82), В.Єрмак, Мартинюк (Яїчник, 76), Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник (Матвійченко, 46), Цисар. Головний тренер: Валерій Душков.

«АВАНГАРД»: Кубишкін, Кабанець, Бонецький, (Гринишин 51), Каліщук, Ушмаєв,Красій, Петрик, Воротеляк, Бондар, Різник, Козак.

Голи: 1:0 Сараєв (38, з пенальті), 2:0 Матвійченко (60).

Матч, що відбувся на міському стадіоні, болільники очікували з підвищеним інтересом. Справа в тому, що «Нафтовик» у першому матчі своїм суперникам програв, хоча впродовж матчу охтирчани і вигравали, але необ’єктивне суддівство звело нанівець їх перевагу.

В повторному поєдинку боротьба загострилась. На третій хвилині Колесник ледь не влучив у ворота, виконавши красивий удар через себе. Глядачі нагородили майстерність футболіста оплесками. І надалі господарі не підводили болільників, постійно атакували. Гості з труднощами стримували нападаючих нафтовиків. На 38-й хвилині вони порушили правила у своєму штрафному майданчику, і Сараєв чітко реалізував 11-метровий. До перерви господарі створили багато небезпечних моментів, але рахунок не змінився.

Другий тайм знову засвідчив, що перевага за «Нафтовиком». Правда, гості контратакували. У двох випадках чудово зіграв воротар охтирчан Астапов, виручивши команду від вірних голів. Наполегливість, старанність – такими були козирі гравців господарів Колесника, Фоміна, Поповича, А.Єрмака, Цисаря. Все це і привело до другого голу у ворота «Авангарду». За підсумком двох матчів «Нафтовик» продовжив боротьбу за Кубок.

5. «НАФТОВИК» – «Дніпро» (Черкаси) – 5:1 (3:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 6 липня 1990 р. 1/4 фіналу. Перший матч.

Судді: В.Борзило, Ю.Сергієнко, В.Воргуль (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Астапов, 71), А.Єрмак, Тимченко, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Наумчук, 46), Попович (Матвійченко, 71), Шуршин, Сараєв, Колесник, Цисар (Яїчник, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«ДНІПРО»: Пилипенко, Малишев, Суховій, Кирилюк, Лихотворик, Журавленко, Єршов(Прохоренков, 46), Брунджадзе, Чулак, Коляда, Осташов.

Голи: 1:0 Фомін (18), 2:0 Сараєв (32), 3:0 Сараєв (39, з пенальті), 4:0 Колесник (46), 5:0 Матвійченко (78), 5:1 Коляда (80).

З перших хвилин господарі захопили ініціативу, раз у раз створюючи небезпечні моменти біля воріт гостей. Гості епізодично контратакували, але надійно грав голкіпер охтирчан Юрій Прохоров. Болільники вперше побачили його у воротах і дали високу оцінку.

Рахунок на 18-й хвилині відкрив Фомін. Через чотири хвилини Колесник у падінні красиво пробив, але трохи неточно. Згодом не раз турбували воротаря «Дніпра» Шуршин, В.Єрмак, Цисар.

Двічі підряд відзначився Сараєв. Спочатку він використав передачу Шуршина, а потім суддя призначив пенальті за те, що гості збили в своєму штрафному майданчику Поповича.

Другий тайм тільки розпочався, а господарі вже поздоровляли Колесника, котрий відмінно використав передачу капітана команди Василя Єрмака і послав четвертий м’яч у ворота «Дніпра». Гості прагнули вирівняти становище, але охтирчан важко було зупинити. Одна за одною йшли атаки, ніби накочувалися хвилі на ворота «Дніпра». Нафтовики вміло використовували фланги. Глядачі підтримували свою команду, просили ще голу, і діждались його. На 78-й хвилині Шуршин подав кутовий, і Матвійченко замкнув передачу.

Правда, гості не розгубилися і прагнули забити хоча б гол престижу. На 80-й хвилині Коляда забив гол у ворота «Нафтовика». В цей час їх захищав вже Астапов, який замінив Прохорова.

6. «Дніпро» (Черкаси) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:0)

Черкаси. Стадіон ім.Ленінського комсомолу. 28 липня 1990 р. 1/4 фіналу. Повторний матч.

Судді: Д.Мартинюк (Дніпропетровськ), С.Волкобой (Кривий Ріг), О.Бєлкін (Дніпродзержинськ).

«ДНІПРО»: Новіков, Осташов, Єршов (Гура, 69), Перепелиця, Лихотворик, Журавленко, Мазараті, Брунджадзе, Чулак, Коляда (Прохоренков, 73), Липинський.

«НАФТОВИК»: Прохоров (Астапов, 46), А.Єрмак (Тимченко, 46), Яїчник (Наумчук, 65), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Матвійченко (Цисар, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Липинський (57), 1:1 Колесник (65).

Попереджений: Журавленко.

7. «НАФТОВИК» – «Десна» (Чернігів) – 3:0 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 вересня 1990 р. 8 000 глядачів. 1/2 фіналу. Перший матч.

Судді: В.Авдиш, Ф.Будаєв, О.Олійник (усі – Сімферополь).

«НАФТОВИК»:Прохоров, А.Єрмак, Наумчук (Матвійченко, 56), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Яїчник. Головний тренер: Валерій Душков.

«ДЕСНА»: Тяпушкін, Пахар, Постовий, Гриценко, Сапронов, Четверик, Буловчак (Ю.Бондаренко, 66), Дмитренко, Петренко (Москалець, 83), Рудий (Кривенок, 75; Шуман, 81), Лихобицький.

Голи: 1:0 В.Єрмак (18), 2:0 Попович(63), 3:0 Попович (71).

Попереджений: Лихобицький.

До 18-ї хвилини рахунку не було відкрито, хоч охтирські футболісти весь час тиснули гостей до воріт. І ось господарі провели стрімку атаку, в якій брала участь вся команда. М’яч потрапив до капітана «Нафтовика» Василя Єрмака, і той сильним ударом послав його під поперечину.

Декілька разів після цього охтирські футболісти створювали небезпечні моменти, але м’яч, наче заворожений, не йшов у ворота. Захист «Десни» тримався гідно.

І в другому таймі господарі володіли ініціативою. Подали кілька кутових, атакували з обох флангів, а рахунок не змінювався. Кілька активних виходів зробили й гості. На 56-й хвилині Четверик вийшов один на один з Прохоровим, але голкіпер виграв поєдинок.

В момент, коли дехто з глядачів навіть розчарувався в безплідних атаках охтирської команди, бійцівські якості проявив Попович. На 63-й хвилині він стрімко прорвався лівим флангом, обвів кількох захисників і так сильно і точно пробив, що м’яч влетів в «дев’ятку».

Підтримувані болільниками, футболісти «Нафтовика» продовжували атакувати. Рвались вперед Колесник, Сараєв. Кутові, штрафні удари вдало виконував Шуршин. Та того вечора найбільше таланило Поповичу. На 71-й хвилині він ударом лівої ноги знову послав м’яч у «дев’ятку».

8. «Десна» (Чернігів) – «НАФТОВИК» – 2:0 (1:0)

Чернігів. Стадіон ім. Ю.Гагаріна. 26 вересня 1990 р. 1 000 глядачів. 1/2 фіналу. Повторний матч.

Судді: М.Овчар, О.Ломницький, В.Грималюк (усі – Івано–Франківськ).

«ДЕСНА»: Тяпушкін, Постовий, Пахар, Гриценко, Кривенок, Четверик (Лихобицький), Буловчак, Дмитренко, Шуман, Буглак, Рудий (Ю.Бондаренко).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Наумчук (Сараєв, 46), Сухарєв, В.Єрмак, Попович, Цисар, Фомін, Шуршин, Яїчник, Колесник, Матвійченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Четверик (5), 2:0 Рудий (78).

9. «НАФТОВИК» – «Полісся» (Житомир) – 3:1 (2:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 18 жовтня 1990 р. 8 000 глядачів. Фінал. Перший матч.

Судді: В.П’яних, В.Штундер, В.Положенцев (усі – Донецьк).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Наумчук, 82), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Тимченко (Матвійченко, 68). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПОЛІССЯ»: Рутковський, С.Баран, Хруслов, Анненков, Ракетенець (Стрихарчук, 80), Присяжнюк, Касанов (Лапін, 40), Желтоносов (Ілюхін, 65), Талько, Ю.Леонов, Лукашенко.

Голи: 0:1 Леонов (5), 1:1 Попович (30), 2:1 Колесник (35), 3:1 Колесник (78).

Попереджені: Ракетенець, Леонов.

Вже на п’ятій хвилині охтирчани пропустили гол. Гості подавали кутовий і їхній нападаючий Леонов головою послав м’яч в дальній від воротаря кут. Житомирці повели в рахунку. Цей підступний удар дещо морально надломив команду господарів, але не надовго. Атаки хвилями накочувались на ворота «Полісся». На 30-й хвилині лівим краєм стрімко промчав Попович. Обігравши двох захисників, він буквально проштовхнув м’яч у ворота. А ще через п’ять хвилин глядачі аплодували Колеснику, котрий пробив сильно і влучно.

У другому таймі гравці обох команд помітно втомилися. Але підтримка глядачів надала сили нафтовикам. На 78-й хвилині вони розіграли чудову комбінацію, котру відмінно завершив знову ж Колесник.

10. «Полісся» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 4:0 (1:0)

Житомир. Стадіон ім.Ленінського комсомолу. 28 жовтня 1990 р. 8 600 глядачів. Фінал. Повторний матч.

Судді: М.Ступар, В.Сушко, М.Овчар (усі – Івано-Франківськ).

«ПОЛІССЯ»: Рутковський (Страшненко, 87), Ракетенець, Хруслов (Огородник, 86), Анненков, Стрихарчук, Присяжнюк (С.Баран, 54), Лапін, Желтоносов (Ілюхін, 85), Талько, Ю.Леонов, Лукашенко (Соболевський, 86).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Сараєв, Колесник, Тимченко (Матвійченко, 46; Горох, 75). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Желтоносов (42), 2:0 Лапін (52), 3:0 Лукашенко (53), 4:0 Лукашенко (76).

Попередження: Желтоносов – Колесник, А.Єрмак, Тимченко.

Вилучення: В.Єрмак.

Неважко було здогадатись, що повторний матч на Кубок УРСР з футболу у Житомирі розпочнеться атаками господарів, які прагнутимуть ліквідувати дефіцит у два м’ячі, пропущені у першому матчі.

Як тільки розпочався поєдинок, господарі пішли в атаку, але захисники гостей успішно справлялись з настирливими житомирцями. Та й завершальні удари у них не виходили. На десятій хвилині потужно пробив Талько, але Прохоров відмінно вибрав позицію і перехопив м’яч. Через хвилину голкіпер охтирчан знову виявився на висоті, вигравши двобій з нападаючим «Полісся».

Згодом гра дещо вирівнялась, і нафтовики навіть перейшли в контратаки. Сухарєв розіграв з Колесником цікаву комбінацію, яка, правда, закінчилась безрезультатно. На 26-й хвилині Колесник мав слушну нагоду відкрити рахунок, але промахнувся. А перед цим, скориставшись гострим епізодом Тимченко забив м’яч у ворота господарів, але суддя не зарахував голу, мотивуючи положення поза грою. У перерві навіть болільники Житомира стверджували, що гол охтирського нападаючого був «чистим». На 31-й хвилині виник гострий момент вже біля воріт «Нафтовика», який завершився точним ударом, але арбітр і цього м’яча не зарахував. Через чотири хвилини Колесник мав нагоду відзначитись, але пробив мимо.

Фатальною для охтирчан виявилася 42-а хвилина. Чергова атака господарів застала захисників зненацька, і Василю Єрмаку нічого не залишилось, як зупинити нападаючого «Полісся» недозволеним прийомом. Рішення судді було надто суворе – червона картка. Вилучення гравця в такому відповідальному матчі завдало команді психологічного шоку. Штрафний удар виявився точним. На відпочинок команди пішли при рахунку 1:0 на користь «Полісся».

Другий тайм пройшов за явною перевагою господарів. Вже на початку Лапін прицільно пробив по воротах «Нафтовика» і рахунок став 2:0. Через десять хвилин футболісти «Полісся» забили ще один м’яч. Після цього у діях охтирських футболістів з’явилась невпевненість. Господарі диктували свої умови і мали повну перевагу. Наприкінці цього гострого поєдинку господарі довели рахунок до кінцевого результату. Таким чином, житомирці завоювали Кубок УРСР з футболу. Звичайно і охтирська команда заслуговувала доброго слова, адже вона здобула право наступного сезону брати участь в розіграші Кубка СРСР.