ШОСТИЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

1996/97 роки

ПЕРШИЙ ЧЕМПІОНАТ ПІД ЕГІДОЮ ПФЛ

 

1996 1На засіданні, яке відбулося в Києві 8 травня 1996 року, з участю представників 53-х футбольних клубів вищої, першої та другої ліг була створена Професіональна футбольна ліга (ПФЛ) України. Правовим статусом нової структури було визначено об’єднання футбольних клубів. Президентом ПФЛ був обраний головний ініціатор її створення президент АТ «Футбольний клуб «Динамо» (Київ)» Григорій Суркіс. Обрані були три віце-президенти, кожному з яких доручено вести «свою» лігу: вищу – Анатолію Ревуцькому (президенту івано-франківського ФК «Прикарпаття»), першу – Віталію Новікову (президенту охтирського ФК «Нафтовик»), другу – Івану Федорцю (президенту чернігівського ФК «Десна»).

Шостий чемпіонат України став першим, який проводила ПФЛ. І хоча в перший рік існування Професіональна футбольна ліга тільки знайомилася з ситуацією, їй вдалося навести відносний порядок в міграційних процесах, які раніше проходили в режимі анархії, виросли вимоги до арбітрів. Змінилися і умови змагань. За підсумками минулої першості першу лігу залишили тільки два колективи (замість восьми, як передбачалось перед початком п’ятого чемпіонату) і перша ліга розширилась до 24-х колективів.

Готуючись до чергового чемпіонату охтирчани зберегли кістяк команди (тільки Сергій Корощенко був відданий у оренду до кінця року куп’янському «Осколу»), підсиливши його кількома досвідченими виконавцями. Це передусім вихованець харківського футболу Сергій Ралюченко, який прийшов з полтавської «Ворскли», Юрій Шулятицький (відомий своїми виступами за івано-франківське «Прикарпаття») із Тисмениці, Микола Липинський та Юрій Прохоров, які повернулися з краснопільського «Явора». Усі вони й склали ударну силу «Нафтовика». Поповнив колектив також Валентин Никончук (в свій час він захищав кольори шепетівського «Темпу»), молодий півзахисник з Кіровограду Євген Дзюбін та ще один «хав» Віктор Ільєнко з «Поліграфтехніки». Уже в ході сезону повернувся до Охтирки Сергій Амілехін, який розпочинав сезон в столичному армійському клубі.

Футболісти «Нафтовика» зібралися разом після короткочасної відпуски. Підготовку до нового чемпіонату команда проводила в Охтирці. Інтенсивні тренування чергувались з контрольними матчами. 22 липня гостями охтирчан були футболісти харківського «Металіста». Гра закінчилася внічию 1:1. У охтирчан м’яч забив Сергій Чорношвець. Він же наприкінці гри міг відзначитися ще раз, але м’яч посланий ним з пенальті, відбив голкіпер харків’ян. Через три дні в Охтирку приїхали футболісти попівського «Харчовика», яких тренував тоді добре відомий охтирським вболівальникам Володимир Коломієць. І ця гра закінчилася також 1:1 (Микола Липинський).

Із року в рік «Нафтовик» завжди вважався фаворитом першої ліги, та ще ніколи команда не розпочинала першість так потужно. Кредо головного тренера Олександра Довбія було таким: на результат повинна працювати вся команда. І хоча на проміжному фініші охтирську команду обійшов донецький «Металург», у вболівальників зажевріла надія, що «Нафтовик» зможе в кінці кінців вибороти одну з путівок до елітного ешелону. Та й головний тренер не приховував, що перед командою ставиться така ціль.

Після зимової відпустки футболісти «Нафтовика» зібралися разом 15 січня і перші тренування проводили в Охтирці. Двома складами зіграли контрольні ігри з краснопільским «Явором». Перший склад програв краснопільцям 0:1, а другий, з таким же рахунком переміг.

За тиждень команда відбула на перший збір до Ялти, де перебувала до 4-го лютого. З «Нафтовиком» поїхала ціла група нових гравців, з яких в команді залишилися орендований у столичного «Динамо» нападаючий Сергій Барановський (перед цим грав за івано-франківське «Прикарпаття») та півзахисник Юрій Полторак з луганської «Зорі». Не було в команді Олега Лукаша та Олексія Таргонського. Їх запросив до себе, в харківський «Металіст», Михайло Фоменко, який знав їх ще по спільній роботі в Сумах. Після операції не зміг поїхати до Ялти Сергій Корощенко, який займався за індивідуальним графіком.

Під час цього збору охтирські футболісти провели три контрольних зустрічі. В Ялті вони зіграли внічию 2:2 з СК «Миколаїв» (Сергій Барановський – 2), перемогли на стадіоні Артеку луганську «Зорю» 3:1 (Сергій Барановський – 2, Віктор Іллєнко) та з таким же рахунком у Севастополі – краснопільський «Явір» (Сергій Сухарєв, з пенальті, Микола Липинський, Вадим Гольдін).

Другий етап підготовки «Нафтовик» також провів у Криму, де були створені нормальні умови для тренувань. Та й партнерів для контрольних поєдинків вистачало. На стадіоні Артеку наші футболісти розгромили сакське «Динамо» 6:1 (Микола Липинський – 3, Віктор Іллєнко, Сергій Ралюченко, Вадим Гольдін) та двічі зіграли з представником вищої ліги Молдови – командою «Аттакі». У першій грі нічия – 1:1 (Микола Липинський), у другій – перемога 1:0 (Сергій Барановський). А в Севастополі «в суху» зіграли з «Явором», хоча арбітр не зарахував у ворота краснопільців два «чистих» голи. На цьому зборі у «Нафтовику» з’явився ще один новачок – Володимир Зінченко, який перед цим захищав кольори луганської «Зорі».

Останній етап підготовки охтирські футболісти провели в Словацькому місті Сніна. Крім тренувань, які проходили в хороших умовах, нафтовики провели і три контрольних поєдинки з місцевими командами, і в усіх отримали перемоги – 6:0, 4:1 та 1:0.

1996 2

Гравці «Нафтовика» під час зборів у Словакії. На фото зліва на право:

Сергій ЧОРНОШВЕЦЬ, Сергій БАРАНОВСЬКИЙ, Олександр ЦИСАР

Друге коло «Нафтовик» розпочав з перемоги в гостях над чортківським «Кристалом». Та після цього, чи гравці повірили в свою «непереможність», чи ще з якихось причин, але гра в «Нафтовика», як кажуть, «не пішла». І після чергової невдачі у Хмельницькому 20 квітня 1996 31997 року заяву про відставку написав Олександр Довбій і обов’язки головного тренера став виконувати беззмінний капітан Василь Єрмак. Із команди були відраховані Сергій Ралюченко та Віктор Іллєнко. І хоча невдачі продовжувались, команда потроху почала вибиратися з критичної ситуації. А останні матчі «Нафтовик» провів упевнено і в підсумку зайняв звичне для себе п’яте місце.

ЄРМАК Василь Іванович

1997-1999 рр. матчі № 495-591

2000-2002 рр. матчі № 620-673

Під його керівництвом команда зіграла – 151 матч, виграла – 75, завершила внічию – 32, програла – 44. Співвідношення м’ячів 216-153=+631996 4

На протязі 6-го чемпіонату 1996/97 рр. до домашніх матчів прес-службою «Нафтовика» в особі Валерія Чернеця були підготовлені і випущені офіційні програми формату А 5 з двохстороннім друком, на 4-8-и сторінках. Тираж випуску 100 шт. до кожного матчу. Вартість примірника – договірна.

 

 

 

 

 

МАТЧІ «НАФТОВИКА» В ШОСТОМУ ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ

(ПЕРША ЛІГА)

1 (183) (462). «НАФТОВИК» – «ЯВІР» (Краснопілля) – 2:1 (1:1)

4 серпня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +32°. 1 500 глядачів.

Арбітр: Вадим Шевченко (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Кревський (Вишгород), Олександр Агасімов (Київ).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Євген Рудаков (Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, О.Захаров, Таргонський, Ралюченко, Школьников, Липинський (Лукаш, 15), Леш, Чорношвець (Никончук, 65). Головний тренер: Олександр Довбій.

«ЯВІР»: Симакович Валентин, Єрмак Анатолій-к, Дем’янець Сергій (Самолюк Валерій, 46), Захаряк Ігор, Садовий Сергій, Шуршин Борис (Бояр Руслан, 41; Горох Сергій, 68), Снітко Сергій, Любимов Олександр, Завгородній Сергій, Богач Володимир, Попович Віктор. Головний тренер: Валерій Душков.

Голи: 1:0 Шулятицький (5), 1:1 Завгородній (7), 2:1 Захаров (76).

Попередження: Таргонський (85) – Дем’янець (10), Попович (45), А.Єрмак (64).

Вилучення: Попович (68, друге попередження), А.Єрмак (75, друге попередження).

В чемпіонатах України:

88-а перемога охтирчан.

Шулятицький забив свій 1-й м’яч і 264-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 36-й м’яч і 265-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 186-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

207-а перемога охтирчан.

Шулятицький забив свій 1-й м’яч і 629-й м’яч клубу.

О.Захаров забив свій 36-й м’яч і 630-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 453-й м’яч клубу.

2 (184) (463). «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Олександрія) – «НАФТОВИК» – 0:0

9 серпня 1996. Олександрія. Стадіон «Олімп». +23°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Анатолій Куцев (Київ).

Асистенти арбітра: Г Бич, Віктор Парадніков (обидва – Київ).

4-й арбітр: Віктор Федан (Олександрія).

Інспектор: Валентин Новіков (Кривий Ріг).

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА»: Бокарєв Олександр, Цеков Володимир, Матюха Андрій, Яременко Олег-к, Газюкін Юрій, Здебський Андрій, Добрянський Андрій (Никончук Сергій, 83), Кудлай Олексій, Максимов Володимир, Наливайко (Калуцький) Вадим (Гура Юрій, 61), Ігнатьєв Олександр (Білик Микола, 61). Головний тренер: Анатолій Бузник.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, О.Захаров (Фесенко, 71), Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш, Леш (Задорожний, 56), Чорношвець (В.Никончук, 84). Головний тренер: Олександр Довбій.

Попередження: Газюкін (61), Цеков (86) – Ралюченко (29), Захаров (44).

В чемпіонатах України:

39-а нічия охтирчан.

79-й матч охтирчан на «нуль».

59-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

122-а нічия охтирчан.

192-й матч охтирчан на «нуль».

135-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

3 (185) (464). «МЕТАЛУРГ» (Нікополь) – «НАФТОВИК» – 0:5 (0:1)

12 серпня 1996. Нікополь. Стадіон «Електрометалург». +22°. 2 000 глядачів.

Арбітр: Сергій Татулян (Київ).

Асистенти арбітра: Микола Зубрицький, Олександр Токаренко (обидва – Миколаїв).

4-й арбітр: Микола Зайцев (Нікополь).

Інспектор: Георгій Городенко (Одеса).

«МЕТАЛУРГ»: Кириєнко Сергій, Шашкевич Сергій, Безручко Михайло, Головір Олег, Мирний Максим (Лепеш Олексій, 62), Високос Валерій (Сандул Олег, 46), Омельчук Олександр, Литвиненко Ігор-к, Коваленко Сергій, Чирва Олексій (Олійник Вадим, 46), Механошин Олександр. Головний тренер: Григорій Варжеленко.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (Задорожний, 42), В.Єрмак-к, Ланцфер, Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш, Леш, Чорношвець (Никончук, 74). Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 0:1 Задорожний (43), 0:2 Лукаш (50), 0:3 Лукаш (75), 0:4 Ланцфер (82, з пенальті), 0:5 Никончук (90).

Попередження: Мирний (36), Сандул (83), Механошин (87) – Сухарєв (86).

В чемпіонатах України:

89-а перемога охтирчан.

25-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свій 21-й м’яч і 266-й м’яч клубу.

Лукаш забив свої 9-й, 10-й м’ячі та 267-й, 268-й м’ячі клубу.

Ланцфер забив свій 1-й м’яч і 269-й м’яч клубу.

Никончук забив свій 1-й м’яч і 270-й м’яч клубу.

Лукаш забив свій 2-й «дубль» та 30-й «дубль» клубу.

80-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

208-а перемога охтирчан.

49-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свій 35-й м’яч і 631-й м’яч клубу.

Лукаш забив свої 9-й, 10-й м’ячі та 632-й, 633-й м’ячі клубу.

Ланцфер забив свій 1-й м’яч і 634-й м’яч клубу.

Никончук забив свій 1-й м’яч і 635-й м’яч клубу.

Лукаш забив свій 2-й «дубль» та 60-й «дубль» клубу.

193-й матч охтирчан на «нуль».

В першому таймі ніщо не передбачало біди для господарів поля. Уже на шостій хвилині міг відзначитись Високос, та добре зіграв воротар «Нафтовика» Прохоров. За дві хвилини до перерви Задорожний який вийшов на заміну першим же дотиком до м’яча замкнув передачу з флангу, і гості повели в рахунку. А в другому таймі, після другого пропущеного голу, господарі занепали духом і пропустили ще чотири м’ячі. В підсумку найбільша перемога «Нафтовика» у чемпіонатах України на виїзді.

4 (186) (465). «НАФТОВИК» – «ДИНАМО-2» (Київ) – 1:0 (1:0)

17 серпня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +26°. 2 300 глядачів.

Арбітр: Віталій Годулян (Одеса).

Асистенти арбітра: Віталій Звягінцев, Валерій Лисенко (обидва – Одеса).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Ярослав Баликін (Дніпропетровськ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Задорожний (Шулятицький, 68), В.Єрмак-к, Ланцфер (О.Захаров, 57), Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш, Леш, Чорношвець (Липинський, 57). Головний тренер: Олександр Довбій.

«ДИНАМО-2»: Кернозенко В’ячеслав, Гопкало Володимир, Поліщук Володимир, Семчук Дмитро-к, Собкович Олександр, Анікеєв Володимир, Венглинський Олег (Мазуренко Олег, 79), Онищенко Денис, Єсип Богдан, Продан Ігор (Тєлєгін Сергій, 28), Даценко Сергій (Слюсар Валентин, 63). Головний тренер: Володимир Онищенко.

Гол: 1:0 Ланцфер (12, з пенальті).

Попередження: Леш (23), Ланцфер (41), Таргонський (89) – Єсип (25), Гопкало (44), Анікеєв (75).

Вилучення: Гопкало (47, друге попередження).

В чемпіонатах України:

90-а перемога охтирчан.

Ланцфер забив свій 2-й м’яч і 271-й м’яч клубу.

81-й матч охтирчан на «нуль».

Таргонський зіграв 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

209-а перемога охтирчан.

Ланцфер забив свій 2-й м’яч і 636-й м’яч клубу.

194-й матч охтирчан на «нуль».

В черговому турі «Нафтовик» витримав ще один складний іспит. Причому склав його на «відмінно». Виграли охтирчани (нехай і з мінімальним рахунком) не випадково, а за всіма футбольними канонами, геть заблокувавши атакуючі дії киян. А забили господарі поля м’яч з пенальті, після того як воротар гостей Кернозенко зупинив недозволеним прийомом у своєму штрафному майданчику прохід охтирського нападаючого Чорношвеця. Чітко виконав 11-метровий Ланцфер. Були у господарів ще сприятливі моменти, але не вистачало влучності Лешу, Липинському... І хоча підопічні Володимира Онищенка мали шанси вразити ворота господарів, але надійно зіграли захисники і воротар «Нафтовика». Після виграшу в киян «Нафтовик» очолив турнірну таблицю розіграшу.

5 (187) (466). «НАФТОВИК» – ЦСКА-2 (Київ)3:0 (2:0)

20 серпня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 200 глядачів. +23°.

Арбітр: Олександр Журба (Донецьк).

Асистенти арбітра: Михайло Хапченков, Володимир Шеховцов (обидва – Донецьк).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Євген Кликов (Донецьк).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Задорожний (Шулятицький, 24), В.Єрмак-к, Ланцфер (О.Захаров, 69), Таргонський, Ралюченко (Липинський, 53), Школьников, Лукаш, Леш, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

ЦСКА-2: Стороженко Олег, Поляков Борис, Панасюк Костянтин, Соболевський Руслан, Кривошапка Роман, Лопушинський Андрій (Купрієнко Віталій, 55), Хвоя Олег (Гамаль Сергій, 59), Остроушко В’ячеслав-к, Пурцакін Ігор, Вус Вадим, Ткаченко Сергій. Головний тренер: Олександр Петраков.

Голи: 1:0 Шулятицький (31), 2:0 Ланцфер (35, з пенальті), 3:0 Чорношвець (51).

Попередження: Школьников (47), Чорношвець (69) – Вус (85).

В чемпіонатах України:

91-а перемога охтирчан.

26-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шулятицький забив свій 2-й м’яч і 272-й м’яч клубу.

Ланцфер забив свій 3-й м’яч і 273-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 18-й м’яч і 274-й м’яч клубу.

82-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

210-а перемога охтирчан.

50-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шулятицький забив свій 2-й м’яч і 637-й м’яч клубу.

Ланцфер забив свій 3-й м’яч і 638-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 18-й м’яч і 639-й м’яч клубу.

195-й матч охтирчан на «нуль».

Ще на початку матчу господарі мали можливість відкрити рахунок, але Леш з вигідного положення пробив мимо цілі. Фатальною для киян стала 31-а хвилина. Після красивої атаки Шулятицький, який вийшов на заміну, відкрив рахунок. А через чотири хвилини захисники армійців збили в своєму штрафному майданчику Чорношвеця і суддя без вагань показав на 11-метрову позначку. Захисник охтирчан Ланцфер чітко виконав пенальті. Кияни також наприкінці першого тайму мали можливість відквитати один м’яч, але не влучили у ворота. І після відпочинку характер гри не змінився. Футболісти «Нафтовика» переважали гостей у всіх компонентах гри і на 51-й хвилині Школьников вивів на зручну позицію невтомного Чорношвеця. І той не схибив. Успіх господарів зовсім вибив з колії армійців. «Нафтовик» міг забити ще принаймні 3 – 4 м’ячі, але бракувало точності. А взагалі охтирчани показали хорошу гру і здобувши три важливих очка закріпились на першому місці в турнірній таблиці.

6 (188) (467). «ХІМІК» (Сєвєродонецьк) – «НАФТОВИК» – 2:0 (0:0)

25 серпня 1996. Сєвєродонецьк. Стадіон «Хімік». +21°. Дощ. 4 500 глядачів.

Арбітр: Олександр Кревський (Вишгород).

Асистенти арбітра: Андрій Звєрєв (Бровари), Олексій Іванченко (Богуслав).

4-й арбітр: Віктор Дятлов (Сєвєродонецьк).

Інспектор: Роман Шнейдерман (Дніпропетровськ).

«ХІМІК»: Поліщук Сергій, Бережний Сергій (Пилипенко Андрій, 72), Федющенко Микола, Терещенко Євген, Щеглов Сергій, Городов Олексій (Назимов Олексій, 29), Сімбірєв Євген, Мор Едуард, Паламарчук Олександр, Бабенко Олег (Мащенко Дмитро, 83), Сушко Геннадій-к. Головний тренер: Юрій Ванкевич.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (Задорожний, 62), В.Єрмак-к, Ланцфер (О.Захаров, 48), Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш (Липинський, 55), Леш, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 1:0 Паламарчук (47), 2:0 Паламарчук (78).

Попередження: Федющенко (39) – Таргонський (41), Задорожний (81).

В чемпіонатах України:

58-а поразка охтирчан.

60-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 187-й, 188-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

135-а поразка охтирчан.

136-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили454-й, 455-й м’ячі клубу.

7 (189) (468). «МЕТАЛІСТ» (Харків) – «НАФТОВИК» – 1:2 (0:1)

2 вересня 1996. Харків. Стадіон «Металіст». +27°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Сергій Татулян (Київ).

Асистенти арбітра: Юрій Буренко (Київ), Олександр Горностаєв (Полтава).

4-й арбітр: Володимир Борзило (Харків).

Інспектор: Володимир Богданович (Київ).

«МЕТАЛІСТ»: Майковський Володимир, Лопатенко Олександр, Сахно Віталій, Панчишин Іван-к, Гурін Юрій, Захаров Павло, Серьогін Анатолій, Карабута Олександр, Лялюк Владислав, Суворов В’ячеслав, Шевченко Олег. Головний тренер: Михайло Фоменко.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (О.Захаров, 50), В.Єрмак-к, Цисар (Ланцфер, 52), Амілехін, Ралюченко (Липинський, 65), Школьников, Лукаш, Леш, Гольдін. Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 0:1 Лукаш (15), 1:1 Лялюк (61), 1:2 Липинський (74).

Попередження: Шулятицький (2), Амілехін (78).

В чемпіонатах України:

92-а перемога охтирчан.

Лукаш забив свій 11-й м’яч і 275-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 11-й м’яч і 276-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 189-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

211-а перемога охтирчан.

Лукаш забив свій 11-й м’яч і 640-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 20-й м’яч і 641-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 456-й м’яч клубу.

8 (190) (469). «ДНІПРО» (Черкаси) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

5 вересня 1996. Черкаси. Центральний стадіон. +22°. 150 глядачів.

Арбітр: Володимир Левко (Івано-Франківськ).

Асистенти арбітра: Андрій Звєрєв (Бровари), Олексій Іванченко (Богуслав).

4-й арбітр: Олександр Білорус (Черкаси).

Інспектор: Анатолій Зубрицький (Одеса).

«ДНІПРО»:Пилипенко Володимир, Шапошник Тарас, Циба Станіслав, Костюченко Олександр, Солопиченко Сергій, Лобков Олександр (Нікітенко Максим, 82), Медвєдєв Геннадій-к, Крячок Сергій, Тюпкін Юрій, Бакарас Дмитро, Ільїн Віталій. Головний тренер: Ігор Чуприна.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Липинський (Шулятицький, 65), В.Єрмак-к, Амілехін, Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш (Задорожний, 82), Леш, Гольдін (Чорношвець, 46). Головний тренер: Олександр Довбій.

Гол: 0:1 Амілехін (75).

Попередження: Циба (60) – Гольдін (42), Сухарєв (57), Таргонський (67).

В чемпіонатах України:

93-а перемога охтирчан.

Амілехін забив свій 4-й м’яч і 277-й м’яч клубу.

83-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

212-а перемога охтирчан.

Амілехін забив свій 4-й м’яч і 642-й м’яч клубу.

196-й матч охтирчан на «нуль».

9 (191) (470). «НАФТОВИК» – «ШАХТАР» (Макіївка)2:1 (2:1)

10 вересня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +20°. 2 800 глядачів.

Арбітр: Олександр Кран (Харків).

Асистенти арбітра: Віктор Шаленко (Харків), Олександр Гуртовой (Куп’янськ).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Володимир Богданович (Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (Ільєнко, 66), В.Єрмак-к, Амілехін, Таргонський, Ралюченко (Чорношвець, 59), Школьников, Лукаш, Леш, Гольдін. Головний тренер: Олександр Довбій.

«ШАХТАР»: Діброва Олег, Чаплигін Сергій, Філіпенко Павло, Радзієвський Станіслав (Симонов Олександр, 60), Волков Юрій, Ладейко Олександр, Войтович Андрій, Громов Костянтин (Телешун Сергій, 46), Дяк Віктор-к (Пугач Ігор, 76), Теркулов Раіс, Барабаш Олександр.

Голи: 1:0 Сухарєв (20, з пенальті), 2:0 Гольдін (29), 2:1 Дяк (44, з пенальті).

Попередження: Сухарєв (15), Леш (29), Амілехін (58).

В чемпіонатах України:

94-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 9-й і 278-й м’яч клубу.

Гольдін забив свій 6-й м’яч і 279-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 190-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

213-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 12-й м’яч і 643-й м’яч клубу.

Гольдін забив свій 6-й м’яч і 644-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 457-й м’яч.

Коли диктор стадіону оголосив про те, що капітану команди «Нафтовик» Василю Єрмаку рішенням Комітету по фізичній культурі і спорту України за довголітні виступи і успіхи в футболі присвоєно звання «Майстер спорту», трибуни здригнулись від дружних оплесків. Товариші по команді приклали максимум зусиль того осіннього вечора і здобули бажану перемогу. Її вони подарували своєму капітанові. Матч розпочався з гострої атаки «Нафтовика», але до голу вона не призвела. Спалахи активності виникали раз у раз, і на 20-й хвилині «Нафтовик» повів у рахунку. Хтось із футболістів «Шахтаря» зіграв у своєму штрафному майданчику рукою, і арбітр призначив пенальті. Його чітко реалізував захисник господарів Сухарєв. Через дев’ять хвилин на вістрі атаки опинився Гольдін, і майстерно перекинувши м’яч через воротаря гостей, подвоїв рахунок. Цей рахунок тримався до 44-ї хвилини, коли арбітр призначив одинадцятиметровий удар в ворота охтирчан, і капітан «Шахтаря» скоротив розрив у рахунку до мінімуму.

Починаючи з другого тайму, ситуація на полі вирівнялася. Більше того, настирливі макіївці дедалі частіше стали гостювати на половині поля господарів. У двох епізодах блискуче зіграв воротар «Нафтовика» Прохоров. Потім охтирчани перехопили ініціативу, і мали кілька моментів для взяття воріт, але у завершальній стадії футболісти грішили неточністю.

1996 5

На фото зліва на право: Сергій СУХАРЄВ та Сергій АМІЛЕХІН

10 (192) (471). «НАФТОВИК» – «МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)5:1 (3:1)

13 вересня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +17°. Дощ. 2 000 глядачів.

Арбітр: Анатолій Куцев (Київ).

Асистенти арбітра: Микола Даневич, Віктор Старовойт (обидва Київ).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Юрій Войнов (Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Цисар, Шулятицький (О.Захаров, 51), В.Єрмак-к, Амілехін (Фесенко, 71), Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш (Чорношвець, 79), Леш, Гольдін. Головний тренер: Олександр Довбій.

«МЕТАЛУРГ»: Капінус Віталій, Підлісний Микола, Порохненко Андрій, Ярмолич Сергій, Пінчук Костянтин, Свідченко Сергій, Богатирьов Сергій, Туркін Валерій-к, Гетьман Юрій, Бєланов Ігор (Радченко Олександр, 72), Путря Герман. Головний тренер: Юрій Погребняк.

Голи: 1:0 Таргонський (5), 2:0 Лукаш (8), 3:0 Амілехін (19), 3:1Богатирьов (29), 4:1 Леш (59), 5:1 Лукаш (74).

Попередження: Захаров (66) – Свідченко (40), Путря (62).

В чемпіонатах України:

95-а перемога охтирчан.

27-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Таргонський забив свій 2-й м’яч і 280-й м’яч клубу.

Лукаш забив свої 12-й, 13-й м’ячі та 281-й, 284-й м’ячі клубу.

Амілехін забив свій 5-й м’яч і 282-й м’яч клубу.

Леш забив свій 11-й м’яч і 283-й м’яч клубу.

Лукаш забив свій 3-й «дубль» та 31-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 191-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

214-а перемога охтирчан.

51-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Таргонський забив свій 2-й м’яч і 645-й м’яч клубу.

Лукаш забив свої 12-й, 13-й м’ячі та 646-й, 649-й м’ячі клубу.

Амілехін забив свій 5-й м’яч і 647-й м’яч клубу.

Леш забив свій 11-й м’яч і 648-й м’яч клубу.

Лукаш забив свій 3-й «дубль» та 61-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 458-й м’яч клубу.

«Нафтовик» виступаючи в ранзі лідера першої ліги, показав чи не найкращу свою гру в сезоні. Усі 90 хвилин охтирські футболісти провели на високих швидкостях, дивуючи різноманітністю атакуючих дій. Незважаючи на те, що в складі «Металурга» виступав володар європейського «Золотого м’яча – 86» футболіст київського «Динамо» Бєланов, граючий тренер маріупольців, охтирські футболісти не злякалися визнаного майстра. Вони зуміли нейтралізувати його, і довелося навіть замінити 36-річного спортсмена. До речі Ігор Бєланов запам’ятався лише одним небезпечним ударом по воротах господарів. Щоб не розчарувати своїх шанувальників «Нафтовик» без розвідки пішов у наступ. І вже на п’ятій хвилині з подачі Цисаря рахунок відкрив захисник господарів Таргонський. Поки гості розбиралися, хто винен у цьому епізоді, як охтирські футболісти розіграли красиву комбінацію, і Лукаш послав другий м’яч у ворота. На 19-й хвилині м’яч знову затріпотів у сітці гостей. Автором третього досить-таки красивого голу став Амілехін. Він п’яткою послав м’яч у ціль. Швидкі три голи додали впевненості гравцям «Нафтовика», і вони дещо розслабилися. Цим скористалися гості. На 29-й хвилині вже воротареві господарів Прохорову довелось виймати м’яч з сітки. До закінчення тайму нафтовики могли збільшити рахунок, якби Гольдін та Лукаш змогли використати вигідні моменти.

У другому таймі характер гри не змінився. Атаки на одні ворота продовжувались. На 59-й хвилині штурм воріт «Металурга» завершився майстерним ударом Леша. І далі постійно тримали в напрузі захист маріупольців нападаючі «Нафтовика». На 74-й хвилині Лукаш використав точну передачу Захарова і забив свій другий гол у цьому матчі. «Нафтовик» впевнено переміг гостей з розгромним рахунком і продовжив своє лідерство в турнірній таблиці.

11 (193) (472). ФК «ЛЬВІВ» – «НАФТОВИК» – 3:0 (1:0)

23 вересня 1996. Львів. Стадіон «Юність». +6°. Дощ. 500 глядачів.

Арбітр: Валерій Бровченко (Вінниця).

Асистенти арбітра: Михайло Прозоровський, Володимир Каправчук (обидва – Вінниця).

4-й арбітр: Олександр Огерчук (Львів).

Інспектор: Андрій Гаваші (Ужгород).

ФК «ЛЬВІВ»: Вірт Юрій, Вільчинський Володимир-к, Леськів Василь, Лапа Микола, Павліш Тарас, Швець Орест, Клименко Андрій, Мазур Андрій (Луцишин Михайло, 70), Михайлів Євгеній, Гурка Михайло, Лапко Микола (Мазур Богдан, 88).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (Ланцфер, 46), В.Єрмак-к, Амілехін, Таргонський (Цисар, 65), Ралюченко, Школьников, Лукаш, Леш, Чорношвець (Липинський, 46). Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 1:0 Лапко (40), 2:0 Б.Мазур (88), 3:0 Б.Мазур (90).

Попередження: Луцишин (77), Лапко (82) – Прохоров (62), Ланцфер (68), Амілехін (80).

В чемпіонатах України:

59-а поразка охтирчан.

13-а поразка охтирчан з великим рахунком.

61-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 192-й, 193-й, 194 м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

136-а поразка охтирчан.

20-а поразка охтирчан з великим рахунком.

137-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 459-й, 460-й, 461-й м’ячі клубу.

У Львові лідер турніру явно розчарував. І не тому, що програв з великим рахунком. Звичайно, більш справедливим був би рахунок, що тримався до появи на полі Богдана Мазура. Та головне, що гості не продемонстрували командної гри. Кожен намагався діяти самотужки, а на в’язкому газоні пробитися до воріт було дуже важко. До того ж, львів’яни, котрі наприкінці першого тайму забили доволі курйозний гол (м’яч після удару Лапка зрикошетив від Сухарєва і влетів у ворота), після перерви грамотно діяли при підстраховці. І лише одного разу Ралюченку вдалося вийти на ударну позицію, але він з близької відстані схибив. А потім надійшла черга одного з братів-близнюків Мазурів – Богдана. Головний тренер господарів Степан Юрчишин вгадав із заміною. Після флангової передачі Михайліва, уже своїм першим дотиком до м’яча Мазур під гострим кутом змусив капітулювати Прохорова. А за десять секунд до фінального свистка Богдан, немов на тренуванні, обіграв двох захисників та воротаря і ще раз зіпсував настрій охтирчанам.

12 (194) (473). «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – «НАФТОВИК» – 2:4 (1:3)

26 вересня 1996. Ужгород. Стадіон «Авангард». +16°. 1 500 глядачів.

Арбітр: Олександр Огерчук (Львів).

Асистенти арбітра: Юрій Холявко (Львів), Володимир Левко (Івано-Франківськ).

Інспектор: Петро Безносенко (Київ).

«ЗАКАРПАТТЯ»: Овсієнко Володимир, Кирилюк Олександр-к (Стецо Василь, 30), Баранов Євгеній, Марко Михайло, Піньковський В’ячеслав (Калугін Максим, 79), Романенко Олександр, Шпандевич Анатолій (Дудла Василь, 66), Андронов Сергій, Міщенко Андрій, Гето Андрій, Прудкий Олександр. Головний тренер: Матвій Бобаль.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Задорожний (Ралюченко, 71), В.Єрмак-к, Цисар (Фесенко, 83), Таргонський, Ланцфер, Школьников, Липинський (Чорношвець, 76), Леш, Лукаш. Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 1:0 Гето (6), 1:1 Задорожний (8), 1:2 Липинський (12), 1:3 Ланцфер (26), 1:4 Задорожний (57), 2:4Прудкий (58, з пенальті).

Попереджений: Таргонський (51).

В чемпіонатах України:

96-а перемога охтирчан.

8-а вольова перемога охтирчан.

Задорожний забив свої 23-й, 24-й м’ячі та 285-й, 288-й м’ячі клубу.

Липинський забив свій 12-й м’яч і 286-й м’яч клубу.

Ланцфер забив свій 4-й м’яч і 287-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 4-й «дубль» та 32-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 195-й, 196-й м’ячі клубу.

Школьников зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

215-а перемога охтирчан.

21-а вольова перемога охтирчан.

Задорожний забив свої 36-й, 37-й м’ячі та 650-й, 651-й м’ячі клубу.

Липинський забив свій 21-й м’яч і 651-й м’яч клубу.

Ланцфер забив свій 4-й м’яч і 652-й м’яч клубу.

Задорожний забив свій 6-й «дубль» та 62-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 462-й, 463-й м’ячі клубу.

13 (195) (474). «НАФТОВИК» – «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький)4:0 (0:0)

1 жовтня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +8°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Геннадій Коваленко (Київ).

Асистенти арбітра: Віктор Парадніков (Київ), Микола Даневич (обидва – Київ).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Олександр Журавльов (Луганськ).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Задорожний (Шулятицький, 77), В.Єрмак-к, Амілехін (Цисар, 87), Таргонський, Ланцфер (Гольдін, 38), Школьников, Липинський, Леш, Лукаш. Головний тренер: Олександр Довбій.

«ПОДІЛЛЯ»: Ріхард Даниїл, Кондак Ігор-к, Шпаков Олег, Балицький Віталій, Бондарчук Василь, Брунець Руслан, Кіпіані Теймураз (Воловик , 71), Токар Михайло, Рафальчук Віктор (Сендель Олексій, 46), Лата Ігор, Магріані Георге (Фертюк Юрій, 88). Головний тренер: Володимир Сендель.

Голи: 1:0 Задорожний (59), 2:0 Липинський (75), 3:0 Сухарєв (85, з пенальті), 4:0 Липинський (88).

Попередження: В.Єрмак (80) – Лата (20).

В чемпіонатах України:

97-а перемога охтирчан.

28-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свій 24 м’яч і 289-й м’яч клубу.

Липинський забив свої 13-й, 14-й м’ячі і 290-й, 292-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 10-й м’яч і 291-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 2-й «дубль» та 33-й «дубль» клубу.

84-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

216-а перемога охтирчан.

52-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свій 38-й м’яч і 654-й м’яч клубу.

Липинський забив свої 22-й, 23-й м’ячі та 655-й, 656-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 13-й м’яч і 656-й м’яч клубу.

Липинський забив свій 2-й «дубль» та 63-й «дубль» клубу.

197-й матч охтирчан на «нуль».

Незважаючи на осічку у Львові «Нафтовик» повернувся додому в лідируючій групі. Вболівальники, які зібрались на стадіоні, жваво реагували на кожен вдалий фінт, удар чи гостру передачу, хоч у першому таймі на табло висвічувалися нулі. Перелом у грі настав у другому таймі. Відчули силу лідера і суперники. Чимало клопоту завдав гостям Амілехін. Як завжди активно діяв Школьников. На 59-й хвилині удар Задорожного перекреслив надію «Поділля» на нічию. Згодом влучив у ціль і центральний нападаючий охтирської команди Липинський. Лідируючий механізм команди господарів розкрутився на повні оберти, хоч чим більше нарощували нафтовики зусилля, тим дужчав опір суперника. Зрештою, гості стримали недозволеним прийомом у своєму штрафному майданчику Амілехіна. Суддя це помітив і призначив пенальті. Після того, як захисник Сухарєв вдало реалізував одинадцятиметровий удар, у повітрі, як кажуть, запахло смаженим. Гості розгубилися, і за дві хвилини до фінального свистка Липинський встановив остаточний результат. Після цієї розгромної перемоги «Нафтовик» знову повернув собі лідерство в чемпіонаті.

14 (196) (475). «НАФТОВИК» – «ХІМІК» (Житомир)1:0 (0:0)

4 жовтня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +15°. 3 500 глядачів.

Арбітр: Віктор Догадайло (Київ).

Асистенти арбітра: Юрій Власенко (Київ), Леонід Бавикін (Харків).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Юрій Махно (Кіровоград).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Задорожний (Шулятицький, 58), В.Єрмак-к, Амілехін (Ралюченко, 71), Таргонський, Гольдін, Школьников, Липинський, Леш, Лукаш. Головний тренер: Олександр Довбій.

«ХІМІК»: Баталов Аркадій, Ніколенко Владислав, Романов Юрій, Комзюк Ярослав, Жовжеренко Андрій, Сєріков Володимир, Пащук Віталій (Желтоносов Андрій, 58), Василишин Ігор, Задворний Ігор (Роєнко Андрій, 64), Зінченко Володимир, Мохунько Олександр (Кошинський Микола, 58). Головний тренер: Григорій Іщенко.

Гол: 1:0 Лукаш (51).

На 34 хвилині Сухарєв не реалізував пенальті (воротар).

Попереджений: Таргонський (51).

В чемпіонатах України:

98-а перемога охтирчан.

Лукаш забив свій 14-й м’яч і 293-й м’яч клубу.

85-й матч охтирчан на «нуль».

Амеліхін зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

217-а перемога охтирчан.

Лукаш забив свій 14-й м’яч і 658-й м’яч клубу.

198-й матч охтирчан на «нуль».

Господарі з самого початку зустрічі повели планомірну осаду воріт суперника. Вже на четвертій хвилині потужно пробив Школьников. Не вистачило кількох сантиметрів, аби м’яч потрапив у ціль. Слизьке поле не давало можливості «Нафтовику» показати технічну гру. Обороняючись «Хімік» контратакував і використовував кожну нагоду пробити по воротах господарів. Охтирчани посилили темп і на 34-й хвилині гості збили в своєму штрафному майданчику Задорожного. М’яч після досить невпевненого удару Сухарєва воротар «Хіміка» Баталов зумів парирувати. Ця невдача негативно відбилася на подальших атакуючих діях господарів у першій половині зустрічі.

Другий тайм розпочався атаками «Нафтовика», які принесли успіх уже в самому його початку. На 51-й хвилині Лукаш у високому стрибку головою послав вирішальний м’яч в правий від воротаря кут воріт. До кінця матчу гра проходила з перевагою «Нафтовика», але погодні умови не дали змоги охтирчанам збільшити свою перевагу в рахунку.

15 (197) (476). СК «МИКОЛАЇВ» – «НАФТОВИК» – 0:0

14 жовтня 1996. Миколаїв. Центральний міський стадіон. +22°. 6 000 глядачів.

Арбітр: Костянтин Панчик (Сімферополь).

Асистенти арбітра: Андрій Приймак, Володимир Захаров (обидва – Сімферополь).

4-й арбітр: Олександр Токаренко (Миколаїв).

Інспектор: Євген Кликов (Донецьк).

СК «МИКОЛАЇВ»: Лавренцов Олександр, Васильків Руслан, Жениленко В’ячеслав, Бугай Сергій-к, Силецький Сергій, Пономаренко Володимир, Гузенко Андрій, Мартинов Юрій, Гуральський Олександр, Якименко Олексій (Галстян Овік, 55), Сонін Євген. Головний тренер: Євген Кучеревський.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Задорожний (О.Захаров, 63), В.Єрмак-к, Цисар, Ралюченко, Гольдін, Школьников, Липинський, Леш, Лукаш (Шулятицький, 85). Головний тренер: Олександр Довбій.

Попередження: Леш (5), Єрмак (78), Сухарєв (89).

В чемпіонатах України:

40-а нічия охтирчан.

86-й матч охтирчан на «нуль».

62-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

123-я нічия охтирчан.

199-й матч охтирчан на «нуль».

138-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Нелегко було охтирчанам проводити зустріч з суперником, який теж претендував на вихід до вищої ліги. Однак молодечий запал і азарт дозволили їм не лише захищатися, а й сміливо йти вперед. «Нафтовик» показав себе в цьому сезоні так, що його побоювались суперники. Як не старалися господарі а пробити оборону охтирчан їм не вдалося. Отже бойова нічия.

16 (198) (477). СК «ОДЕСА» – «НАФТОВИК» – 0:2 (0:1)

17 жовтня 1996. Одеса. Стадіон СКА. +11°. 500 глядачів.

Арбітр: Юрій Власенко (Київ).

Асистенти арбітра: Володимир Фощій (Черкаси), Петро Лавринець (Канів).

4-й арбітр: Валерій Лисенко (Одеса).

Інспектор: Віктор Матвієнко (Київ).

СК «ОДЕСА»: Михайлов Олег, Волошин Ярослав, Гецко Сергій, Кондратюк Геннадій, Авдєєв Олександр-к, Злобін Павло (Ракитянський Денис, 59), Ткаченко Сергій, Матусевич Валерій, Димарчук Костянтин, Заворотнюк Андрій, Юрченко Вадим. Головний тренер: Сергій Марусин.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Задорожний, В.Єрмак-к, Цисар, Ралюченко (О.Захаров, 70) Гольдін, Школьников, Липинський (Фесенко, 86), Шулятицький, Лукаш. Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 0:1 Ралюченко (38), 0:2 Шулятицький (68).

Попередження: Гольдін (64), Ралюченко (70), Столбовой (74), Цисар (84).

В чемпіонатах України:

99-а перемога охтирчан.

Ралюченко забив свій 1-й м’яч і 294-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 3-й м’яч і 295-й м’яч клубу.

87-й матч охтирчан на «нуль».

Лукаш зіграв 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

218-а перемога охтирчан.

Ралюченко забив свій 1-й м’яч і 659-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 3-й м’яч і 660-й м’яч клубу.

200-й матч охтирчан на «нуль».

З досить рішучими намірами вийшли на цю гру одеські футболісти. Очки на своєму полі вони втрачали дуже рідко. Тому вирішили дати бій одному із лідерів першої ліги – «Нафтовику». Але охтирчани грамотно побудували гру і спочатку відбивши атаки господарів, перейшли до рішучих дій. Результатом яких стали два м’ячі забиті в ворота господарів. Наразившись на добре організовану гру гостей в усіх лініях, одесити змушені були залишити футбольний майданчик переможеними.

17 (199) (478). «НАФТОВИК» – «ВОЛИНЬ» (Луцьк)1:3 (1:2)

22 жовтня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +15°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Олександр Косолапов (Харків).

Асистенти арбітра: Сергій Глушак, Володимир Борзило (обидва – Харків).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Володимир Капличний (Київ).

«НАФТОВИК»: Столбовой (Прохоров, 46), Сухарєв, Ралюченко (Цисар, 83), В.Єрмак-к, Амілехін (Чорношвець, 83), Таргонський, Гольдін, Школьников, Липинський, Леш, Лукаш. Головний тренер: Олександр Довбій.

«ВОЛИНЬ»: Блажаєв Павло, Пронін Сергій, Шпирка Богдан, Федюков Олег-к, Гапон Володимир, Панченко Олег (Яцурак Василь, 58), Оленін Артур, Первак Віталій, Ковальов Сергій, Гащин Володимир (Богунов Сергій, 80), Голубка Петро (Антонюк Олександр, 87). Головний тренер: Анатолій Раденко.

Голи: 0:1 Федюков (16), 0:2 Леш (21, автогол), 1:2 Амілехін (42), 1:3 Гащин (55, з пенальті).

Попередження: Гольдін (53) – Гащин (34), Яцурак (87).

В чемпіонатах України:

60-а поразка охтирчан.

Амілехін забив свій 6-й м’яч і 296-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 197-й, 198-й, 199 м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

137-а поразка охтирчан.

Амілехін забив свій 6-й м’яч і 661-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 464-й, 465-й, 466-й м’ячі клубу.

Футболісти «Нафтовика» вже з перших хвилин почали облогу воріт луцької команди. На дев’ятій хвилині Липинський без перешкод бив метрів з чотирнадцяти, але удар вийшов несильним і Блажаєв без особливих труднощів взяв м’яч. Через чотири хвилини охтирські футболісти розіграли красиву комбінацію. Школьников через усе поле переадресував м’яч Лешу, і Олег зробив навісну передачу у штрафний майданчик. Блажаєв промахнувся і м’яч потрапив знову до Липинського, та той не зміг влучити у порожні ворота. Волиняни побудували гру на контратаках. В одній із них капітан команди Федюков пробив метрів з 25-ти, і м’яч, зачепивши когось із гравців, влетів у ворота господарів. На 21-й хвилині не порозумілись Столбовой і Леш. Після навісної передачі у штрафний майданчик Леш вирішив головою відкинути м’яч воротареві, але той також виходив на цю передачу і м’яч потихеньку закотився у ворота.

1996 6

На фото Олег ЛЕШ

Такий рахунок на деякий час вибив з колії футболістів «Нафтовика», але, оговтавшись, вони продовжували шукати щастя біля чужих воріт, хоч волиняни і відповідали гострими контратаками. На 32-й хвилині Ралюченко бив метрів з трьох, але повз ворота. Через три хвилини уже охтирські захисники спокійно спостерігали, як з м’ячем проходив Володимир Гапон, але на їхнє щастя, він схибив. Нарешті, на 42-й хвилині, після чергової атаки Амілехін зумів проштовхнути м’яч у ворота. Через хвилину у штрафному майданчику збили Ралюченка. Пенальті? Але свисток арбітра мовчав.

Друга половина зустрічі почалася атаками нафтовиків, та Амілехін з двох метрів пробив вище воріт. Згодом, охтирчани проґавили вихід Оленіна. Гольдін вимушений був його зупинити недозволеним прийомом Пенальті чітко реалізував Гащин. Після цього господарі ще більше посилили тиск на ворота лучан. Тим доводилося нелегко, і вони часто порушували правила біля свого штрафного майданчика. Охтирчани не змогли цим скористатися. Тільки один раз після розіграшу штрафного Леш влучив у поперечину. А так м’яч пролітав або повз ворота, або ставав здобиччю воротаря Блажаєва, який зіграв практично без помилок.

18 (200) (479). «НАФТОВИК» – «ВЕРЕС» (Рівне)6:0 (2:0)

25 жовтня 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +8°. 2 500 глядачів.

Арбітр: Віктор Старовойт (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Горностаєв, Олександр Науменко (обидва – Полтава).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Петро Безносенко (Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Задорожний (Ільєнко, 82), В.Єрмак-к, Амілехін (О.Захаров, 68), Таргонський, Ралюченко, Школьников, Липинський (Шулятицький, 31), Леш, Лукаш. Головний тренер: Олександр Довбій.

«ВЕРЕС»: Панфілов Юрій, Щубак Сергій, Дьомушкін Сергій, Мічуда Сергій, Воротеляк Володимир (Котелюх Олег, 71), Пархомчук Ігор, Шевчук Віталій-к, Шишов Віталій (Дикий Володимир, 27), Коломієць Анатолій, Федорчук Андрій, Українець Ігор. Головний тренер: Вячеслав Кобилецький.

Голи: 1:0 Задорожний (25), 2:0 Шулятицький (38), 3:0 Шулятицький (46), 4:0 Задорожний (57), 5:0 Лукаш (60), 6:0 Леш (81).

Попередження: Амілехін (11), Лукаш (26), Липинський (30) – Мічуда (30), Воротеляк (65).

В чемпіонатах України:

100-а перемога охтирчан.

29-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свої 25-й, 26-й м’ячі та 297-й, 300-й м’ячі клубу.

Шулятицький забив свої 4-й, 5-й м’ячі та 298-й, 299-й м’ячі клубу.

Лукаш забив свій 15-й м’яч і 301-й м’яч клубу.

Леш забив свій 12-й і 302-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 1-й «дубль» та 34-й «дубль» клубу.

Задорожний забив свій 5-й «дубль» та 35-й «дубль» клубу.

88-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

219-а перемога охтирчан.

53-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Задорожний забив свої 39-й, 40-й м’ячі та 662-й, 665-й м’ячі клубу.

Шулятицький забив свої 4-й, 5-й м’ячі та 663-й, 664-й м’ячі клубу.

Лукаш забив свій 15-й м’яч і 666-й м’яч клубу.

Леш забив свій 12-й і 667-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 1-й «дубль» та 64-й «дубль» клубу.

Задорожний забив свій 7-й «дубль» та 65-й «дубль» клубу.

201-й матч охтирчан на «нуль».

Невдача в попередньому матчі змусила господарів грати на перемогу. Вони з перших хвилин захопили ініціативу, кілька разів подавали кутові, били по воротах здалеку і зблизька. Нарешті, на 25-й хвилині, голкіперу гостей Панфілову завдав клопоту Задорожний, котрий примусив його дістати м’яч з сітки. Гравці «Вереса» оборонялися з усіх сил, не знаючи з якого флангу чекати неприємностей. Тренери охтирчан вгадали з заміною: замість Липинського вийшов Шулятицький. Він відразу ж вписався в ансамбль. Дуже красивий гол забив Юрій головою на 38-й хвилині. На трибунах виникло пожвавлення, шанувальники влаштували автору другого голу овації.

Після перерви перша ж гостра атака «Нафтовика» закінчилася взяттям воріт. Як по нотах, розіграли охтирські футболісти комбінацію. Захисник Сухарєв помітив в штрафному майданчику гостей вільного Шулятицького, і той з розвороту забив свій другий м’яч у цьому матчі. Штурм воріт «Вереса» продовжувався. Буквально все виходило в нафтовиків. На 57-й хвилині господарі подавали черговий кутовий. Ралюченко пропустив м’яч Задорожному, і той довів рахунок до 4:0. Громом серед ясного неба став для «Вереса» прорив Лукаша, котрий відправив іще один м’яч в його ворота. А в кінці зустрічі Леш поставив переможну крапку в цьому матчі.

19 (201) (480). «ЗОРЯ» (Луганськ) – «НАФТОВИК» – 2:0 (0:0)

30 жовтня 1996. Луганськ. Стадіон «Авангард». +10°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Володимир П’яних (Донецьк).

Асистенти арбітра: Володимир.Штундер, Володимир Шеховцов (обидва – Донецьк).

4-й арбітр: С. Мороз (Івано-Франківськ).

Інспектор: Микола Прийменко (Київ).

«ЗОРЯ»: Малигін Юрій-к,Таран Сергій, Димитріашвілі Темурі, Зінченко Володимир, Скорик Павло, Шопін Ігор, Савін Юрій (Кравченко Андрій, 46), Малишенко Олександр, Саприкін Євгеній (Сичов Михайло, 84), Гасанов Самір (Махонін Віталій, 67), Спєвак Андрій. Головний тренер: Анатолій Куксов.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Задорожний (Гольдін, 25), В.Єрмак-к, Амілехін, Таргонський, Ралюченко, Школьников, Шулятицький, Леш, Лукаш (Липинський, 64). Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 1:0 Кравченко (55), 2:0 Малишенко (64).

На 69 хвилині Шопін не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Спєвак (85) – Задорожний (15), Лукаш (58).

В чемпіонатах України:

61-а поразка охтирчан.

63-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 200-й, 201-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

138-а поразка охтирчан.

139-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 467-й, 468-й м’ячі клубу.

У першому таймі, хоч як намагалися забити футболісти «Зорі», м’яч уперто не йшов у ворота гостей. Більш того, «Нафтовик» на 25-й хвилині мав прекрасний шанс. Шулятицький пробив у падінні через себе, але «Зорю» врятувала перекладина. Перші тридцять хвилин матчу гра йшла на зустрічних курсах. Але потім перевага почала схилятися на бік господарів.

Другий тайм значно відрізнявся від першого. Луганчани діяли широко, і завдяки цьому атаки їх були небезпечними. Головний тренер «Зорі» Анатолій Куксов, у котрий раз поспіль, вгадав із заміною, випустивши на поле Кравченка. Саме Андрій став головною дійовою особою цієї гри. На 55-й хвилині він прицільно пробив по воротах «Нафтовика», і м’яч опинився у сітці. На 64-й хвилині Кравченко віддав передачу на Шопіна, який вийшов сам на сам з Прохоровим, і віддав передачу на Малишенка, котрий був у вигіднішій позиції. Ветеран «Зорі» не втратив свого шансу подвоїти рахунок. А на 69-й хвилині у штрафному майданчику збили все того ж Кравченка, але Ігор Шопін цього разу не зміг переграти воротаря «Нафтовика». «Зоря» продовжувала атакувати. На 76-й хвилині небезпечно пробив Малишенко, але м’яч пролетів вище воріт. На 80-й хвилині Махонін, який також вийшов на заміну, мав чудовий момент, та Прохоров зміг перевести м’яч на кутовий.

20 (202) (481). «СТАЛЬ» (Алчевськ) – «НАФТОВИК» – 0:0

2 листопада 1996. Алчевськ. Стадіон «Сталь». +6°. 3 500 глядачів.

Арбітр: Сергій Дзюба (Київ).

Асистенти арбітра: Микола Даневич, Віктор Засуха (обидва – Київ).

4-й арбітр: Володимир Топчій (Луганськ).

Інспектор: Олександр Гулевський (Київ).

«СТАЛЬ»: Ногін Олександр, Чайка Віталій, Мальцев Олександр, Оксимець Андрій, Полушин Сергій, Цвік Андрій (Лопаткін Артем, 86), Плахотін Ігор, Манько Євген (Котов Євген, 80), Бугаков Олег (Моргунов Олексій, 78), Плотников Вадим-к, Ареф’єв Віктор. Головний тренер: Анатолій Волобуєв.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, Амілехін (Цисар, 65), Таргонський, Ралюченко (Лукаш, 53), Школьников, Липинський, Леш, Гольдін (О.Захаров, 90). Головний тренер: Олександр Довбій.

Попередження: Чайка (80) – Липинський (12), Таргонський (68).

В чемпіонатах України:

41-а нічия охтирчан.

89-й матч охтирчан на «нуль».

64-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Липинський зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

124-а нічия охтирчан.

202-й матч охтирчан на «нуль».

140-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

21 (203) (482). «НАФТОВИК» – «БУКОВИНА» (Чернівці) – 1:0 (1:0)

7 листопада 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +18°. 3 200 глядачів.

Арбітр: Сергій Татулян (Київ).

Асистенти арбітра: Оолександр Винник (Чернігів), Микола Бринза (Ніжин).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Анатолій Васильєв (Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, Амілехін (Цисар, 41), Таргонський, Ралюченко, Гольдін (О.Захаров, 84), Липинський (Лукаш, 77), Леш, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

«БУКОВИНА»: Сиротін Павло, Бенько Олег-к, Шелепницький Юрій, Кучер Олег, Сарнавський Ігор, Павлов Володимир, Олефіренко Михайло, Давиденко Олег (Марков Віталій, 63), Жабинський Юрій (Шпирнов Роман, 81), Головачук Микола, Мінтенко Віталій. Головний тренер: Валерій Богуславський.

Гол: 1:0 Липинський (7).

На 58 хвилині Сухарєв не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Леш (35), Шулятицький (82) – Бенько (10), Давиденко (35).

Вилучення: Бенько (27, друге попередження).

В чемпіонатах України:

101-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 15-й і 303-й м’яч клубу.

90-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

220-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 24-й і 668-й м’яч клубу.

203-й матч охтирчан на «нуль».

22 (204) (483). «НАФТОВИК» – «КРИСТАЛ» (Чортків)4:1 (2:1)

10 листопада 1996. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +8°. 2 500 глядачів.

Арбітр: Юрій Ісаєв (Запоріжжя).

Асистенти арбітра: Анатолій Малаховський (Запоріжжя), Юрій Петров (Мелітополь).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Пилип Тюріков (Харків).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (Ільєнко, 84), В.Єрмак-к, Гольдін (О.Захаров, 75), Таргонський (Цисар, 68), Ралюченко, Школьников, Липинський, Леш, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

«КРИСТАЛ»: Богодєлов В’ячеслав-к (Новіков Руслан, 44), РубанчукВалерій, Красій Ігор, Ваверчак Петро, Тофан Василь, Ятін Андрій, Югалдін Денис (Горенчук Олег, 14), Кицак Віталій, Коник Анатолій, Шевчук Андрій, Пилипенко Василь. Головний тренер: Валентин Дементьєв.

Голи: 1:0 Чорношвець (10), 1:1Пилипенко (13), 2:1 Шулятицький (41), 3:1 Чорношвець (70), 4:1 Леш (85).

Попередження: Пилипенко (42), Ятін (66).

В чемпіонатах України:

102-а перемога охтирчан.

30-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Чорношвець забив свої 19-й, 20-й м’ячі та 304-й, 306-й м’ячі клубу.

Шулятицький забив свій 6-й м’яч і 305-й м’яч клубу.

Леш забив свій 13-й м’яч і 307-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 3-й «дубль» та 36-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 202-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

221-а перемога охтирчан.

54-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Чорношвець забив свої 19-й, 20-й м’ячі та 669-й, 671-й м’ячі клубу.

Шулятицький забив свій 6-й м’яч і 670-й м’яч клубу.

Леш забив свій 13-й м’яч і 672-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 3-й «дубль» та 66-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 469-й м’яч клубу.

23 (205) (484). «МЕТАЛУРГ» (Донецьк) – «НАФТОВИК» – 1:0 (0:0)

14 листопада 1996. Донецьк. Стадіон «Шахтар». +9°. Ясно. 3 000 глядачів.

Арбітр: Сергій Михайлов (Бердянськ).

Асистенти арбітра: Олег Бєлкін (Дніпродзержинськ), Валентин Козенко (Бердянськ.

4-й арбітр: Сергій Очінніков (Донецьк).

Інспектор: Георгій Городенко (Одеса).

«МЕТАЛУРГ»: Гаврилов Володимир, Доценко Віктор, Король Ігор (Климовський Ігор, 39), Кармелюк Юрій, Мальованов Олександр, Андрощук Олександр (Волошин Микола, 60), Дорохов Олександр, Осташов Олександр (Солодкий Вадим, 74), Петров Ігор, Жигулін Спартак, Севідов Олександр-к. Головний тренер: Євген Король.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький (Липинський, 73), В.Єрмак-к, Амілехін, Таргонський, Ралюченко, Школьников, Лукаш (Гольдін, 65), Леш, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій

Гол: 1:0 Климовський (64).

В чемпіонатах України:

62-а поразка охтирчан.

65-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 203-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

139-а поразка охтирчан.

141-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 470-й м’яч клубу.

Підопічні Олександра Довбія вибрали досить простий захисний варіант, розраховуючи в першу чергу на досвід голкіпера Прохорова, ліберо Єрмака, півзахисника Ралюченка. Саме в останнього, як то кажуть, гра і не пішла. Втім у такому перебігу подій були винні, перш за все, активні та мобільні півзахисники «Металурга», які заволоділи серединою поля. У першому таймі м’яч, як мінімум тричі, міг побувати у воротах охтирчан, але від Осташова і Севідова примхлива діва фортуна відвернулася. Запам’яталися також два штрафних у виконанні Жигуліна, коли м’яч кулею пролітав за кілька сантиметрів від бокової стійки.

Другий тайм почався у тій же тональності і здавалося, що охтирчани зможуть досягти бажаної нічиєї. Та тут на полі з’явився «реактивний» Волошин і досвідчена оборона охтирчан мало-помалу почала розхитуватись. На 64-й хвилині пас з глибини поля отримав Дорохов, прорвався правим флангом атаки і скинув «шкіряного» до лінії штрафного майданчика. А тут Климовський у високому стрибку головою, ніби цвях, загатив м’яча в самісінький кут воріт.

24 (206) (485). «КРИСТАЛ» (Чортків) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

14 березня 1997. Чортків. Стадіон «Харчовик». +9°. 2 000 глядачів.

Арбітр: Вадим Шельменко (Київ).

Асистенти арбітра: Петро Бондарчук, Олексій Лазенко (обидва – Чернівці).

Інспектор: Валерій Стародубов (Житомир).

«КРИСТАЛ»: Колесников Ігор, Струк Ігор (Шевчук Андрій, 66), Красій Ігор-к, Ваверчак Петро, Бойчук Іван, Горенчук Олег, Вітовський Микола, Тимець Олег, Рубанчук Валерій, Фединяк Іван, Коник Анатолій (Дорош Микола, 77). Головний тренер: Василь Івегеш.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Зінченко, В.Єрмак-к, Амілехін, Ільєнко (Шулятицький, 48), Гольдін (Ралюченко, 69), Школьников, Липинський (О.Захаров, 81), Леш, Барановський. Головний тренер: Олександр Довбій.

Гол: 0:1 Липинський (5).

Попереджений: Липинський (38).

В чемпіонатах України:

103-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 16-й і 308-й м’яч клубу.

91-й матч охтирчан на «нуль».

Прохоров зіграв 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

222-а перемога охтирчан.

Липинський забив свій 25-й і 673-й м’яч клубу.

204-й матч охтирчан на «нуль».

25 (207) (486). «БУКОВИНА» (Чернівці) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

17 березня 1997. Чернівці. Стадіон «Буковина». +3°. 6 000 глядачів.

Арбітр: Володимир П’яних (Донецьк).

Асистенти арбітра: Михайло Овчар (Калуш), Ігор Лаврів (Івано-Франківськ).

4-й арбітр: Олексій Лазенко (Чернівці).

Інспектор: Василь Попович (Іршава).

«БУКОВИНА»: Мелашенко Юрій, Шпирнов Роман, Олійник Віктор-к, Павлов Володимир (Мельник Микола, 79), Сарнавський Ігор, Тофан Василь, Кучер Олег, Гамаль Сергій (Фінкель Борис, 46), Жабинський Юрій, Головачук Микола, Лашук Євген (Русак Роман, 67). Головний тренер: Валерій Богуславський.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Зінченко, В.Єрмак-к, Шулятицький (Ралюченко, 31), Амілехін, Гольдін, Школьников, О.Захаров (Цисар, 72), Леш (Задорожний, 85), Барановський. Головний тренер: Олександр Довбій.

Гол: 1:0 Жабинський (15).

На 22 хвилині Жабинський не реалізував пенальті (поперечина).

Попередження: Жабинський (23) – Школьников (44), Зінченко (47).

Вилучення: Зінченко (68, друге попередження).

В чемпіонатах України:

63-я поразка охтирчан.

66-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 204-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

140-а поразка охтирчан.

142-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 471-й м’яч клубу.

26 (208) (487). «НАФТОВИК» – «СТАЛЬ» (Алчевськ) – 1:1 (1:1)

24 березня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +2°. 4 000 глядачів.

Арбітр: Валерій Онуфер (Ужгород).

Асистенти арбітра: Володимир Воргуль, Ігор Терехов (обидва – Харків).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Євгеній Деревяга (Миколаїв).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Цисар, В.Єрмак-к, Амілехін, Ільєнко, (Шулятицький, 46), Гольдін (Задорожний, 83), Школьников, Липинський (Чорношвець, 46), Леш, Барановський. Головний тренер: Олександр Довбій.

«СТАЛЬ»: Ногін Олександр, Чайка Віталій (Котов Євген, 64), Вєтров Борис, Гопей Олег, Полушин Сергій, Цвік Андрій (Лопаткін Артем, 78), Плахотін Ігор, Манько Євген, Вертелецький Анатолій, Плотников Вадим-к (Бугаков Олег, 53), Осташов Олександр.

Голи: 1:0 Барановський (2), 1:1 Манько (34).

На 90-й хвилині Чорношвець не реалізував пенальті (поперечина).

Попередження: Липинський (36), Цисар (70) – Осташов (77), Полушин (79), Манько (89).

В чемпіонатах України:

42 нічия охтирчан.

Барановський забив свій 1-й м’яч і 309-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 205-й м’яч клубу.

Гольдін зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

125-а нічия охтирчан.

Барановський забив свій 1-й м’яч і 674-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 472-й м’яч клубу.

Розпочав «Нафтовик» матч досить впевнено. Вже на другій хвилині стрімка атака завершилась голом у ворота «Сталі». Автором забитого м’яча став новобранець охтирської команди Барановський. Гості основну увагу приділяли обороні. Але на деякий час у господарів гра розладилась, і цим скористалися футболісти «Сталі». На 34-й хвилині після помилки захисників «Нафтовика» алчевський нападаючий Манько головою забив м’яч у відповідь. До закінчення матчу охтирчани наполегливо атакували, але рахунок не змінювався. Та на 90-й хвилині матчу, арбітр призначив одинадцятиметровий штрафний удар у ворота «Сталі». Гравці цієї команди буквально затиснули в обіймах арбітра, вимагаючи відмінити вирок. Майже всі глядачі залишили трибуни і кільцем обступили поле, чекаючи перемоги «Нафтовика». Але м’яч пробитий Чорношвецем влучив у поперечину.

27 (209) (488). «НАФТОВИК» – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 2:1 (1:0)

27 березня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +3°. 3 500 глядачів.

Арбітр: Олександр Тютюн (Фастів).

Асистенти арбітра: Олександр Кревський (Вишгород), Андрій Звєрєв (Бровари).

4-й арбітр: Володимир Заєць (Бровари).

Інспектор: Валерій Стародуб (Житомир).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Зінченко, В.Єрмак-к (Цисар, 29), Амілехін, Задорожний (Шулятицький, 37), Ралюченко, Школьников, Барановський, Леш, Чорношвець (О.Захаров, 75). Головний тренер: Олександр Довбій.

«ЗОРЯ»: Бабенко Дмитро, Шопін Ігор, Раєвський Андрій, Рєзун Микола-к, Сичов Михайло, Городов Олексій, Фадеїчев Андрій (Махонін Віталій, 83), Мор Едуард, Спєвак Андрій (Мірошниченко Роман, 75), Целих Юрій (Кравченко Андрій, 50), Чалмаєв Олександр. Головний тренер: Олександр Шакун.

Голи: 1:0 Ралюченко (32), 1:1 Чалмаєв (67), 2:1 Шулятицький (73, з пенальті).

Попередження: Цисар (53) – Целих (28).

В чемпіонатах України:

104-а перемога охтирчан.

Ралюченко забив свій 2-й м’яч і 310-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 7-й м’яч і 311-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 206-й м’яч клубу.

В.Єрмак зіграв 200-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

223-я перемога охтирчан.

Ралюченко забив свій 2-й м’яч і 675-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 7-й м’яч і 676-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 473-й м’яч клубу.

З перших хвилин матчу «Нафтовик» пішов уперед, і міг добитися успіху. Нагоди відкрити рахунок були у Чорношвеця, Ралюченка. На 32-й хвилині господарі зуміли реалізувати свою перевагу. Амілехін виконав черговий кутовий удар. М’яч заметушився в центрі воротарського майданчика «Зорі». Нарешті він потрапив до Ралюченка, який метрів з п’яти точно направив його у сітку воріт гостей.

Другий тайм розпочався атаками господарів, але й луганчани відповідали гострими контратаками. На 67-й хвилині футболісти «Зорі» зуміли обіграти не тільки захисників, а й воротаря Прохорова і рахунок став нічийним. На 73-й хвилині хтось із захисників гостей зіграв рукою у своєму штрафному майданчику. Суддя призначив пенальті. Його досить впевнено реалізував Шулятицький. Але луганчани і не думали здаватися. Наприкінці матчу вони ледь не зрівняли рахунок – виручила перекладина воріт.

28 (210) (489). «ВЕРЕС» (Рівне) – «НАФТОВИК» – 2:1 (2:1)

1 квітня 1997. Рівне. Стадіон «Арена Лідер». +9°. 1 500 глядачів.

Арбітр: Володимир Куцев (Донецьк).

Асистенти арбітра: Павло Брюхов (Кременчук), Олександр Кравченко (Макіївка).

4-й арбітр: Ярослав Дмитрук (Рівне).

Інспектор: Віктор Бєлков (Київ).

«ВЕРЕС»: Байрашевський Роман, Синицький Олег, Бучковський Віктор, Мічуда Сергій, Мураль Ігор, Олефіренко Михайло, Шевчук Віталій-к (Марків Іван, 78), Чум Олег (Кабанець Ігор, 53), Федорчук Андрій, Вознюк Сергій (Коломієць Анатолій, 46), Галун Роман. Головний тренер: Вячеслав Кобилецький.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, Амілехін, Гольдін, Ралюченко (Полторак, 60), Школьников, Ільєнко (Чорношвець, 46), Леш, Барановський (Липинський, 26). Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 0:1 Шулятицький (13), 1:1 Бучковський (16), 2:1 Галун (26).

Попередження: Синицький (36), Чум (51) – Леш (29), Школьников (54), Шулятицький (84).

В чемпіонатах України:

64-а поразка охтирчан.

Шулятицький забив свій 8-й м’яч і 312-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 207-й, 208-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

141-а поразка охтирчан.

Шулятицький забив свій 8-й м’яч і 677-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 474-й, 475-й м’ячі клубу.

29 (211) (490). «ВОЛИНЬ» (Луцьк) – «НАФТОВИК» – 3:1 (3:0)

4 квітня 1997. Луцьк. Стадіон «Авангард». +8°. 6 000 глядачів.

Арбітр: Володимир П’яних (Донецьк).

Асистенти арбітра: Олексій Лазенко, Роман Гамаль (обидва – Чернівці).

4-й арбітр: Ігор Безуглий (Луцьк).

Інспектор: Борис Шмигельський (Київ).

«ВОЛИНЬ»: Чопик Тарас, Гуменяк Дмитро, Шпирка Богдан, Федюков Олег-к, Яцурак Василь, Драницький Сергій, Ковальов Сергій (Гордун Сергій, 85), Первак Віталій, Гапон Володимир, Панченко Олег (Тимощук Анатолій, 60), Мозолюк Володимир (Оленін Артур, 68). Головний тренер: Анатолій Раденко.

«НАФТОВИК»: Прохоров (Столбовой, 32), Цисар, Зінченко, В.Єрмак-к, Амілехін, Полторак, Ралюченко, Ільєнко (Задорожний, 55), Липинський (Барановський, 46), Леш, Гольдін. Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 1:0 Федюков (24), 2:0 Первак (27), 3:0 Панченко (44), 3:1 Задорожний (72, з пенальті).

На 13-й хвилині Мозолюк не реалізував пенальті (штанга).

Попередження: Липинський (37), Полторак (60), Єрмак (66).

В чемпіонатах України:

65-а поразка охтирчан.

Задорожний забив свій 27-й м’яч і 313-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 209-й, 210-й, 211-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

142-а поразка охтирчан.

Задорожний забив свій 41-й м’яч і 678-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 476-й, 477-й, 478-й м’ячі клубу.

Гра розпочалась у шаленому темпі, який запропонували гості. Здавалося, цей штурм волиняни не витримають. Але поступово запал нафтовиків почав згасати і головні події перемістилися на половину поля футболістів Охтирки. На 13-й хвилині лучани одержали право на 11-метровий. Але Мозолюк пробив у штангу. Після цього упродовж 10-ти хвилин форвард «Волині» мав ще три стовідсоткові нагоди відкрити рахунок, але це не був «день Мозолюка». На 24-й хвилині капітан господарів Федюков підключився до атаки і несподівано пробив метрів з 30-ти. М’яч просвистів над головою Прохорова і влетів у сітку. Незабаром воротар з Охтирки помилився ще раз, взявши у руки відкинутий йому м’яч – вільний. Волиняни красиво розіграли триходівку Федюков – Мозолюк – Первак, і останній головою подвоїв рахунок. А перед відпочинком м’яч після удару Панченка втретє перетнув лінію воріт гостей. Якби волиняни у другому таймі діяли так само старанно і наполегливо, вони могли б забити ще стільки ж м’ячів. Охтирчани ж спромоглися відквитати один мяч з 11-метрового штрафного удару.

30 (212) (491). «НАФТОВИК» – СК «ОДЕСА» (Одеса) – 2:0 (1:0)

9 квітня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +3°. 2 600 глядачів.

Арбітр: Олег Бєлкін (Дніпродзержинськ).

Асистенти арбітра: Анатолій Альошин (Запоріжжя), Юрій Петров (Мелітополь).

4-й арбітр: Сергій Шапошник (Суми).

Інспектор: Василь Соломонко (Львів).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв-к, Шулятицький (О.Захаров, 72), Задорожний (Полторак, 72), Амілехін, Цисар, Гольдін, Школьников, Липинський (Барановський, 39), Леш, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

СК «ОДЕСА»: Михайлов Олег, Ільченко Олег, Гецко Сергій, Мельниченко Володимир, Авдєєв Олександр, Єрмаков Олександр-к, Войников Олег (Кондратюк Геннадій, 31), Ткаченко Сергій, Димарчук Костянтин, Терещенко Вячеслав (Волошин Ярослав, 69), Юрченко Вадим. Головний тренер: Сергій Марусин.

Голи: 1:0 Чорношвець (12), 2:0 Барановський (78).

На 28-й хвилині Задорожний не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Школьников (78) – Михайлов (28), Авдєєв (43).

В чемпіонатах України:

105-а перемога охтирчан.

Чорношвець забив свій 21-й м’яч і 314-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 2-й і 315-й м’яч клубу.

92-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

224-а перемога охтирчан.

Чорношвець забив свій 21-й м’яч і 679-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 2-й і 680-й м’яч клубу.

205-й матч охтирчан на «нуль».

Вже на 12-й хвилині «Нафтовик» добився успіху. Після сильного удару Чорношвеця з близької відстані м’яч затріпотів у сітці. Господарі продовжували атакувати і на 28-й хвилині за порушення правил в штрафному майданчику арбітр призначив пенальті у ворота одеситів. Але Задорожний не зумів переграти Михайлова. Гості відповідали гострими контратаками. Та змінити рахунок в першому таймі суперникам не вдалося.

У другому таймі ігровою перевагою володіли охтирчани, але м’яч вперто не йшов у ворота одеситів. І все ж на 78-й хвилині після подачі з правого флангу у штрафний майданчик гостей Барановський сильним ударом відправив другий м’яч у ворота одеситів. До фінального свистка футболісти «Нафтовика» продовжували штурмувати ворота гостей, але добитися більшого не змогли.

31 (213) (492). «НАФТОВИК» – СК «МИКОЛАЇВ» (Миколаїв) – 0:1 (0:0)

12 квітня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +3°. Дощ. 2 000 глядачів.

Арбітр: Сергій Татулян (Київ).

Асистенти арбітра: Павло Брюхов (Кременчук), Олександр Кравченко (Макіївка).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Геннадій Лісенчук (Київ).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Шулятицький, (Липинський, 58), В.Єрмак-к, Амілехін (Полторак, 46), Цисар, Гольдін, Школьников, Барановський, Леш (Ралюченко, 78), Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

СК «МИКОЛАЇВ»: Лавренцов Олександр, Васильків Руслан, Пучков Сергій, Бугай Сергій-к, Силецький Сергій, Пономаренко Володимир, Поліщук Костянтин, Жениленко В’ячеслав, Забранський Руслан (Гуральський Олександр, 63), Якименко Олексій (Матросов Олександр, 89), Сонін Євген (Вакар Денис, 82). Головний тренер: Сергій Пучков.

Гол: 0:1 Васильків (50).

На 31-й хвилині Шулятицький не реалізував пенальті (вище воріт).

Попередження: Цисар (19), Сухарєв (59), Леш (75) – Васильків (29).

В чемпіонатах України:

66-а поразка охтирчан.

67-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 212-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

143-я поразка охтирчан.

143-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 479-й м’яч клубу.

Перші двадцять хвилин гості мали ігрову і територіальну перевагу. Згодом ініціатива перейшла до «Нафтовика». На 31-й хвилині за грубу гру проти охтирського футболіста у ворота миколаївців було призначено 11-метровий штрафний удар. Шулятицький пробив сильно, але неточно. Охтирчани втратили стовідсоткову можливість відкрити рахунок. Після перерви господарі знову пішли в атаку. Та на 50-й хвилині гості спіймали охтирських футболістів на швидкій контратаці. Васильків, вийшовши на побачення з голкіпером охтирчан Столбовим, відкрив рахунок. До завершення матчу «Нафтовик» продовжував атакувати, і мав декілька можливостей зрівняти рахунок. Але добитися цього не зміг.

32 (214) (493). «ХІМІК» (Житомир) – «НАФТОВИК» – 1:1 (1:1)

17 квітня 1997. Житомир. Центральний міський стадіон. +6°. Дощ. 1 000 глядачів.

Арбітр: Сергій Шебек (Київ).

Асистенти арбітра: Олег Орєхов, Олександр Шамич(обидва – Київ).

4-й арбітр: Василь Бабій (Житомир).

Інспектор: Петро Кобичик (Чернівці).

«ХІМІК»: Баталов Аркадій, Бондарчук Олександр, Романов Юрій, Комзюк Ярослав, Василишин Ігор, Сєріков Володимир, Кошинський Микола, Мохунько Олександр, Якубовський Ігор-к, Лапідус Михайло (Присяжнюк Віктор, 86), Софілканич Валерій. Головний тренер: Григорій Іщенко.

«НАФТОВИК»: Столбовой (Прохоров, 46), Сухарєв, Задорожний, В.Єрмак-к, Амілехін (Шулятицький, 65), Цисар, Гольдін, Школьников, Барановський, О.Захаров, Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

Голи: 0:1 Барановський (29), 1:1 Софілканич (37).

На 89-й хвилині Якубовський не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Школьников (27).

В чемпіонатах України:

43-я нічия охтирчан.

Барановський забив свій 3-й м’яч і 316-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 213-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

126-а нічия охтирчан.

Барановський забив свій 3-й м’яч і 681-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 480-й м’яч клубу.

33 (215) (494). «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

20 квітня 1997. Хмельницький. Стадіон «Поділля». +6°. Дощ. 1 500 глядачів.

Арбітр: Ігор Бокій (Бережани).

Асистенти арбітра: Олександр Кревський, Андрій Звєрєв (обидва – Київ).

4-й арбітр: Олександр Безкоровайний (Хмельницький).

Інспектор: Леонід Арановський (Київ).

«ПОДІЛЛЯ»: Бабуадзе Георгій, Кондак Ігор-к, Антонюк Володимир, Олійник Борис (Магріані Георге, 46), Грінер Андрій, Луценко Володимир, Хома Ярослав, Шевчук В’ячеслав, Кіпіані Теймураз, Бондарчук Василь (Гаврилюк Петро, 54), Малимон Іван. Головний тренер: Віталій Кварцяний.

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, Задорожний, В.Єрмак-к, Ралюченко Цисар, Гольдін (Амілехін, 67), Школьников, Барановський (Липинський, 46), О.Захаров (Шулятицький, 65), Чорношвець. Головний тренер: Олександр Довбій.

Гол: 1:0 Малимон (5).

Попередження: Хома (86), Бабуадзе (89) – В.Єрмак (80), Задорожний (83).

В чемпіонатах України:

67-а поразка охтирчан.

68-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 214-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

144-а поразка охтирчан.

144-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 481-й м’яч клубу.

34 (216) (495). «НАФТОВИК» – «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород) – 3:0 (2:0)

25 квітня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +14°. Сонячно. 3 500 глядачів.

Арбітр: Ярослав Грисьо (Львів).

Асистенти арбітра: Олександр Бриндза, Степан Фірман (обидва – Львів).

4-й арбітр: Олександр Сидоренко (Шостка).

Інспектор: Семен Резенкін (Харків).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, О.Захаров (Шулятицький, 63), В.Єрмак-к, Амілехін, Цисар, Гольдін, Школьников, Липинський (Барановський, 46), Леш (Фесенко, 83), Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

«ЗАКАРПАТТЯ»: Ульченко Олександр, Когутич Олександр-к, Андропов Сергій, Пфайфер Іштван (Марко Михайло, 62), Якубик Юрій, Міщенко Андрій, Гозда Сергій, Прудкий Олександр, Голоколосов Олександр (Маринець Василь, 46), Гето Андрій, Савко Володимир (Баб’як Мирослав, 46). Головний тренер: Матвій Бобаль.

Голи: 1:0 Школьников (9), 2:0 Леш (15), 3:0 Барановський (88).

Попередження: Чорношвець (66) – Пфайфер (7).

В чемпіонатах України:

106-а перемога охтирчан.

31-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Школьников забив свій 4-й м’яч і 317-й м’яч клубу.

Леш забив свій 14-й і 318-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 4-й м’яч та 319-й м’яч клубу.

93-й матч охтирчан на «нуль».

Фесенко зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

225-а перемога охтирчан.

55-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Школьников забив свій 4-й м’яч і 682-й м’яч клубу.

Леш забив свій 14-й і 683-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 4-й м’яч і 684-й м’яч клубу.

206-й матч охтирчан на «нуль».

Перед цим матчем в команді «Нафтовик» відбулися зміни. Подав у відставку головний тренер Олександр Довбій. Керував командою її капітан Василь Єрмак, ставши таким чином граючим головним тренером.

У першому таймі охтирчани мали незаперечну перевагу і двічі добилися успіху Другий тайм проходив за сценарієм першого. Охтирські футболісти постійно атакували, а гості захищались. За дві хвилини до фінального свистка Барановський вийшов один на один з голкіпером «Закарпаття» і майстерно перекинув м’яч через нього у ворота.

35 (217) (496). «НАФТОВИК» – ФК «ЛЬВІВ» (Львів) – 2:0 (2:0)

28 квітня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +15°. Сонячно. 4 000 глядачів.

Арбітр: Геннадій Коваленко (Київ).

Асистенти арбітра: Юрій Власенко, Юрій Буренко (обидва – Київ).

4-й арбітр: Сергій Шапошник (Суми).

Інспектор: Пилип Тюріков (Харків).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, О.Захаров (Шулятицький, 75), В.Єрмак-к, Амілехін (Барановський, 63), Цисар, Гольдін, Школьников, Задорожний (Фесенко, 38), Леш, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак

ФК «ЛЬВІВ»: Вірт Юрій, Вільчинський Володимир-к, Леськів Василь, Лапа Микола, Павліш Тарас (Доморадов Валерій, 59), Мазур Богдан, Клименко Андрій, Луцишин Михайло, Михайлів Євгеній, Різник Володимир, Мазур Андрій (Семочко Дмитро, 78). Головний тренер: Степан Юрчишин.

Голи: 1:0 Леш (10), 2:0 Чорношвець (39).

Попередження: Цисар (85) – Лапа (34), Доморадов (67), А.Мазур (70).

В чемпіонатах України:

107-а перемога охтирчан.

Леш забив свій 15-й і 320-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 22-й м’яч і 321-й м’яч клубу.

94-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

226-а перемога охтирчан.

Леш забив свій 15-й і 685-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 22-й м’яч і 686-й м’яч клубу.

207-й матч охтирчан на «нуль».

Господарі поля розпочали матч дуже активно. Небезпечні моменти біля воріт гостей виникали один за одним. Завдання оборони львів’ян ускладнювалось тим, що на вістрі атаки «Нафтовика» перебували фактично всі гравці команди. І на десятій хвилині Леш з гострого кута майстерно пробив в ціль. Цей гол трохи знітив львівських футболістів. Та вони швидко оговтались від невдачі і самі мали нагоду для взяття воріт. Та вийшло навпаки. На 39-й хвилині трибуни знову зірвались оплесками. Чорношвець головою послав красень-гол у ворота гостей. Після перерви напруження не зменшилось. Львів’яни не змирились з поразкою і продовжували контратакувати. Але охтирчани легко і невимушено плели мережива своїх комбінацій, виводячи на ударні позиції то одного, то іншого гравця. Стовідсоткові можливості для взяття воріт мали Чорношвець, Барановський, Захаров, Гольдін. Господарі провели матч з піднесенням і результат – по грі.

36 (218) (497). «МЕТАЛУРГ» (Маріуполь) – «НАФТОВИК» – 3:2 (3:2)

3 травня 1997. Маріуполь. Стадіон «Азовсталь». +22°. 5 000 глядачів.

Арбітр: Анатолій Арановський (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Шост, Віктор Безрук (обидва – Луганськ).

4-й арбітр: Анатолій Валуєв (Запоріжжя).

Інспектор: Олександр Перепаденко (Запоріжжя).

«МЕТАЛУРГ»: Капінус Віталій, Підлєсний Микола, Порохненко Андрій (Свідченко Сергій, 68), Радченко Олександр, Пінчук Костянтин, Скоморохов Андрій (Андросов Андрій, 46; Дунай Віталій, 85), Гетьман Олексій, Туркін Валерій-к, Богатирьов Сергій, Борисенко Анатолій, Путря Герман. Головний тренер: Юрій Погребняк.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, О.Захаров (Барановський, 67), В.Єрмак-к, Амілехін (Шулятицький, 43), Цисар, Гольдін, Школьников, Задорожний, Леш, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

Голи: 1:0 Богатирьов (19), 2:0 Радченко (25), 2:1 Школьников (29), 3:1 Порохненко (36), 3:2 Шулятицький (44).

Попередження: Скоморохов (44) – Гольдін (51).

В чемпіонатах України:

68-а поразка охтирчан.

Школьников забив свій 5-й м’яч і 322-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 9-й м’яч і 323-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 215-й, 216-й, 217-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

145-а поразка охтирчан.

Школьников забив свій 5-й м’яч і 687-й м’яч клубу.

Шулятицький забив свій 9-й м’яч і 688-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 482-й, 483-й, 484-й м’ячі клубу.

37 (219) (498). «ШАХТАР» (Макіївка) – «НАФТОВИК» – 3:2 (1:2)

6 травня 1997. Макіївка. Стадіон «Авангард». +22°. 2 000 глядачів.

Арбітр: Віктор Дердо (Іллічівськ).

Асистенти арбітра: Віталій Звягінцев, Олег Кислюк (обидва – Одеса).

4-й арбітр: Олександр Кравченко (Макіївка).

Інспектор: Валерій Полєвой (Чернігів).

«ШАХТАР»: Діброва Олег-к, Костенко Андрій, Столяров Едуард, Семенов Віталій, Волков Юрій, Булгаков Олексій, Войтович Андрій (Ладейко Олександр, 17), Гусєв Валерій (Теркулов Раіс, 32), Дяк Віктор, Телешун Сергій (Єфімов Андрій, 72), Барабаш Олександр. Головний тренер: Віктор Пищев.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, О.Захаров (Шулятицький, 63, В.Єрмак-к, Ралюченко, Барановський (Липинський, 83), Гольдін, Школьников, Задорожний (Фесенко, 4), Леш, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Ралюченко (4), 0:2 Барановський (14), 1:2 Телешун (34), 2:2 Барабаш (51), 3:2 Теркулов (76).

Попередження: Столяров (83) – Шулятицький (68).

В чемпіонатах України:

69-а поразка охтирчан.

Ралюченко забив свій 3-й м’яч і 324-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 5-й м’яч і 325-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 218-й, 219-й, 220-й м’ячі клубу.

Сухарєв зіграв 150 матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

146-а поразка охтирчан.

Ралюченко забив свій 3-й м’яч і 689-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 5-й м’яч і 690-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 485-й, 486-й, 487-й м’ячі клубу.

38 (220) (499). «НАФТОВИК» – ФК «ЧЕРКАСИ» (Черкаси) – 0:1 (0:0)

11 травня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +26°. Сонячно. 2 800 глядачів.

Арбітр: Олександр Горностаєв (Полтава).

Асистенти арбітра: Валерій Бровченко, Ігор Павленко (обидва – Вінниця).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Олександр Перепаденко (Запоріжжя).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Сухарєв, О.Захаров (Корощенко, 64), В.Єрмак-к, Полторак (Шулятицький, 39), Цисар, Гольдін, Школьников, Барановський, Леш, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

ФК «ЧЕРКАСИ»: Білан Ігор, Лихотворик Сергій, Гречаний Василь, Гулий Сергій (Кирилюк Олександр, 46), Бакалов Юрій-к, Тюпкін Юрій, Агарін Олександр, (Яремчук Олег, 90), Столовицький Ігор, Романенко Олександр, Микуляк Олександр (Чіпа Сергій, 70), Грицай Олег. Головний тренер: Семен Осиновський.

Гол: 0:1 Чіпа (73).

Попередження: Сухарєв (37) – Тюпкін (16).

В чемпіонатах України:

70-а поразка охтирчан.

69-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 221-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

147-а поразка охтирчан.

145-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 488-й м’яч клубу.

Перший тайм пройшов з перевагою «Нафтовика». І охтирчани мали не одну можливість відкрити рахунок Але відмінно зіграв голкіпер гостей. В другому таймі малюнок гри не змінився. Гості відповідали контратаками. І одна із них на 73-й хвилині, через грубі помилки оборони господарів, дозволила їм забити переможний гол. Намагання охтирчан зрівняти рахунок ні до чого не привели. Зовсім нелогічна поразка «Нафтовика».

39 (221) (500). «НАФТОВИК» – «МЕТАЛІСТ» (Харків) – 0:1 (0:1)

14 травня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +29°. 2 500 глядачів.

Арбітр: Вадим Шельменко (Київ).

Асистенти арбітра: Євген Павленко (Дніпродзержинськ), Ігор Хозяєв (Павлоград).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Леонід Арановський (Київ).

«НАФТОВИК»: Прохоров, Зінченко, Шулятицький, В.Єрмак-к, Амілехін (О.Захаров, 59), Цисар, Гольдін, Школьников, Барановський (Липинський, 46), Леш , Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

«МЕТАЛІСТ»: Собещаков Сергій, Іваненко Віктор, Чобан Олексій, Панчишин Іван-к, Хруслов В’ячеслав, Таргонський Олексій, Карабута Олександр (Шевченко Олег, 84), Лукаш Олег, Рудняк Дмитро (Андрєєв Павло, 87), Жилін Олег, Гурін Юрій. Головний тренер: Михайло Фоменко.

Гол: 0:1 Чобан (9).

Попередження: Шулятицький (18), Гольдін (70) – Іваненко (33), Гурін (83), Панчишин (84).

В чемпіонатах України:

71-а поразка охтирчан.

70-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 222-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

148-а поразка охтирчан.

146-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 489-й м’яч клубу.

«Нафтовику» в цій зустрічі відступати було вже нікуди. Охтирчани з перших хвилин матчу повели атаки на ворота гостей. Але на дев’ятій хвилині холодний душ остудив господарів, коли футболісти «Металіста», обігравши захисників і воротаря охтирчан, відкрили рахунок. Гра в господарів розладилась. Хоча вони і намагалися атакувати ворота харків’ян, але до реальних загроз воротам гостей діло не доходило. Футболісти «Металіста», добившись успіху, більше уваги приділяли захисту власних воріт. Охтирчани збившись на навал, нічого не змогли досягти, і зазнали четвертої поразки поспіль.

40 (222) (501). «НАФТОВИК» – «МЕТАЛУРГ» (Донецьк)0:0

19 травня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +12°. 3 000 глядачів.

Судді: Анатолій Арановський (Київ).

Асистенти арбітра: Віктор Шаленко, Володимир Воргуль (обидва – Харків).

4-й арбітр: Микола Кружко (Суми).

Ігнспектор: Анатолій Васильєв (Харків).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Зінченко, Шулятицький, В.Єрмак-к, Амілехін (О.Захаров, 62), Цисар, Гольдін, Школьников, Липинський (Барановський, 65), Леш, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

«МЕТАЛУРГ»: Гаврилов Володимир, Климовський Ігор, Король Ігор, Газюкін Юрій, Волошин Микола (Ковальов Альберт, 80), Солодкий Вадим, Бєліченко Юрій-к, Дорохов Олександр, Петров Ігор, Жигулін Спартак, Андрощук Олександр. Головний тренер: Євген Король.

В чемпіонатах України:

44-а нічия охтирчан.

95-й матч охтирчан на «нуль».

71-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

127-а нічия охтирчан.

208-й матч охтирчан на «нуль».

147-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

З самого початку матчу «Нафтовик» захопив ініціативу, і вже на восьмій хвилині міг відкрити рахунок Чорношвець, але не скористався вигідним моментом. Через деякий час він знову вийшов на ударну позицію, та замість того, щоб самому пробити, Сергій заходився передавати м’яч партнерам. Небезпечний момент було втрачено. Гості провели декілька небезпечних атак але також не змогли добитись успіху.

Другий тайм пройшов в рівній боротьбі, хоча охтирчани мали більше можливостей відкрити рахунок. Отже матч з лідером завершився внічию.

41 (223) (502). «НАФТОВИК» – «ХІМІК» (Сєвєродонецьк) – 5:2 (1:0)

22 травня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +21°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Ігор Подушкін (Харків).

Асистенти арбітра: Павло Брюхов (Кременчук), Олександр Кравченко (Макіївка).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Олександр Перепаденко (Запоріжжя).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв-к, Шулятицький, Зінченко, Амілехін (Корощенко, 67), Цисар, Гольдін, Школьников, Липинський (Барановський, 46), Леш (В.Єрмак, 27), Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

«ХІМІК»: Поліщук Сергій, Богарада Дмитро, Федющенко Микола, Головань Олег (Паламарчук Олександр, 62), Пилипенко Андрій, Курбатський Дмитро (Чопенко Андрій, 46), Сімбірєв Євген, Зінченко Володимир, Никифоров Сергій, Бабенко Олег, Сушко Геннадій-к. Головний тренер: Юрій Ванкевич.

Голи: 1:0 Шулятицький (6), 1:1 Бабенко (46), 2:1 Чорношвець (50), 3:1 Чорношвець (71), 4:1 Чорношвець (75), 4:2 Богарада (82), 5:2 Барановський (83).

Попередження: Зінченко (80) – Курбатський (10), Богарада (55).

В чемпіонатах України:

108-а перемога охтирчан.

32-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шулятицький забив свій 10-й м’яч і 326-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свої 23-й, 24-й, 25-й м’ячі та 327-й, 328-й, 329-й м’ячі клубу.

Барановський забив свій 6-й м’яч і 330-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 1-й «хет-трик» і 4-й «хет-трик» клубу.

Охтирчани пропустили 223-й, 224-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

227-а перемога охтирчан.

56-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Шулятицький забив свій 10-й м’яч і 691-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свої 23-й, 24-й, 25-й м’ячі та 692-й, 693-й, 694-й м’ячі клубу.

Барановський забив свій 6-й м’яч і 695-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 1-й «хет-трик» і 5-й «хет-трик» клубу.

Охтирчани пропустили 490-й, 491-й м’ячі клубу.

З самого початку матчу охтирчани захопили ініціативу і вже на шостій хвилині мали з цього зиск. Шулятицький вискочив з гурту гравців у штрафному майданчику гостей і головою послав м’яч у сітку воріт «Хіміка». Після забитого голу «Нафтовик» продовжував атакувати, і ще до перерви могли б відзначитись Липинський та Гольдін, але підвела неточність.

У другому таймі господарі йшли вперед, але й «Хімік» не змирився з таким ходом гри. Несподівано на 46-й хвилині гості зрівняли рахунок. Після цього голу футболісти «Нафтовика» додали у швидкості, стали більше рухатись. Справжнім героєм цього поєдинку став Чорношвець. Саме він відправив м’яч у ворота гостей через чотири хвилини після того, як гості зрівняли рахунок. Занервували гості, а трибуни, навпаки, ожили, підтримуючи свою команду. Сольний прохід Сергія приніс успіх. А ще через чотири хвилини він знову попадає в обійми партнерів, забивши свій третій м’яч в цьому матчі. Гості хоч і нервували, але повели відкриту гру на зустрічних курсах. На 82-й хвилині вони скоротили розрив в рахунку. Але уже через хвилину черговий рейд правим флангом здійснив Чорношвець і точно переадресував м’яч Барановському. Тому нічого не залишилось, як проштовхнути м’яч у порожні ворота.

42 (224) (503). «ДИНАМО-2» (Київ) – «НАФТОВИК» – 1:2 (0:0)

31 травня 1997. Київ. Стадіон «Динамо». Дощ. +15°. 500 глядачів.

Арбітр: Степан Сельменський (Ужгород).

Асистенти арбітра: Олександр .Бриндза, Юрій Дерев’янко (обидва – Львів).

4-й арбітр: Валерій Грабовський (Харків).

Інспектор: Євген Лемешко (Київ).

«ДИНАМО-2»: Луценко Тарас, Черняк Сергій, Оксимець Андрій-к, Федоров Сергій, Шматоваленко Сергій, Саутін Артем (Онищенко Денис, 71), Косирін Олександр, Шкапенко Павло, Антюхін Олексій (Єсип Богдан, 69), Леоненко Віктор (Венглинський Олег, 73), Самойлов Віталій. Головний тренер: Володимир Онищенко.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Шулятицький (О.Захаров, 58), В.Єрмак-к, Амілехін, Цисар, Гольдін, Школьников, Барановський (Липинський, 65), Зінченко, Чорношвець (Корощенко, 83). В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Захаров (67), 0:2 Чорношвець (70), 1:2 Онищенко (90).

Попередження: Шматоваленко (3) – Амілехін (5), Гольдін (87).

Вилучення: Косирін (85).

В чемпіонатах України:

109-а перемога охтирчан.

О.Захаров забив свій 36-й м’яч і 331-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 26-й м’яч і 332-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 225-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

228-а перемога охтирчан.

О.Захаров забив свій 36-й м’яч і 696-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 26-й м’яч і 697-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 492-й м’яч клубу.

43 (225) (504). ЦСКА-2 (Київ) – «НАФТОВИК» – 2:1 (2:0)

3 червня 1997. Київ. Стадіон ЦСК ЗСУ. +18°. 100 глядачів.

Арбітр: Володимир Куцев (Донецьк).

Асистенти арбітра: Павло Брюхов (Кременчук), Олександр Кравченко (Макіївка).

4-й арбітр: Вадим Шельменко (Київ).

Інспектор: Дмитро Різник (Київ).

ЦСКА-2»: Блажаєв Павло, Поляков Борис-к, Кучирка Роман, Візавер Віталій (Медвєдєв Геннадій, 48), Балицький Віталій, Кадар Йосип, Гогіль Ігор, Поляруш Олег, Дмитрієв Євген (Пахолюк Роман, 70), Демидяк Василь, Дараселія Віталій (Олексієнко Олександр, 53). Головний тренер: Олександр Штелін.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, Амілехін, Цисар (Фесенко, 82), Полторак (О.Захаров, 49), Школьников, Барановський (Липинський, 78), Зінченко, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

Голи: 1:0 Дараселія (8), 2:0 Дмитрієв (22), 2:1 Барановський (52).

Попередження: Амілехін (88).

В чемпіонатах України:

72-а поразка охтирчан.

Барановський забив свій 7-й м’яч і 325-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 226-й, 227-й м’ячі клубу

Всього в чемпіонатах України і СРСР

149-а поразка охтирчан.

Барановський забив свій 7-й м’яч і 698-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 493-й, 494-й м’ячі клубу.

44 (226) (505). «НАФТОВИК» – «МЕТАЛУРГ» (Нікополь) – 2:1 (1:0)

11 червня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +26°. 2 500 глядачів.

Арбітр: Ігор Бокій (Бережани).

Асистенти арбітра: Олександр Найко (Тернопіль), Віктор Федан (Олександрія).

4-й арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Інспектор: Володимир Поліщук (Рівне).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, Полторак (Корощенко, 77), Фесенко, О.Захаров, Задорожний, Липинський (Барановський, 46), Зінченко, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

«МЕТАЛУРГ»: Лизогуб Ігор, Пантілов Віталій (Шашкевич Сергій, 71), Чорний Сергій, Головір Олег, Олійник Вадим-к, Сандул Олег, Безручко Михайло, Мирний Максим, Коваленко Сергій, Катеруша Юрій (Благодарний Євген, 76), Чирва Олексій. Головний тренер: Григорій Варжеленко.

Голи: 1:0 Сухарєв (16, з пенальті), 2:0 Чорношвець (47), 2:1 Коваленко (87).

Попередження: Корощенко (88), Захаров (90) – Катеруша (23), Коваленко (34), Безручко (75).

В чемпіонатах України:

110-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 11-й м’яч і 334-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 27-й м’яч і 335-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 228-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

229-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 14-й м’яч і 699-й м’яч клубу.

Чорношвець забив свій 27-й м’яч і 700-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 495-й м’яч клубу.

Господарі безперервно атакували, а гості старались тримати як можна довше м’яч. На 16-й хвилині черговий наступ «Нафтовика» закінчився тим, що гравці «Металурга» недозволеним прийомом зупинили в своєму штрафному майданчику Чорношвеця. Суддя зафіксував цей момент і без вагань показав на 11-метрову позначку. Сухарєв чітко реалізував пенальті. Охтирчани продовжували атакувати, але збільшити рахунок в першому таймі не змогли.

На початку другого тайму Чорношвець з подачі Барановського подвоїв рахунок. Під кінець матчу футболісти «Нафтовика» дещо розслабились і гостям вдалося забити м’яч престижу.

45 (227) (506). «НАФТОВИК» – «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Олександрія) – 3:1 (1:0)

14 червня 1997. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +30°. 2 000 глядачів.

Арбітр: Валерій Стоян (Алчевськ).

Асистенти арбітра: Олексій Гордієнко (Дніпропетровськ), Олександр Шост (Луганськ).

4-й арбітр: Андрій Шуренков (Суми).

Інспектор: Борис Шмигельський (Київ).

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Шулятицький, В.Єрмак-к, Корощенко, Фесенко, Гольдін, Задорожний (Полторак, 79), Барановський, Зінченко, Чорношвець (Липинський, 81). В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА»: Богодєлов В’ячеслав, Цеков Володимир, Гура Юрій, Яременко Олег-к, Добрянський Андрій, Чернишенко Вадим, Білик Микола (Павлик Ігор, 46), Базиляк Олександр (Гасанов Самір, 42; Рибак Василь, 67), Максимов Володимир, Матюха Андрій, Миколаєнко Юрій. Головний тренер: Юрій Коваль.

Голи: 1:0 Барановський (32), 2:0 Сухарєв (50, з пенальті), 3:0 Барановський (56), 3:1 Яременко (87, з пенальті).

Вилучення: Павлик (50).

В чемпіонатах України:

111-а перемога охтирчан.

Барановський забив свої 8-й, 9-й та 336-й, 338-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 12-й м’яч і 337-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 1-й «дубль» та 37-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 229-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

230-а перемога охтирчан.

Барановський забив свої 8-й, 9-й та 701-й, 703-й м’ячі клубу.

Сухарєв забив свій 15-й м’яч і 702-й м’яч клубу.

Барановський забив свій 1-й «дубль» та 67-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 496-й м’яч клубу.

Останній матч на своєму полі в цьому сезоні «Нафтовик» провів на високому рівні. На 32-й хвилині Барановський ефектно обіграв воротаря гостей і несильним, але точним ударом послав м’яч у сітку воріт. Охтирчани мали безперечну ігрову і територіальну перевагу. Не перерахувати, скільки кутових вони подавали раз у раз, створювали гострі моменти біля воріт гостей.

З початку другого тайму господарі повели атаки широким фронтом і незабаром помилився голкіпер «Поліграфтехніки», залишивши ворота. Задорожний помітив це і сильно послав м’яч у порожні ворота. Гравець гостей Павлик змушений був виручати голкіпера, відбивши м’яч руками. Суддя призначив пенальті, а порушника вилучив з поля. Сухарєв не схибив і подвоїв рахунок. Буквально через кілька хвилин Барановський з подачі Чорношвеця головою забив гол-красень. «Нафтовик» продовжував атакувати і міг би забити ще, але підводила неточність. За три хвилини до закінчення матчу гості відквитали один м’яч з пенальті.

46 (228) (507). «ЯВІР» (Краснопілля) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:0)

20 червня 1997. Краснопілля. Стадіон «Колос».. +26°. 4 500 глядачів.

Арбітр: Анатолій Арановський (Київ).

Асистенти арбітра: Євген Павленко (Київська обл.), Ігор Хозяєв (Павлоград).

4-й арбітр: Сергій Найденко (Суми).

Інспектор: Віктор Бєльков (Київ).

«ЯВІР»: Симакович Валентин, Єрмак Анатолій-к, Дем’янець Сергій, Захаряк Ігор, Листопадов Сергій (Колесник Юрій, 86), Попович Віктор, Острівний Ігор, Шуршин Борис (Артюхов Федір, 75), Завгородній Сергій, Костюков Сергій (Руденко Сергій, 33), Прохоренков Олексій. Головний тренер: Валерій Душков.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв, Шулятицький (О.Захаров, 78), В.Єрмак-к, Амілехін (Фесенко, 46), Задорожний, Гольдін, Школьников, Барановський (Липинський, 87), Зінченко, Чорношвець. В. о. головного тренера: Василь Єрмак.

Гол: 0:1 Сухарєв (77).

Попередження: Амілехін (8), Попович (15), Гольдін (47), Школьников (52), Чорношвець.

Вилучення: Попович (52, друге попередження).

В чемпіонатах України:

112-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 13-й і 339-й м’яч клубу.

96-й матч охтирчан на «нуль».

Столбовой зіграв 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

231-а перемога охтирчан.

Сухарєв забив свій 16-й і 704-й м’яч клубу.

209-й матч охтирчан на «нуль».

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

1996/97 роки. Чемпіонат України. Перша ліга.

М

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Рез.

1.

«МЕТАЛУРГ» Донецьк

46

32

5

9

77–39=+38

101

0:1 0:0

2.

«ДИНАМО-2» Київ

46

29

8

9

91–33=+58

95

1:0 2:1

3.

«МЕТАЛУРГ» Маріуполь

46

29

6

11

92–56=+36

93

5:12:3

4.

«ВОЛИНЬ» Луцьк

46

26

5

15

62–47=+15

83

1:3 1:3

5.

«Нафтовик» Охтирка

46

25

6

15

76–44=+32

81

 

6.

«СТАЛЬ» Алчевськ

46

23

9

14

76–43=+33

78

0:01:1

7.

СК «МИКОЛАЇВ» Миколаїв

46

21

12

13

66–37=+29

75

0:0 0:1

8.

ФК «ЛЬВІВ» Львів

46

20

9

17

56–43=+13

69

0:3 2:0

9.

«БУКОВИНА» Чернівці

46

19

10

17

64–51=+13

67

1:00:1

10.

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА» Олександ.

46

17

14

15

55–50=+5

65

0:0 3:1

11.

«МЕТАЛУРГ» Нікополь

46

20

4

22

60–66=–19

64

5:0 2:1

12.

«МЕТАЛІСТ» Харків

46

18

9

19

55–53=+2

63

2:1 0:1

13.

«ЯВІР» Краснопілля

46

18

7

21

61–61=±0

61

2:11:0

14.

«ХІМІК» Сєвєродонецьк

46

16

11

19

64–62=+2

59

0:2 5:2

15.

«ЗАКАРПАТТЯ» Ужгород

46

17

7

22

56–78=–22

58

4:2 3:0

16.

«ШАХТАР» Макіївка

46

15

11

20

55–62=–7

56

2:12:3

17.

ФК «ЧЕРКАСИ» Черкаси

46

16

7

23

46–78=–32

55

1:0 0:1

18.

«ХІМІК» Житомир

46

15

10

21

44–61=–17

55

1:01:1

19.

ЦСКА-2 Київ

46

15

9

22

37–56=–19

54

3:01:2

20.

«ЗОРЯ» Луганськ

46

16

5

25

57–83=–28

53

0:2 2:1

21.

СК «ОДЕСА» Одеса

46

14

8

24

47–79=–32

50

2:0 2:0

22.

«ПОДІЛЛЯ» Хмельницький

46

11

13

22

40–66=–26

46

4:00:1

23.

«ВЕРЕС» Рівне

46

11

9

26

36–79=–43

42

6:0 1:2

24.

«КРИСТАЛ» Чортків

46

9

6

31

31–77=–46

33

4:11:0

За команду «Нафтовик» в сезоні 1996/97 рр. зіграли 25 футболістів:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених мячів кожним гравцем у 6-у чемпіонаті України 1996/97 рр.

п/п

Прізвище, імя

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ЄРМАК Василь

зах

45

2.

ШУЛЯТИЦЬКИЙ Юрій

нап

43

10

3.

СУХАРЄВ Сергій

зах

42

5

4.

ШКОЛЬНИКОВ Ян

п/з

42

2

5.

ЛЕШ Олег

п/з

38

5

6.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

нап

36

6

7.

ЧОРНОШВЕЦЬ Сергій

нап

35

10

8.

ГОЛЬДІН Вадим

п/з

34

1

9.

АМІЛЕХІН Сергій

п/з

32

3

10.

ЗАХАРОВ Олександр

п/з

30

2

11.

РАЛЮЧЕНКО Сергій

п/з

30

3

12.

ЦИСАР Олександр

зах

28

13

ПРОХОРОВ Юрій

вор

27

-23 на «0» – 10

14.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

п/з

26

7

15.

БАРАНОВСЬКИЙ Сергій

нап

23

9

16.

ЛУКАШ Олег

п/з

22

7

17.

СТОЛБОВОЙ Едуард

вор

22

-21 на «0» – 9

18.

ТАРГОНСЬКИЙ Олексій

зах

20

1

19.

ЗІНЧЕНКО Володимир

зах

12

20.

ФЕСЕНКО Павло

зах

11

21.

ЛАНЦФЕР Ярослав

зах

8

4

22.

ПОЛТОРАК Юрій

п/з

8

23.

ІЛЛЄНКО Віктор

п/з

7

24.

КОРОЩЕНКО Сергій

нап

5

25.

НИКОНЧУК Валентин

п/з

3

Головними тренерами команди в чемпіонаті України 1996/97 рр. були:

Олександр Петрович ДОВБІЙ – 33 матчі (183-215)

Василь Іванович ЄРМАК – 13 матчів (216-228)

6-й РОЗІГРАШ КУБКА УКРАЇНИ – 1996/97 рр.

(14.08.1996 – 25.05.1997)

(73 учасника)

1/128 фіналу

«ГІРНИК-СПОРТ» (Комсомольськ)            «ШАХТАР-2» (Донецьк)              – 0:1

«ПОРТОВИК» (Іллічівськ)                          «ТОРПЕДО» (Мелітополь)                       – 1:0

«ЛОКОМОТИВ» (Сміла)                         «ОЛІМПІЯ» (Южноукраїнськ)          – 2:0

ФК «ПЕТРІВЦІ» (Петрівці)                    «АВАНГАРД» (Мерефа)                    – 3:1

«ПОРТОВИК» (Керч)                                  «ДИНАМО» (Саки)                       – 0:1 д. ч.

«НИВА» (Бершадь)                                «РОСЬ» (Біла Церква)                     – 1:0 д. ч.

«НЕРАФА» (Славутич)                              «ФАКЕЛ» (Варва)                         – 2:4

«ПОКУТТЯ» (Коломия)                             «ГАЛИЧИНА» (Дрогобич)             – 1:2

«ПАПІРНИК» (Малиш)                          «КЕРАМІК» (Баранівка)                    – 1:0

 

1/64 фіналу

«ШАХТАР-2» (Донецьк)                            «МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)        – 0:2

«ПОРТОВИК» (Іллічівськ)                          СК «ОДЕСА» (Одеса)                           – 2:1

«ЛОКОМОТИВ» (Сміла)                            «КРИСТАЛ» (Херсон)                 – 0:1

ФК «ПЕТРІВЦІ» (Петрівці)                  «АВАНГАРД» (Ровеньки)                 – 1:0

«ДИНАМО» (Саки)                               «ТИТАН» (Армянськ)                       – 2:1

«ВІКТОР» (Запоріжжя)                       «МЕТАЛУРГ» (Новомосковськ)       – 1:0

«ОСКІЛ» (Куп’янськ)                          «МЕТАЛІСТ» (Харків)                       – 1:0

«ШАХТАР» (Стаханов)                            «МЕТАЛУРГ» (Донецьк)              – 1:2

«ГАРАЙ» (Жовква)                             «ХУТРОВИК» (Тисмениця)                – 2:0

«СИСТЕМА-БОРЕКС» (Бородянка)           ЦСКА-2 (Київ)                                – 2:2 п 5:6

«ОБОЛОНЬ» (Київ)                              «ДНІПРО» (Черкаси)                        – 3:0

«КАРПАТИ» (Мукачеве)                     ФК «КАЛУШ» (Калуш)                      – 2:1

«НИВА» (Бершадь)                             «ГАЗОВИК» (Комарне)                 – 1:1 п 2:3

«ФАКЕЛ» (Варва)                                   «ДЕСНА» (Чернігів)                       – 0:1

«ГАЛИЧИНА» (Дрогобич)                   «ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород)                – 1:0

«ПАПІРНИК» (Малиш)                             «ВЕРЕС» (Рівне)                            – 0:1

 

1/32 фіналу

1 (15). «ОСКІЛ» (Куп’янськ) – «НАФТОВИК» – 0:0 (по пенальті 3:2).

18 вересня 1996 року (середа). Куп’янськ. Стадіон «Спартак». +16°. Мінлива хмарність. 1 500 глядачів.

Арбітр: Сергій Михайлов (Бердянськ).

Асистенти арбітра: Петро Глущенко, Олександр Шост (обидва – Луганськ).

Резервний арбітр:Олександр Гуртовой (Куп'янськ).

Делегат ФФУ: Віктор Каплун (Київ).

«ОСКІЛ»: Андрій Вісковатов, Василь Ботошан, Олександр Осьмачко, Олександр Тітов, Юрій Бугрим-к, Сергій Пилипенко,Олег Жилін, Владислав Долгополов (Станіслав Кріулін, 88), Сергій Назарко (Андрій Григоров, 79), Сергій Острий (Олександр Акімов, 57), Олександр Криворучко. Запасні: Володимир Петряєв, СергійТитаренко, СергійВасилець, Юрій Субота.Головний тренер: Юрій Габріелов.

«НАФТОВИК»: Столбовой, Сухарєв-к, Ланцфер, Цисар, Задорожний, Іллєнко, Ралюченко, Фесенко (Амілехін, 73), О.Захаров, Липинський, Чорношвець (Лукаш, 102). Запасні: Прохоров, В.Єрмак, Таргонський, Леш.Головний тренер: Олександр Довбій.

Післяматчеві пенальті реалізували: Бугрим, Сухарєв, Осьмачко, Задорожний, Віськоватов; не реалізували: Криворучко, Амілехін, Жилін, Іллєнко, Ланцфер.

Попередження: Назарко (50).

Наставник охтирчан Олександр Довбій у цьому матчі посадив на лаву запасних ряд гравців основного складу. Однак і їхні дублери були не менш грізною силою для господарів поля. Адже «Осколу» протистояв лідер першої ліги. Однак поєдинок вийшов практично рівним і бойовим. І оборона обох команд на важкому мокрому полі (півдня перед матчем у Куп’янську йшов дощ) в цілому перегравала атакуючі порядки.

Щоправда, щоб вирішити долю матчу в ігровий час, були моменти в обох суперників. Однак у першому таймі Столбовой зумів парирувати потужний і точний удар Криворучка, а помилкою на виході Віськоватова не зміг скористатися Цисар, який виходив сам на сам із ним. Треба відмітити що голкіпер господарів поля у першій 45-хвилинці явно нервував і діяв невпевнено.

Після перерви вже Віськоватов парирував удар головою Ралюченка у нижній кут воріт, а спроби Акимова та Тітова вразити ворота Столбового з вигідних позицій виявилися трішечки неточними. Чудову стрімку комбінацію вже на сьомій хвилині першої додаткової 15-хвилинки провели гості: Ралюченко прострелив зліва у штрафний майданчик «Оскола», однак Липинський у падінні не зумів «замкнути» дальню штангу...

Все у підсумку вирішила «лотерея» – післяматчеві пенальті. І тут справжнім героєм виявився Віськоватов, який зміг парирувати удари Амілехіна, Іллєнка та Ланцфера, а вирішальним, п’ятим «пострілом у дев’ятку» приніс перемогу своїй команді. До речі, візаві Віськоватова Едуард Столбовой парирував удар Криворучка, а от Жилін не зміг поцілити у прямокутник воріт.

 

Другі матчі 1/32 фіналу

«МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)                    «ЗОРЯ» (Луганськ)                                       – 5:0

«ПОРТОВИК» (Іллічівськ)                          СК «МИКОЛАЇВ» (Миколаїв)                 – 3:0

«КРИСТАЛ» (Херсон)                                «МЕТАЛУРГ» (Нікополь)                  – 3:3 п 5:6

ФК «ПЕТРІВЦІ» (Петрівці)                          «ХІМІК» (Сєвєродонецьк)               – 0:2 д. ч.

«ДИНАМО» (Саки)                                 «СТАЛЬ» (Алчевськ)                             – 1:0

«ВІКТОР» (Запоріжжя)                              «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Ол-я)          – 0:2

«МЕТАЛУРГ» (Донецьк)                       «ШАХТАР» (Макіївка)                            – 3:2 д. ч.

«ГАРАЙ» (Жовква)                                    ФК «ЛЬВІВ» (Львів)                         – 0:1

ЦСКА-2 (Київ)                                          «ХІМІК» (Житомир)                              – 2:1

«ОБОЛОНЬ» (Київ)                                    «ДИНАМО-2» (Київ)                          – 1:2

«КАРПАТИ» (Мукачеве)                       «КРИСТАЛ» (Чортків)                            – 3:2

«ГАЗОВИК» (Комарне)                          «ПОДІЛЛЯ» (Хмельницький)                 – 3:0

«ДЕСНА» (Чернігів)                                   «ЯВІР» (Краснопілля)                       – –:+

«ГАЛИЧИНА» (Дрогобич)                          «БУКОВИНА» (Чернівці)                    – 0:0 п 2:4

«ВЕРЕС» (Рівне)                                        «ВОЛИНЬ» (Луцьк)                            – 2:3 д. ч.

 

1/16 фіналу

«МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)                        «ШАХТАР» (Донецьк)                 – 1:3

«ПОРТОВИК» (Іллічівськ)                                «ЗІРКА-НІБАС» (Кіровоград)          – 1:1 п 3:4

«МЕТАЛУРГ» (Нікополь)                          «ВОРСКЛА» (Полтава)                – 0:3

«ХІМІК» (Сєвєродонецьк)                  «НИВА» (Тернопіль)                        – 4:0

«ДИНАМО» (Саки)                                   ЦСКА (Київ)                                   – 0:2

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Ол-я)             «ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франк)      – 1:0

«ОСКІЛ» (Куп’янськ)                               «НИВА» (Вінниця)                        – 2:3

«МЕТАЛУРГ» (Донецьк)                          «ДИНАМО» (Київ)                         – 1:1 п 5:6

ФК «ЛЬВІВ» (Львів)                                 «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)    – 2:3

ЦСКА-2 (Київ)                                          «ТОРПЕДО» (Запоріжжя)            – 1:2

«ДИНАМО-2» (Київ)                                 «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)          – 0:4

«КАРПАТИ» (Мукачеве)                      «КРИВБАС» (Кривий Ріг)                  – 2:1 д.ч.

«ГАЗОВИК» (Комарне)                             «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)          – 0:2

«ЯВІР» (Краснопілля)                               «КРЕМІНЬ» (Кременчук)             – 0:0 п 3:4

«БУКОВИНА» (Чернівці)                           «КАРПАТИ» (Львів)                      – 1:2 д. ч.

«ВОЛИНЬ» (Луцьк)                              «ТАВРІЯ» (Сімферополь)                 – 1:0

 

1/8 фіналу

«ЗІРКА-НІБАС» (Кіровоград)                               «ШАХТАР» (Донецьк)                 – 0:1

«ВОРСКЛА» (Полтава)                           «ХІМІК» (Сєвєродонецьк)                – 2:0

ЦСКА (Київ)                                               «ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Ол-я)            – 1:0

«НИВА» (Вінниця)                                    «ДИНАМО» (Київ)                            – 0:0 п 4:3

«ДНІПРО» (Дніпропетровськ)                «ТОРПЕДО» (Запоріжжя)                – 2:0

«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)                      «КАРПАТИ» (Мукачеве)                  – 7:0

«КРЕМІНЬ» (Кременчук)                              «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)          – 3:5

«КАРПАТИ» (Львів)                                 «ВОЛИНЬ» (Луцьк)                          – 1:0

 

1/4 фіналу

«ВОРСКЛА» (Полтава)                              «ШАХТАР» (Донецьк)                  – 0:0, 1:2

ЦСКА (Київ)                                             «НИВА» (Вінниця)                             – 2:0, 1:1

«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)                        «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)      – 0:1, 0:3

«КАРПАТИ» (Львів)                                  «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)            – 1:1, 0:3

 

1/2 фіналу

«ШАХТАР» (Донецьк)                              ЦСКА (Київ)                                    – 2:1, 3:0

«ДНІПРО» (Дніпропетровськ)                «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)              – 3:0, 0:2

 

ФІНАЛ

«ДНІПРО» (Дніпропетровськ)                  «ШАХТАР» (Донецьк)                    – 0:1

 

ВОЛОДАРЕМ КУБКА УКРАЇНИ 1996/97 рр СТАЛА КОМАНДА

«ШАХТАР» (Донецьк)

РЕЗУЛЬТАТИ ВИСТУПІВ «НАФТОВИКА» В КУБКУ УКРАЇНИ 1996/97 рр.

Ігри

В

Н

П

Мячі

1

0

1

0

0-0=0

За команду «Нафтовик» в Кубку України  1996/97 рр. зіграли 13 футболістів:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених мячів кожним гравцем у 6-у Кубку України 1996/97 рр.

п/п

Прізвище, імя

Амплуа

Ігри

Голи

1.

СТОЛБОВОЙ Едуард

вор

1

-0 на «0» - 1

2.

СУХАРЄВ Сергій

зах

1

3.

ЗАДОРОЖНИЙ Ігор

п/з

1

4.

ЛИПИНСЬКИЙ Микола

нап

1

5.

ЗАХАРОВ Олександр

п/з

1

6.

АМІЛЕХІН Сергій

нап

1

7.

ЦИСАР Олександр

зах

1

8.

ЛУКАШ Олег

п/з

1

9.

ФЕСЕНКО Павло

зах

1

10.

ЛАНЦФЕР Ярослав

п/з

1

11.

ІЛЛЄНКО Віктор

п/з

1

12.

РАЛЮЧЕНКО Сергій

п/з

1

13.

ЧОРНОШВЕЦЬ Сергій

нап

1

Головним тренером команди в Кубку України 1996/97 рр. був:

Олександр ДОВБІЙ – 1 матч (15).