1991 рік

ЧЕМПІОНСЬКИЙ І... ОСТАННІЙ

 

1991 1В середині листопада 1991 року фінішував 54-й чемпіонат СРСР серед команд другої ліги першої зони УРСР. Доля розпорядилася так, що цей чемпіонат ввійшов в історію як останній, в якому приймали участь колективи УРСР, а команда «Нафтовик» – як останній чемпіон УРСР серед команд другої ліги. З 1992 року, як відомо, вже розігрувалась повноцінна першість молодої української держави.

Підготовку до нового сезону охтирчани традиційно розпочали в Сумах. Колектив залишили Володимир Наумчук, Олександр Цисар та Герман Астапов. Вадимом Колесником зацікавились тренери харківського «Металіста», після того, як був опублікований список 22 кращих футболістів УРСР. Поповнили команду такі гравці: форвард Микола Липинський, який перейшов з черкаського «Дніпра», півзахисник Ігор Юданов – з Полтави, вихованці харківського футболу голкіпер Валентин Симакович та півзахисник Ігор Задорожний з «Маяка». Був запрошений до команди москвич Ігор Єрмохін, який свого часу тренувався під керівництвом відомого фахівця Костянтина Бєскова. Виявив бажання грати за охтирську команду Станіслав Стариков з «дублю» київського «Динамо». Було зараховано до колективу вихованця охтирського футболу Сергія Листопадова.

Другий етап підготовки «Нафтовик» провів у Севастополі. Двотижневе перебування у цьому місті чергувалося з фізичними вправами і контрольними іграми. Там команда встигла провести матч з місцевою «Чайкою» і виграла 1:0 (Шуршин, з пенальті), потім перемогла нікопольський «Колос» 3:1 (Липинський, Єрмохін, Сараєв). «Нафтовик» спробував свої сили і проти севастопольського клубу Чорноморського флоту, який тоді виступав серед аматорських команд. Ігри команда проводила двома складами гравців. Перший – виграв обидва поєдинки з рахунком 2:1 і 9:0, а другий склад один матч закінчив внічию. 2:2, а інший виграв 2:1.

Наступний етап охтирчани провели в Ялті, де також зіграли ряд контрольних поєдинків. Там вони перемогли житомирське «Полісся» 2:1 та павлоградський «Шахтар» 1:0 і зіграли внічию 1:1 з миколаївським «Суднобудівником», чернівецькою «Буковиною» і бєлгородським «Салютом». В заключних іграх «Нафтовик» переміг севастопольський СКЧФ 2:0, таджикистанський «Хасилат» 4:3, черкаське «Дніпро» 1:0, сімферопольську «Таврію» 2:0, та зіграли внічию без забитих м’ячів з тернопільською «Нивою».

Боротьба в цьому чемпіонаті була досить жорсткою. Ближче до осені вона набула ще більшої напруги. Адже за попередніми накресленнями 2 – 3 кращі команди зони могли розраховувати на місце у вищій лізі першого незалежного національного чемпіонату України.

Сезон «Нафтовик» провів впевнено і стабільно. Практично з перших турів він заявив про свої серйозні наміри і потім поступово зміцнював свої позиції. А вже з другого кола стало зрозуміло: «Нафтовик» веде боротьбу за медалі. Нікопольський «Колос», івано-франківське «Прикарпаття», які задавали тон в першому колі, а також рівненський «Верес», херсонський «Кристал» – досвідчені команди, призери попередніх чемпіонатів, теж мали серйозні наміри, але охтирчани змогли їх обійти і завершити сезон на першому місці. Впевнена, красива перемога, що стала несподіванкою для багатьох фахівців і тренерів команд-суперниць.

Для багатьох гравців – братів Василя та Анатолія Єрмаків, Віктора Поповича, Сергія Сухарєва, Сергія Фоміна, Віктора Яїчника – це був один з найкращих сезонів в їхньому футбольному житті. Успішно зіграли Борис Шуршин та Юрій Прохоров, які в кращі свої роки виступали за команди більш високого рангу. Непогано зарекомендували себе молоді гравці та новобранці команди: Микола Липинський, Сергій Горох, Володимир Тимченко, Ігор Задорожний, Павло Матвійченко. Великий внесок в перемогу внесли головний тренер команди Валерій Душков та його помічники Валерій Боярчук і Геннадій Макаров, який з’явився в команді під кінець першості.

1991 2Охтирчани в цьому сезоні завоювали і «Рубіновий кубок» – приз газети «Молодь України» для найрезультативнішої команди другої ліги. Крім того охтирські футболісти досить успішно змагались за Кубок СРСР, де тільки в 1/16 фіналу поступилися флагману українського футболу – київському «Динамо». А в боротьбі за Кубок УРСР «Нафтовик» дійшов до півфіналу, програвши там майбутньому володарю призу – шепетівському «Темпу».

Напередодні відкриття нового футбольного сезону 1991 року прес-службою «Нафтовика» в особі В. Беленецького та В. Чернеця був підготовлений і випущений календар – довідник на 74 сторінках (на російській мові). Тираж випуску 1500 шт. Вартість примірника – 2 крб.

 

 

1991 3

«НАФТОВИК» – 1991

Зліва на право. Нижній ряд: Віктор ЯЇЧНИК, Павло МАТВІЙЧЕНКО, Станіслав СТАРИКОВ, Анатолій ПАТУК, Валентин СИМАКОВИЧ

Середній ряд: Валерій ДУШКОВ – головний тренер, Микола ЛИПИНСЬКИЙ, Валерій БОЯРЧУК – тренер, Ігор ЮДАНОВ, Ігор ЄРМОХІН, Анатолій ЄРМАК, Ігор ЗАДОРОЖНИЙ, Володимир ТИМЧЕНКО, Віктор ПОПОВИЧ, Перто ЛУНЬ – лікар

Верхній ряд: Сергій ФОМІН, Сергій ГОРОХ, Василь ЄРМАК, Сергій СУХАРЄВ, Борис ШУРШИН.

ІГРИ «НАФТОВИКА» В ЧЕМПІОНАТІ СРСР 1991 року

1 (231). «ПРИЛАДИСТ» (Мукачеве) – «НАФТОВИК» 0:0

Мукачеве. Стадіон «50 років СРСР». 7 квітня 1991 р. 4 500 глядачів.

Судді: А.Бойко, М.Овчар, Є.Іванків (усі – Івано-Франківськ).

«ПРИЛАДИСТ»: Гончаров, Товт, Ісак (Дяченко, 69), Касперський, Мокрицький, Безсмертний, Линников, Фарковець (М.Решко, 73), Кухлевський, Братчиков, Лендєл (Грабар, 66).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Сухарєв, 46), В.Єрмак, Горох, Фомін, Попович, Шуршин, Задорожний (Матвійченко, 70). Тимченко (Єрмохін, 46, Юданов, 59), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

В чемпіонатах СРСР:

67-а нічия охтирчан.

87-й матч охтирчан на «нуль».

69-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

2 (232). «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – «НАФТОВИК» 2:1 (2:1)

Івано-Франківськ. Стадіон «Електрон». 10 квітня 1991 р. 1 200 глядачів.

Судді: В.Вакуленко (Рівне), М.Камака, О.Найко (обидва – Тернопіль).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Сташко, Хомін, Ватаманюк, Русановський, Мельничук, Лахмай, А.Шулятицький (Пташник, 60), Карібов (Стахів, 89), Григорчук (Романчук, 84), Савка, Русак (Сушко, 85).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Горох, 67), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Юданов, Тимченко (Задорожний, 82), Липинський (Матвійченко, 60). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Савка (17), 1:1 Тимченко (28), 2:1 Григорчук (35).

Попереджений: Сухарєв.

В чемпіонатах СРСР:

74-а поразка охтирчан.

Тимченко забив свій 5-й м’яч і 279-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 234-й і 235-й м’ячі клубу.

3 (233). «СТАХАНОВЕЦЬ» (Стаханов) – «НАФТОВИК» 0:2 (0:2)

Стаханов. Стадіон «Перемога». 14 квітня 1991 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Штундер, В.Куцев, О.Журба (усі – Донецьк).

«СТАХАНОВЕЦЬ»: Листопадов, Самодуров, Костиркін, Марченко, Клячков (Петриченко, 83), Бубіс, Циганков (С.Бондар, 61), Пахачев, Плотников, Макаренко, Дегтярьов.

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 87), А.Єрмак, Яїчник (Стариков, 69), В.Єрмак, Сухарєв (Горох, 46), Фомін, Попович, Шуршин (Задорожний 46), Юданов, Тимченко (Матвійченко, 64), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков

Голи: 0:1 Тимченко (11), 0:2 Шуршин (14).

В чемпіонатах СРСР:

92-а перемога охтирчан.

Тимченко забив свій 6-й м’яч і 280-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 30-й м’яч і 281-й м’яч клубу.

88-й матч охтирчан на «нуль».

Гра пройшла за помітної переваги охтирчан, які впевнено володіли ініціативою. Долю зустрічі практично було вирішено вже на її початку. Спочатку Тимченко зі штрафного, а потім Шуршин після багатоходової комбінації змусили суперників розпочинати з центру поля. Усі намагання господарів змінити хід зустрічі на свою користь не дали бажаного результату, охтирчани вміло захищали власні ворота.

4 (234). «НАФТОВИК» – «ТЕМП» (Шепетівка) – 1:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 22 квітня 1991 р. 2 500 глядачів.

Судді: В.П’яних (Донецьк), В.Лебедєв, В.Россохін (обидва – Маріуполь).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв (Горох, 67), Фомін, Попович, Шуршин, Юданов (Задорожний, 57), Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ТЕМП»: Троян, Аргудяєв (Наторов, 80), Романов, Федорчук, Пархомчук, Сечин, Тимощук, Кравчук (Кальян, 85), Бабій (Заруцький, 87), Довгалець, Повар (Балюк, 81).

Голи: 0:1 Аргудяєв (50), 1:1 Тимченко (90).

Попереджені: А.Єрмак – Сечин.

В чемпіонатах СРСР:

68-а нічия охтирчан.

Тимченко забив свій 7-й м’яч і 282-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 236-й м’яч клубу.

З шепетівським «Темпом», дебютантом чемпіонатів СРСР серед команд майстрів, футболісти охтирського «Нафтовика» зустрічалися вперше. І чотири тисячі вболівальників, які прийшли на відкриття футбольного сезону в Охтирці, вірили в успіх команди, палко її підтримували. А от футболісти, схоже, сподівалися на легку перемогу над новачком. Але як показала гра, «Темп» виявився міцним горішком для господарів, котрим ціною значних зусиль вдалося уникнути поразки. Охтирчани впевнено володіли територіальною перевагою, а ось з грою в них не все ладилося. Їм практично жодного разу так і не вдалося створити біля воріт гостей голевого моменту. Шепетівці вміло вели гру від оборони, впевнено контролювали перебіг подій на полі. На 50-й хвилині їх зусилля увінчалися успіхом. Швидку комбінацію результативним ударом завершив Аргудяєв. Після пропущеного голу охтирчани дещо активізувалися, але змінити малюнок гри не могли. Лише на останній хвилині господарям вдалося уникнути поразки і врятувати очко. Красивий м’яч в «дев’ятку» зі штрафного забив Тимченко.

5 (235). «НАФТОВИК» – «ВЕРЕС» (Рівне) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 25 квітня 1991 р. 2 500 глядачів.

Судді: В.Ланін, А.Рогожан, В.Кащеєв (усі – Черкаси).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Юданов, 72), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Задорожний, 88), Тимченко (Матвійченко, 88), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ВЕРЕС»: Сироквашко, Вільчинський, Лень, Мартинюк (Бронський, 46), Ушмаєв, Грицаюк (Гладкий, 72), Петрик, Новак, Кабанець, Різник, О.Бондар (Кучер, 80).

Голи: 1:0 Тимченко (23), 2:0 Матвійченко (89).

В чемпіонатах СРСР:

93-а перемога охтирчан.

Тимченко забив свій 8-й м’яч і 283-й м’яч клубу.

Матвійченко забив свій 5-й м’яч і 284-й м’яч клубу.

89-й матч охтирчан на «нуль».

Після попередньої домашньої зустрічі, в якій охтирчани розділили очки з дебютантом, тренери і спортсмени «Нафтовика» проаналізували свою гру і зробили відповідні висновки. І вже в черговому матчі з рівненським «Вересом» охтирська команда порадувала вболівальників і змістовною грою і результатом. Знову як і в попередніх матчах, у господарів активністю виділявся Тимченко. Він мав кілька нагод відзначитися, та скористався лише однією у середині першого тайму, завершивши комбінацію, розпочату Поповичем. Повівши в рахунку господарі не стали грати на утримання його, а продовжували планомірно атакувати ворота «Вереса». Гості теж не відсиджувалися в обороні, а час від часу організовували контратаки, при яких захисники «Нафтовика» і воротар не допускали помилок.

І після відпочинку охтирські футболісти діяли впевнено, гасячи без особливих зусиль стихійні атаки гостей. А коли вже й глядачі мало вірили в ще один успіх, «Нафтовик» провів хорошу атаку. Подачу Шуршина використав Матвійченко, який вийшов на заміну, і встановив остаточний рахунок.

6 (236). «ПОЛІССЯ» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

Житомир. Стадіон ім. Ленінського комсомолу. 5 травня 1991 р. 2 000 глядачів.

Суддя: К.Старовойт (Київ).

«ПОЛІССЯ»: Рутковський, Баран, Ткачук, Анненков, Велигорський (Стрихарчук, 46), Ракетенець, Груницький (Соболевський, 59), Желтоносов, Лукашенко, Ю.Леонов, Шишков.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Юданов, 60), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Задорожний, 46), Тимченко, Липинський (Матвійченко, 75). Головний тренер: Валерій Душков

Гол: 0:1 Шуршин (38).

Попереджені: Юданов, Задорожний, А.Єрмак.

В чемпіонатах СРСР:

94-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 31-й м’яч і 285-й м’яч клубу.

90-й матч охтирчан на «нуль».

7 (237). «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:1)

Хмельницький. Стадіон «Поділля». 7 травня 1991 р. 2 500 глядачів.

Суддя: В.Туховський (Сімферополь).

«ПОДІЛЛЯ»: Баталов, Аванесов (Кирлик, 46), Франтісов, Снігур, Деусов, Яременко, Лапідус, Дубко (Федоченко, 46), Карачун, Бугай, Никончук.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Юданов (Єрмохін, 75), Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков

Голи: 0:1 Липинський (16), 1:1 Карачун (32, з пенальті).

Шуршин на 66 хвилині не реалізував пенальті.

Попереджені: Федоченко – Липинський.

В чемпіонатах СРСР:

69-а нічия охтирчан.

Липинський забив свій 1-й м’яч і 286-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 237-й м’яч клубу.

8 (238). «НАФТОВИК» – «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – 2:2 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 12 травня 1991 р. 3 500 глядачів.

Судді: О.Бавикін, А.Сергєєв, О.Мороз (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, (Задорожний, 57), Тимченко (Матвійченко, 46), Єрмохін (Юданов, 32). Головний тренер: Валерій Душков.

«АВТОМОБІЛІСТ»: Страшненко, Шевченко (Белецький, 46), Хруслов, Захаряк, Бедрицький, Золотницький, Барліт, Теслик, Боровиков (Кислощаєв, 82), О.Лукаш, Цисар (Матала, 63).

Голи: 1:0 А.Єрмак (2), 1:1 Захаряк (34), 1:2 Теслик (56), 2:2 Яїчник (80).

В чемпіонатах СРСР:

70-а нічия охтирчан.

А.Єрмак забив свій 11-й м’яч і 287-й м’яч клубу.

Яїчник забив свій 2-й м’яч і 288-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 238 і 239-й м’ячі клубу.

9 (239). «НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 1:0 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 15 травня 1991 р. 3 500 глядачів.

Судді: А.Попов, О.Назаренко, В.Догадайло (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Матвійченко (Липинський, 46), Задорожний (Тимченко, 46; Юданов, 70). Головний тренер: Валерій Душков

«ДЕСНА»: Мелашенко, Пахар, Шуман, Гриценко, Сапронов, Четверик, Бондаренко, Кривенок, Буглак, Гусєв, Овчаренко (Іллін, 78).

Гол: 1:0 А.Єрмак (76).

В чемпіонатах СРСР:

95-а перемога охтирчан.

А.Єрмак забив свій 12-й м’яч і 289-й м’яч клубу.

91-й матч охтирчан на «нуль».

На фоні чернігівської «Десни» господарі мали, солідний вигляд, помітну перевагу, чіткіші схематичні побудови при атаці й захисті. В першій половині тайму охтирські футболісти мали декілька хороших моментів для взяття воріт, та скористатися ними не змогли. Наприкінці тайму чудовий удар виконав Задорожний. Оплески він заслужив, але м’яч пролетів мимо.

Слід віддати належне гостям. Вони не тільки захищалися, але інколи застосовували нестандартні ходи, і тоді охтирські футболісти опинялися в ролі статистів. Саме так сталося на третій хвилині другого тайму. Нападаючий «Десни» Гусєв збив з пантелику захисників «Нафтовика» і вийшов один на один з Прохоровим. Тільки неточність не дозволила чернігівцям відкрити рахунок.

Здавалося «нічийний настрій» оволодів гравцями обох команд. Навіть проведені заміни у господарів нічого не змінювали. Та на 76-й хвилині несподіваний маневр зробив захисник охтирчан Анатолій Єрмак. Його в атаці збили гості неподалік свого штрафного майданчика. Сам потерпілий взявся пробити по воротах. Удар був таким майстерним, що воротар гостей Мелашенко лиш розвів руками.

10 (240). «МАЯК» (Харків) – «НАФТОВИК» – 0:0

Харків. Стадіон «Динамо». 20 травня 1991 р. 1 200 глядачів.

Суддя: О.Первушкін (Київ).

«МАЯК»: Рогожкін, Саказли, О.Іванов, Ященко, Зайцев, Ключик, Супрун, Демченко, Рубан, Ашурбеков (Дзюба, 60), Безуглий (Пушкуца, 20).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак (Задорожний, 43), Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Єрмохін, 69), Тимченко, Липинський (Матвійченко, 46). Головний тренер: Валерій Душков

Попереджені: Демченко – Єрмохін.

В чемпіонатах СРСР:

71-а нічия охтирчан.

92-й матч охтирчан на «нуль».

70-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Фомін провів 200-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Охтирчани зіграли нижче своїх можливостей. Відсутність Колесника, який тоді виступав за харківський «Металіст» дав про себе знати. Здобути бодай два необхідні очка охтирчанам завадила низька атакуюча ефективність. А моментів для взяття воріт вистачало.

11 (241). «ХІМІК» (Сєвєродонецьк) – «НАФТОВИК» – 0:5 (0:1)

Сєвєродонецьк. Стадіон «Хімік». 23 травня 1991 р. 500 глядачів.

Суддя: В.Козенко (Бердянськ).

«ХІМІК»: Аврамов, Сєріков, Калягін, Стоянов, Мамаєв, Курбатський, С.Усаковський, Бублик (Поспєлов, 46), Федорко, В.Новіков (Нестеренко, 68), Губаренко (Вольский, 61).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 82), А.Єрмак, Яїчник, Задорожний, Сухарєв, Фомін (Єрмохін, 55), Попович, Шуршин (Стариков, 80), Горох (Юданов, 67), Тимченко, Липинський (Матвійченко, 77). Головний тренер: Валерій Душков

Голи: 1:0 Тимченко (13), 2:0 Тимченко (58), 3:0 Задорожний (56), 4:0 Горох (65), 5:0 Тимченко (87).

Попереджений: Попович.

В чемпіонатах СРСР:

96-а перемога охтирчан.

15-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Тимченко забив свої 9-й, 10-й, 11-й м’ячі та 290-й, 292-й, 294-й м’ячі клубу.

Задорожний забив свій 1-й м’яч і 291-й м’яч клубу.

Горох забив свій 6-й м’яч і 293-й м’яч клубу.

Тимченко забив свій 1-й «хет-трик» і 1-й «хет-трик» клубу.

93-й матч охтирчан на «нуль».

Яїчник провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

Матч розпочався гострими атаками «Нафтовика». При підтримці півзахисників охтирські нападаючі Тимченко та Липинський вносили безладдя в захисних лініях господарів поля. Красиву комбінацію міг завершити вже на п’ятій хвилині Горох, але після його удару головою м’яч потрапив в поперечину. Незабаром у зручній позиції опинився Задорожний. Гол назрівав. Тимченко, випередивши захисників господарів, відкрив рахунок.

Після успіху «Нафтовик» заграв ще краще. Симпатії місцевих уболівальників враз перейшли на бік гостей. Вони постійно створювали небезпечні моменти біля воріт «Хіміка». Не пощастило того вечора Липинському, котрий мав чотири стовідсоткові можливості змінити рахунок.

У другому таймі події розгорталися знову на користь охтирських футболістів. Зусиллями Задорожного, Тимченка, Гороха рахунок було доведено до 4:0. А під завісу матчу Тимченко вперше в історії «Нафтовика», за час виступів серед команд майстрів, зробив «хет-трик» і встановив остаточний рахунок.

Під оплески глядачів «Нафтовик» залишав поле, показавши одну з найкращих ігор в цьому сезоні.

12 (242). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Біла Церква) – 3:0 (2:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 28 травня 1991 р. 4 000 глядачів.

Судді: В.Борзило, М.Курилко, І.Подушкін (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 85), А.Єрмак, Яїчник, Задорожний (Юданов, 75), Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 80), Попович, Шуршин, Горох, Тимченко (Єрмохін, 46), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ДИНАМО»: Фельде, Пономаренко, Нагорних, Лактіонов, Лазоренко, Приходько, Гайдук (Р.Заєв, 61), Зав’ялов (Жениленко, 69), Макаров (Коренєв, 61), Миколаєнко (Боровик, 83), Сахаров (Герасимець, 46).

Голи: 1:0 Липинський (7), 2:0 Шуршин (42), 3:0 Горох (62).

Попереджений: Зав’ялов.

В чемпіонатах СРСР:

97-а перемога охтирчан.

16-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Липинський забив свій 2-й м’яч і 295-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 32-й м’яч і 296 м’яч клубу.

Горох забив свій 7-й м’яч і 297-й м’яч клубу.

94-й матч охтирчан на «нуль».

13 (243). «НАФТОВИК» – СКА (Київ) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 31 травня 1991 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Гришко, Г.Кравченко, О.Науменко (усі – Миргород).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 84), А.Єрмак, Яїчник, Задорожний (Єрмохін, 53), Сухарєв, (Матвійченко, 75), Фомін (Юданов, 84), Попович, Шуршин, Горох, Тимченко, Липинський, (Стариков, 89). Головний тренер: Валерій Душков.

СКА: Ногін, Гащин, Волосянко, Уляницький, Горшков (Надуда, 68), Карась, А.Барановський, Терещенко, Іродовський, Мизенко, Марянов (Кармелюк, 68).

Голи: 1:0 Тимченко (38), 2:0 Тимченко (49).

Попереджені: Прохоров – Волосянко.

В чемпіонатах СРСР:

98-а перемога охтирчан.

Тимченко забив свої 12-й, 13-й м’ячі та 298-й, 299-й м’ячі клубу.

Тимченко забив свій 1-й «дубль» та 21-й «дубль» клубу.

95-й матч охтирчан на «нуль».

«Нафтовик» розпочав матч дуже активно. Гості уміло захищалися. Але на сьомій хвилині господарі розіграли хорошу комбінацію, і м’яч влетів в сітку воріт, які захищав армійський голкіпер Олександр Ногін. Та арбітр зустрічі Володимир Гришко гол не зарахував. Футболістів «Нафтовика» це не вибило з колії. Команда продовжувала шукати щастя біля чужих воріт. Безліч вигідних моментів не використали її футболісти. Вони подали декілька кутових, били по воротах з близької відстані, але захисникам і воротарю армійців вдавалося відводити небезпеку від своїх воріт. Розв’язка настала на 38-й хвилині, коли Володимир Тимченко який постійно тримав оборону суперника в напрузі послав м’яч в сітку після подачі Бориса Шуршина. Вболівальники дружньо підтримували свою команду і в другому таймі, і вона швидко подарувала їм радість. На 49-й хвилині по лівому краю промчав Сергій Горох і передав м’яч Володимиру Тимченко, який і забив другий м’яч. «Нафтовик» продовжував вести комбінаційну гру. І лише неточність при завершенні атак не дозволила господарям добитися іще одного успіху. Але за 15 хвилин до фінального свистка київським армійцям вдалося піймати охтирчан на контратаці. Провал захисників дозволив гостям вийти на зустріч з голкіпером «Нафтовика» Юрієм Прохоровим. Стадіон завмер. Але майстерність воротаря врятувала «Нафтовик» від голу.

14 (244). «ЗІРКА» (Кіровоград) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Кіровоград. Стадіон «Зірка». 6 червня 1991 р. 1 300 глядачів.

Суддя: В.Канана (Донецьк).

«ЗІРКА»: Діброва, Полторак (Гасанов, 58), Паламарчук, М.Шевченко, Рябоконь, Хоменко, Денисенко, Сосенко, Лапа, Козаков, Степашко (Таран, 72).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, Задорожний (Єрмохін, 62), Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Денисенко (41), 1:1 Тимченко (74).

Попереджений: Прохоров.

В чемпіонатах СРСР:

72-а нічия охтирчан.

Тимченко забив свій 14-й м’яч і 300-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 240-й м’яч клубу.

Перед матчем з кіровоградською «Зіркою» нафтовики побували у Польщі, де провели товариську зустріч з командою другої ліги «Гвардія» (Хелм), яка закінчилась внічию – 1:1.

Звідти команда прибула в Кіровоград на матч із «Зіркою». Пройшов він в напруженій боротьбі, суперники діяли на високих швидкостях. Обидва колективи виставили на матч бойові склади. Господарі повели в рахунку наприкінці першого тайму, але зберегти перевагу не змогли. Після відпочинку охтирчани перехопили ініціативу і швидко зрівняли рахунок після удару Тимченка. Охтирські футболісти мали ще кілька вигідних моментів, але в двох епізодах допустив відверті помилки арбітр зустрічі, який допоміг кіровоградцям врятувати очко.

15 (245). «ДНІПРО» (Черкаси) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:0)

Черкаси. Стадіон ім. Ленінського комсомолу. 9 червня 1991 р. 1 600 глядачів.

Судді: А.Малаховський, А.Бабич, В.Дем’яненко (усі – Запоріжжя).

«ДНІПРО»: Дейнеко, Лихотворик, Осташов, Кирилюк, Марадуда (Демченко, 2), Крайнюк, Журавленко (Прохоренков, 75), Школьников, Євглевський, Калина (Пилипенко, 75) Матвіїв.

«НАФТОВИК»: Симакович, А.Єрмак, Яїчник, Єрмохін (Юданов, 80), Сухарєв (Задорожний, 65), Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко, Липинський (Матвійченко, 85). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Матвіїв (37), 1:1 Фомін (46), 1:2 Шуршин(55).

Попереджений: Школьников.

В чемпіонатах СРСР:

99-а перемога охтирчан.

12-а вольова перемога «Нафтовика».

Фомін забив свій 19-й м’яч і 301-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 33-й м’яч і 302-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 241-й м’яч клубу.

Футболістам черкаського «Дніпра» в цьому сезоні вдалося відібрати очки у лідерів. Тож прагнули вони зіпсувати настрій і охтирським футболістам. Але перевага гостей на всіх ділянках поля за перші 35 хвилин була очевидною. Гравці «Дніпра» були притиснуті до своїх воріт, в центрі поля півзахисники гостей Фомін та Горох уміло контролювали м’яч залучаючи до активних дій навіть захисників. Зовсім несподіваним став гол, який забили гравці «Дніпра». Атаку розпочав Кирилюк на лівому фланзі. Потім віддав м’яч в центр, де його підхопив Євглевський. Короткий пас на хід Матвіїву закінчився сильним ударом останнього. Симакович не зумів відвести загрозу, черкащани повели в рахунку. Те що не вдалося охтирським футболістам в першій половині гри, вони зробили після перерви. Удар здалеку – і, попавши в ногу когось із захисників господарів, м’яч вкотився у ворота «Дніпра». Другий гол не заставив себе довго чекати. На 55-й хвилині Липинський вміло пройшов правим флангом, віддав пас на Гороха, який прострелив вздовж воріт. Грубо помилились в цій ситуації захисники «Дніпра». Досвідчений Шуршин вміло скористався цією помилкою.

16 (246). «НАФТОВИК» – «ЧАЙКА» (Севастополь) – 3:1 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 14 червня 1991 р. 3 500 глядачів.

Судді: В.Борзило, В.Шаленко, П.Коваль (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 86), А.Єрмак, Яїчник (Матвійченко, 62), Єрмохін (Задорожний, 30), Сухарєв, Фомін (Юданов, 72), Попович, Шуршин (В.Єрмак, 80), Горох, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ЧАЙКА»: Балицький, Б.Олійник, Коваленко, Аверков, Пауков, Герасимчук, Углєв (Шишко, 68), Захаров, Шажко (Пономарьов, 60), Дзюбенко, Шелковой (Гриднєв, 82).

Голи: 1:0 Горох (47), 2:0 Горох (54), 3:0 Задорожний (68), 3:1 Дзюбенко (83).

В чемпіонатах СРСР:

100-а перемога охтирчан.

Горох забив свої 8-й, 9-й м’ячі та 303-й, 304-й м’ячі клубу.

Горох забив свій 1-й «дубль» і 22-й «дубль» клубу.

Задорожний забив свій 2-й м’яч і 305-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 242 м’яч клубу.

У першому таймі господарі мали відчутну перевагу над суперником, але реалізувати її не змогли. Вже на шостій хвилині міг відзначитися кращий бомбардир команди Тимченко, та м’яч пролетів мимо. Через сім хвилин він знову опинився на вістрі атаки, і чергова невдача. Били охтирські футболісти штрафні, подали близько десяти кутових, а м’яч, наче заворожений, ворота обминав.

«Чайка» задалась єдиною метою: зачепитись про омріяну нічию. Лише двічі у першому таймі гості спромоглися на контратаки, але на висоті був Юрій Прохоров.

По перерві картина гри у охтирських футболістів різко змінилася. Додавши у швидкості і посиливши свій атакуючий потенціал, охтирчани обрушили такий каскад атак, що «Чайці» не допоміг і захисний бастіон. На 47-й хвилині Сергій Горох ударом голови змусив капітулювати Валерія Балицького. Особливо красивим був другий гол Сергія: м’яч після його удару прийшовся в «дев’ятку» і приніс справжню насолоду вболівальникам. Автором третього голу став Задорожний, який сильно і точно послав м’яч у ворота гостей.

І в подальшому вдало маневрували, виводили товаришів у вільні зони Сухарєв, Яїчник, Липинський. Лише наприкінці зустрічі охтирські футболісти трохи розслабились і гостям вдалося розмочити рахунок.

17 (247). «НАФТОВИК» – «ОКЕАН» (Керч) – 1:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон “Нафтовик”. 17 червня 1991 р. 4 000 глядачів.

Суддя: Л.Бавикін, А.Сергєєв, О.Мороз (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Єрмохін, 46; Юданов, 69), Задорожний (Матвійченко, 69), Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко, Липинський (В.Єрмак, 73). Головний тренер: Валерій Душков.

«ОКЕАН»: Петров, Жак, А.Панков, Леженцев, Сироватський, Вихорнов, Никонов, Оберемченко, Черних, Єфімов, Саввін.

Голи: 1:0 Задорожний (27).

В чемпіонатах СРСР:

101-а перемога охтирчан.

Задорожний забив свій 3-й м’яч і 306-й м’яч клубу.

96-й матч охтирчан на «нуль».

Міцним горішком виявилися керченські футболісти для охтирчан. Гості вміло вели оборону власних воріт, вдалося провести їм і кілька контратак. Чудову нагоду врятувати очко мали керченці на останніх хвилинах зустрічі, але спортивне щастя було на боці господарів. А до цього на полі йшла змістовна гра. І все ж перевага охтирських футболістів була помітною в усіх компонентах гри, вони мали чимало нагод для взяття воріт. Та ними не скористалися Липинський і Тимченко, які виходили на побачення з воротарем «Океану» Олександром Петровим . Зручні моменти були і ще в кількох футболістів, але на висоті виявився голкіпер гостей. Та все ж його надійна гра не врятувала команду на 27-й хвилині, коли Яїчник зробив хорошу передачу у штрафний майданчик на Задоророжного і останній головою спрямував м’яч у ворота гостей. Його удар виявився переможним.

18 (248). «МАЯК» (Очаків) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

Очаків. Стадіон «Салют». 21 червня 1991 р. 1 500 глядачів.

Суддя: О.Тютюн (Фастів).

«МАЯК»: Степанов, Силецький, Матросов, Поліщук (Норов, 46), Бєлан, Цимбал, Білозерський, Селезньов, Пономаренко, Бурименко (Білоконь, 76), Бугай (Чунихін, 66).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, Задорожний, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко (Єрмохін, 46), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

Гол: 1:0 Бєлан (16, з пенальті).

Попереджений: Сухарєв.

В чемпіонатах СРСР:

75-а поразка охтирчан.

71-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 243-й м’яч клубу.

19 (249). «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «НАФТОВИК» – 0:0

Кривий Ріг. Стадіон «Металург». 24 червня 1991 р. 1 000 глядачів.

Судді: К.Панчик, П.Попов, І.Житнюк (усі – Сімферополь).

«КРИВБАС»: Жук, Давиденко, Нефьодов, Соболь, Мазур, Трегубов, Коновальчук, Данильченко (Лисковець, 76), Зубчук, Коляда (Селіхов, 54), Лютий (Таран, 78).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Задорожний (Єрмохін,49), Фомін, Попович, Шуршин (Юданов, 82), Горох, Тимченко, Липинський (Матвійченко, 88). Головний тренер: Валерій Душков.

В чемпіонатах СРСР:

73-а нічия охтирчан.

97-й матч охтирчан на «нуль».

72-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

20 (250). «НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 3:0 (2:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 5 липня 1991 р. 4 500 глядачів.

Судді: В.Шевченко, В.Парадников, В.Баглай (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 85), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 74), Попович, Шуршин (Тимченко, 66), Задорожний, Єрмохін, Липинський (Горох, 80). Головний тренер: Валерій Душков.

«ЗАКАРПАТТЯ»: Андрєєв, Тулайдан, Вачиля, Когутич (Присташ, 70), Якубик, Тіводор (Губані, 75), Курильцо, Лукач, Кондря (Гумеров, 35), Яворів, Циганков (Долгош, 46).

Голи: 1:0 Шуршин (22), 2:0 Шуршин (40), 3:0 Фомін (60).

Попереджений: Вачиля.

В чемпіонатах СРСР:

102-а перемога охтирчан.

17-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свої 34-й, 35-й м’ячі та 307-й, 308-й м’ячі клубу.

Фомін забив свій 20-й м’яч і 309-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 2-й «дубль» та 23-й «дубль» клубу.

98-й матч охтирчан на «нуль».

Після нелегкого кубкового поєдинку з «Дніпром» Могилів було побоювання, що в цьому матчі охтирчанам не вистачить сил. Але хвилювання виявилися марними, команда провела його досить впевнено. Швидкі атаки вміле використання флангів, висока активність гравців середньої лінії – ось ті складові, що забезпечили помітну перевагу господарям. Вже на шостій хвилині Липинський ледь не відкрив рахунок. Закарпатці головну увагу зосередили на захисті своїх воріт. Але і це їх не врятувало, охтирчани змогли, як то кажуть, підібрали ключик і добились бажаного результату. Вирішальну роль відіграли досвідчені Шуршин і Фомін, які стали головними дійовими особами у складі «Нафтовика». Особливо відзначився Борис, котрий двічі змушував розпочинати гостей з центру поля. На 22-й хвилині вони разом з Яїчником розіграли красиву комбінацію. і Борис, не роздумуючи, послав м’яч у «дев’ятку». Другий м’яч він, після порушення правил, забив у своєму стилі зі штрафного.

І в другому таймі над воротами закарпатців частіше згущалися хмари атак. На 54-й хвилині тільки штанга завадила «Нафтовику» збільшити рахунок. І все ж успіх прийшов. М’яч одержав Сергій Фомін. Гості вважали, що він комусь зробить передачу, а Сергій несподівано пробив по воротах...

21 (251). «СТАЛЬ» (Комунарськ) – «НАФТОВИК» – 2:2 (0:2)

Комунарськ. Стадіон «Сталь». 10 липня 1991 р. 2 500 глядачів.

Судді: В.Догадайло, О.Первушкін, В.Парадников (усі – Київ).

«СТАЛЬ»: Кобалія, Дрангой (Гнєздилов, 46), Полубатко (Михальов, 46), Гопей, Ніцецький, Цвик, Олещенко (Шило, 83), Баткаєв, Сердюков, Можаєв, Манько.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Матвійченко, 80), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Задорожний, 50), Липинський (Тимченко, 25), Єрмохін. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Тимченеко (31), 0:2 Тимченко (40), 1:2 Гнєздилов (48), 2:2 Сердюков (89).

Попереджений: Матвійченко.

В чемпіонатах СРСР:

74-а нічия охтирчан.

Тимченко забив свої 15-й, 16-й м’ячі та 310-й, 311-й м’ячі клубу.

Тимченко забив свій 2-й «дубль» та 24-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 244-й, 245-й м’ячі клубу.

Перший тайм пройшов з помітною перевагою охтирчан і наслідком їх впевнених дій стали два голи, забитих Тимченком. Продовжували контролювати матч футболісти «Нафтовика» і після відпочинку. Але господарям вдалося перехопити ініціативу після того, як вони скористалися помилкою захисників «Нафтовика» і забили гол. Охтирські футболісти після цього допустилися тактичної помилки – стали грати на утримання рахунку, і на останній хвилині були покарані. Господарі поля зрівняли рахунок після порушення правил (була небезпечна гра проти нашого воротаря), але арбітр не зреагував. Виник інцидент між футболістами, довелося навіть втихомирювати хуліганську поведінку вболівальників.

22 (252). «ШАХТАР» (Павлоград) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:0)

Павлоград. Стадіон «Шахтар». 13 липня 1991 р. 900 глядачів.

Судді: А.Попов (Київ), Ф.Будаєв, А.Тищенко (обидва – Сімферополь).

«ШАХТАР»: Колєсов (Саліхов, 52), Бабенко, Гревцов, Єлізаров (Анісімков, 54), Полятикін, Цокур, Громов (Ківа, 86), В.Червоний, Назаренко, З.Гусейнов, Манькута (Боженар, 71).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Задорожний, 63), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Матвійченко, 83), Липинський, Тимченко (Єрмохін, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Червоний (70), 1:1 А.Єрмак (90).

В чемпіонатах СРСР:

75-а нічия охтирчан.

А.Єрмак забив свій 13-й м’яч і 312-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 246-й м’яч клубу.

Гра проходила в рівній боротьбі, голевих моментів було створено не так уже й багато. На 70-й хвилині Манькута вийшов до воріт і сильно пробив, але Прохоров відбив м’яч, та Червоний, який набігав, послав його в ворота. На 90-й хвилині штрафний в бік «Шахтаря» прямо проти воріт. Як завжди стінка, але сильний удар Анатолія Єрмака і м’яч влетів в нижній кут воріт.

23 (253). «НАФТОВИК» – «КОЛОС» (Нікополь) – 3:1 (2:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 17 липня 1991 р. 6 000 глядачів.

Судді: О.Козаченко, В.Засуха, А.Бойко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 80), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак (Матвійченко, 60), Сухарєв, Фомін (Задорожний, 46), Попович, Шуршин (Єрмохін, 74), Горох, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«КОЛОС»: Буканов, Лумпов (Сандул, 70), Щербина, Стародубець (Ткачук, 55), Ділай, Литвиненко, Художилов, Катеруша, Пантілов, Зайцев (Топчієв, 46), Плотко.

Голи: 1:0 Шуршин (9), 2:0 Тимченко (27), 3:0 Липинський (73, з пенальті), 3:1 Плотко (80, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

103-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 36-й м’яч і 313-й м’яч клубу.

Тимченко забив свій 17-й м’яч і 314-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 3-й м’яч і 315-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 247-й м’яч клубу.

Охтирські футболісти провели матч з подвоєною енергією і заслужено перемогли. Атаки господарів змусили футболістів «Колоса» в основному оборонятися. Вже на початку гри нафтовики створили кілька загрозливих ситуацій, і тільки неточні удари не дозволили відкрити рахунок. На дев’ятій хвилині гості порушили правила біля свого штрафного майданчика, і Борис Шуршин відмінно виконав удар. Воротар «Колоса» Сергій Буканов навіть не встиг зреагувати.

Не можна сказати, що нікопольці мали такий вже безпорадний вигляд. Вони самі намагалися гостро діяти в атаці, але бездоганно захищав ворота Юрій Прохоров. Він у двох-трьох епізодах врятував команду від стовідсоткових голів. Недарма глядачі нагороджували його оплесками.

Всі футболісти «Нафтовика» грали з лідером добре, але найбільшої похвали заслужив Борис Шуршин. Його можна було побачити в найгостріших ділянках поля. Він був справжнім диригентом атак.

На 27-й хвилині господарі розіграли класичну комбінацію, яку завершив Володимир Тимченко.

Після відпочинку знову більше атакували футболісти «Нафтовика». Правда і гості відповідали гострими контратаками. Гра дещо вирівнялася. Та завдяки дружній підтримці глядачів охтирчани зуміли забити й третій м’яч. Після того як нікопольські захисники збили у своєму штрафному майданчику Павла Матвійченка, Липинський чітко реалізув одинадцятиметровий штрафний удар. А перед кінцем поєдинку гостям вдалося відквитати один гол, після досить сумнівного пенальті.

24 (254). «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Херсон) – 1:1 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 20 липня 1991 р. 2 400 глядачів.

Судді: Ол-ндр Гордієнко (Дніпропетровськ), В.Гришко, Г.Кравченко (обидва – Миргород).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Задорожний, 63), В.Єрмак (Матвійченко, 89), Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко (Єрмохін, 68), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«КРИСТАЛ»: Жилкін, Сидоркін, Тарасенко, Тупчієнко, Гайдаржі, Балашов, О.Меншиков (Любинський, 56), Максимов (Сучко, 75), Григорович, В.Панчик, Ярошенко.

Голи: 1:0 Липинський (43), 1:1 Григорович (64).

Попереджені: В.Єрмак – Панчик, Максимов.

В чемпіонатах СРСР:

76-а нічия охтирчан.

Липинський забив свій 4-й м’яч і 316-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 248-й м’яч клубу.

Тимченко провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

Зустрічі цих суперників завжди носили принциповий характер і проходили в напруженій боротьбі. Не став винятком і цей матч, в якому два лідери продемонстрували атакуючий і змістовний футбол. Господарі упродовж усієї зустрічі наполегливо атакували ворота гостей, але вони вміло захищалися, побудувавши міцний заслін поблизу своїх воріт. Їх воротарю Геннадію Жилкіну доводилось весь час бути насторожі. В тому, що гості не програли, немала заслуга воротаря.

Вже на 12-й хвилині охтирські футболісти ледве не відкрили рахунок. Та Сергій Фомін не влучив у ціль. Били по воротах Шуршин, Горох, Тимченко, але мимо. І все ж наполегливість охтирчан була винагороджена. Під кінець першого тайму швидку триходівку влучним ударом завершив Липинський після подачі Фоміна. Повівши в рахунку, господарі прагнули закріпити успіх, але надійно діяли захисники «Кристалу». В кількох епізодах відмінно зіграв і воротар, котрий парирував м’ячі після сильних ударів Анатолія Єрмака і Шуршина. А за 25 хвилин до фінального свистка гості змогли врятувати очко, скориставшись неузгодженими діями охтирських футболістів. Сильно і точно пробив Олександр Григорович. Після цього херсонці зосередили увагу на обороні, яку футболісти «Нафтовика» подолати не змогли.

25 (255). «КОЛОС» (Нікополь) – «НАФТОВИК» – 3:0 (3:0)

Нікополь. Стадіон «Електрометалург». 1 серпня 1991 р. 2 500 глядачів.

Судді: І.Ярменчук, М.Бойко, А. Арановський (усі – Київ).

«КОЛОС»: Кириєнко, Лумпов, Топчієв (Лук’янчук, 86), Ткачук, Ділай, Литвиненко (Сандул, 79), Художилов, Катеруша, Пантілов (Щербина, 82), Костиков (Зайцев, 69), Плотко (Безручко, 85).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Задорожний, 63), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Єрмохін, 69), Липинський (Матвійченко, 82), Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Плотко (23), 2:0 Топчієв (26), 3:0 Литвиненко (41).

Попереджені: Костиков, Литвиненко.

В чемпіонатах СРСР:

76-а поразка охтирчан.

7-а поразка охтирчан з великим рахунком.

73-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 249-й, 250-й, 251-й м’ячі клубу.

Горох провів 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

Матвійченко провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

В цьому матчі невдало зіграли захисники охтирчан, які не впоралися з поставленими завданнями. Долю зустрічі було вирішено ще в першому таймі, коли впродовж чотирьох хвилин господарям вдалося забити два м’ячі. Ще один вони провели незадовго до перерви. У другому таймі охтирчанам вдалося вирівняти гру, створити кілька вигідних моментів, але змінити рахунок не вдалося. Не скористалися чудовими нагодами забити м’яч Липинський, двічі Тимченко та Єрмохін. Їх удари парирував воротар нікопольців.

26 (256). «КРИСТАЛ» (Херсон) – «НАФТОВИК» – 0:0

Херсон. Стадіон «Кристал». 4 серпня 1991 р. 3 000 глядачів.

Суддя: В.Борзило (Харків).

«КРИСТАЛ»: склад не відомий.

 «НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак (Матвійченко, 68), Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Задорожний (Єрмохін, 56), Шуршин, Горох, Липинський, Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

В чемпіонатах СРСР:

77-а нічия охтирчан.

99-й матч охтирчан на «нуль».

74-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Загалом гра вийшла бойовою, охтирчани вміло контролювали м’яч, впевнено володіли ініціативою. Без помилок цього разу зіграли і захисники. Вдалося провести кілька гострих атак, після яких виникали небезпечні моменти біля воріт господарів. Але ударам Липинського, Шуршина, Тимченка бракувало точності.

27 (257). «НАФТОВИК» – «СТАЛЬ» (Комунарськ) – 1:0 (0:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 8 серпня 1991 р. 5 000 глядачів.

Судді: В.Баглай, Ю.Буренко, В.Шельменко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Задорожний, 28), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко (Матвійченко, 74), Липинський (Єрмохін, 58). Головний тренер: Валерій Душков.

«СТАЛЬ»: Малигін, Шило, Михальов (Чугункін, 88), Гопей, Травкін, Цвік (Дрангой, 46), Олещенко, Баткаєв, Сердюков, Можаєв, Гнєздилов (Кучирка, 73).

Гол: 1:0 Єрмохін (85, з пенальті).

На 32 хв. Липинський не реалізував пенальті (мимо).

Попереджені: Прохоров, Липинський – Гопей, Цвік.

В чемпіонатах СРСР:

104-а перемога охтирчан.

Єрмохін забив свій 1-й м’яч і 317-й м’яч клубу.

100-й матч охтирчан на «нуль».

Шуршин провів 200-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

Футболісти «Нафтовика» відразу ж націлились на атаку. Майже весь перший тайм вони постійно тиснули на ворота Юрія Малигіна. На четвертій хвилині вони розіграли красиву комбінацію і відразу два гравці вийшли на ворота «Сталі». Сергій Горох переадресував м’яч Володимиру Тимченку і йому залишалось лише замкнути передачу. Та він з трьох метрів послав м’яч вище воріт.

У другому таймі відразу провели стрімку контратаку футболісти «Сталі». Тут свою майстерність продемонстрував Юрій Прохоров. Два футболісти вийшли з ним «на побачення». Глядачі затихли, чекаючи голу. Та Юрій не схибив.

Матч наближався до кінця, а потужні атаки «Нафтовика» не приносили плідних наслідків. Деякі вболівальники почали залишати трибуни. І тут вдало зіграв Анатолій Єрмак але гості зупинили його недозволеним прийомом. Арбітр показав на одинадцятиметрову позначку і пенальті чітко реалізував Ігор Єрмохін. В першому таймі нафтовики також били пенальті, але Микола Липинський пробив неточно.

28 (258). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Павлоград) – 4:3 (1:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 11 серпня 1991 р. 5 500 глядачів.

Судді: В.Лисенко (Одеса), В.Панченко, В.Слюсар (обидва – Полтава).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Симакович, 78), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Тимченко, Матвійченко (Липинський, 65). Головний тренер: Валерій Душков.

«ШАХТАР»: Саліхов (Колєсов, 46), Бабенко, Гревцов, Воробей, Полятикін (Ківа, 61), Г.Поляков (Надеїн, 64), Громов, Червоний, Назаренко, Гусейнов (Цокур, 53), Трубников.

Голи: 1:0 Фомін (18), 1:1 Полятикін (27), 1:2 Громов (56), 2:2 Тимченко (59), 3:2 Тимченко (68, з пенальті), 4:2 Шуршин (75), 4:3 Трубников (83, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

105-а перемога охтирчан.

13-а вольова перемога охтирчан.

Фомін забив свій 21-й м’яч і 318-й м’яч клубу.

Тимченко забив свої 18-й, 19-й м’ячі та 319-й,320-й м’ячі клубу.

Шуршин забив свій 37-й м’яч і 321-й м’яч клубу.

Тимченко забив свій 3-й «дубль» та 25-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 252-й, 253-й, 254-й м’ячі клубу.

У цьому матчі, як кажуть, найшла коса на камінь. З перших хвилин зав’язалася цікава боротьба. На озброєння були взяті і пресинг, і штучне положення поза грою, і цілковита самовіддача. В середині першого тайму, з’ясувалось, що атаки «Нафтовика» значно небезпечніші, ніж гостей. Правда, не все виходило у охтирських футболістів на завершальній стадії: підводили неточні передачі. Все ж таки на 18-й хвилині несподівано пробив по воротах Сергій Фомін і рахунок було відкрито.

«Шахтар» не розгубився, використовуючи кожну нагоду для контратаки, і після сильного удару Анатолія Полятикіна встановилася рівновага. Цьому голу зааплодували навіть місцеві вболівальники: такі м’ячі не беруться.

Другий тайм хоч і розпочався натиском охтирських форвардів, але загрозливих ситуацій вони не створили. Бракувало винахідливості при виконанні завершальних ударів. А на 56-й хвилині спортивне щастя усміхнулось гостям. Вони без особливих ускладнень забили другий м’яч. Та вже через три хвилини господарі відігрались. Гра ще пожвавішала коли на заміну вийшов Липинський. Саме завдяки його атакуючим діям хтось із захисників гостей вимушений був відбити м’яч рукою. Пенальті чітко реалізував Тимченко.

Гості, геть розгнівані невдачею, посилили зусилля. Та їхній запал збив Борис Шуршин. Він сильно пробив по воротах, і голкіпер не зміг зреагувати на цей удар. Здавалось справу зроблено, але «Шахтар» перехопив ініціативу і посилив тиск на ворота господарів. Захист «Нафтовика» працював у поті чола. Хтось з охтирських гравців порушив правила у своєму штрафному майданчику. Реалізувавши пенальті, гості звели перевагу до мінімуму. І все ж досягти більшого не дозволили гостям охтирські футболісти.

29 (259). «КАРПАТИ» (Кам’янка-Бузька) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Кам’янка-Бузька. Стадіон «Іскра». 16 серпня 1991 р. 1 500 глядачів.

Судді: І.Калита, І.Кодряну, А.Лозенко (усі – Чернівці).

«КАРПАТИ»: Стронцицький, Кулішевич, Щур, Постовий, Михайлов, Кицул (Луців, 60), Комарницький (Чих, 75), Стопець, Сидоренко, В.Шевчук, Бандура.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Симакович, 86), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Липинський (Матвійченко, 76), Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Шевчук (5, з пенальті), 1:1 Горох (75).

В чемпіонатах СРСР:

78-а нічия охтирчан.

Горох забив свій 10-й м’яч і 322-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 255-й м’яч клубу.

Сухарєв провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

30 (260). «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – «НАФТОВИК» – 0:0

Ужгород. Стадіон «Авангард». 19 серпня 1991 р. 1 000 глядачів.

Судді: А.Савчук, О.Котик, О.Шевчук (усі –Луцьк).

«ЗАКАРПАТТЯ»: Андрєєв, Тулайдан, Вачиля, Якубик, Присташ, Тіводор, Курильцо, Долгаш (Міщенко, 46), Кондря, Яворів, Губані.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Симакович, 63), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин, Горох, Липинський, Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

В чемпіонатах СРСР:

79-а нічия охтирчан.

101-й матч охтирчан на «нуль».

75-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Прохоров провів 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

31 (261). «НАФТОВИК» – «МАЯК» (Очаків) – 4:0 (2:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 24 серпня 1991 р. 3 000 глядачів.

Судді: В.Гришко, Г.Кравченко, В.Рябчук (усі – Миргород).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Задорожний (Яїчник, 86), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Симакович, 81), Тимченко (Матвійченко, 57), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«МАЯК»: Григораш, Силецький, Матросов, Поліщук, Бєлан, Селезньов, Журов (С.Норов, 55), Панич (Бурименко, 55), Пономаренко, Чунихін, Бєлозерський (Кухаренко, 46).

Голи: 1:0 Фомін (30), 2:0 Фомін (38), 3:0 Липинський (48), 4:0 Задорожний (79).

В чемпіонатах СРСР:

106-а перемога охтирчан.

18-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Фомін забив свої 22-й, 23-й м’ячі та 323-й, 324 м’ячі клубу.

Липинський забив свій 5-й м’яч і 325-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 4-й м’яч і 326 м’яч клубу.

Фомін забив свій 2-й «дубль» та 26-й «дубль» клубу.

102-й матч охтирчан на «нуль».

Охтирські футболісти лише на початку зустрічі дозволили гостям провести одну-дві небезпечні атаки, а решту часу володіли ініціативою. Перші два м’ячі забив ветеран команди Сергій Фомін. Особливо красивим був його другий гол. Він завдав несподіваного майстерного удару. Такі м’ячі надовго запам’ятовуються вболівальникам. Стадіон влаштував овацію футболісту.

У другому таймі малюнок гри не змінився. Вже на його початку Микола Липинський у жорсткій боротьбі заволодів м’ячем і, обвівши кількох захисників та воротаря гостей Сергія Григораша, забив третій м’яч. І після цього футболісти «Нафтовика» могли відзначитися ще не раз. Удари Шуршина, Гороха прийшлися в перекладину воріт. Оборона гостей трудилася з підвищеною віддачею. І все ж вона не змогла втримати Ігоря Задорожного, котрий пробив по воротах сильно і влучно.

32 (262). «НАФТОВИК» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 1:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 27 серпня 1991 р. 3 000 глядачів.

Судді: К.Панчик (Сімферополь), М.Бриндза, О.Винник (обидва – Чернігів).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Задорожний (Матвійченко, 85), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Рудий (Яїчник, 78), Липинський (Тимченко, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«КРИВБАС»: Кулаженков, Давиденко, Соболь, В.Олійник (О.Шевченко, 72), С.Мазур, Трегубов, Коновальчук, Цюра, Растєгаєв, Данильченко, Лисковець.

Гол: 1:0 Липинський (28, з пенальті).

Попереджені: Трегубов, Шевченко.

В чемпіонатах СРСР:

107-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 6-й м’яч і 327-й м’яч клубу.

103-й матч охтирчан на «нуль».

Ан.Єрмак провів 250-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР.

Цей матч був напружений, суперник, чинив гідний опір. А на дев’ятій хвилині охтирські футболісти розіграли красиву комбінацію. Її мав завершити Задорожний, але пробив вище воріт. Кілька разів небезпечно турбували воротаря і захисників охтирчан нападаючі криворожців, але все обійшлося благополучно. Не вдалося добитися успіху і Фоміну, вихід якого сам на сам парирував воротар «Кривбасу». А от коли Задорожний отримав чудову нагоду для взяття воріт, суперники порушили правила у своєму штрафному майданчику, за що суддя без вагань призначив пенальті. Його, хоч і нечітко, а все ж реалізував Липинський. Цей гол виявився переможним, хоча у другому таймі охтирські футболісти могли збільшити рахунок. Зокрема чудові нагоди втратили Шуршин та Попович, яким не вистачило влучності.

Перемога дала змогу охтирчанам впритул наблизитися до лідера – нікопольського «Колоса».

33 (263). «НАФТОВИК» – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 4:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 9 вересня 1991 р. 3 500 глядачів.

Судді: В.Засуха, В.Старовойт, В.Баранников (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 73), А.Єрмак (Матвійченко, 46), Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Тимченко, 46), Попович, Шуршин, Горох, Задорожний (Листопадов, 73), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ЗІРКА»: Діброва, Макогон, Паламарчук (Засименко, 87), Коштура, Смиченко, Полторак, Денисенко, С.Таран, Богданов, Чанцев (Гордієнко, 51), Скунц.

Голи: 1:0 Задорожний (12), 2:0 Матвійченко (50), 3:0 Задорожний (62, з пенальті), 4:0 Матвійченко (84).

В чемпіонатах СРСР:

108-а перемога охтирчан.

19-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свої 5-й і 6-й м’ячі та 328-й, 330-й м’ячі клубу.

Матвійченко забив свої 6-й і 7-й м’ячі та 329-й 331-й м’ячі клубу.

Задорожний забив свій 1-й «дубль» та 27-й «дубль» клубу.

Матвійченко забив свій 1-й «дубль» та 28-й «дубль» клубу.

104-й матч охтирчан на «нуль».

Чимало повчального почерпнули охтирчани у своїх старших колег – динамівців Києва у кубковому матчі. В матчі першості вони зіграли впевнено і змістовно. І хоча суперник був далеко не сильним, господарі прагнули не ризикувати, а діяли на повну силу. Стимул у охтирських футболістів був, вони мали хорошу можливість поборотися за чемпіонське звання.

Матч розпочався атаками футболістів «Нафтовика». Вже на шостій хвилині міг відкрити рахунок Віктор Яїчник, але промахнувся. Буквально через хвилину таку ж можливість мав Микола Липинський. Знову невдача.

Та вже на 12-й хвилині охтирчани відкрили рахунок. Після проходу Сухарєва по правому флангу атаки і подачі в штрафний майданчик красивий гол головою забив Задорожний. Після голу господарі продовжували впевнено володіти ініціативою. Хоча в першому таймі глядачі забитих м’ячів, не побачили, зате гострих моментів біля воріт кіровоградців було вдосталь.

І в другому таймі «Нафтовик» не мав проблем. Вже на його початку вдалий маневр здійснив Шуршин і переадресував м’яч Матвійченку. Павло, який вийшов на заміну, головою послав шкіряну кулю в сітку воріт.

Гості занепали духом. Пройшло трохи більше десяти хвилин кіровоградці порушили правила у своєму штрафному майданчику. Одинадцятиметровий удар бездоганно виконав Задорожний. Наприкінці матчу господарі відзначились ще раз. Тимченко виконував штрафний і Матвійченко зумів першим добратися до м’яча, який відбили кіровоградські захисники.

Після цієї перемоги охтирчани ще більше зміцнили позиції в групі лідерів.

34 (264). «НАФТОВИК» – «ДНІПРО» (Черкаси) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 12 вересня 1991 р. 2 000 глядачів.

Судді: В.Петров, М.Курилко, П.Коваль (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Задорожний, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Яїчник, 46), Попович, Шуршин, Горох, Тимченко (Матвійченко, 66), Липинський (Листопадов, 85). Головний тренер: Валерій Душков.

«ДНІПРО»: Дейнеко, Лихотворик, Осташов, Кирилюк, Журавленко, Крайнюк, Саницький, Школьников, Євглевський, Прохоренков (Калина, 67), Яловенко.

Голи: 1:0 Задорожний (2, з пенальті), 2:0 Матвійченко (85).

На 72 хвилині Задорожний не реалізував пенальті (воротар).

Попереджений: Дейнеко.

В чемпіонатах СРСР:

109-а перемога охтирчан.

Задорожний забив свій 7-й м’яч і 332-й м’яч клубу.

Матвійченко забив свій 8-й м’яч і 333-й м’яч клубу.

105-й матч охтирчан на «нуль».

Поєдинок розпочався атаками господарів. І вже на другій хвилині футболісти «Дніпра» порушили правила у своєму штрафному майданчику. Задорожний, якому доручили виконувати пенальті, змусив черкаського голкіпера вийняти м’яч із сітки воріт. Здавалося, що і в цьому матчі нафтовики можуть добитися великої переваги.

До кінця першого тайму вони безперервно йшли вперед, хотіли заплутати гостей несподіваними передачами. Могли відзначитися Тимченко, Шуршин, Фомін, але неточні удари зводили атаки нанівець. До того ж дощ, що пройшов перед матчем, зробив поле слизьким.

Другий тайм пройшов також при перевазі господарів, але складалося враження, що головним завданням для них було не витрачати даремно сил перед виїзними матчами. Та й гості не поступались «Нафтовику». Вболівальники закликали охтирських футболістів не давати можливостей черкащанам нав’язувати свою гру, адже один гол в будь-який момент гості могли сквитати. Футболісти «Нафтовика» почали частіше бити по воротах. На 59-й хвилині після сильного удару Липинського тільки перекладина врятувала гостей від неприємностей. На 71-й хвилині в штрафний майданчик увірвався Горох. Його недозволеним прийомом зупинив воротар «Дніпра» Дейнеко. Пенальті знову пробивав Задорожний, але цього разу попав прямо у голкіпера.

І тільки за п’ять хвилин до фінального свистка своїх вболівальників порадував Матвійченко. Хоч і несильно, але точно він послав головою м’яч у ворота.

35 (265). «ЧАЙКА» (Севастополь) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:2)

Севастополь. Стадіон «Атлантика». 15 вересня 1991 р. 1 300 глядачів,

Судді: В.Кибальников, В.Володін, О.Демидченко (усі – Херсон).

«ЧАЙКА»: Балицький, Скорик, Коваленко, Аверков, Щербаков, Герасимчук, Дзюбенко, Захаров, Шажко, Чесноков, Шелковой (Лях, 60).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Липинський, 63), Тимченко (Матвійченко, 63, Листопадов, 88), Задорожний. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Задорожний (5), 0:2 Горох (9), 1:2 Аверков (37, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

110-а перемога охтирчан.

Задорожний забив свій 8-й м’яч і 334-й м’яч клубу.

Горох забив свій 11-й м’яч і 335-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 256-й м’яч.

У матчі з «Чайкою» вже на дев’ятій хвилині охтирські футболісти вели в рахунку 2:0. Таку помітну перевагу забезпечили влучні удари по воротах Задорожного, який, забив м’яч в «дев’ятку», та Гороха, котрий вправно завершив комбінацію товаришів. Незадовго до перерви господарі з пенальті забили м’яч але в подальшому шансів зрівняти рахунок у них практично не було. Натомість охтирчани могли збільшити рахунок, але ударам Шуршина, Тимченка та Липинського не вистачало влучності.

36 (266). «ОКЕАН» (Керч) – «НАФТОВИК» – 0:0

Керч. Стадіон ім. 50 річчя Жовтня. 18 вересня 1991 р. 1 000 глядачів.

Суддя: В.Дудко (Одеса).

«ОКЕАН»: Петров, Гончаров, Панков, Леженцев, Никонов, Жак, Родченков, Оберемченко, Пшеничников, Ніконов, Саввін.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Задорожний, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Матвійченко, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

В чемпіонатах СРСР:

80-а нічия охтирчан.

106-й матч охтирчан на «нуль».

76-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Попович провів 250-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах СРСР

З помітною перевагою охтирських футболістів пройшла зустріч в Керчі. Матч був видовищним, гості диктували свою гру упродовж усього матчу. Щонайменше тричі нафтовики могли вразити ворота господарів, але в одних випадках надійно діяв воротар керченців Петров, а в інших – хлопці не змогли вправно розпорядитися м’ячем. Не влучили у ворота з вигідних позицій Липинський, Тимченко, а удари Фоміна, Задорожного та Василя Єрмака парирував воротар.

Нічия у цьому матчі дала змогу «Нафтовику» вийти на перше місце.

37 (267). «ДИНАМО» (Біла Церква) – «НАФТОВИК» – 1:4 (1:1)

Біла Церква. Стадіон «Трудові резерви». 21 вересня 1991 р. 1 000 глядачів.

Судді: К.Панчик (Сімферополь), М.Бринза, О.Винник (обидва – Чернігів).

«ДИНАМО»: Фельде, Пономаренко, Нагорних, Лактіонов, Лазаренко, Сахаров (Герасимець, 46), Гайдук, Зав’ялов (Приходько, 57), Макаров, Миколаєнко (Шапоренко, 70), Боровик (Коренєв, 46; Заєв, 76).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 88), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин (Листопадов, 83), Горох (Матвійченко, 74), Тимченко (Задорожний, 28), Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Тимченко (7), 1:1 Макаров (12), 1:2 Шуршин (48), 1:3 Задорожний (53), 1:4 Матвійченко (81).

В чемпіонатах СРСР:

111-а перемога охтирчан.

20-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Тимченко забив свій 20-й м’яч і 336-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 38-й м’яч і 337-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 9-й м’яч і 338-й м’яч клубу.

Матвійченко забив свій 9-й м’яч і 339-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 257-й м’яч клубу.

Перед початком зустрічі пройшла злива, що значно погіршило стан поля. Тож розраховувати на красивий технічний футбол було важко. І все ж охтирчани першими на початку матчу відкрили рахунок, це чітко зробив Тимченко. Господарі швидко відновили рівновагу ударом в «дев’ятку». Цей гол не вибив з колії футболістів «Нафтовика», вони поступово захопили ініціативу і вели гру, як то кажуть, за своїм сценарієм. Відразу після перерви Шуршин майстерно закрутив м’яч у ворота від кутового прапорця, через кілька хвилин Задорожний знову змусив динамівців розпочати з центру поля, а за дев’ять хвилин до фінального свистка Матвійченко закріпив перемогу.

38 (268). СКА (Київ) – «НАФТОВИК» – 2:2 (1:0)

Київ. Стадіон СКА. 24 вересня 1991 р. 500 глядачів.

Судді: О.Балакін, В.Парадников, Л.Кубяк (усі – Київ).

СКА: Ногін, Волосянко, Уляницький, Горшков (Марек, 74), Паєвський (Балацький, 86), О.Вєтров, Терещенко (Карась, 81), Кашинський (Падалко, 90), Мизенко, Надуда (Мар’янов, 81), Механошин.

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 85), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин (Листопадов, 82), Горох, Задорожний, Липинський (Тимченко, 63). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Уляницький (34, з пенальті), 1:1 Матвійченко (50), 2:1 Надуда (62), 2:2 Шуршин (72).

В чемпіонатах СРСР:

81-а нічия охтирчан.

Матвійченко забив свій 10-й м’яч і 340-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 39-й м’яч і 341-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 258-й, 259-й м’ячі.

Це був четвертий підряд матч охтирчан на полях суперників, що не могло не позначитися на фізичному стані гравців. Тому охтирські футболісти обрали варіант гри від оборони. Кияни повели в рахунку після сумнівного пенальті. Після відпочинку Матвійченко, який вийшов на заміну, зрівняв рахунок, після швидкої флангової атаки. Згодом армійці забили другий гол у штовханні біля воріт «Нафтовика». А встановити рівновагу допоміг Анатолій Єрмак, котрий вчасно підключився до нападу і його передачею вміло скористався Шуршин.

В чотирьох матчах на полях суперників охтирчани здобули шість очок і стали одноосібними лідерами першості. «Нафтовик» зробив ще один впевнений крок до золотих медалей.

«НАФТОВИК» – «КАРПАТИ» (Кам’янка-Бузька) +:–

Пославшись на хворобу гравців команди, футболісти «Карпат» на гру в Охтирку не з’явились і їм було зараховано технічну поразку.

39 (269). «НАФТОВИК» – «МАЯК» (Харків) – 3:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 30 вересня 1991 р. 4 000 глядачів.

Судді: В.Старовойт, В.Догадайло, В.Баранников (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 84), А.Єрмак, Яїчник (Матвійченко, 46), В.Єрмак, Сухарєв (Тимченко, 78), Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Листопадов, 86), Задорожний, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«МАЯК»: Михалко, Саказли, Маташ, Степанський, Яценко, Рубан, Степанов, Ратій, Безуглий, Пушкуца, Рахаєв.

Голи: 1:0 Задорожний (2), 2:0 Шуршин (77), 3:0 Липинський (86).

В чемпіонатах СРСР:

112-а перемога охтирчан.

21-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свій 10-й м’яч і 342-й м’яч клубу.

Шуршин забив свій 40-й м’яч і 343-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 7-й м’яч і 344-й м’яч клубу.

107–й матч охтирчан на «нуль».

Зустріч з «Маяком» виявилися не такою легкою, як її дехто очікував. Точилась жорстка боротьба за кожний клаптик поля і за ігрову ініціативу. Футболісти «Нафтовика» зразу пішли в атаку, і вже на другій хвилині Задорожний забив м’яч. І хоч надалі господарі не давали харківським футболістам спокійно дихати, але в першому таймі не зуміли закріпити успіх. А мали можливість це зробити Яїчник, Шуршин, Попович.

Після перерви «Нафтовик» продовжував тиснути на ворота гостей. Небезпечно били по них Задорожний Матвійченко. А на 77-й хвилині партнери вивели на удару позицію Шуршина, і той не схибив. Гості теж могли відзначитися, але надійно діяв воротар Юрій Прохоров.

Хоч до кінця зустрічі особливого враження гра футболістів «Нафтовика» не справила, адже за останні 15 днів команда провела п’ять поєдинків, та вони зуміли ще раз вдало атакувати ворота «Маяка».

40 (270). «НАФТОВИК» – «ХІМІК» (Сєвєродонецьк) – 3:0 (2:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 3 жовтня 1991 р. 3 000 глядачів.

Судді: Л.Бавикін, С.Глушак, І.Подушкін (усі – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 74), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Листопадов, 78), Попович, Шуршин, Горох, Задорожний (Тимченко, 46), Липинський (Матвійченко, 69). Головний тренер: Валерій Душков.

«ХІМІК»: Аврамов, Нікітченко, Федющенко, Мамаєв, Подлєсний, Скрипников, Кольченко, Дрозд, Ярошенко, Федорко, Майоров.

Голи: 1:0 Яїчник (6), 2:0 Задорожний (22, з пенальті), 3:0 Тимченко (78).

В чемпіонатах СРСР:

113-а перемога охтирчан.

22-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Яїчник забив свій 3-й м’яч і 345-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 11-й м’яч і 346-й м’яч клубу.

Тимченко забив свій 21-й м’яч і 347-й м’яч клубу.

108-й матч охтирчан на «нуль».

Господарі поля зразу ж взяли високий темп. При підтримці захисників у нападаючих раз у раз стали з’являтися шанси поразити ціль і на шостій хвилині Яїчник забив красивий м’яч. Охтирчани продовжували без розкачки йти на штурм, використовуючи фланги. На 23-й хвилині гості зупинили недозволеним прийомом в своєму штрафному майданчику прохід Віктора Поповича. Пенальті чітко пробив Задорожний. На 43-й хвилині міг відзначитися Липинський, вийшовши один на один з воротарем «Хіміка» Олегом Аврамовим. Дивно, як форвард промахнувся. В одному епізоді ворота господарів врятував від голу Юрій Прохоров.

В другому таймі «Нафтовик» грав спокійно, не витрачаючи зайвих зусиль перед відповідальними матчами на виїзді. Тільки в окремих епізодах охтирчани демонстрували красивий футбол. Можна згадати момент на 84-й хвилині, коли після красивого удару Шуршина м’яч влучив у штангу. А трохи раніше голом-красенем відзначився Тимченко.

Після цієї перемоги «Нафтовик» зміцнив своє лідируюче становище.

41. (271). «АВТОМОБІЛІСТ» (Суми) – «НАФТОВИК» – 0:2 (0:2)

Суми. Стадіон «Авангард». 8 жовтня 1991 р. 4 000 глядачів.

Суддя: В.Борзило (Харків).

«АВТОМОБІЛІСТ»: Страшненко, Хруслов, Захаряк (О.Лукаш, 65), Андрєйченко, Бедрицький, Дейнеко, Рудняк (Фесенко, 80), Теслик, Сараєв, Самолюк, Цисар.

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 87), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович (Тимченко, 32), Шуршин, Горох, Задорожний, Липинський (Матвійченко, 75; Листопадов 87). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Шуршин (31), 0:2 Липинський (40).

В чемпіонатах СРСР:

114-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 41-й м’яч і 348-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 8-й м’яч і 349-й м’яч клубу.

109-й матч охтирчан на «нуль».

З перших хвилин при підтримці глядачів «Автомобіліст» кинувся на штурм воріт гостей. Але ж і охтирчан на цей матч прибуло немало. Футболісти «Нафтовика» теж відчували це. Розвідка можливостей противника закінчилась швидко, і стало очевидним, що охтирські футболісти діють значно гостріше. Вони нейтралізували нападаючих господарів і самі раз у раз створювали небезпечні моменти біля воріт суперників. Відчуваючи перевагу гостей в технічному арсеналі, сумчани вдалися до грубощів. На 31-й хвилині вони зупинили прохід Сергія Гороха недозволеним прийомом. За товариша «помстився» Борис Шуршин. Він так майстерно метрів з 25-ти зі штрафного закрутив м’яч у «дев’ятку», що м’яч, описавши дугу, опинився за спиною Страшненка в сітці. Воротар сумчан навіть не встиг на нього зреагувати.

Ця несподіванка стала приводом для паніки в стані господарів. У них гра не ладилась, тому змінити хід зустрічі вони вже не змогли. «Нафтовикам» же вдавалося буквально все. На 40-й хвилині вони розіграли цікаву комбінацію, і Липинський красивим ударом увігнав м’яч у ворота «Автомобіліста». Він заслужив оплески не лише охтирських уболівальників, а й сумських.

В другому таймі господарі прагнули зіграти, користуючись верховими передачами, але брак досвіду не дозволив їм створити бодай одну серйозну ситуацію. До того ж охтирчани вміло застосовували колективний відбір м’яча. «Нафтовик» в цей час використовував передачі низом і спокійно довів зустріч до перемоги.

Після матчу.

Валерій Душков – головний тренер «Нафтовика»:

– Зустріч для нас була нелегкою, ми мали підтвердити, що не випадково претендуємо на чемпіонський титул. Результатом задоволений, а грою не зовсім. Нервозність у гру вносили помічники головного арбітра, які не завжди об’єктивно оцінювали порушення правил в тому чи іншому епізоді.

42. (272). «ДЕСНА» (Чернігів) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

Чернігів. Стадіон ім. Ю. Гагаріна. 11 жовтня 1991 р. 3 500 глядачів.

Судді: В.Гришко, В.Рябчук, Г.Кравченко (усі – Миргород).

«ДЕСНА»: Мелашенко, Пахар, Надточій, Гриценко, Сапронов, Буглак, Гусєв, Кривенок (Яковенко, 8), Ю.Бондаренко, Дробот, Ю.Овчаренко (Четверик, 57).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Тимченко, 46), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Матвійченко, 81), Задорожний, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

Гол: 0:1 Шуршин (62).

Попереджені: Шуршин, Задорожний, Липинський.

В чемпіонатах СРСР:

115-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 42-й м’яч і 350-й м’яч клубу.

110-й матч охтирчан на «нуль».

На фініші чемпіонату далася взнаки фізична втома. За місяць «Нафтовик» провів десять матчів, і в кожному хлопцям приходилося викладатися сповна. Зустріч з чернігівцями команда провела добре. Гра загалом була рівною, суперники діяли на зустрічних курсах. Двічі відмінну реакцію продемонстрував голкіпер «Десни», коли парирував удари Задорожного зі штрафного та Василя Єрмака, який підключився до розіграшу кутового. Двічі виручав команду гостей Прохоров.

Охтирчани зуміли побудувати тактичну гру в обороні, чим змусили суперника діяти у більшості випадків стандартно. Це дало змогу футболістам «Нафтовика» більш потужно зіграти в нападі, створити кілька небезпечних моментів біля воріт «Десни». Одним на 62-й хвилині вправно скористався Шуршин, який майстерно реалізував штрафний, забивши красень гол.

43. (273). «НАФТОВИК» – «ПОЛІССЯ» (Житомир) – 2:1 (2:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 17 жовтня 1991 р. 2 000 глядачів.

Судді: О.Дегтярьов (Одеса), М.Бриндза, О.Винник (обидва – Чернігів).

«НАФТОВИК»: Симакович, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин, Горох (Листопадов, 72), Задорожний, Липинський (Тимченко, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПОЛІССЯ»: Рутковський, Серіков, Лапін, Соболевський, Стрихарчук, С.Баран (Груницький), Лукашенко, Желтоносов, Талько, Кривов, Шишков.

Голи: 1:0 Шуршин (21), 1:1 Лукашенко (26), 2:1 Задорожний (31, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

116-а перемога охтирчан.

Шуршин забив свій 43-й м’яч і 351-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 12-й м’яч і 352-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 260-й м’яч клубу.

Незважаючи на негоду, найпалкіші прихильники «Нафтовика» заповнили трибуни. Вони оплесками зустріли учасників матчу. Наче продовжуючи попередні результативні ігри, охтирські футболісти зразу кинулися в рішучий наступ. Хоч гості й попіклувалися про свої оборонні тили, але вже на третій хвилині могли пропустити м’яч. На ударну позицію вийшов Липинський. В цей момент воротар житомирців Ігор Рутковський залишив ворота, та Микола послав м’яч вище перекладини.

Згодом над стадіоном упав такий густий туман, що зовсім сховав поле з виду. Деякі вболівальники залишили місця на трибунах і попрямували поближче до поля, щоб побачити на власні очі, як розгортаються події. Господарі і в тумані методично розхитували оборону гостей. Вони подали кілька кутових, які, правда, успіху не принесли. Житомирці теж намагалися контратакувати. Але гравцям обох команд бракувало влучності. Та на 21-й хвилині м’ячем заволодів Борис Шуршин і ударом метрів з тридцяти змусив гостей розпочати з центру поля. Через кілька хвилин сталося непередбачене. Гості подавали кутовий, і їхній гравець Анатолій Лукашенко скориставшись неузгодженими діями в захисті, забив м’яч у відповідь.

«Нафтовик» посилив натиск. На 31-й хвилині житомирські захисники збили когось із футболістів «Нафтовика» у своєму штрафному майданчику, і Ігор Задорожний не схибив. Хоча туман заховав цей епізод від глядачів, але не міг сховати чергової перемоги господарів.

Повівши у рахунку охтирчани продовжували наполегливо атакувати ворота гостей. Особливо потужно вони зіграли у другому таймі, коли на полі з’явилися Тимченко та Матвійченко. По кілька разів кожен з них мав чудові нагоди збільшити рахунок, але їх ударам не вистачило влучності.

44. (274). «НАФТОВИК» – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – 3:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 20 жовтня 1991 р. 3 000 глядачів.

Судді: О.Литвиненко, О.Первушкін, А.Осадчий (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Симакович, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Листопадов, 85), Попович, Шуршин (Тимченко, 71), Горох (Матвійченко, 76), Задорожний, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ПОДІЛЛЯ»: Баталов (Бостан, 67), Бойчук (Деминський, 46), Кондак, Снігур, А.Сорокін (Дубко, 70), Яременко, Лапідус, Ядлось, Бєляй, Бугай, Рудик.

Голи: 1:0 Попович (41), 2:0 Попович (61), 3:0 Яїчник (65).

Попереджений: Бєляй.

В чемпіонатах СРСР:

117-а перемога охтирчан.

23-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Попович забив свої 11-й і 12-й м’ячі та 353-й, 354 м’ячі клубу.

Яїчник забив свій 4-й м’яч і 355-й м’яч клубу.

Попович забив свій 1-й «дубль» та 29-й «дубль» клубу.

111-й м’яч охтирчан на «нуль».

Ще один крок до золотої вершини зробили охтирчани. Це був чи не найкращий матч футболістів «Нафтовика». Зіграли вони в атакуючому комбінаційному стилі, маючи незаперечну перевагу, як і подобає лідеру.

Футболісти «Нафтовика», підтримувані трибунами, відразу націлились на атаку. Господарі постійно тиснули на ворота, які захищав Аркадій Баталов. Здавалося ось-ось вони доведуть справу до логічного завершення. Подавали кутові, били штрафні. Запам’яталася 31-а хвилина, коли створився реальний шанс для взяття воріт. Борис Шуршин вільно прийняв м’яч у штрафному майданчику і завдав потужного удару, але мимо. Господарі мали помітну перевагу, однак гості вдало будували оборону. Та коли перший тайм наближався до кінця вагоме слово сказав Попович. Гості ще більше заметушилися, навіть вдалися до грубої гри. З великими труднощами їм вдалося захистити свої ворота від ще однієї неприємності на останній хвилині тайму.

В другому таймі господарі не збавили обертів. Хоча на його початку подоляни провели гостру контратаку і лише майстерність Симаковича врятувала охтирчан від голу. А на 61-й хвилині красень-гол забив Попович. Він помітив, що голкіпер «Поділля» вийшов вперед і наніс удар. М’яч опустився прямо в «дев’ятку». Через чотири хвилини Шуршин пройшов правим флангом і подав м’яч в штрафний майданчик. У високому стрибку Яїчник головою завдав точного удару.

45. (275). «ТЕМП» (Шепетівка) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:0)

Шепетівка. Стадіон «Енергетик». 25 жовтня 1991 р. 2 100 глядачів.

Судді: А.Савчук, А.Котик, І.Школьний (усі – Луцьк).

«ТЕМП»: Морозов, Соловйов, Романов, Бондаренко, Пархомчук, Сечин, Тимощук, Черняк, Бабій (Аргудяєв, 64), Довгалець, Заруцький.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох, Липинський (Тимченко, 30), Задорожний (Матвійченко 73). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Заруцький (44), 1:1 Шуршин (47).

В чемпіонатах СРСР:

82-а нічия охтирчан.

Шуршин забив свій 44-й м’яч і 356-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 261-й м’яч клубу.

У цьому матчі охтирчани вміло побудували гру від оборони, що дало їм можливість контролювати перебіг подій на полі. І хоча класом футболісти «Нафтовика» помітно вирізнялися, але на в’язкому полі нелегко було втілити свою перевагу в голи. До того ж судді декілька разів відверто допомагали господарям, коли нафтовики мали сприятливі моменти для взяття воріт. Шепетівці першими відкрили рахунок за хвилину до перерви, після розіграшу кутового. Зрівняли його охтирчани на початку другого тайму. Відмінний гол з льоту забив Шуршин. Після цього гості перевели гру у спокійне русло і зберегли нічийний рахунок.

46. (276). «ВЕРЕС» (Рівне) – «НАФТОВИК» – 3:1 (0:0)

Рівне. Стадіон «Авангард». 28 жовтня 1991 р. 2 100 глядачів.

Судді: С.Татулян (Київ), Я.Лемех, А.Дзех (обидва – Львів).

«ВЕРЕС»: Сироквашко, Сарнавський, Лень (Вільчинський, 70), Павлючук (Манькута, 34), Ушмаєв, Грицаюк, Лобас, Новак, Кабанець (Кучер, 74), Різник, О.Бондар (Петрик, 60).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 46), А.Єрмак, Яїчник (Липинський, 46), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин, Горох, Задорожний (Листопадов, 75), Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Новак (56, з пенальті), 2:0 Різник (68), 2:1 Шуршин (82), 3:1 Різник (84).

В чемпіонатах СРСР:

77-а поразка охтирчан.

Шуршин забив свій 45-й м’яч і 357-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 262-й, 263-й, 264-й м’ячі клубу.

Суперники продемонстрували змістовну гру. У першому таймі вони обійшлися кількома небезпечними ударами (у охтирчан могли забити м’ячі Тимченко та Шуршин, але на висоті виявився воротар господарів). Головні події розгорнулися після перерви. Господарі забили два м’ячі, та Шуршину зі штрафного вдалося скоротити рахунок. Наприкінці зустрічі господарі змусили розпочати охтирських футболістів з центра поля в третій раз.

47. (277). «НАФТОВИК» – «ВАГОНОБУДІВНИК» (Стаханов) – 3:0 (3:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 1 листопада 1991 р.

Судді: В.Грималюк (Івано-Франківськ), В.Борзило, В.Петров (обидва – Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 46), А.Єрмак, Тимченко, Яїчник, В.Єрмак (Листопадов, 57), Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин, Горох, Задорожний (Липинський, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«ВАГОНОБУДІВНИК»: Листопадов, Самодуров, Марченко, Ордулі, Костиркін, Сметанін (Нестеренко, 84), Бережний, Симбірєв (Хмеловець, 46), Порохненко (Петриченко, 64)), Полушин, Сушко.

Голи: 1:0 Шуршин (25), 2:0 Горох (27), 3:0 Яїчник (32).

В чемпіонатах СРСР:

118-а перемога охтирчан.

24-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шуршин забив свій 46-й м’яч і 358-й м’яч клубу.

Горох забив свій 12-й м’яч і 359-й м’яч клубу.

Яїчник забив свій 5-й м’ячі 360-й м’яч клубу.

112-й матч охтирчан на «нуль».

Після невдачі з «Вересом» багатьох шанувальників «Нафтовика» цікавило: невже команда не оговтається від тієї неприємності? Навіть мороз не зміг утримати вдома справжніх вболівальників. Вони прийшли того вечора підтримати свою команду.

З перших хвилин матчу охтирські футболісти не змогли показати свої кращі якості. Гості навіть могли покарати нафтовиків. Вони двічі робили гострі контрвипади. Точилася боротьба за кожен клаптик поля і за ігрову ініціативу. «Вагонобудівник» рвався на передові позиції і не давав спокою обороні господарів.

Та згодом у господарів знайшлися ще переконливіші козирі – вони повели наступ по всьому полю. Всередині тайму затяжний рейд зробив Анатолій Єрмак, котрий обвів п’ятьох гравців і точно віддав м’яч Шуршину. Саме він і відкрив рахунок. Через дві хвилини охтирчани одержали право на кутовий. М’яч потрапив до Задорожного, який головою скинув його Гороху і Сергій подвоїв рахунок. Яскраве враження залишив Віктор Яїчник. Одержавши хорошу передачу від Фоміна він послав третій м’яч у ворота Юрія Листопадова. До кінця першого тайму нафтовики мали помітну ігрову перевагу, діяли раціонально, обираючи найпростіші ходи і не перетримували м’яч.

У другому таймі гості прагнули змінити рахунок, але у них нічого не вийшло, охтирчани вміло грали в захисті. Щоправда й господарі мали можливості ще не один раз добитись мети, але видно було, що вони задоволені й цим результатом.

48. (278). «НАФТОВИК» – «ПРИЛАДИСТ» (Мукачеве) – 2:0 (1:0)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 9 листопада 1991 р. 3 000 глядачів.

Судді: І.Ярменчук, І.Шеламов, О.Козаченко (усі – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович), Липинський, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Листопадов, 63), Задорожний, Тимченко (Матвійченко, 57). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПРИЛАДИСТ»: Сабодаш, Шершун (Савко, 46), Батрин (Лендєл, 75), Касперський, Мокрицький, Глєба, Линников, Ісак, Кухлєвський, Фарковець, М.Решко.

Голи: 1:0 Задорожний (16), 2:0 Задорожний (72, з пенальті).

Попереджений: Сабодаш.

Вилучений: Мокрицький.

В чемпіонатах СРСР:

119-а перемога охтирчан.

Задорожний забив свої 13-й і 14-й м’ячі та 361-й, 362-й м’ячі клубу.

Задорожний забив свій 2-й «дубль» та 30-й «дубль» клубу.

113-й матч охтирчан на «нуль».

За тур до закінчення змагань футболісти охтирського «Нафтовика» стали чемпіонами серед команд першої зони другої ліги. Перемігши вдома мукачівський «Приладист», охтирчани стали недосяжними для суперників. Вперше в історії сумського футболу команда області добилася такого успіху. Для гостей цей матч також мав принципове значення. У разі успіху у них залишалися шанси поборотися за третє місце. Це й визначило характер очного поєдинку суперників, який пройшов у взаємних небезпечних атаках. Але дії охтирчан були більш змістовнішими і переконливішими. Вже на початку зустрічі футболістам «Нафтовика» вдалося відкрити рахунок після розіграшу кутового, Шуршин вправно зробив навісну передачу на Липинського, який переадресував м’яч на Задорожного і останній переправив його у ворота «Приладиста». Після цього на полі зав’язалася гостра боротьба, суперники прагнули змінити хід поєдинку на свою користь. Та їхнім діям бракувало впевненості. Лише незадовго до фінального свистка господарі забили другий гол. Гості порушили правила у своєму штрафному майданчику і Задорожний з пенальті встановив остаточний рахунок. Три тисячі вболівальників палко вітали футболістів «Нафтовика» з перемогою в зустрічі і завоюванням золотих медалей в першості.

49. (279). «НАФТОВИК» – «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ) – 3:3 (2:1)

Охтирка.Стадіон «Нафтовик». 12 листопада 1991 р. 2 000 глядачів.

Судді: Є.Єсін (Дніпропетровськ), О.Первушкін, А.Бойко (обидва – Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 46), Липинський, Яїчник (Листопадов, 46), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Шуршин, 63), Попович, Матвійченко, Горох, Задорожний, Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«ПРИКАРПАТТЯ»: Пироженко, Хомін, Ватаманюк, Ковальчук, Винник (Пташник, 46), Лахмай, Гуменяк, Романчук (Русановський, 46), Григорчук, Савка, Русак.

Голи: 1:0 Попович (33), 2:0 Липинський (39), 2:1 Хомін (42), 2:2 Русак (57), 3:2 Матвійченко (61), 3:3 Григорчук (87, з пенальті).

В чемпіонатах СРСР:

83-а нічия охтирчан.

Попович забив свій 13-й м’яч і 363-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 9-й м’яч і 364-й м’яч клубу.

Матвійченко забив свій 11-й м’яч і 365-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 265-й, 266-й, 267-й м’ячі клубу.

Охтирчани відразу захопили ініціативу, подали вісім кутових. На 13-й хвилині ледь не добився успіху Матвійченко. Довго не щастило «нафтовикам». Та на 33-й хвилині лівим флангом пройшов Попович. Обіграв кількох футболістів і наніс точний удар по воротах гостей. І другий гол не забарився. Він був наслідком зразково-показової комбінації завершеної Липинським.

Ось тут трапилось несподіване. «Нафтовик» знизив темп. Чи то гравці не встигли відійти на захист, чи вважали, що гості вже змирилися з поразкою, але буквально через кілька хвилин івано-франківці забили гол у відповідь. З рахунком 2:1 команди пішли на відпочинок.

Не пройшло і восьми хвилин другого тайму, як футболіст «Прикарпаття» Русак завершив атаку гостей влучним ударом. На 61-й хвилині з подачі Гороха третій м’яч у ворота гостей послав Матвійченко. Гості кинулися відіграватись. Захисники охтирчан дозволяли їм прицільно обстрілювати ворота, і голкіперу Симаковичу довелось не раз показувати свою майстерність. Та на 87-й хвилині і воротар нафтовиків був безсилий, коли арбітр призначив пенальті за порушення правил в штрафному майданчику. Гра так і закінчилась бойовою нічиєю.

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1991 рік. Чемпіонат СРСР. Друга ліга. Перша зона.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Результат

1.

«Нафтовик» Охтирка

50

29

17

4

87–34=+53

75

 

2.

«ПРИКАРПАТТЯ» Івано-Франк.

50

31

9

10

86–43=+43

71

1:2 3:3

3.

«КОЛОС» Нікополь

50

28

13

9

86–45=+41

69

3:1 0:3

4.

«ВЕРЕС» Рівне

50

28

13

9

67–38=+29

69

2:0 1:3

5.

«ПРИЛАДИСТ» Мукачеве

50

24

14

12

67–42=+25

62

0:0 2:0

6.

«КРИСТАЛ» Херсон

50

23

15

12

82–60=+22

61

1:1 0:0

7.

«ДИНАМО» Біла Церква

50

25

9

16

69–50=+19

59

3:0 4:1

8.

«АВТОМОБІЛІСТ» Суми

50

20

14

16

51–40=+11

54

2:2 2:0

9.

«ТЕМП» Шепетівка

50

19

15

16

64–53=+11

53

1:1 1:1

10.

«ПОЛІССЯ» Житомир

50

22

7

21

64–66=–2

51

1:0 2:1

11.

«КРИВБАС» Кривий Ріг

50

19

13

18

75–64=+11

51

0:0 1:0

12.

«ШАХТАР» Павлоград

50

19

12

19

84–66=+18

50

1:1 4:3

13.

«ДЕСНА» Чернігів

50

20

9

21

59–59=±0

49

1:0 1:0

14.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

50

18

13

19

54–55=–1

49

1:1 3:0

15.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

50

20

8

22

59–64=–5

48

3:0 0:0

16.

«КАРПАТИ» Кам’янка-Бузька

50

15

15

20

48–55=–7

45

+:– 1:1

17.

«СТАЛЬ» Комунарськ

50

15

15

20

58–73=–15

45

2:2 1:0

18.

«ДНІПРО» Черкаси

50

17

10

23

47–59=–12

44

2:1 2:0

19.

«ХІМІК» Сєверодонецьк

50

15

13

22

52–70=–18

43

5:0 3:0

20.

«ВАГОНОБУДІВНИК» Стаханов

50

17

8

25

56–75=–19

42

2:0 3:0

21.

СКА Київ

50

11

20

19

48–60=–12

42

2:0 2:2

22.

«ЧАЙКА» Севастополь

50

13

15

22

58–77=–19

41

3:1 2:1

23.

«МАЯК» Очаків

50

15

10

25

51–76=–25

40

0:1 4:0

24.

«ОКЕАН» Керч

50

15

10

25

49–72=–23

40

1:0 0:0

25.

«ЗІРКА» Кіровоград

50

12

13

25

55–90=–35

37

1:1 4:0

26.

«МАЯК» Харків

50

0

10

40

31–121=–90

10

0:0 3:0

Примітка. Пославшись на хворобу гравців команди, футболісти «Карпат» на гру в Охтирку не з’явились і їм було зараховано технічну поразку +:–.(Ця гра в статистичні дані «Нафтовика» не врахована).

1991 5

 

За команду «Нафтовик» в сезоні 1991 року зіграли 19 гравців:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених м’ячів кожним гравцем в чемпіонаті СРСР 1991 року.

п/п

 Прізвище, ім’я

Амплуа

Ігри

Голи

  1.

 ТИМЧЕНКО Володимир

 нап

  49

 17

2.

ФОМІН Сергій

п/з

49

23

3.

ШУРШИН Борис

п/з

49

17

4.

ЯЇЧНИК Віктор

зах

49

4

5.

ГОРОХ Сергій

п/з

48

7

6.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

нап

48

9

7.

ПОПОВИЧ Віктор

зах

48

3

8.

СУХАРЄВ Сергій

зах

48

9.

ЄРМАК Анатолій

зах

46

3

10.

ПРОХОРОВ Юрій

вор

46

-26 на «0» – 28

11.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

п/з

45

14

12.

МАТВІЙЧЕНКО Павло

нап

45

7

13.

ЄРМАК Василь

зах

43

14.

СИМАКОВИЧ Валентин

вор

24

-8 на «0» – 15

15.

ЄРМОХІН Ігор

зах

21

1

16.

ЮДАНОВ Ігор

п/з

16

17.

ЛИСТОПАДОВ Сергій

зах

14

18.

СТАРИКОВ Станіслав

зах

3

19.

РУДИЙ Віктор

нап

1

Головним тренером команди в 1991 році був:

Валерій Олексійович ДУШКОВ – 49 матчів (матчі № 231-279)

Після завершення сезону було проведено вшанування футболістів «Нафтовика». Того вечора багато прихильників популярної гри поспішали в зал на зустріч з новим чемпіоном УРСР. У присутніх були всі підстави ставитися до голови Федерації футболу України, колишнього воротаря київського «Динамо» Віктора Максимовича Банникова з особливою повагою. Саме він приїздив в 1982 році, в складі ветеранів київського «Динамо», в Охтирку і побажав побачити «Нафтовик» в майбутньому чемпіоном.

У високого київського гостя охтирський клуб завдяки цілеспрямованості і бойовитості також викликав найкращі почуття. Віктор Максимович привітав охтирських футболістів з успішно завершеним сезоном і вручив заслужені нагороди. Капітану команди Василю Єрмаку і головному тренеру Валерію Душкову було вручено перехідний приз, виготовлений в Німеччині, спеціально для чемпіона УРСР.

Потім Віктор Банников вручив малі золоті медалі. Один за одним виходили на сцену Юрій Прохоров, Анатолій Єрмак, Віктор Яїчник, Василь Єрмак, Сергій Сухарєв, Сергій Фомін, Віктор Попович, Борис Шуршин, Сергій Горох, Ігор Задорожний, Микола Липинський, Павло Матвійченко, Володимир Тимченко, Сергій Листопадов, Валентин Симакович, наставники команди – Валерій Душков, Валерій Боярчук, Геннадій Макаров, адміністратор Володимир Соловйов, а також начальник НГВУ Роман Костянтинович Рапій, президент футбольного клубу «Нафтовик» Віталій Новіков, водії автобуса Петро Білоус та Володимир Осін, відеооператор Володимир Безпалько,. Усі вони кували перемогу сезону.

Віктор Банников подякував охтирським вболівальникам за підтримку своєї команди. Він був у захопленні від ентузіазму футболістів, котрі зуміли дати бій навіть колективам, котрі раніше виступали в першій лізі. Охтирські футболісти, сказав він, заслужили право і на рубіновий приз «Молоді України» за те, що забили найбільшу кількість м’ячів в чемпіонаті – 87. Голова Федерації повідомив присутніх, що в наступному сезоні «Нафтовик» здобув право виступати у вищій лізі національного чемпіонату.

Привітав чемпіонів голова міської Ради Юрій Володимирович Ситник, вручивши їм Почесний диплом. Він сказав, що перемога футболістів – хороший подарунок до 350-річчя Охтирки. Міська рада зареєструвала футбольний клуб «Нафтовик» і передала йому для занять приміщення колишньої третьої школи.

Команду поздоровив голова обласної ради профспілок В.О.Плюйко. Він був дуже радий, що вперше довелось приїхати на таке свято, яких ще не було на Сумщині. «Нафтовик» так високо підніс футбольний авторитет області. Команда була нагороджена не тільки Почесним дипломом обласної ради профспілок, а й одержала від неї 25 тисяч карбованців премії.

Від імені обласного спорткомітету його голова П.П.Гаврилюк поздоровив «Нафтовик» із здобуттям звання чемпіона УРСР і побажав не зупинятись на досягнутому. Він вручив клубові символічний кубок спорткомітету і грошову винагороду.

Депутат Верховної Ради України, начальник НГВУ Роман Костянтинович Рапій сказав, що одинадцять років чекали цього свята. Приємно, що клуб став на ноги, довівши, що йому під силу чемпіонське звання. Коли це стало реальністю, то у багатьох містах стали на карті шукати Охтирку, мовляв, звідки там така команда взялась? Велика заслуга в цьому Душкова, котрий довів навіть більш досвідченим тренерам, котрі свого часу були біля пульту «Нафтовика», що можна досягти успіху, якщо докласти енергії і майстерності. Нам ще слід створити хорошу матеріальну базу для команди, краще забезпечувати футболістів всім необхідним. Роман Костянтинович пообіцяв це зробити, хоч і коштів треба чимало.

НАША ДОВІДКА

Ось хто завойовував чемпіонське звання серед команд майстрів (чемпіони УРСР серед команд колективів фізкультури були наведені вище).

1960 рік.        «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)

1961 рік.        «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)

1962 рік.        «ТРУДОВІ РЕЗЕРВИ» (Луганськ)

1963 рік.        СКА (Одеса)

1964 рік.        «ЛОКОМОТИВ» (Вінниця)

1965 рік.        СКА (Львів)

1966 рік.        «АВАНГАРД» (Жовті Води)

1967 рік.        «АВТОМОБІЛІСТ» (Житомир)

1968 рік.        «АВАНГАРД» (Тернопіль)

1969 рік.        «СПАРТАК» (Івано-Франківськ)

1970 рік.        «ХІМІК» (Севєродонецьк)

1971 рік.        «КРИВБАС» (Кривий Ріг)

1972 рік.        «СПАРТАК» (Івано-Франківськ)

1973 рік.        «ТАВРІЯ» (Сімферополь)

1974 рік.        «СУДНОБУДІВНИК» (Миколаїв)

1975 рік.        «КРИВБАС» (Кривий Ріг)

1976 рік.        «КРИВБАС» (Кривий Ріг)

1977 рік.        СКА (Одеса)

1978 рік.        «МЕТАЛІСТ» (Харків)

1979 рік.        «КОЛОС» (Нікополь)

1980 рік.        СКА (Київ)

1981 рік.        «КРИВБАС» (Кривий Ріг)

1982 рік.        «БУКОВИНА» (Чернівці)

1983 рік.        СКА (Київ)

1984 рік.        «НИВА» (Вінниця)

1985 рік.        «ТАВРІЯ» (Сімферополь)

1986 рік.        «ЗОРЯ» (Ворошиловград)

1987 рік.        «ТАВРІЯ» (Сімферополь)

1988 рік.        «БУКОВИНА» (Чернівці)

1989 рік.        «ВОЛИНЬ» (Луцьк)

1990 рік.        «ТОРПЕДО» (Запоріжжя))

1991 рік.        «НАФТОВИК» (Охтирка)

 

 

АЛФАВІТНИЙ  СПИСОК ФУТБОЛІСТІВ «НАФТОВИКА»,

ЯКІ ВИСТУПАЛИ В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР

п/п

Прізвище, ім’я

Рік народж.

Амп-

луа

Роки виступів

Ігри

Голи

1.

АКИМЕНКО Андрій

1971

зах

1989

1

2.

АНТОНЕНКО Костянтин

1959

п/з

1986

27

3.

АСТАПОВ Герман

1965

вор

1989–1990

47

-49

4.

БЕЗВЕРХИЙ В’ячеслав

1964

нап

1987–1988

42

6

5.

БОБУХ Олександр

1959

нап

1986–1987

23

6

6.

БОЙЧЕНКО Валерій

1962

зах

1986

17

7.

БОНДАР Олег

1966

нап

1989

41

7

8.

БУТЕНКО Сергій

1962

п/з

1987

17

9.

ВІТОХІН Вадим

1968

нап

1986

2

10.

ГОЛУБЄВ Володимир

1969

зах

1986

8

11.

ГОРОХ Сергій

1969

п/з

1986–87, 90–91

123

12

12.

ГУСАК Володимир

1958

зах

1988

4

13.

ДЕРТЕНЕЦЬ Олег

1962

п/з

1987

37

1

14.

ДИКИЙ Володимир

1962

нап

1986

9

15.

ЄРМАК Анатолій

1958

зах

1986–1991

265

13

16.

ЄРМАК Василь

1961

зах

1986–1991

245

9

17.

ЄРМОХІН Ігор

1967

зах

1991

21

1

18.

ЖУК Віктор

1956

вор

1987–1988

99

-99

19.

ЗАГОРУЛЬКО Ігор

1966

п/з

1989

3

20.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

1962

п/з

1991

45

14

21.

КАЗБАН Володимир

1959

п/з

1986

17

22.

КИРИЛЕНКО Володимир

1966

нап

1988–1989

43

5

23.

КЛИМЮК Віктор

1960

п/з

1986

30

3

24.

КОЛЕСНИК Вадим

1967

нап

1987–1990

142

31

25.

КОЛОМІЄЦЬ Володимир

1958

п/з

1989

15

2

26.

КРАМАРЕНКО Олег

1958

нап

1986

33

9

27.

ЛАЗАРКО Григорій

1959

нап

1986

32

13

28.

ЛЕНЬ Юрій

1965

нап

1988–1989

96

27

29.

ЛІНІН Володимир

1962

нап

1986

14

2

30.

ЛІНКЕ Володимир

1958

нап

1986

30

2

31.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

1968

нап

1991

48

9

32.

ЛИСИК Ігор

1963

зах

1986

1

33.

ЛИCКОВЕЦЬ Олександр

1958

п/з

1989

27

4

34.

ЛИCТОПАДОВ Сергій

1974

зах

1991

14

35.

ЛОСЄВ Геннадій

1967

вор

1988

3

-3

36.

МАКАРЕНКО Віктор

1965

нап

1987

33

2

37.

МАНЬКУТА Владислав

1968

нап

1988–1989

21

3

38.

МАРТИНОВ Юрій

1965

нап

1990

1

39.

МАРТИНЮК Володимир

1968

нап

1990

4

40.

МАТВІЙЧЕНКО Павло

1969

нап

1990–1991

74

11

41.

НАСТАШЕВСЬКИЙ Микола

1963

зах

1988

49

1

42.

НАУМЧУК Володимир

1969

зах

1990

30

43.

НОСКОВ Станіслав

1968

нап

1989

4

44.

ОСИПОВ Євген

1958

зах

1986

28

1

45.

ПАНКОВ Андрій

1966

зах

1989–1990

44

2

46.

ПАНКОВ Руслан

1964

нап

1989–1990

45

3

47.

ПАРАХНЕВИЧ Віталій

1969

нап

1987

34

4

48.

ПЕТРОВ Олександр

1959

вор

1990

9

-7

49.

ПОЛЯКОВ Григорій

1960

п/з

1987–1988

82

12

50.

ПОЛЯНСЬКИЙ Вадим

1962

зах

1989

2

51.

ПОПОВИЧ Віктор

1962

зах

1986–1991

263

13

52.

ПОПЧУК Віктор

1957

зах

1986

25

53.

ПРОХОРОВ Юрій

1959

вор

1990–1991

67

-41

54.

РУДИЙ Віктор

1962

нап

1991

1

55.

САМСОНОВ Володимир

1964

вор

1989

16

-18

56.

САРАЄВ Василь

1961

п/з

1990

36

7

57.

СИДОРОВИЧ Володимир

1965

нап

1986

23

1

58.

СИМАКОВИЧ Валентин

1962

вор

1991

24

-8

59.

СКЛЯРСЬКИЙ Віталій

1965

нап

1990

8

60.

СЛОБОДИНЮК Олексій

1972

зах

1989

1

61.

СОРОКІН Анатолій

1957

зах

1987–1988

93

1

62.

СПАРИНЯК Володимир

1959

зах

1986

16

63.

СТАРИКОВ Станіслав

1969

зах

1991

3

64.

СТРЕПЕТОВ Олександр

1964

п/з

1986

7

65.

СТРОГАНОВ Ігор

1957

зах

1987–1988

47

7

66.

СУХАРЄВ Сергій

1962

зах

1990–1991

70

3

67.

ТИМЧЕНКО Володимир

1968

нап

1990–1991

75

21

68.

ТОМИЧ Тарас

1959

п/з

1986

4

69.

ФОКІН Юрій

1966

п/з

1988

48

5

70.

ФОМІН Сергій

1956

п/з

1986–1991

239

23

71.

ХРАПАЧ Сергій

1960

зах

1986

6

72.

ХРОМЕЙ Віталій

1966

нап

1987–1989

102

14

73.

ЦИБРІВСЬКИЙ Михайло

1959

вор

1986

13

-7

74.

ЦИСАР Олександр

1967

зах

1989–1990

71

1

75.

ЧЕРНОВ Олег

1962

п/з

1987

6

76.

ШАНДИБА Віталій

1972

нап

1989

1

77.

ШАНДИБА Ігор

1968

нап

1989

1

78.

ШВОЙНИЦЬКИЙ Олексій

1956

вор

1986

34

-35

79.

ШУРШИН Борис

1958

п/з

1987–1991

222

46

80.

ЮДАНОВ Ігор

1964

п/з

1991

16

81.

ЯЇЧНИК Віктор

1962

зах

1989–1991

87

5

82.

ЯРКЄЄВ Ігор

1963

нап

1989

19

2

Один м'яч в свої ворота забив Сич «Суднобудівник» (Миколаїв) 

 

За час виступів «Нафтовика» в другій лізі першостей СРСР (1986-1991 рр) команда провела 279 матчів, з яких 119 виграла, 83 зіграла внічию та 77 програла. Співвідношення м’ячів 365-267=+98. Команда зіграла 113 матчів на «нуль», в 76 матчах не забила м’ячів. Здобула 24 перемоги з великим рахунком, в 7 матчах зазнала поразки з великим рахунком. Гравці команди забили 1 «хет-трик і 30 «дублів»

 

ГОЛОВНИМИ ТРЕНЕРАМИ КОМАНДИ ЗА ЧАС ВИСТУПІВ В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР (1986-1991 рр) БУЛИ:

КАМІНСЬКИЙ Євген Зеонович  – 17 матчів (матчі № 1 – 17)

БІБА Андрій Андрійович – 177 матчів (матчі № 18 – 194)

ДУШКОВ Валерій Олексійович – 85 матчів (матчі № 195 – 279)

 

 

ВОРОТАРІ «НАФТОВИКА» ЗІГРАЛИ МАТЧІВ НА «НУЛЬ» ЗА ЧАС ВИСТУПІВ В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР (1986-1991)

 

ПРОХОРОВ Юрій – 39 матчів.

ЖУК Віктор – 38 матчів.

АСТАПОВ Герман – 19 матчів.

СИМАКОВИЧ Валентин – 15 матчів.

ШВОЙНИЦЬКИЙ Олексій – 11 матчів.

ЦИБРІВСЬКИЙ Михайло – 7 матчів.

САМСОНОВ Володимир – 5 матчів.

ПЕТРОВ Олександр – 4 матчі.

ЛОСЄВ Геннадій – 1 матч.

 

АВТОР «ХЕТ-ТРИКУ» «НАФТОВИКА» В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР

Футболіст

Дата

Команда

Хвилини

Рахунок

1

ТИМЧЕНКО

23.05.1991

«Хімік» (Сєверодонецьк)

13, 58, 87

5:0

 

АВТОРИ «ДУБЛІВ» «НАФТОВИКА» В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР

Футболіст

Дата

Команда

Хвилини

Рахунок

1

ЛАЗАРКО

09.04.1986

«Закарпаття» (Ужгород)

55, 63

2:1

2

ЛАЗАРКО

18.06.1986

«Кривбас» (Кривий Ріг)

4, 47

4:1

3

КРАМАРЕНКО

18.06.1986

«Кривбас» (Кривий Ріг)

50, 58

4:1

4

БЕЗВЕРХИЙ

19.06.1987

«Торпедо» (Запоріжжя)

67, 71

5:2

5

ШУРШИН

03.09.1987

«Таврія» (Сімферополь)

?, ?

2:3

6

ХРОМЕЙ

07.09.1987

«Торпедо» (Луцьк)

32, 75

5:0

7

КИРИЛЕНКО

13.04.1988

«Суднобудівник» (Миколаїв)

28, 67

2:3

8

ЛЕНЬ

20.04.1988

«Новатор» (Жданов)

57, 78

2:2

9

ЛЕНЬ

13.05.1988

«Кристал» (Херсон)

83, 85

2:0

10

КОЛЕСНИК

02.06.1988

«Торпедо» (Луцьк)

63, 84

3:2

11

ЛЕНЬ

12.08.1988

«Торпедо» (Луцьк)

82, 90

3:0

12

ЛЕНЬ

15.08.1988

«Авангард» (Рівне)

28, 86

4:0

13

ФОМІН

06.10.1988

«Суднобудівник» (Миколаїв)

5, 17

4:2

14

БОНДАР

16.04.1989

«Зірка» (Кіровоград)

52, 77

2:2

15

ЛЕНЬ

04.06.1989

«Шахтар» (Павлоград)

6, 79

4:2

16

ЛЕНЬ

23.08.1989

«Дніпро» (Черкаси)

8, 12

2:1

17

КОЛЕСНИК

03.10.1989

«Буковина» (Чернівці)

54, 85

2:5

18

ЛЕНЬ

17.10.1989

«Колос» (Нікополь)

33, 43

3:2

19

САРАЄВ

15.07.1990

«Шахтар» (Павлоград)

29, 39

3:0

20

КОЛЕСНИК

07.09.1990

«Суднобудівник» (Миколаїв)

10, 54

3:0

21

ТИМЧЕНКО

31.05.1991

СКА (Київ)

38, 49

2:0

22

ГОРОХ

14.06.1991

«Чайка» (Севастополь)

47, 54

3:1

23

ШУРШИН

05.07.1991

«Закарпаття» (Ужгород)

22, 40

3:0

24

ТИМЧЕНКО

10.07.1991

«Сталь» (Комунарськ)

31, 40

2:2

25

ТИМЧЕНКО

11.08.1991

«Шахтар» (Павлоград)

59,68

4:3

26

ФОМІН

24.08.1991

«Маяк» (Очаків)

30, 38

4:0

27

ЗАДОРОЖНИЙ

09.09.1991

«Зірка» (Кіровоград)

12,,62

4:0

28

МАТВІЙЧЕНКО

09.09.1991

«Зірка» (Кіровоград)

50, 84

4:0

29

ПОПОВИЧ

20.10.1991

«Поділля» (Хмельницький)

41, 61

3:0

30

ЗАДОРОЖНИЙ

09.11.1991

«Приладист» (Мукачево)

16, 72

2:0

 

ЮВІЛЕЙНІ МАТЧІ «НАФТОВИКА» В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР

Дата

Місто

Матч

Рахунок

1

29.03.1986

Ірпінь

«ДИНАМО» (Ірпінь) – «НАФТОВИК»

0:1

50

26.04.1987

Рівне

«АВАНГАРД» (Рівне) – «НАФТОВИК»

2:0

100

20.04.1988

Охтирка

«НАФТОВИК» – «НОВАТОР» (Маріуполь)

2:2

150

13.04.1989

Черкаси

«ДНІПРО» (Черкаси) – «НАФТОВИК»

2:1

200

27.04.1990

Охтирка

«НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів)

0:1

250

05.07.1991

Охтирка

«НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород)

3:0

 

ЮВІЛЕЙНІ ГОЛИ «НАФТОВИКА» В ДРУГІЙ ЛІЗІ ПЕРШОСТЕЙ СРСР

Футболіст

Дата

Місто

Матч

Р

1

ЛІНКЕ

29.03.1986

Ірпінь

«Динамо» (Ірпінь) – «Нафтовик»

0:1

50

А. ЄРМАК

03.05.1987

Охтирка

«Нафтовик»–«Поділля» (Хиельницьк)

3:2

100

СТРОГАНОВ

10.09.1987

Охтирка

«Нафтовик»–«Авангард» (Рівне)

3:1

150

ФОМІН

15.08.1988

Охтирка

«Нафтовик» – «Авангард» (Рівне)

4:0

200

КОЛЕСНИК

10.06.1989

Охтирка

«Нафтовик»–«Зоря» (Ворошиловград)

1:0

250

ШУРШИН

12.07.1990

Охтирка

«Нафтовик» – «Зірка» (Кіровоград)

4:3

300

ТИМЧЕНКО

06.06.1991

Кіровоград

«Зірка» (Кіровоград) – «Нафтовик»

1:1

350

ШУРШИН

11.10.1991

Чернігів

«Десна» (Чернігів) – «Нафтовик»

0:1

 

 

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З СУПЕРНИКАМИ В ЧЕМПІОНАТАХ СРСР (друга ліга)

 

Команда

Т

І

В

Н

П

М’ячі

О

1.

«ПОЛіССя» Житомир

ЧС2

12

5

3

4

12–12=±0

13

2.

ФК «ЧЕРКАСИ» Черкаси

ЧС2

8

6

0

2

12–8=+4

12

3.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

ЧС2

10

3

3

4

7–11=–4

9

4.

«ЗІРКа» Кіровоград

ЧС2

12

7

3

2

19–11=+8

17

5.

«Десна» Чернігів

ЧС2

10

5

3

2

10–4=+6

13

6.

«СПАРТАК» Івано-Франківськ

ЧС2

12

4

5

3

12–10=+2

13

7.

«ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГ» Нікополь

ЧС2

6

3

1

2

11–11=±0

7

8.

СК «Одеса» Одеса

ЧС2

6

2

3

1

3–1=+2

7

9.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

ЧС2

12

5

5

2

16–11=+5

15

10.

«НИВА» Вінниця

ЧС2

8

2

2

4

4–7=–3

6

12.

«Сталь» Алчевськ

ЧС2

2

1

1

0

3–2=+1

3

13.

ЦСКА Київ

ЧС2

8

3

5

0

11–6=+5

11

14.

«РОСЬ» Біла Церква

ЧС2

12

6

5

1

20–10=+10

17

15.

«ШАХТАР» Павлоград

ЧС2

12

6

4

2

21–17=+4

16

15.

«ШАХТАР» Горлівка

ЧС2

6

3

1

2

21–17=+4

7

17.

«БУКОВИНА» Чернівці

ЧС2

8

2

2

4

10–13=–3

6

19.

МФК «МиколаЇв» Миколаїв

ЧС2

8

4

0

4

16–13=+3

8

20.

«ХІМІК» Сєверодонецьк

ЧС2

2

2

0

0

8–0=+8

4

21.

«Верес» Рівне

ЧС2

10

4

3

3

13–9=+4

11

22.

«КАРПАТИ» Мукачеве

ЧС2

2

1

1

0

2–0=+2

3

23.

«ОКЕАН» Керч

ЧС2

12

6

4

2

15–7=+8

16

24.

СК «Волинь-1» Луцьк

ЧС2

6

3

1

2

13–7=+6

7

25.

«ЧАЙКА» Севастополь

ЧС2

12

6

3

3

14–8=+6

15

26.

«Ворскла» Полтава

ЧС2

6

3

1

2

9–7=+2

7

27.

«СКАЛА» Стрий

ЧС2

1

0

1

0

1–1=±0

1

28.

«КРИВБАС» Кривий Ріг

ЧС2

12

6

2

4

14–8=+6

14

30.

 ФК «СУМИ» Суми

ЧС2

2

1

1

0

4–2=+2

3

31.

«МАЯК» Харків

ЧС2

12

4

5

3

16–8=+8

13

36.

«ТОРПЕДО» Запоріжжя

ЧС2

10

1

3

6

10–16=–6

5

37.

«АРТАНІЯ» Очаків

ЧС2

2

1

0

1

4–1=+3

2

38.

«МЕТАЛУРГ» Маріуполь

ЧС2

8

3

2

3

11–9=+2

8

39.

«ЗОРЯ» Луганськ

ЧС2

2

1

0

1

1–2=–1

2

40.

«КРИСТАЛ» Херсон

ЧС2

12

5

2

5

14–14=±0

12

42.

«КРЕМІНЬ» Кременчук

ЧС2

2

0

1

1

3–5=–2

1

43.

«НИВА» Тернопіль

ЧС2

6

0

5

1

4–6=–2

5

44.

«ВАГОНОБУДІВНИК» Стаханов

ЧС2

4

4

0

0

9–0=+9

8

46.

«ТЕМП-АДВІС» Шепетівка

ЧС2

2

0

2

0

2–2=±0

2

63.

«ТАВРІЯ» Сімферополь

ЧС2

2

1

0

1

3–3=±0

2

 

Всього

 

279

119

83

77

 

321

Всього в другій лізі чемп. СРСР

на своєму полі

на виїзді

279

139

140

119

89

30

83

38

45

77

12

65

365–267=+98

241–94=+147

124–173=–49

 

 

51-й РОЗИГРАШ КУБКА СРСР 1991/92 р.р.

1991 61. (2). «НАФТОВИК» – «ПАРДАУГАВА» (Рига) – 1:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 травня 1991 р. 1/64 фіналу. 3 000 глядачів.

Судді: І.Лукін, В.Кисельов, В.Корольов (усі – Москва).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Юданов, 57), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Задорожний, 78), Тимченко, Липинський (Матвійченко, 85). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПАРДАУГАВА»: Олійник, Шаталов, Алексєєнко, Семенов, Лапса, Гіліс, Теплов, Ємельянов, Булдерс, Сидоров (Говоруха, 46), Стукалов.

Гол: 1:0 Липинський (71).

Кубкові поєдинки часто супроводжуються різними несподіванками, коли молодші за рангом команди перемагають старших. Саме таке сталося і в цьому матчі. Охтирські футболісти вибили з розіграшу клуб першої ліги.

Незважаючи на безперервний дощ, палкі прихильники футболу прийшли підтримати свою команду. І вона їх не підвела. З перших хвилин футболісти «Нафтовика» заволоділи ініціативою. Дехто з вболівальників сумнівався: чи зможуть охтирські футболісти витримати такий темп протягом 90 хвилин – адже «Пардаугава» досвідчена команда, мала в своєму складі п’ятьох майстрів спорту.

Швидкими маневрами на розмоклому від дощів полі, господарі заплутували захист гостей. Не один раз вони перевіряли надійність голкіпера Олійника. На 13-й хвилині до воріт вийшов Липинський, але з ударом забарився. Взагалі, Микола в цьому матчі був одним з найпомітніших в «Нафтовику».

Не можна сказати, що гості мали такий вже безпорадний вигляд. Вони теж намагалися гостро контратакувати, але «Нафтовик» не давав можливості грати вільно. Складалося враження, що саме охтирська команда вища за рангом, а не навпаки. Перший тайм закінчився безрезультатно.

У другій половині картина не змінилася. Ініціатива була у футболістів «Нафтовика». Правда й футболісти з Риги не приїхали лише помилуватися травневою красою міста. На 55-й хвилині вони ледве не відкрили рахунок. Стадіон завмер, коли відразу декілька гравців вийшли один на один з Прохоровим. Та спортивне щастя було на боці господарів.

М’яч іноді не слухався форвардів, застрявав у калюжах. Футболісти «Нафтовика» грали не тільки на результат, а й заради власного задоволення. Нестандартні ходи здійснював Липинський. Саме він і став героєм матчу. З подачі Гороха він забив красивий м’яч, який і став вирішальним. Стадіон скандував: «Молодці!».

2. (3). «НАФТОВИК» – «ДНІПРО» (Могилів) – 2:1 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 липня 1991 р. 1/32 фіналу.8 000 глядачів.

Судді: В.Філіпов, В.Геселєв (обидва – Москва), С.Леонов (Бєлгород).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Фомін, Попович (Задорожний, 61), В.Єрмак, Шуршин, Горох, Тимченко (Єрмохін, 68), Липинський (Матвійченко, 90). Головний тренер Валерій Душков.

«ДНІПРО»: Кляшторний, Гольмах, Кузьмін, Ванюшкін, Мозговий, Малєєв, Домашевич, Геращенко, М’ясников, Радушко, І.Степанов (Барабаш, 35).

Голи: 0:1 Радушко (55), 1:1 Ан.Єрмак (57), 2:1 Тимченко (82).

Незважаючи на спекотний вечір, трибуни стадіону були вщерть заповнені глядачами. Інтерес до цього поєдинку виявився неабиякий. Переможець матчу здобував право на зустріч в 1/16 фіналу з київським «Динамо».

З перших хвилин матчу було помітно, що господарі дуже хотіли перемогти. Основним їх козирем була атака. Хоча «Дніпро» Могилів тоді виступав у буферній зоні, охтирські футболісти ні в чому не поступалися більш досвідченим суперникам. Підтримка глядачів змушувала футболістів «Нафтовика» грати на повну силу. Вже на четвертій хвилині Тимченко із зручної позиції не влучив у ворота. Пройшло трохи більше п’яти хвилин, м’яч одержав Липинський та голкіпер «Дніпра» Андрій Кляшторний загрозу ліквідував. На 13-й хвилині гостро контратакували гості, та на висоті виявився Юрій Прохоров.

І надалі «Нафтовик» мав помітну перевагу, подавав кілька кутових, виконував штрафні, а м’яч, ніби заворожений, у ворота не йшов. На 27-й хвилині після удару Бориса Шуршина тільки штанга врятувала гостей від голу.

І в другому таймі охтирські футболісти діяли активно, зберігши запас сил. Проте сталося так, що гості першими добилися успіху. На 55-й хвилині вони застали захисників «Нафтовика» в розгубленості, відразу два футболісти вийшли один на один з воротарем, і він нічого не зміг вдіяти. Гості раділи цьому успіху, що здавалося, він остаточний.

Не погодились з цим охтирчани. На 57-й хвилині точно оцінив обстановку Анатолій Єрмак. Він сміливо пішов у атаку і наніс прицільний удар по воротах «Дніпра». Але, як відомо, в кубкових матчах нічиїх не буває. Залишалось ще багато часу, і треба було шукати щастя біля чужих воріт. Через три хвилини штрафний виконав Борис Шуршин і знову штанга врятувала «Дніпро».

Гол назрівав. І перед кінцем основного часу забив його Микола Липинський. Було це так. Правим флангом вдало пройшов Ігор Єрмохін, який вийшов на заміну. Перевів м’яч на лівий фланг, де його підхопив Сергій Горох і відразу зробив передачу в штрафний майданчик. Форвард нафтовиків замкнув цю передачу, пославши другий м’яч у ворота гостей. Футболісти «Дніпра» намагались відігратися, але господарі їм цього шансу не дали.

3. (4). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО» (Київ) – 1:4 (0:2)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 4 вересня 1991 р. 1/16 фіналу. Перший матч. 9 000 глядачів..

Судді: В.Годін (Нарва), Л.Бавикін (Харків), М.Вовк (Охтирка).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак-к, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин (Тимченко, 46), Горох, Задорожний, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

«ДИНАМО»: Кутепов, Лужний, Цвєйба, Алексаненков, Шматоваленко, Ю.Мороз, Аксьонов (М.Юрченко, 64), С.Заєць, Саленко, Беца (Грицина, 46), Шаран (Матвєєв, 46).

Голи: 0:1 Шаран (23), 0:2 Саленко (33), 0:3 Мороз (55), 1:3 Тимченко (66), 1:4 Саленко (70, з пенальті).

1991 4

 

Арбітри і капітани команд перед початком матчу

Такого буму вболівальників Охтирка не знала, ще за кілька тижнів до початку матчу всі квитки були продані. На цей поєдинок зібралися вболівальники футболу всієї області, хоча бажаючих потрапити на стадіон було набагато більше. Дирекція стадіону зробила все можливе щоб цей матч став своєрідним святом для численних шанувальників футболу.

До Охтирки кияни прибули чартерним рейсом. Їх літак приземлився за кілька годин до початку матчу. Але динамівці не поставилися до нашої команди зневажливо. Адже коли диктор оголосив склад «Динамо», то стало зрозуміло, що до цього поєдинку кияни віднеслися серйозно, виставивши бойовий склад.

Охтирчани були настроєні на цей матч по бойовому. Але певно не змогли вгамувати свої хвилювання. І мабуть не скільки перед самими футболістами «Динамо», як перед високим авторитетом клубу. Адже в офіційних матчах їм вперше вдалося зустрітися з командою вищої ліги.

Атаки, висока фізична підготовка – чи не головний козир київських динамівців. Вже на четвертій хвилині сильно пробив по воротах господарів Саленко, але м’яч пролетів вище перекладини. Згодом і гості зрозуміли, що не варто вважати «Нафтовик» надто «дешевим» суперником. На десятій хвилині охтирські футболісти здобули право на кутовий. Його добре подав Шуршин. М’яч потрапив до Яїчника і якби він вдарив точно – гол був би неминучий. Чималий обсяг виконував на полі Сергій Заєць. Його влучні передачі й призвели до взяття воріт господарів. Так на 23-й хвилині він зробив передачу в штрафний майданчик вздовж воріт і Шарану нічого не залишалося як переправити м’яч у сітку. Вболівальники закликали господарів йти в атаку, не здаватися на милість команді, вищої за рангом. Якби в охтирських футболістів ладились передачі партнерам, то рахунок міг би бути іншим. Декілька вигідних моментів вони не використали.

А гості своїх шансів не упускали. На 33-й хвилині з подачі Зайця рахунок подвоїв Саленко. Невдовзі Липинський зробив ривок на правому фланзі і пробив у центр штрафного майданчика «Динамо». Там опинився Шуршин. Йому треба було лише проштовхнути м’яч у порожні ворота, але він пробив сильно і неточно. А взагалі в першому таймі охтирські футболісти на рівних боролися з досвідченим суперником. Та їх підводила часом зайва поспішність, невміння впевнено розпорядитися м’ячем у вигідній позиції.

У другому таймі вболівальники палко підтримували своїх футболістів. Вже на початку охтирські гравці мали кілька нагод забити гол престижу, але неточність підводила. А на 55-й хвилині третій м’яч опинився у воротах «Нафтовика» після удару Мороза. На 66-й хвилині Тимченко забив м’яч з розряду таких, що не беруться. Воротар гостей Кутепов нічого не зміг вдіяти, щоб взяти цей м’яч. На деякий час охтирчани змогли перехопити ініціативу, створити кілька вигідних для взяття воріт моментів. Але переграти воротаря Кутепова не вдалося. М’ячі він відбивав, переводив на кутові, але до голу справа не доходила.

А четвертий м’яч, який забив Саленко з пенальті, був нелогічним. Ще до порушення правил, на думку багатьох, у киян було положення поза грою. Але як би там не було цей гол не зіграв великої ролі в кінцевому результаті.

Після матчу тренер «Динамо» А.Пузач відзначив, що гра охтирчан йому сподобалась. Хлопці прагнули продемонструвати все своє вміння і майстерність зіграти якнайкраще.

4. (5). «ДИНАМО» (Київ) – «НАФТОВИК» – 4:0 (1:0)

Київ. Стадіон «Динамо». 15 листопада 1991 р. 1/16 фіналу. Повторний матч. 300 глядачів.

Суддя: О.Борисов (Семипалатинськ).

«ДИНАМО»: Мартінкенас, Ю.Мороз, (Зубаха, 85), Безсмертний, Алексаненков, Шматоваленко, Ковалець (Шаран, 78), В.Мороз, Грицина, Саленко, Беца, Матвєєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Липинський, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин (Листопадов, 86), Горох, Задорожний (Матвійченко, 75), Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Саленко (21, з пенальті), 2:0 Ю.Мороз (60), 3:0 Грицина (69), 4:0 Ю.Мороз (82).

Для динамівців цей матч з одного боку мав формальне значення, адже вони зробили вагомий запас міцності в Охтирці, а з другого був одним із етапів їх підготовки до першого поєдинку Кубка європейських чемпіонів з португальською «Бенфікою». Тож тренери отримали можливість перевірити кількох молодих гравців. Але організатори цього матчу схоже байдуже поставилися до зустрічі, не подбавши про її рекламу. Тому на матч зібралася така мізерна кількість вболівальників. Але як би там не було, охтирчани після виснажливого сезону, яких кияни привітали із завоюванням чемпіонського звання, зберегли велич пристойності. У першому таймі найпомітнішим був воротар «Нафтовика» Прохоров, який демонстрував свою високу майстерність. Не почувався спокійно і його динамівський колега, котрий парирував м’ячі після підступних ударів Липинського та Гороха. Ще в кількох епізодах спортивне щастя рятувало киян від голу. Перший м’яч динамівці забили з пенальті, яке суддя призначив за порушення правил у двоборстві Липинського з Юрієм Морозом. Як сказав заслужений майстер спорту Юрій Войнов, арбітр в цьому епізоді допустився помилки. Ігрове зіткнення двох футболістів не давало йому права виносити таке рішення. Підсумовуючи перший тайм треба відзначити що оборона охтирчан діяла вміло, без особливих помилок, а от гравці лінії нападу зіграли не надто впевнено, хоча мали чудові нагоди для взяття воріт. Схоже це і відбилося, на кінцевому результаті матчу. Оборона «Нафтовика», де відчувалась відсутність травмованого Анатолія Єрмака, не витримала після перерви силового тиску досвідченого суперника  і пропустила ще три м’ячі. Особливо повчальними були другий і третій голи, які кияни забили після красивих і швидких атак. У першому випадку охтирчани помилилися при виконанні штучного положення поза грою, в іншому їх було покарано за неузгоджені дії в центрі поля. І все ж програючи, футболісти «Нафтовика» прагнули забити бодай гол престижу. Чудову нагоду розмочити рахунок втратив Матвійченко, після його удару м’яч влучив у штангу.

Всього в Кубку СРСР наші футболісти зіграли 5 матчів – дві перемоги та три поразки. Різниця забитих і пропущених м’ячів 5–11=–6.

Кращий бомбардир – В.Тимченко – 2 забитих м’ячі. Всі 5 матчів в Кубку провели Попович, Фомін та Шуршин.

Слід відмітити, що останній розіграш Кубку залишився незавершеним для українських клубів. У 1992 році, коли проходили матчі 1/8 фіналу, на Україні уже проводився розіграш свого Кубка незалежної держави.

 

АЛФАВІТНИЙ СПИСОК ФУТБОЛІСТІВ «НАФТОВИКА»,

ЯКІ ВИСТУПАЛИ В КУБКУ СРСР

п/п

Прізвище, ім’я

Рік народж.

Амп-

луа

Роки виступів

Ігри

Голи

1.

ГОРОХ Сергій

1969

п/з

1991

4

2.

ЄРМАК Анатолій

1958

зах

1988–1991

4

1

3.

ЄРМАК Василь

1961

зах

1991

4

4.

ЄРМОХІН Ігор

1967

зах

1991

1

5.

ЖУК Віктор

1956

вор

1988

1

-2

6.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

1962

п/з

1991

4

7.

КИРИЛЕНКО Володимир

1966

нап

1988

1

8.

КОЛЕСНИК Вадим

1967

нап

1988

1

9.

ЛЕНЬ Юрій

1965

нап

1988

1

10.

ЛИCТОПАДОВ Сергій

1974

зах

1991

1

11.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

1968

нап

1991

4

1

12.

МАТВІЙЧЕНКО Павло

1969

нап

1991

3

 

13.

НАСТАШЕВСЬКИЙ Микола

1963

зах

1988

1

14.

ПОПОВИЧ Віктор

1962

зах

1988–1991

5

15.

ПРОХОРОВ Юрій

1959

вор

1991

4

-9 на «0» - 1

16.

СУХАРЄВ Сергій

1962

зах

1991

4

17.

ТИМЧЕНКО Володимир

1968

нап

1991

4

2

18.

ФОКІН Юрій

1966

п/з

1988

1

19.

ФОМІН Сергій

1956

п/з

1988–1991

5

20.

ХРОМЕЙ Віталій

1966

нап

1988

1

21.

ШУРШИН Борис

1958

п/з

1988–1991

5

1

22.

ЮДАНОВ Ігор

1964

п/з

1991

1

23.

ЯЇЧНИК Віктор

1962

зах

1991

4

Головними тренерами були:

Андрій Біба – 1 матч (матч № 1), Валерій Душков – 4 матчі (матчі № 2-5)

 

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З СУПЕРНИКАМИ В КУБКУ СРСР

 

Команда

Т

І

В

Н

П

М’ячі

О

1.

«ДИНАМО» Київ

КС

2

0

0

2

1–8=-7

0

2.

«НІСТРУ» Кишинів

КС

1

0

0

1

1–2=-1

0

3.

«ПАРДАУГАВА» Рига

КС

1

1

0

0

1–0=+1

2

4.

«ДНІПРО» Могилів

КС

1

1

0

0

2–1=+1

2

 

Всього

 

5

2

0

3

5-11=-6

4

на своєму полі

на виїзді

3

2

2

0

0

0

1

2

4–5=-1

1–6=–5

4

0

 

НАША ДОВІДКА

Кубок СРСР з футболу проводився з 1936 по 1992 рік. В розіграшах приймали участь як команди майстрів, так і команди колективів фізкультури.
Всього Кубок був розіграний 51 раз. Найбільш титулованою командою є московський «Спартак» – команда вигравала Кубок 10 разів.

Ось хто завойовував Кубок СРСР

1936 рік.                    «ЛОКОМОТИВ» (Москва)

1937 рік.                    «ДИНАМО» (Москва)

1938 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1939 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1944 рік.                    «ЗЕНІТ» (Ленінград)

1945 рік.                    ЦБЧА (Москва)

1946 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1947 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1948 рік.                    ЦБЧА (Москва)

1949 рік.                    «ТОРПЕДО» (Москва)

1950 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1951 рік.                    ЦБРА (Москва)

1952 рік.                    «ТОРПЕДО» (Москва)

1953 рік.                    «ДИНАМО» (Москва)

1954 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1955 рік.                    ЦБРА (Москва)

1957 рік.                    «ЛОКОМОТИВ» (Москва)

1958 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1960 рік.                    «ТОРПЕДО» (Москва)

1961 рік.                    «ШАХТАР» (Донецьк)

1962 рік.                    «ШАХТАР» (Донецьк)

1963 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1964 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1965 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1966 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1967 рік.                    «ДИНАМО» (Москва)

1968 рік.                    «ТОРПЕДО» (Москва)

1969 рік.                    «КАРПАТИ» (Львів)

1970 рік.                    «ДИНАМО» (Москва)

1971 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

1972 рік.                    «ТОРПЕДО» (Москва)

1973 рік.                    «АРАРАТ» (Єреван)

1974 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1975 рік.                    «АРАРАТ» (Єреван)

1976 рік.                    «ДИНАМО» (Тбілісі)

1977 рік.                    «ДИНАМО» (Москва)

1978 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1979 рік.                    «ДИНАМО» (Тбілісі)

1980 рік.                    «ШАХТАР» (Донецьк)

1981 рік.                    СКА (Ростов-на-Дону)

1982 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1983 рік.                    «ШАХТАР» (Донецьк)

1984 рік.                    «ДИНАМО» (Москва)

1985 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1986 рік.                    «ТОРПЕДО» (Москва)

1987 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1988 рік.                    «МЕТАЛІСТ» (Харків)

1989 рік.                    «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)

1990 рік.                    «ДИНАМО» (Київ)

1991 рік.                    ЦСКА (Москва)

1992 рік.                    «СПАРТАК» (Москва)

 

 

КУБОК УРСР СЕРЕД КОМАНД ДРУГОЇ ЛІГИ 1991 рік

1. (11). «Маяк» (Очаків) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

Очаків. Стадіон «Салют». 30 березня 1991 р. 2 000 глядачів. 1/16 фіналу. Перший матч.

Судді:А.Олійник, В.Захаров, С.Зубков (усі – Сімферополь).

«МАЯК»: Григораш, Норов, Матросов, Поліщук, Бєлан, Цимбал, Журов, Чунихін, Бурименко, Пономаренко, Бугай.

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Горох, 46), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин (Матвійченко 78), Задорожний (Юданов, 70), Тимченко, Липинський (Єрмохін, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Тимченко (23), 1:1 Бугай (72).

На 63 хвилині Шуршин не реалізував пенальті.

2. (12). «НАФТОВИК» – «Маяк» (Очаків) – 5:0 (3:0)

Лебедин. Стадіон «Авангард». 2 квітня 1991 р. 1 000 глядачів. 1/16 фіналу. Повторний матч.

Судді: О.Науменко, В.Панченко (обидва – Полтава), В.Гришко (Миргород).

«НАФТОВИК»: Прохоров (Симакович, 46), А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Горох (Сухарєв, 75), Фомін, Попович, Шуршин, Задорожний (Юданов, 75), Тимченко (Єрмохін, 80), Липинський (Матвійченко, 46). Головний тренер: Валерій Душков.

«МАЯК»: Степанов, Кочетов, Матросов, Поліщук, Бєлан, Цимбал, Журов (С.Норов, 65), Чунихін, Бурименко, Бєлозерський (Пономаренко, 46), Бугай.

Голи: 1:0 Тимченко (8), 2:0 Задорожний (35), 3:0 Фомін (41), 4:0 Липинський (55), 5:0 Фомін (72).

Вилучений: Кочетов (66).

Стратегія кубкових матчів, які складаються з двох поєдинків, давала «Нафтовику» можливість на своєму полі грати на утримання рахунку 0:0.

Можна сказати, що того квітневого вечора футболісти «Нафтовика» сповна задовольнили вимоги своїх вболівальників. А прибуло їх з Охтирки на цей матч багато. Та й місцеві вболівальники палко підтримували охтирських футболістів.

Початок матчу показав, що «Нафтовик» настроєний тільки на перемогу. Після подачі кутового Задорожним, Тимченко головою спрямував м’яч у ворота. Чергова атака виявилася ще цікавішою. Добре провели її Липинський та Задорожний, але м’яч пролетів вище воріт. Потім гості невдало виконали штучне положення поза грою. Цим скористався Горох, вийшовши один на один з воротарем, але він не поскупився, і віддав пас Задорожному, який перебував в ще зручнішому становищі. А перед перервою Фомін довів рахунок до розгромного.

По перерві так і не схаменулися футболісти «Маяка». Їх атак майже не було помітно. Зате господарі продемонстрували такий тиск на ворота очаківців, що вони не витримали. Спочатку красивим голом відзначився Липинський, а потім свій другий м’яч забив Фомін.

По стадіону лунало тільки одне слово – «молодці!». Такої похвали команда заслужила. Що було характерним для неї, так це рівність складу, бо ті, хто виходив на заміну, не псували тактичних задумок тренерів.

3. (13). «НАФТОВИК» – «Дніпро» (Черкаси) – 3:1 (3:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 29 квітня 1991 р. 3 000 глядачів. 1/8 фіналу. Перший матч.

Судді: М.Овчар (Івано-Франківськ), В.Борзило, І.Терехов (обидва – Харків).

«НАФТОВИК»: Симакович (Прохоров, 82), А.Єрмак (В.Єрмак, 46), Стариков, Юданов, Сухарєв (Яїчник, 46), Фомін (Шуршин, 46), Попович, Задорожний, Горох (Тимченко, 82), Єрмохін, Матвійченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«ДНІПРО»: Дубіно, Кушнір (Борисенко, 46), Осташов, Журавленко, Логінов, Крайнюк, Трофименко, Прохоренков, Полторак, Калина, Криштоп.

Голи: 1:0 Задорожний (6), 2:0 Єрмохін (26), 2:1 Калина (34), 3:1 Матвійченко (37).

Тренери «Нафтовика» дали змогу відпочити п’ятьом провідним гравцям і перевірили молодих футболістів. І новачки зіграли добре, з великим бажанням та ентузіазмом. Підсумком їх впевнених дій стали м’ячі, забиті після вправно організованих атак. Гості не виявляли особливої наполегливості, більше дбали про захист воріт і, схоже, великі надії покладали на повторну зустріч. Навіть після того як вони скоротили рахунок, вони не змогли активізуватися і змінити малюнок гри.

4. (14). «Дніпро» (Черкаси) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:1)

Сміла. Стадіон «Локомотив». 28 червня 1991 р. 300 глядачів. 1/8 фіналу. Повторний матч.

Судді: В.Гришко, Г.Кравченко, В.Рябчук (усі – Миргород).

«ДНІПРО»: Богодєлов (Власенко, 46), Лихотворик, Петрунець, Журавленко, Моїсеєнков (Корольов, 46), Крайнюк (Желєзний, 46), Саницький, Ющук, Калина, Фощій (Городов, 46), Кравченко (Іваненко, 16).

«НАФТОВИК»: Симакович, Єрмохін, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Матвійченко, Попович, Задорожний, Горох, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Матвійченко (16), 1:1 Саницький (40), 1:2 Матвійченко (55).

Попереджений: Горох.

5. (15). «ЗІРКА» (Кіровоград) – «НАФТОВИК» – 2:3 (0:1)

Кіровоград. Стадіон «Зірка». 30 серпня 1991 р. 1/4 фіналу. Перший матч.

Суддя: В.Шевченко (Київ).

«ЗІРКА»: Діброва, Зосименко, Паламарчук, М.Шевченко, Рябоконь, Богданов (Лапа, 54; Чанцев, 65), Денисенко, Таран, Смиченко, Козаков, Скунц.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Листопадов, Яїчник, Матвійченко, Сухарєв, Фомін, Попович, Задорожний, Горох, Тимченко, Липинський. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 0:1 Матвійченко (29), 1:1 Денисенко (55), 1:2 Задорожний (65), 2:2 Паламарчук (80), 2:3 Фомін (82).

6. (16). «НАФТОВИК» – «ЗІРКА» (Кіровоград) – 1:0 (1:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик» 14 жовтня 1991 р. 3 500 глядачів. 1/4 фіналу. Повторний матч.

Судді: О.Гуртовой (Куп’янськ), Ю.Корбут, М.Бойко (обидва – Київ).

«НАФТОВИК»: Симакович, А.Єрмак, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Листопадов, Горох, Тимченко, Матвійченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«ЗІРКА»: Діброва, Степашко, Коштура, Чанцев, Смиченко, Зосименко, Лапа, Бордюг, Скунц, Козаков, Богданов (Гордієнко, 59).

Гол: 1:0 Матвійченко (14).

Становище після першого матчу зобов’язувало футболістів «Нафтовика» грати без особливого ризику. Адже в гостях охтирчани здобули перемогу, а тому вдома тренери дали змогу відпочити кільком футболістам основного складу. Але їх відсутність не позначилась на діях господарів. Вони з перших хвилин прагнули порадувати свого глядача. «Нафтовик», не зволікаючи, приступив до планомірної осади воріт гостей. Перевага господарів у техніці, тактиці і фізичній підготовці була така очевидна, що гол залишився справою часу. Розв’язка відбулася на 14-й хвилині. М’яч після удару Матвійченка зачепив когось із захисників і перелетів через воротаря. Запам’ятався ще один удар Павла через себе на 29-й хвилині. У першому таймі нафтовики мали ще кілька вигідних моментів, але не використали їх. Гостей не раз рятувала штанга. Свою майстерність показували Фомін, Сухарєв, Тимченко, але м’яч вперто обминав ворота.

І в другому таймі господарі безперервно атакували. В кількох епізодах вони діяли блискуче, але до голу справа так і не дійшла. Проте враження, що «Нафтовик» здобув перемогу випадково, не складалося. Він мав беззаперечну перевагу протягом усієї зустрічі. Гості змушені були весь час захищатися. Щоправда, у трьох моментах вони мали шанс вразити ворота охтирської команди, якби не голкіпер Валентин Симакович. Глядачі належним чином оцінили майстерність резервного воротаря.

7. (17). «НАФТОВИК» – «ТЕМП» (Шепетівка) – 2:1 (0:1)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик», 17 листопада 1991 р. 1 500 глядачів. 1/2 фіналу. Перший матч.

Судді: В.Туховський (Сімферополь), О.Науменко (Полтава), В.Гришко (Миргород).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Липинський, Яїчник, В.Єрмак, Сухарєв, Фомін (Матвійченко, 46), Попович, Шуршин, Горох, Задорожний (Листопадов, 65), Тимченко. Головний тренер: Валерій Душков.

«ТЕМП»: Морозов (Глущенко, 72), Соловйов, Романов, О.Бондаренко, Кальян, Сечин, Тимощук, Черняк (Козлов, 46), Бабій (Балюк, 56), Аргудяєв, Заруцький (Панасюк, 46).

Голи: 0:1 Бондаренко (13), 1:1 Матвійченко (48), 2:1 Матвійченко (85).

Цей поєдинок викликав підвищений інтерес. Шанувальників охтирської команди цікавило: чи зуміє вона, ставши чемпіоном, поборотися ще й за почесний кришталевий приз республіки. Перемога ж у цій зустрічі важила дуже багато, адже фіналістом стає переможець за сумою двох поєдинків на своєму і чужому полях.

До шостої хвилини тривала розвідка, але вже тоді стало зрозумілим, що не все виходить у «Нафтовика». Передачі були неточними, бо футболісти часто не розуміли один одного. Лише на восьмій хвилині охтирчанам вдалось наблизитись до воріт «Темпу», але Тимченко пробив мимо. Гості добряче попіклувались про надійність тилів і миттєво скористались нерішучістю господарів. Вже на 13-й хвилині вони змусили воротаря «Нафтовика» Прохорова вийняти м’яч з сітки. Відзначився гравець «Темпу» Бондаренко. Це додало гостям надії на сприятливий результат.

До закінчення першого тайму ще залишалося достатньо часу, але як не старались охтирські футболісти, а забити м’яч у відповідь їм так і не вдалось. Запахло першою поразкою «Нафтовика» в цьому сезоні на своєму стадіоні.

В другому таймі замість Фоміна вийшов Матвійченко. Він став героєм цього матчу. На 48-й хвилині з подачі Шуршина зрівняв рахунок. Після цього гравці охтирчан мали ще чимало вигідних моментів, але м’яч не йшов у ворота. Лише перед свистком судді про завершення матчу все той же Матвійченко наніс удар, і хтось з гостей зрізав м’яч у власні ворота. Господарі зробили все, щоб виправдати сподівання трибун.

8. (18). «ТЕМП» (Шепетівка) – «НАФТОВИК» – 3:1

Шепетівка. 20 листопада 1991 р. 1/2 фіналу. Повторний матч.

«ТАМП»: склад невідомий.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Яїчник, В.Єрмак, А.Єрмак, Сухарєв, Попович, Шуршин, Задорожний, Липинський, Матвійченко, Горох (Листопадов).

Голи: Бондаренко, Черняк, Козлов – Матвійченко.

З вісімнадцяти проведених матчів Кубка УРСР «Нафтовик» виграв 12, два рази зіграв внічию і чотири зустрічі програв. Різниця забитих і пропущених м’ячів 38–22=+16.

Головним тренером був: Валерій ДУШКОВ – 18 матчів (матчі № 1-18)

Кращий бомбардир в цьому турнірі – Павло МАТВІЙЧЕНКО – 10 забитих м’ячів. Усі 18 матчів в Кубку провели Павло МАТВІЙЧЕНКО, Віктор ПОПОВИЧ та Віктор ЯЇЧНИК.

Матчі воротарів на «нуль»:

ПРОХОРОВ Юрій  – 5 матчів

АСТАПОВ  Герман – 3 матчі

СИМАКОВИЧ Валентин – 2 матчі

ПЕТРОВ Олександр – 1 матч

АЛФАВІТНИЙ СПИСОК ФУТБОЛІСТІВ «НАФТОВИКА»,

ЯКІ ВИСТУПАЛИ В КУБКУ УРСР ДРУГОЇ ЛІГИ СРСР

п/п

Прізвище, ім’я

Рік народж.

Амп-

луа

Роки виступів

Ігри

Голи

1.

АСТАПОВ Герман

1965

вор

1990

6

-6

2.

ГОРОХ Сергій

1969

п/з

1990–1991

9

3.

ЄРМАК Анатолій

1958

зах

1990–1991

13

4.

ЄРМАК Василь

1961

зах

1990–1991

17

1

5.

ЄРМОХІН Ігор

1967

зах

1991

4

1

6.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

1962

п/з

1991

7

3

7.

КОЛЕСНИК Вадим

1967

нап

1990

10

7

8.

ЛИCТОПАДОВ Сергій

1974

зах

1991

4

9.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

1968

нап

1991

6

1

10.

МАТВІЙЧЕНКО Павло

1969

нап

1990–1991

18

10

11.

МАРТИНЮК Володимир

1968

нап

1990

2

12.

НАУМЧУК Володимир

1969

зах

1990

8

13.

ПАНКОВ Андрій

1966

зах

1990

1

1

14.

ПАНКОВ Руслан

1964

нап

1990

1

15.

ПЕТРОВ Олександр

1959

вор

1990

1

-0

16.

ПОПОВИЧ Віктор

1962

зах

1990–1991

18

4

17.

ПРОХОРОВ Юрій

1959

вор

1990–1991

12

-14

18.

САРАЄВ Василь

1961

п/з

1990

10

3

19.

СИМАКОВИЧ Валентин

1962

вор

1991

4

-2

20.

СКЛЯРСЬКИЙ Віталій

1965

нап

1990

4

21.

СТАРИКОВ Станіслав

1969

зах

1991

1

22.

СУХАРЄВ Сергій

1962

зах

1990–1991

14

23.

ТИМЧЕНКО Володимир

1968

нап

1990–1991

15

3

24.

ФОМІН Сергій

1956

п/з

1990–1991

16

4

25.

ЦИСАР Олександр

1967

зах

1990

7

26.

ШУРШИН Борис

1958

п/з

1990–1991

14

27.

ЮДАНОВ Ігор

1964

п/з

1991

3

28.

ЯЇЧНИК Віктор

1962

зах

1990–1991

18

 

 

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З СУПЕРНИКАМИ В КУБКУ УРСР ДРУГОЇ ЛІГИ СРСР

 

Команда

Т

І

В

Н

П

М’ячі

О

1.

«СУДНОБУДІВНИК» Миколаїв

КУ2

2

2

0

0

3-0=+3

4

2.

«АВАНГАРД» Рівне

КУ2

2

1

0

1

5-4=+1

2

3.

«ДНІПРО» Черкаси

КУ2

4

3

1

0

11-4=+7

7

4.

«ДЕСНА» Чернігів

КУ2

2

1

0

1

3-2=+1

2

5.

«ПОЛІССЯ» Житомир

КУ2

2

1

0

1

3-5=-2

2

6.

«МАЯК» Очаків

КУ2

2

1

1

0

6-1=+5

3

7.

«ЗІРКА» Кіровоград

КУ2

2

2

0

0

4-2=+2

4

8.

«ТЕМП» Шепетівка

КУ2

2

1

0

1

3-4=-1

2

 

Всього

 

18

12

2

4

38-22=+16

26

на своєму полі

на виїзді

9

9

9

3

0

2

0

4

25–4=+21

13–18=–5

18

8

НАША ДОВІДКА

Приводимо всіх володарів Кубка УРСР та фіналістів серед команд майстрів за час проведення чемпіонатів СРСР.

1972 рік. «АВТОМОБІЛІСТ» (Житомир) – «ШАХТАР» (Донецьк)    – 1:0 (д.ч.)

1973 рік. «ЗІРКА» (Кіровоград) – «СПАРТАК» (Івано-Франківськ)  – 1:0

1974 рік. «ТАВРІЯ» (Сімферополь) – «АВТОМОБІЛІСТ» (Житомир) – 2:0 2:1

1975 рік. «ЗІРКА» (Кіровоград) – «ТАВРІЯ» (Сімферополь)  – 2:0 1:2

1976 рік. СКА (Київ) – «ШАХТАР» (Горлівка)  – 2:0

1990 рік. «ПОЛІССЯ» (Житомир)«НАФТОВИК» (Охтирка) – 4:0 1:3

1991 рік. «ТЕМП» (Шепетівка) – «ВЕРЕС» (Рівне)   – 1:1 2:1