ДЕСЯТИЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

2000/01 роки

В ДРУГІЙ ЛІЗІ – ВІДРАЗУ В ЛІДЕРИ

2000 1Через ряд суб’єктивних та об’єктивних факторів ювілейний 10-й чемпіонат «Нафтовик» розпочав у другій лізі українського футболу. Керівництво клубу не стало робити з цього трагедії, а проаналізувавши ситуацію, поставило задачу вибороти вже в цьому сезоні путівку до першої ліги. Продовжувались роботи і по реконструкції стадіону, який є зараз одним із кращих в Україні. Команду знову очолив докорінний охтирчанин Василь Єрмак, а допомагати йому став Сергій Шевченко, відомий по роботі в Херсоні. Вже під час проведення першості, після того як залишив сумський «Спартак», на посаду тренера-селекціонера був запрошений брат Василя – Анатолій. Значні кадрові зміни відбулися і в складі команди. З тих, хто був запрошений Віктором Пожечевським, в команді залишилися (не враховуючи гравців, які перейшли в «Нафтовик» з фарм-клубу) Юрій Мартинов та Олег Гопей. Повернулися до Охтирки Олексій Грачов та Володимир Азарченко. Знову вболівальники побачили у складі «Нафтовика» Олега Лукаша, який прийшов з харківського «Металіста». У сумського «Спартака» також в оренду «позичили» Сергія Серженка. Поповнили колектив Артур Оленін, Віталій Семенов, Роман Снозовой, Семен Кучеренко.

Підготовчий період команда провела в Новій Каховці. З перших же матчів «Нафтовик» взявся за вирішення задачі. І хоча перша перемога над молодими футболістами із Запоріжжя сприйнялася як належне, то наступна, над кременчуцьким «АДОМСОМ», вселила надію в серця уболівальників, що все буде добре. Не похитнула ходи команди і поразка в Луганську від «Зорі». А от після програного домашнього матчу з чернігівською «Десною» (хоча й керівництво клубу і тренерський штаб з цього великої трагедії не робили, адже до кінця першого кола ще було далеко і втрачене можна було надолужити) хлопці зібралися й провели між собою серйозну чоловічу розмову, щоб розставити всі крапки над «і». Вони вирішили, що таких ігор не проводитимуть, тим більше на очах своїх уболівальників. І всі ігри після цього «Нафтовик» виграв, закінчивши перше коло на 1-му місці і випереджаючи найближчого конкурента луганську «Зорю» на 9 очок.

У зимовому антракті були виставлені на трансфер голкіпер Олег Стороженко, який перейшов до «Поліграфтехніки» та Юрій Мартинов. Сумській команді «Фрунзенець-Ліга 99» в оренду відданий ще один воротар Сергій Вольваков. Повернувся до роменського «Електрону» Андрій Матюха. Так і не зміг відновитися після травми Олег Гопей.

Натомність до команди були запрошені два гравці «Сталі» Віталій Котляров та Олександр Осьмачко. Ще один голкіпер Олександр Рогожкін прийшов до команди з сумського «Спартака». Були заявлені також за «Нафтовик» півзахисники Олександр Сімонов з харківського «Металіста» та кращий бомбардир «Електрона» Олег Шестаков. Розпочав друге коло в команді і відомий за виступами в сєвєродонецькому «Хіміку» нападаючий Костянтин Бублік, який прийшов в команду з Кіровоградської «Зірки». Та вже на початку сезону він зазнав травми і не зміг продовжити виступи за команду. Було поповнення і з вихованців місцевої ДЮСШ – це сини головного тренера Ігор та Олег Єрмаки. На жаль не вдалося вирішити питання з переходом до Охтирки ще одного місцевого футболіста Руслана Табачуна, який проводив з командою всі навчально-тренувальні збори. Уже в ході сезону в «Нафтовику» з’явився Дмитро Бермудес, у якого закінчився контракт з київським «Динамо».

«Нафтовик» провів за час підготовки 20 контрольних поєдинків, в тому числі на турнірі пам’яті воротаря Юрковського і тільки в одному поступився. Так що підвалини до нового сезону були закладені добрі.

КОНТРОЛЬНІ МАТЧІ «НАФТОВИКА»

13.01. Краснопілля. «Спартак» (Суми) – 2:1 (Олександр Сімонов, Семен Кучеренко).

17.01. Краснопілля. «Явір» (Краснопілля) – 6:0 (Олексій Грачов, Сергій Амілехін, Юрій Жабинський, Руслан Табачун, Семен Кучеренко, Шеремета).

20.01. Полтава. «Ворскла» – 1:1 (Олексій Грачов).

27.01. Ромни. «Електрон» – 4:0 (Геннадій Стріляний – 2, Олексій Грачов, Семен Кучеренко).

29.01. Кириківка. «Електрон» (Ромни) – 2:0 (Олександр Сімонов, Сергій Серженко).

3.02. с.Степове. Полтавської обл. Перший склад «Ворскла-2» – 3:1 (Геннадій Стріляний – 2, Олексій Грачов); другий склад «Електрон-2» (Ромни) – 3:2 (Костянтин Бублік, Кубай, Руслан Табачун).

14.02. Ялта. «Ністру» (Атаки, Молдова) – 0:0.

16.02. Ялта. «Чорноморець» (Ялта) – 9:1. (автори мячів невідомі).

17.02. Ялта. «Металург» (Нікополь) – 1:1 (Юрій Жабинський, з пенальті).

20.02. Севастополь. «Поділля» (Хмельницький) – 2:1 (Костянтин Бублік, Юрій Жабинський).

6.03. Ялта. «Металург» (Маріуполь) – 1:1 (Олексій Грачов).

8.03. Ялта. «Металург-2» (Маріуполь) – 2:0 (Олег Шестаков, з пенальті, Віталій Семенов).

13.03. Севастополь. ФК «Вінниця» – 1:0 (Сергій Амілехін).

14.03. Ялта. «Полісся» (Житомир) – 1:0 (Олег Шестаков).

ТУРНІР ПАМ’ЯТІ ВОРОТАРЯ ЮРКОВСЬКОГО

21.02. Ялта. «Орбіта» (Червоногвардійськ) – 3:0 (Олег Шестаков – 2, Юрій Жабинський).

23.02. Ялта. ФК «Ялта» – 8:1. (автори мячів невідомі).

24.02. Ялта. ФК «Миколаїв» – 0:1.

26.02. Ялта. ФК «Львів» – 2:2 (Олег Лукаш, Олексій Грачов).

І друге коло «Нафтовик» провів більш, ніж упевнено. Тільки в матчах з «Десною» та «Шахтарем-3» і в останній зустрічі з «СДЮШОР-Металургом» суперники спромоглися на опір охтирським футболістам, а в інших матчах нафтовики переважали своїх опонентів. 18 матчів поспіль без поразок – це найвище досягнення команди в чемпіонатах України. Тільки у 27-му турі футболісти харківського «Арсеналу» змогли перемогти охтирських хлопців, але тому, що тренери «Нафтовика» через травми та дискваліфікації не змогли виставити оптимальний склад.

У «Нафтовику», за підсумками сезону, було важко когось виділити – вся команда була міцним, згуртованим колективом. Хлопці в кожному матчі боролися до кінця.

Керівництво НГВУ «Охтирканафтогаз», керівництво футбольного клубу з розумінням ставилося до проблем команди і оперативно вирішували всі фінансові питання, що й стало передумовою для успішного виступу колективу.

2000 2На протязі 10-го чемпіонату 2000/2001 рр. до домашніх матчів прес-службою «Нафтовика» в особі Валерія Чернеця та Олексія Забашти були підготовлені і випущені офіційні програми формату А 5 з двохстороннім друком, на 4-8-и сторінках. Тираж випуску 100 шт. до кожного матчу. Вартість примірника – договірна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000 3

«НАФТОВИК» 2000/2001

Зліва на право. Нижній ряд: Геннадій СТРІЛЯНИЙ, Роман СНОЗОВОЙ, Олег ШЕСТАКОВ, Артур ОЛЕНІН, Павло ЗАХАРОВ, Андрій БРАГІНЕЦЬ, Сергій АМІЛЕХІН, Олександр СІМОНОВ.

Середній ряд: Вадим КОЛЕСНИК, Віталій СЕМЕНОВ, Юрій ЖАБИНСЬКИЙ, Дмитро БЕРМУДЕС, Ігор ЄРМАК, Олег ЛУКАШ, Сергій СЕРЖЕНКО, Олександр ОСЬМАЧКО, Володимир АЗАРЧЕНКО.

Верхній ряд: Віталій КОТЛЯРОВ, Сергій ПРОНІН, Володимир КІСІЛЬ-адміністратор, Анатолій ЄРМАК-тренер, Василь ЄРМАК-головний тренер, Сергій ШЕВЧЕНКО-старший тренер, Олександр ДАНІЛІЧ-масажист, Ігор ХОРОШУН-лікар, Олексій ГРАЧОВ, Олександр РОГОЖКІН.

МАТЧІ «НАФТОВИКА» УДЕСЯТОМУ ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ

(ДРУГА ЛІГА)

1 (341) (620).«НАФТОВИК» – СДЮШОР «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя) – 6:0 (2:0)

12 серпня 2000 року (субота). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +29°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Олександр Горностаєв (Полтава).

Асистенти арбітра: Сергій Корнійко (Миргород), Євген Котенко (Суми).

Резервний арбітр: Костянтин Діброва (Охтирка).

Делегат ФФУ: Станіслав Неверкевич (Харків).

«НАФТОВИК»: Стороженко (Вольваков, 81), Семенов, Кучеренко (Жабинський, 82), Брагінець, Азарченко (Матюха, 72), Пронін, Оленін, Лукаш (Снозовой, 65), Колесник-к, Мартинов (Серженко, 86), О.Грачов (Стріляний, 67). Запасні: немає. Головний тренер: Василь Єрмак.

«СДЮШОР-МЕТАЛУРГ»: Галігузов Руслан-к, Прудкий Олександр, Іванов Сергій, Іщенко Ігор, Хомутов Сергій, Бритченко Дмитро (Зервандов Семен, 70), Конотоп Віталій, Крикливий Олександр (Прокопченко Віталій, 55), Салдецький Дмитро, Лобко Віталій, Жигалов Сергій (Поляк Ростислав, 62). Запасні: Богатченко Андрій, Кривобок Ігор. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Голи: 1:0 Грачов (10), 2:0 Грачов (28), 3:0 Колесник (50, з пенальті), 4:0 Брагінець (55), 5:0 Стріляний (88), 6:0 Жабинський (90).

Попередження: Брагінець (52) – Іщенко (36).

В чемпіонатах України:

159-а перемога охтирчан.

38-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Грачов забив свій 50-й, 51-й м’ячі та 483-й 484-й м’ячі клубу.

Колесник забив свій 7-й м’яч і 485-й м’яч клубу.

Брагінець забив свій 2-й м’яч і 486-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 2-й м’яч і 487-й м’яч клубу.

Жабинський забив свій 6-й м’яч і 488-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 6-й «дубль» та 51-й «дубль» клубу.

131-й матч охтирчан на «нуль».

Пронін зіграв 100-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

278-а перемога охтирчан.

62-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Грачов забив свої 50-й, 51-й м’ячі та 848-й, 849-й м’ячі клубу.

Колесник забив свій 38-й м’яч і 850-й м’яч клубу.

Брагінець забив свій 2-й м’яч і 851-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 2-й м’яч і 852-й м’яч клубу.

Жабинський забив свій 6-й м’яч і 853-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 6-й «дубль» та 81-й «дубль» клубу.

244-й матч охтирчан на «нуль».

У цьому матчі глядачі побачили всіх новачків «Нафтовика». Сталися зміни і в суддівській бригаді. Не з’явився на гру асистент арбітра з Ніжина Борисенко, і його вимушений був замінити резервний суддя Котенко. Перші хвилини матчу пройшли сумбурно. Але більш досвідчені господарі досить швидко впіймали кураж і повністю переграли молоду запорізьку команду. Охтирські голкіпери цього дня роботи практично не мали. Вже на 10-й хвилині Мартинов з правого краю атаки зробив навісну передачу до штрафного майданчика гостей і Грачов, у своєму стилі, головою послав м’яч у сітку. За сім хвилин уже сам Мартинов головою замикав передачу партнерів на лінії воротарського майданчика, та Галігузов м’яч відбив, а повторна передача адресата не знайшла. На 22-й хвилині Кучеренко з Мартиновим біля штрафного майданчика розіграли стінку, Юрій навісив м’яч на кут воротарського майданчика, але Лукаш головою пробив у нижній кут воріт, де на «смугастого» вже чекав голкіпер запорожців. На 26-й хвилині біля штрафного майданчика захисники гостей порушили правила проти Грачова. Футболісти «Нафтовика» розіграли штрафний і після сильного удару Азарченка м’яч пролетів поруч із стійкою. Та не минуло й двох хвилин, як рахунок подвоївся. Мартинов виконав черговий кутовий у район 11-метрової позначки, Грачов пробив, і м’яч, зрикошетивши від Сергія Іванова, влетів у сітку.

Мали можливості господарі збільшити рахунок ще в першому таймі, але тільки після перерви втілили свою беззаперечну перевагу в голи. На 49-й хвилині Лукаш довгою передачею вивів майже сам на сам з голкіпером гостей Грачова, той стрімко увійшов у штрафний майданчик і лише ціною порушення правил Хомутов зупинив прохід Олексія. Капітан «Нафтовика» Колесник чітко виконав вирок арбітра, й розвів м’яча з Галігузовим по різних кутах. На 55-й хвилині Лукаш виконав штрафний удар, хтось із господарів підставив ногу, м’яч відскочив від стійки й заметушився біля воротарського майданчика, де найспритнішим виявився Брагінець. Не знизили своєї активності футболісти «Нафтовика» й надалі після того, як тренери випустили на поле усіх запасних гравців. Та лише у доданий арбітром час Стріляний та Жабинський, які вийшли на заміну довели рахунок до розгромного.

2 (342) (621).«НАФТОВИК» – «АДОМС» (Кременчук) – 5:1 (3:1)

20 серпня 2000 року (неділя). 18.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +30°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Віталій Шамич (Київ).

Асистенти арбітра: Геннадій Тернавський, Валерій Ніколаєнко (обидва – Київ).

Резервний арбітр:Микола Вовк (Охтирка).

Делегат ФФУ: Олександр Гуртовий (Куп'янськ).

«НАФТОВИК»: Стороженко (Вольваков, 89), Семенов (Серженко, 88), Кучеренко (Стріляний, 75), Азарченко (П.Захаров, 15), Брагінець, Пронін, Оленін (Матюха, 88), Лукаш, Колесник-к, Мартинов (Снозовой, 79), Грачов (Жабинський, 85). Запасні: немає. Головний тренер: Василь Єрмак.

«АДОМС»: Хрієнко Юрій, Векленко Юрій, Хлань Володимир (Ліонов Руслан, 46), Блохін Олег (Ковалевський Віктор, 53), Янковський Олександр, Берун Євгеній (Павленко Віталій, 78), Гаврилюк Юрій, Медвєдєв Геннадій (Попов Володимир, 50), Бояр Руслан-к (Фощій Андрій, 58), Касьян Геннадій, Солнишкін Олександр. Запасні: Прихожий Сергій. Головний тренер: Сергій Свистун.

Голи: 1:0 Брагінець (16), 2:0 Грачов (18), 3:0 Мартинов (19), 3:1Янковський (29, з пенальті), 4:1 Колесник (48, з пенальті), 5:1 Колесгик (85).

Попередження: Оленін (31), Мартинов (64)Янковський (26), Берун (48), Ліонов (51), Касьян (58), Солнишкін (70).

В чемпіонатах України:

160-а перемога охтирчан.

39-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Брагінець забив свій 3-й м’яч і 489-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 52-й м’яч та 490-й м’яч клубу.

Мартинов забив свій 4-й м’яч та 491-й м’яч клубу.

Колесник забив свої 8-й, 9-й м’ячі та 492-й, 493-й м’ячі клубу.

Колесник забив свій 1-й «дубль» та 52-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 371-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

279-а перемога охтирчан.

63-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Брагінець забив свій 3-й м’яч і 854-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 52-й м’яч та 855-й м’яч клубу.

Мартинов забив свій 4-й м’яч та 856-й м’яч клубу.

Колесник забив свої 39-й, 40-й м’ячі та 857-й, 858-й м’ячі клубу.

Колесник забив свій 4-й «дубль» та 82-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 638-й м’яч клубу.

Вважалося, що цей матч буде одним з ключових у боротьбі за путівку до першої ліги. Адже в минулому чемпіонаті «АДОМС» був близьким до цієї мети і склад команди практично не змінився. Навпаки колектив підсилили троє гравців із розформованого «Кременя». Господарі перемогли своїх опонентів дуже впевнено і рахунок, як то кажуть, за грою. Стартовий склад «Нафтовика» був таким же, як і в попередньому поєдинку. З перших хвилин господарі повели планомірні атаки на ворота «АДОМСА». Вже на шостій хвилині Мартинов зробив передачу на кут воротарського майданчика, Оленін пробив з гострого кута, але Хрієнко м’яч відбив. На 13-й хвилині господарі провели багатоходову комбінацію і після потужного удару Колесника з лінії штрафного майданчика голкіпер гостей знову виявився на висоті. А долю матчу було практично вирішено упродовж чотирьох хвилин. На 16-й – прохід Кучеренка по правому краю перервали захисники «АДОМСА». Однак Семен у підкаті м’яч у них вибив прямо на Брагінця і Андрій без перешкод відкрив рахунок. Через дві хвилини Оленін відібрав «смугастого» в кременчуцьких захисників і відмінною передачею вивів Грачова віч-на-віч з Хрієнком. Олексій обіграв голкіпера й послав м’яч у порожні ворота. Не встигли гості оговтатися від пропущеного голу, як після довгої передачі Лукаша на випередження зіграв Мартинов і третій м’яч влетів у ворота. Гірку пігулку трохи підсолодити гостям вдалося на 29-й хвилині, коли захисники охтирчан недозволеним прийомом зупинили прохід Медведєва. Досвідчений Янковський чітко реалізував пенальті. Та господарів це не знітило; кінцівку тайму вони провели в безперервних атаках.

Сценарій гри не змінився й по перерві. Та, зважаючи на спеку, темп трохи спав. Але господарі продовжували домінувати на полі і капітанові «Нафтовика» ще двічі вдалося вразити ворота суперника. Після того, як Берун у своєму штрафному майданчику зіграв рукою, Вадим чітко реалізував пенальті. А під завісу поєдинку він же сильним ударом у кут воріт встановив остаточний рахунок.

3 (343) (622).«ЗОРЯ» (Луганськ) – «НАФТОВИК» – 2:0 (0:0).

26 серпня 2000 року (субота). 17.00. Луганськ. Стадіон «Авангард». +20°. 2 000 глядачів.

Арбітр: Анатолій Куцев (Київ).

Асистенти арбітра: Петро Лаврінець (Канів), Олександр Білорус (Черкаси).

Резервний арбітр:Юрій Авдєєнко (Луганськ).

Делегат ФФУ: Анатолій Котов (Донецьк).

«ЗОРЯ»: Бабенко Дмитро, Колесніченко Денис, Сімбірьов Євген, Сєрой Олександр, Пилипенко Андрій-к, Мухін Андрій, Педченко Руслан, Галюза Ілля, Чалмаєв Олександр, Козюберда Сергій, Агарков Андрій (Ардальянов Євген, 65). Запасні: Іваненко Олексій, Моос Артур, Лобач Андрій, Ричіхін Денис, Тарасов Вадим, Шаповалов Євген. Головний тренер: Юрій Єлісеєв.

«НАФТОВИК»: Стороженко, Семенов, Кучеренко (Жабинський, 79), П.Захаров, Брагінець, Пронін, Оленін, Лукаш, Колесник-к, Мартинов (Стріляний, 61), О.Грачов. Запасні: Вольваков, Серженко, Матюха, Азарченко, Снозовой. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 1:0 Педченко (51), 2:0 Чалмаєв (82).

Попередження: Лукаш (42).

В чемпіонатах України:

115-а поразка охтирчан.

104-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 372-й, 373-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

192-а поразка охтирчан.

180-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 639-й, 640-й м’ячі клубу.

Гра в цілому була рівною, але більше поталанило футболістам «Зорі». Ось що сказав після гри наставник луганчан Юрій Єлісеєв: Гра була складною. «Нафтовик» безперечно цікава команда. У її складі – досвідчені виконавці, більшість яких свого часу виступали у вищій лізі, а Мартинов – навіть за збірну України. Наша молодь не знітилась перед суперником, хоч спочатку мало рухалася, можливо, тому й не забили. У другому ж таймі хлопці переграли «Нафтовик», насамперед, у фізичному плані. Що й не дивно, адже в складі гостей основу становлять вікові футболісти.

4 (344) (623).«НАФТОВИК» – «АРСЕНАЛ» (Харків) – 2:1 (1:0)

3 вересня 2000 року (неділя). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +22°. 3 500 глядачів.

Арбітр: Валерій Курганов (Олександрія).

Асистенти арбітра: Віктор Федан, Олександр Перепелиця (обидва – Олександрія).

Резервний арбітр: Олександр Сидоренко (Шостка).

Делегат ФФУ: Олександр Тохтар (Маріуполь).

«НАФТОВИК»: Стороженко, Семенов, Жабинський (Серженко, 84), Азарченко (П.Захаров, 78), Брагінець (Снозовой, 89), Пронін, Оленін Лукаш, Колесник-к, Мартинов, О.Грачов (Стріляний, 37). Запасні: Вольваков, Матюха, Кучеренко. Головний тренер: Василь Єрмак.

«АРСЕНАЛ»: Столбовой Едуард-к, Комардін Вадим, Гук Олександр, Чирва Олексій (Кожушко Віктор, 73), Кисіль Владислав, Маслов Андрій, Куценко Андрій (Біленко Юрій, 86), Чуяс Анатолій (Дмитренко Юрій, 46), Сайко Євгеній (Ларін Ігор, 68), Григоров Віктор (Сап’янов Сергій, 46), Безуглий Юрій (Сова Олександр, 81). Запасні: Кудимов Андрій. Головний тренер: Валентин Крячко.

Голи: 1:0 Стріляний (42), 1:1Дмитренко (53), 2:1 Колесник (64, з пенальті).

На 80-й хвилині Безуглий не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Стріляний (65), Мартинов (83) – Сайко (38), Дмитренко (78).

В чемпіонатах України:

161-а перемога охтирчан.

Стріляний забив свій 3-й м’яч і 494-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 10-й м’яч та 495-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 374-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

280-а перемога охтирчан.

Стріляний забив свій 3-й м’яч і 859-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 41-й м’яч та 860-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 641-й м’яч клубу.

Із харківською командою прибула група підтримки, яка в червоно-білих кольорах клубу з перших хвилин розпочала підтримувати своїх улюбленців. Гра почалася атаками обох команд. Охтирчани попервах зробили ставку на дальні удари. Та це успіху їм не принесло. На 37-й хвилині одержав травму голеадор «Нафтовика» Грачов і його замінив Стріляний. Як показав подальший хід поєдинку, заміна виявилася вдалою для господарів. Наприкінці тайму Геннадій, скориставшись помилками захисників «Арсеналу», не залишив ніяких шансів голкіперу харків’ян Столбовому, який ще три роки тому захищав ворота охтирчан. У харків’ян також відзначився гравець, який вийшов на заміну. У цьому епізоді невдало зіграв голкіпер «Нафтовика», який не зміг відбити м’яч, посланий у ближній кут воріт. Та вже за 10 хвилин господарі вийшли вперед. Після того, як футболісти «Арсеналу» зупинили недозволеним прийомом у своєму штрафному майданчику прохід Брагінця, капітан охтирчан чітко реалізував свій третій у першості пенальті. Гості могли відігратися перед закінченням поєдинку. Але після удару з 11-метрової позначки Безуглого голкіпер охтирчан м’яч чітко зафіксував.

5 (345) (624).«НАФТОВИК» – «ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – 2:1 (2:0)

10 вересня 2000 року (неділя). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +20°. 4 200 глядачів.

Арбітр: Олег Орєхов (Київ).

Асистенти арбітра: Сергій Соботюк (Київ), Валерій Давидов (Полтава).

Резервний арбітр: Олег Кармазін (Ромни).

Делегат ФФУ: Валерій Жилін (Суми).

«НАФТОВИК»: Стороженко, Семенов, Жабинський (Серженко, 82), Азарченко, Брагінець (П.Захаров, 76), Пронін, Оленін Лукаш (Снозовой, 60), Колесник-к, Мартинов (Кучеренко, 59), Стріляний. Запасні: Вольваков, Матюха, Гопей. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ЕЛЕКТРОН»: Царіцин Микола, Дубров Олег, Піскун Едуард, Кулик Володимир-к, Прищепа Володимир, Луценко Андрій, Марусич В’ячеслав, Жоголко Валерій (Суятінов Олександр, 82), Марченко Георгій (Толстов Ігор, 40), Рубанчук Валерій, Матала Анатолій. Запасні: Смирнов Олександр, Кліщенко Валерій, Руденко Сергій. Головний тренер: Олександр Кваша.

Голи: 1:0 Брагінець (28), 2:0 Стріляний (41), 2:1Кулик (71).

Попередження: Мартинов (43) – Прищепа (9), Дубров (53), Рубанчук (74).

В чемпіонатах України:

162-а перемога охтирчан.

Брагінець забив свій 4-й м’яч та 496-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 4-й м’яч і 497-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 375-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

281-а перемога охтирчан.

Брагінець забив свій 4-й м’яч та 861-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 4-й м’яч і 862-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 642-й м’яч клубу.

Поєдинок розпочався атаками господарів, які переважали своїх суперників у майстерності. На передньому краї активно діяв Стріляний. Уже на 11-й хвилині після удару одного з господарів м’яч влучив у голкіпера роменчан, а через кілька хвилин Мартинов пробив із штрафного майданчика, та Царицин був на місці. На 25-й хвилині по правому флангу атаки стрімко пройшов Геннадій Стріляний, зробив передачу на лінію воротарського майданчика, де перебував неприкритий Жабинський. Але поки Юрій розвертався, захисники «Електрона» встигли ліквідувати небезпеку. А ще через три хвилини після чергової комбінації Лукаш навісив м’яч у штрафний майданчик, де Брагінець, вистрибнувши найвище, головою чітко послав м’яч у сітку. Наприкінці тайму нестримний Стріляний отримав нагороду за свою активність, забивши красень-м’яч. Мартинов майже від лицьової лінії зробив прострільну передачу і Геннадій у падінні головою сильно послав м’яч у самісіньку «дев’ятку».

Другий тайм також розпочався з атак футболістів «Нафтовика», які втратили кілька слушних нагод збільшити рахунок. Але десь у середині тайму роменчанам вдалося вирівняти гру. На 64-й хвилині Стороженко тільки самовідданим кидком у ноги Володимиру Кулику забрав м’яч, а ще через сім хвилин капітану «Електрону» пощастило більше. Після метушні біля воріт «Нафтовика» йому вдалося проштовхнути м’яч у ворота. А вже в доданий арбітром час, той же Кулик зі штрафного пробив поруч із стійкою.

6 (346) (625).«НАФТОВИК» – «ОСКІЛ» (Куп’янськ) – 1:0 (0:0)

16 вересня 2000 року (субота). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +15°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Сергій .Березка (Київ).

Асистенти арбітра: Микола Трубачов, Геннадій Бич (обидва – Київ).

Резервний арбітр:Микола Вовк (Охтирка).

Делегат ФФУ: Володимир П'яних (Донецьк).

«НАФТОВИК»: Стороженко, Семенов, Жабинський (О.Грачов, 56), Азарченко, Брагінець, Пронін, Оленін Лукаш, Колесник-к (П.Захаров, 72), Мартинов, Стріляний (Серженко, 87). Запасні: Вольваков, Матюха, Гопей, Снозовой. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ОСКІЛ»: Вісковатов Андрій, Бондар Олексій, Радзієвський Станіслав, Загоруйко Сергій, Бугрим Юрій-к, Возний Олександр (Шмаков Олександр, 68), Циб Олександр (Сокирка Олег, 44), Григоров Андрій (Муковоз Олександр, 86), Стремоухов Юрій (Кретов Анатолій, 46), Голобородько Роман (Олійник Юрій, 81), Чернишов Максим (Сачко Василь, 75). Запасний: Коленда Максим. Головний тренер: Ігор Сіроштан.

Гол: 1:0 Лукаш (86, з пенальті).

Попередження: Колесник (26), Азарченко (43), Брагінець (65) – Возний (45), Бугрим (85).

В чемпіонатах України:

163-я перемога охтирчан.

Лукаш забив свій 16-й м’яч та 498-й м’яч клубу.

132-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

282-а перемога охтирчан.

Лукаш забив свій 16-й м’яч та 863-й м’яч клубу.

245-й матч охтирчан на «нуль».

Уже на шостій хвилині Мартинов передачею в розріз вивів віч-на-віч з голкіпером «Осколу» Брагінця, але Андрій приборкати м’яча не зміг. За хвилину з хорошої позиції завдавав удару Стріляний, та Віськоватов парирував постріл. На 25-й хвилині Лукаш пробив з ходу і знову голкіпер куп’янців був на місці. Надалі гості стали уважніше грати в обороні, яку охтирчанам пройти було не просто. Частіше за все господарі добивалися кутових, котрі успіху не приносили. А під завісу тайму гостру контратаку провели футболісти «Осколу», на вістрі якої опинився Чернишов. Та Стороженко не дав себе перехитрити і чітко піймав м’яч.

Другий тайм пройшов у жорсткій боротьбі, часто на межі фолу. Але в «Нафтовика» не було кваліфікованого виконавця штрафних ударів. І тому скористатися шансами забити м’яч із стандартного положення їм не вдавалося.

Свого апогею гра досягла незадовго до фінального свистка арбітра. Майже всією командою господарі перейшли на половину «Осколу». Та куп’янські футболісти захищалися надійно і тільки за п’ять хвилин до кінця поєдинку хтось із захисників гостей у своєму штрафному майданчику грубо зіграв проти Грачова і арбітр без вагань вказав на точку. Тренер «Нафтовика» і гравці довго вирішували кому доручити пробити одинадцятиметровий. Нарешті до м’яча підійшов Лукаш. Чітко надіславши м’яч до сітки, він опинився в обіймах своїх товаришів.

7 (347) (626).«МАШИНОБУДІВНИК» (Дружківка) – «НАФТОВИК» – 1:2 (0:1)

20 вересня 2000 року (середа). 16.00. Дружківка. Стадіон «Машинобудівник». +16°. 1 500 глядачів.

Арбітр: Олександр Кран (Харків).

Асистенти арбітра: Сергій Євдокімов, Віктор Сусло (обидва – Харків).

Резервний арбітр: Володимир Шеховцов (Донецьк).

Делегат ФФУ: Олександр Перепаденко (Запоріжжя).

«МАШИНОБУДІВНИК»: Альтман Геннадій, Климовський Ігор, Король Ігор (Коваленко Максим, 53), Кирилюк Олександр, Ладейко Олександр, Чаган Сергій-к (Якушик Євген, 82), Булгаков Олексій (Мацюк Віктор, 67), Горбачов Ігор (Коршеков Андрій, 69), Одинцов Віталій (Ізвеков Антон, 46), Купцов Олексій (Сизихін Сергій, 67), Зайчук Владислав. Запасні: Невлад Юрій. Головний тренер: Віктор Пищев.

«НАФТОВИК»: Стороженко, Семенов, Стріляний (Серженко, 72), Азарченко, Брагінець, Пронін, Оленін, Лукаш (Гопей, 88), Колесник-к, Мартинов (П.Захаров, 63), О.Грачов (Жабинський, 57). Запасні: Вольваков, Матюха, Кучеренко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Стріляний (45), 1:1 Ізвеков (53), 1:2 Азарченко (89).

Попередження: Король (52), Якушик (88) – Брагінець (60).

В чемпіонатах України:

164-а перемога охтирчан.

Стріляний забив свій 5-й м’яч та 499-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 1-й м’яч та 500-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 376-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

283-я перемога охтирчан.

Стріляний забив свій 5-й м’яч та 864-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 1-й м’яч та 865-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 643-й м’яч клубу.

Спроба «Машинобудівника» зіграти бойовим складом, який добре діяв у кубковому матчі з харківським «Металістом», вдачі не принесла. Футболісти виглядали втомленими. Нападаючим не вдавалося переграти у швидкості захисників, ініціатива перейшла до нафтовиків. Щоправда на 12-й хвилині був вдалий простріл і Купцов сильно пробив з ходу, але м’яч у ворота не влучив. Такі випадки були епізодичними. Гості діяли активніше: вони легко проходили середину поля і здавалося, що зараз зімнуть супротивника, але підійшовши до штрафного майданчика, стикалися з захисниками і пробитися до воріт їм не вдавалося. Хоч в наполегливості охтирчанам не відмовиш: вони розпочали грати широко, пробивалися флангами. І на них чатувала невдача. До того ж бездоганно грав голкіпер господарів, своєю грою на другому поверсі збивав з пантелику нападаючих. Господарі відповідали частими контратаками, після яких гості знову намагалися наблизитися до воріт суперника. Але на останніх хвилинах першого тайму охтирчанам вдалося забити м’яч.

У другому таймі гра відбувалася за таким же сценарієм, що й у першому і «Машинобудівник» змінив гравців. Свіжі сили призупинили натиск «Нафтовика», а потім перейшли в атаку. Активно діяв Ізвеков, який вийшов на заміну. Він же став і автором голу. Це надало впевненості дружківцям, вони почали штурм воріт гостей. «Машинобудівник» перехопив ініціативу, але забити йому не вдалося. І знову на останній хвилині, коли вже всі сподівалися, що гра закінчиться з нічийним результатом, гості організували контратаку, пробили по воротах. Альтман парирував м’яч, та до нього першим встиг нападаючий гостей Азарченко.

8 (348) (627).«НАФТОВИК» – «ДЕСНА» (Чернігів) – 0:1 (0:1)

24 вересня 2000 року (неділя). 16.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +18°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Олег Зубарєв (Слов’янськ).

Асистенти арбітра: Руслан Дадов, Ігор Комаревич (обидва – Донецьк).

Резервний арбітр: Сергій Найденко (Суми).

Делегат ФФУ: Володимир Дегтярь (Маріуполь).

«НАФТОВИК»: Стороженко, Семенов (Мартинов, 46), Стріляний, Азарченко, Брагінець, Пронін, Оленін (Снозовой, 75), Лукаш, Колесник-к,П.Захаров, О.Грачов (Жабинський, 74). Запасні: Вольваков, Серженко, Матюха, Кучеренко. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ДЕСНА»: Мелашенко Юрій, Позняк Костянтин, Лепехо Олександр, Цепкало Євген, Яковенко Юрій, Постовой Вадим-к, Ляшенко Ігор, Коваленко Вячеслав, Авраменко Володимир, Синельник Сергій (Селіванов Олександр, 78), Запара Віктор. Запасні: Литвин Віктор, Попов Руслан, Перевозчиков Артем, Кожем'яченко Олександр, Поляниця Андрій. Головний тренер: Юрій Грузнов.

Гол: 0:1 Синельник (14).

На 24-й і 86-й хвилинах Колесник не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Запара (22), Ляшенко (44), Лепехо (75).

В чемпіонатах України:

116-а поразка охтирчан.

105-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 377-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

193-а поразка охтирчан.

181-й матч в якому охтирчани не забили м’яча.

Охтирчани пропустили 644-й м’яч клубу.

«Нафтовик» нинішнього сезону вперше програв на своєму полі. Капітанові команди Вадимові Колеснику цей матч буде згадуватися, мабуть, тільки в жахливих снах. Досвідчений гравець не зміг реалізувати два пенальті. Чернігівські футболісти чітко зіграли в обороні і якщо з’являлася можливість, гостро контратакували. І на 14-й хвилині це принесло їм успіх. Бомбардир деснянців Сергій Синельник сильним ударом приблизно з лінії штрафного майданчика послав м’яч у сітку воріт господарів. Та вже через десять хвилин футболісти «Нафтовика» мали реальну нагоду зрівняти рахунок. Позняк у своєму штрафному майданчику збив Стріляного і арбітр показав на 11-метрову позначку. До м’яча підійшов Колесник, який до цього вже тричі реалізовував пенальті. Не дуже сильний удар у правий від голкіпера кут воріт і Мелашенко, вгадавши його напрямок, відбив м’яч. На 39-й хвилині після розіграшу штрафного сильно пробив Азарченко, та голкіпер «Десни» відбив м’яча на кутовий. А вже в доданий арбітром час ніхто із охтирських футболістів не зміг проштовхнути м’яч у сітку після передачі в площу воріт.

У другому таймі з виходом Мартинова гра господарів дещо пожвавішала і стала більш конструктивною. Спочатку футболісти «Нафтовика» зробили ставку на дальні удари, та їм не завжди вистачало точності. А якщо м’яч летів у ворота, на останньому рубежі надійно діяв голкіпер чернігівців. Під кінець поєдинку господарі повели масовані атаки на ворота «Десни», бажаючи врятувати бодай очко. І за п’ять хвилин до закінчення матчу Коваленко порушив правила в боротьбі з Проніним у штрафному майданчику. Ситуація першого тайму повторилася майже з фотографічною точністю. Знову до м’яча підходить Колесник, знову б’є в той же кут воріт і знову Мелашенко відбиває м’яч...

9 (349) (628).«АВАНГАРД» (Ровеньки) – «НАФТОВИК» – 0:1 (0:1)

30 вересня 2000 року (субота). 15.00. Свердловськ. Стадіон ім. Горюшкіна. +15°. 1 000 глядачів.

Арбітр: Анатолій Куцев (Київ).

Асистенти арбітра: Петро Лавринець (Канів), Олександр Білорус (Черкаси).

Резервний арбітр: Ігор Аладін (Луганськ).

Делегат ФФУ: Анатолій Котов (Донецьк).

«АВАНГАРД»: Давиденко Андрій, Слабяк Ігор, Сухоплєщенко Андрій, Ющук Юрій-к, Чумаченко Віктор, Попехін Роман (Рогоцький Руслан, 54), Чехов Андрій (Демченко Олексій, 66), Літвінов Ігор, Бойко Ігор (Помазанов Олександр, 50), Когут Михайло (Мілютін Віктор, 73), Шакун Сергій (Чміль Олексій, 63). Запасні: Захаров Роман, Колядич Андрій. Головний тренер: Анатолій Куксов.

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Стріляний (Жабинський, 78), Азарченко, Брагінець, П.Захаров, Оленін (Снозовой, 68), Лукаш, Колесник-к, Мартинов (Серженко, 85), О.Грачов. Запасні: Стороженко, Семенов, Пронін, Кучеренко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Гол: 0:1 Грачов (6).

На 25-й хвилині Матюха не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Брагінець (36), Матюха (71).

В чемпіонатах України:

165-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 53-й м’яч та 501-й м’яч клубу.

133-й матч охтирчан на «нуль».

Колесник зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

284-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 53-й м’яч та 866-й м’яч клубу.

246-й матч охтирчан на «нуль».

10 (350) (629).«НАФТОВИК» – «МЕТАЛІСТ-2» (Харків) – 1:0 (0:0)

Охтирка. 8 жовтня 2000 року (неділя). 15.00. Стадіон «Нафтовик». +10°. 1 500 глядачів.

Арбітр: Анатолій Куцев (Київ).

Асистенти арбітра: Петро Лавринець (Канів), Олександр Білорус (Черкаси).

Резервний арбітр: Олександр Сидоренко (Шостка).

Делегат ФФУ: Микола Прийменко (Київ).

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Стріляний (Жабинський, 68), Азарченко, Снозовой (Серженко, 60), П.Захаров, Оленін, Лукаш, Колесник-к, Мартинов, О.Грачов. Запасні: Стороженко, Семенов, Пронін, Амілехін. Головний тренер: Василь Єрмак.

«МЕТАЛІСТ-2»: Качоренко Олександр, Лоц Віталій, Ахрамеєв Артем, Шевченко Олег, Кравченко Володимир, Кісельов Віталій (Алієв Сергій, 59), Ляшко Денис, Погорелов Іван, Шатіло Олег-к (Беккер Сергій, 69; Перцухов Андрій, 76), Коробкін Владислав (Подуст Руслан, 46), Заєць Віталій. Запасні: Машкович Олександр, Швець Андрій, Дмитрук Дмитро. Головний тренер: Віктор Камарзаєв.

Гол: 1:0 Грачов (64).

На 61-й хвилині Матюха не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Лоц (9), Ахрамєєв (81).

В чемпіонатах України:

166-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 54-й м’яч та 502-й м’яч клубу.

134-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

285-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 53-й м’яч та 867-й м’яч клубу.

247-й матч охтирчан на «нуль».

Початок матчу пройшов у рівній боротьбі. Але десь у середині тайму ініціативою заволоділи більш досвідчені футболісти «Нафтовика». У цій грі тренери зробили ставку в передній лінії на Грачова. Та, на жаль, йому не вдалося використати безліч моментів, які створювали партнери. Так, на 24-хвилині хтось із захисників харків’ян відбив м’яч прямо на ногу Грачову, але його сильний удар прийшовся вище воріт. На 41-й хвилині Мартинов, обвівши декількох захисників «Металіста-2», зробив передачу у площину воріт на Грачова. Олексій прийняв на груди м’яч, пробив, але у ворота не влучив. За хвилину до закінчення першого тайму Стріляний знову вивів на ударну позицію Грачова. Та у того удар не вийшов. А вже в добавлений арбітром час гостру контратаку провели харків’яни. Погорєлов віддав пас на правий фланг Кисельову, той переадресував м’яч у штрафний майданчик Коробкіну, який був неприкритий, та на щастя для господарів, захисники м’яч відбили.

І другий тайм пройшов за переваги «Нафтовика». На 53-й хвилині Матюха добре виконав штрафний, та Качоренку м’яч вдалося відбити, а Стріляний на добиванні схибив. І хоч гра проходила за переваги «Нафтовика», рідкі контратаки харків’ян також були небезпечними. На 59-й хвилині Денис Ляшко, отримавши пас біля кута штрафного майданчика, пробив і м’яч пролетів поруч з «дев’яткою». А на 61-й хвилині прохід Грачова захисники харків’ян зупинили недозволеним прийомом.

І якщо згадати попередні матчі, то охтирчани не реалізували у двох попередніх матчах три пенальті. До м’яча підійшов Матюха, але його несильний і майже по центру воріт удар без проблем парирував голкіпер «Металіста-2». Думалося , що ця невдача виб’є охтирчан із колії, та все-таки через три хвилини Грачову вдалося красивим ударом завершити комбінацію своїх партнерів. У падінні ногою він не залишив ніяких шансів воротарю Качоренку. У подальшому гра проходила в такому ж стилі, але нікому відзначитися не вдалося, хоча господарі мали ще не одну можливість збільшити рахунок на свою користь.

11 (351) (630).«ВОРСКЛА-2» (Полтава) – «НАФТОВИК» – 1:4 (0:3)

14 жовтня 2000 року (субота). 15.00. Полтава. Стадіон «Локомотив». +15°. 300 глядачів.

Арбітр: Ігор Подушкін (Харків).

Асистенти арбітра: Анатолій Сергеєв, Володимир Воргуль (обидва – Харків).

Резервний арбітр: Олександр Олійник (Полтава).

Делегат ФФУ: Василь Антонюк (Київ).

«ВОРСКЛА-2»: Круц Олексій, Олефір Володимир, Литвиненко Леонід, Кобзєв Олександр, Городчанін Віталій (Супруненко Євгеній, 74), Бережний Андрій, Стасовський Олександр, Берлізєв Максим, Саркіс Дмитро, Пшеничних Сергій (Бєлаков Володимир, 14; Мазейко Андрій, 75), Козій Віктор-к. Запасні: Любченко Ярослав, Зіпунніков Андрій. Головний тренер: Іван Шарій.

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Стріляний (Серженко, 66), Азарченко (Пронін, 76), Снозовой (Семенов, 87), П.Захаров, Оленін, Лукаш (Амілехін, 87), Колесник-к, Мартинов (Жабинський, 66), О.Грачов (Брагінець, 84). Запасний: Стороженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Стріляний (15), 0:2 Азарченко (18), 0:3 Азарченко (20), 1:3Мазейко (76), 1:4 Жабинський (87).

Попереджений: Колесник (63).

В чемпіонатах України:

167-а перемога охтирчан.

40-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Стріляний забив свій 6-й м’яч та 503-й м’яч клубу.

Азарченко забив свої 2-й, 3-й м’ячі та 504-й, 505-й м’ячі клубу.

Жабинський забив свій 7-й м’яч та 506-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 1-й «дубль» та 53-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 378-й м’яч клубу.

Азарченко зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

286-а перемога охтирчан.

64-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Стріляний забив свій 6-й м’яч та 868-й м’яч клубу.

Азарченко забив свої 2-й, 3-й м’ячі та 869-й, 870-й м’ячі клубу.

Жабинський забив свій 7-й м’яч та 871-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 1-й «дубль» та 83-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 645-й м’яч клубу.

12 (352) (631).«НАФТОВИК» – «ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА 99» (Суми) – 2:0 (2:0)

22 жовтня 2000 року (неділя). 15.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +14°. 2 500 глядачів.

Арбітр: Сергій Школьний (Вишгород).

Асистенти арбітра: Леонід Кубяк, Володимир Пушенко (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Делегат ФФУ: Олександр Дігтяр (Полтава).

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Стріляний (Семенов, 87), Пронін (Брагінець, 85), Снозовой (Амілехін, 81), П.Захаров, Оленін, Лукаш (Серженко, 62), Колесник-к, Мартинов, О.Грачов (Жабинський, 71). Запасні: Стороженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА 99»: Галицький Дмитро, Іваненко Василь, Жук Олександр (Прийма Юрій, 68), Ложечко Дмитро, Кравченко Ігор (Борматов В’ячеслав, 41), Болотов Олександр-к, Каліненко Андрій, Теслик Олег, Леонов Сергій (Гусєв Олег, 37), Тетявкін Роман, Черношвець Сергій (Шевченко Ігор, 71). Запасні: Вертилецький Віталій, Булат Іван, Пукась Ігор. Головний тренер: Валерій Бермудес.

Голи: 1:0 П.Захаров (22, з пенальті), 2:0 Пронін (30).

Попередження: Снозовой (14), Колесник (39) – Тетявкін (57).

В чемпіонатах України:

168-а перемога охтирчан.

П.Захаров забив свій 3-й м’яч та 507-й м’яч клубу.

Пронін забив свій 3-й м’яч та 508-й м’яч клубу.

135-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

287-а перемога охтирчан.

П.Захаров забив свій 3-й м’яч та 872-й м’яч клубу.

Пронін забив свій 3-й м’яч та 873-й м’яч клубу.

248-й матч охтирчан на «нуль».

У стартовому складі сумчан на поле вийшли чотири гравці, які свого часу захищали кольори «Нафтовика», Іваненко, Болотов, Теслик, Чорношвець. А на заміну вийшов вихованець охтирського футболу Прийма. Діями «Фрунзенця» керував Валерій Бермудес, який ще не так давно був помічником головного тренера охтирчан Василя Єрмака. Початок гри був за футболістами «Нафтовика», які за рахунок досвіду мали перевагу над молодшими суперниками. І на 22-й хвилині це привело до успіху. Після чергового розіграшу кутового здавалося, що м’яч вже залишить поле, але Павло Захаров дістав його біля лицьової лінії і обвівши захисника сумчан, зробив прострільну передачу в район 11-метрової відмітки, Грачов уже був готовий пробити по воротах та футболісти «Фрунзенця» не дали йому це зробити ціною порушення правил. Цього разу після чотирьох не забитих пенальті в трьох попередніх матчах цю місію команда доручила Захарову. І хоч Галицькому вдалося вгадати напрямок удару, до м’яча він не дотягнувся. Через вісім хвилин красиву комбінацію розіграли Пронін і Стріляний, в кінці якої Геннадій вивів віч-на-віч з голкіпером сумчан свого захисника і Сергій не схибив. На початку другого тайму сумчани провели гостру атаку, яка ледь не завершилася голом. Але Стріляний, перебуваючи в хорошій позиції, не зумів зробити точну передачу своїм партнерам. А наприкінці поєдинку дві хороші нагоди збільшити рахунок втратив Жабинський. На 72-й і 74-й хвилинах Стріляний виводив його віч-на-віч з Галицьким. У першому випадку Юрій пробив вище воріт, а у другому – на заваді став голкіпер гостей.

13 (353) (632).«ШАХТАР-3» (Донецьк) – «НАФТОВИК» – 0:3 (0:1)

28 жовтня 2000 року (субота). 14.00. Макіївка. Стадіон «Авангард». +10°. 500 глядачів.

Арбітр: Віталій Хромей (Луганськ).

Асистенти арбітра: Євген Арановський, Юрій Лень (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Олександр Журба (Донецьк).

Делегат ФФУ: Безрук Віктор (Луганськ).

«ШАХТАР-3»: Ботвіньєв Алєксєй (Єсіпенко Рінат, 52), Гусаров Олександр, Шевчук В’ячеслав (Конишев Андрій, 46), Алімов Олександр, Пуканич Андріан, Уланов Олександр-к, Анеліков Денис (Сергієнко Едуард, 87), Левига Руслан (Гаманенко Сергій, 62), Гай Олексій (Кундель Максим, 46), Скидан Ярослав (Голопьоров Владислав, 35), Плескач Ігор. Запасні: Зінов'єв Андрій. Головний тренер: Олексій Варнавський.

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Пронін, Азарченко (Жабинський, 72), Снозовой (Серженко, 52), П.Захаров, Оленін (Семенов, 87), Лукаш (Амілехін, 66), Колесник-к, Мартинов (Брагінець, 82), О.Грачов. Запасні: Стороженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Грачов (23), 0:2 Грачов (50), 0:3 Грачов (87).

Попередження: Шевчук (15) – Матюха (80).

В чемпіонатах України:

169-а перемога охтирчан.

41-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Грачов забив свої 55-й, 56-й, 57-й м’ячі та 509-й, 510-й, 511-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 3-й «хет-трик» та 7-й «хет-трик» клубу.

136-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

288-а перемога охтирчан.

65-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Грачов забив свої 55-й, 56-й, 57-й м’ячі та 874-й, 875-й, 876-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 3-й «хет-трик» та 8-й «хет-трик» клубу.

249-й матч охтирчан на «нуль».

Відняти очки в лідера юнаки не змогли, хоч «Шахтар-3» ретельно готувався до матчу. Юнаки вийшли на розминку раніше за суперників. Хлопці горіли бажанням дати бій «Нафтовику», який упевнено очолював турнірну таблицю. До цієї зустрічі гості мали в активі 30 очок, а «Шахтар» – лише 10.

Обидві команди задіяли бойові склади. «Шахтар-3» отримав вагоме підкріплення: весь тайм провели на полі В’ячеслав Шевчук і Олексій Гай. Шевчук діяв у центрі оборони і не тільки вправно виконував свої обов’язкові функції, а й досить часто прилучався до атаки, здійснюючи рейди до штрафного майданчика гостей. Він виконав великий обсяг роботи і навіть заробив жовту картку за грубу гру проти Лукаша на лівому фланзі. Гості зловживали короткими передачами. Юні гірники переважали їх у рухливості, але не зуміли створити жодного гострого моменту поблизу воріт «Нафтовика».

Охтирських футболістів такий хід матчу не задовольняв, їм необхідна була тільки перемога і вони стали все частіше турбувати оборону господарів. Йшла 23-я хвилина, коли Мартинов зробив гострий простріл у штрафний майданчик гірників. До м’яча кинулись Ботвиньєв і Грачов. Воротар зіграв невпевнено і м’яч залетів у ворота. Так гості повели у рахунку.

Після пропущеного м’яча гірники заграли змістовніше. На лівому фланзі прудконогий Плескач усе частіше турбував захисників, розігралися Левига і Скидан. Атаки набирали потужності з постійним прилученням Шевчука. Гірники мали дві нагоди відігратися ще до перерви. Спочатку Шевчук зробив стрімкий рейд у штрафний майданчик гостей і сам ударив по воротах. Але невлучно. Другу нагоду мав Левига. Він відгукнувся на вдалий простріл і потужно вдарив головою. Та м’яч пролетів вище воріт. На останніх хвилинах гірники притисли гостей до воріт. Але надійно зіграв Вольваков, тож рахунок не змінився.

По перерві головний тренер «Шахтаря» Олексій Варнавський зробив дві заміни. Звичайно, нерівноцінні, бо з поля пішли Шевчук і Гай. І оборона «Шахтаря» стала давати збої. Цим уже на 50-й хвилині скористався той же Грачов. Отримавши м’яч від Мартинова, він увірвався в штрафний, розвів фінтами захисників навсібіч і потужно пробив у дальній кут.

Другий тайм гості провели набагато краще, ніж перший. Вони не набагато більше часу володіли м’ячем, але розпоряджалися ним вправніше, грали ширше і били по воротах з різних позицій. У їхній грі було більше думки і гостроти. Охтирчани переважали молодих гірників у атлетизмі, в діях на «другому поверсі». Господарі, щоправда, чинили «Нафтовикові» гідний опір і самі гостро контратакували. Але забити бодай м’яч престижу так і не змогли. Чи то характеру забракувало, чи майстерності, чи великого бажання. А на 87-й хвилині Грачов устиг на гостру передачу, вправно обробив м’яч і знову «розписався» у воротах Ботвиньєва.

14 (354) (633).«НАФТОВИК» – «МЕТАЛУРГ-2» (Маріуполь) – 3:0 (2:0)

1 листопада 2000 року (середа). 15.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +13°. 4 000 глядачів.

Арбітр: Олександр Горностаєв (Полтава).

Асистенти арбітра: Олександр Шерстюк (Полтава), Сергій Корнійко (Миргород).

Резервний арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Делегат ФФУ: Володимир Борзило (Харків).

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Стріляний, Азарченко, Пронін (Серженко, 78), П.Захаров, (Брагінець, 63), Оленін (Амілехін, 44), Лукаш (Семенов, 83), Колесник-к, Мартинов (Жабинський, 78), О.Грачов (Снозовой, 85). Запасні: Стороженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

«МЕТАЛУРГ-2»: Федунов Михайло, Бурдін Олександр, Ковтунов Євген, Кисіль Володимир, Мітін Сергій, Балан Олексій, Папазов Іван-к, Ляхов Олександр, Омельчук Володимир, Ваганов Микола (Мазуренко Олександр, 88), Ганицький Даніїл (Cеменченко Дмитро, 62). Запасні: Гільов Денис, Панченко Руслан, Пошелюзний Артем, Гаді Вячеслав. Головний тренер: Юрій Керман.

Голи: 1:0 Матюха (26), 2:0 Грачов (28), 3:0 Стріляний (50).

Попереджений: Омельчук (67).

В чемпіонатах України:

170-а перемога охтирчан.

42-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Матюха забив свій 4-й м’яч та 512-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 58-й м’яч та 513-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 7-й м’яч та 514-й м’яч клубу.

137-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

289-а перемога охтирчан.

66-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Матюха забив свій 4-й м’яч та 877-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 58-й м’яч та 878-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 7-й м’яч та 879-й м’яч клубу.

250-й матч охтирчан на «нуль».

15 (355) (634).«СТАЛЬ-2» (Алчевськ) – «НАФТОВИК» – 1:3 (1:1)

5 листопада 2000 року (неділя). 14.00. Стаханов. Стадіон «Перемога». +12°. 100 глядачів.

Арбітр: Вячеслав Жуков (Донецьк).

Асистенти арбітра: Володимир Шеховцов, Сергій Овчинников (обидва – Донецьк).

Резервний арбітр: Володимир Топчій (Луганськ).

Делегат ФФУ: Олексій Челишев (Севастополь).

«СТАЛЬ-2»: Старцев Вадим, Цвік Андрій, Осьмачко Олександр-к, Половков Олександр, Хлапонін Олександр, Треньов Андрій (Ніконов Ігор, 81), Полушин Сергій (Засядьвовк Артем, 66), Дзялик Олексій (Зінченко Михайло, 81), Артьомов Сергій, Бойко Дмитро, Богаєвський Дмитро (Гордун Сергій, 72). Запасні: Комарицький Андрій, Ігнатенко Олександр, Кіцаєв Денис. Головний тренер: Геннадій Баткаєв.

«НАФТОВИК»: Вольваков, Матюха, Стріляний (Серженко, 78) Азарченко (Амілехін, 73), Пронін (Жабинський, 73), П.Захаров (Брагінець, 83), Оленін (Снозовой, 85), Лукаш (Семенов, 85), Колесник-к, Мартинов, О.Грачов. Запасні: Стороженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Стріляний (26), 1:1Хлапонін (35), 1:2 Грачов (53), 1:3 Стріляний (60).

Попереджений: Захаров (34).

В чемпіонатах України:

171-а перемога охтирчан.

Стріляний забив свої 8-й, 9-й м’ячі та 515-й, 517-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 59-й м’яч та 516-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 1-й «дубль» та 54-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 379-й м’яч клубу

Всього в чемпіонатах України і СРСР

290-а перемога охтирчан.

Стріляний забив свої 8-й, 9-й м’ячі та 880-й, 882-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 59-й м’яч та 881-й м’яч клубу.

Стріляний забив свій 1-й «дубль» та 84-й «дубль» клубу.

Охтирчани пропустили 646-й м’яч клубу

Гра розпочалася активними діями охтирчан. Вони більше часу контролювали м’яч, а от до завершальних ударів справа не доходила. Перші хвилини зустрічі впевнено грали захисники обох команд. За статистичними даними, в першому таймі (удари по воротах, аути, штрафні, офсайди тощо), окрім кутових, котрих охтирчани подали в 5–6 разів більше, спостерігалась все ж повна рівновага, що в кінцевому підсумку і відобразив рахунок першого тайму.

Перший гол забили гості. Мартинов отримав м’яча перед штрафним майданчиком, обіграв захисників алчевців і вийшовши віч-на-віч з голкіпером, зіграв дещо авантюрно, не ставши бити по воротах, а віддавши пас на Проніна. Той у свою чергу змістився ще більше праворуч, відвертаючи на себе увагу захисників. І коли вважалось, що гольовий момент майже втрачено, віддав пас через голови захисників точнісінько на свого партнера Стріляного, який, високо вистрибнувши, головою завершив усе результативно. Та все ж за десять хвилин господарі відновили рівновагу. Пробиваючи штрафний, Треньов спрямував м’яч у штрафний майданчик гостей, звідки він був відбитий на Хлапоніна, який перебував під опікою Грачова. Але в даному епізоді півзахисник алчевців виявився вправнішим за свого опікуна, влучно головою спрямувавши м’яч у ворота суперника.

По перерві досвідченіші спортсмени «Нафтовика» переграли молодших суперників. Спочатку Грачов з близької відстані першим встиг на добивання і розстріляв ворота Старцева, реабілітувавши себе за помилку в першому таймі, коли алчевці забили гол. А потім нестримний Стріляний, обігравши Половкова, зробив дубль у грі.

ПІСЛЯ МАТЧУ:

Геннадій БАТКАЄВ, головний тренер «Сталі-2»:

– «Нафтовик» упевнено очолює турнірну таблицю. Відібрати хоча б очко в лідера наші юнаки не спромоглися. У забитих м’ячах у наші ворота маємо претензії до центральних захисників команди.

Василь ЄРМАК, головний тренер «Нафтовика»:

– Ця гра була на результат і ми його досягли, додавши до своєї скарбнички чергові очки. На перерву в сезоні йдемо в гарному настрої, маючи відрив від найближчого переслідувача у 9 очок. Матч був видовищним і гравці в обох командах сподобалися. У алчевців перспективна молодь. Незважаючи на прикрі помилки захисників «Сталі-2», до душі була гра воротаря Старцева та захисника Осьмачко. У своїй команді з педагогічних міркувань нікого виділяти не буду – в підсумку перемогою задоволені. Наше завдання незмінне – завоювати путівку до першої ліги.

16 (356) (635).«НАФТОВИК» – «СТАЛЬ-2» (Алчевськ) – 3:0 (2:0)

25 березня 2001 року (неділя). 16.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +4°. 4 000 глядачів.

Арбітр: Олег Саліхов (Дніпропетровськ).

Асистенти арбітра: Микола Зайцев (Нікополь), Олександр Горожанкін (Дніпропетровськ).

Резервний арбітр: Євген Котенко (Суми).

Делегат ФФУ: Віктор Бичков (Полтава).

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко, Пронін (Семенов, 67), Азарченко (Брагінець, 80), П.Захаров (І.Єрмак, 86), Амілехін Жабинський (Серженко, 74), Лукаш (Снозовой, 66), Колесник-к, Бублік, Грачов (Стріляний, 66). Запасні: Рогожкін. Головний тренер: Василь Єрмак.

«СТАЛЬ-2»: Комарицький Андрій, Клименко Олександр, Ніконов Ігор-к, Бояринцев Леонід, Касьянов Артем (Войцеховський Денис, 29), Саванчук Олександр (Підгайний Дмитро, 24), Дзялик Олексій, Треньов Андрій, Зінченко Михайло (Богаєвський Дмитро, 56), Максименко Юрій, Засядьвовк Артем. Запасні: Курбатов Андрій, Кіцаєв Денис, Ігнатенко Олександр. Головний тренер: Геннадій Баткаєв.

Голи: 1:0 Бублік (22), 2:0 Бублік (27), 3:0 Стріляний (67).

Попередження: Пронін (17) – Ніконов (89).

В чемпіонатах України:

172-а перемога охтирчан.

43-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Бублік забив свої 1-й, 2-й  м’ячі та 518-й, 519-й м’ячі клубу.

Стріляний забив свій 10-й м’яч та 520-й м’яч клубу.

Бублік забив свій 1-й «дубль» та 55-й «дубль» клубу.

138-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

291-а перемога охтирчан.

67-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Бублік забив свої 1-й, 2-й  м’ячі та 883-й, 884-й м’ячі клубу.

Стріляний забив свій 10-й м’яч та 885-й м’яч клубу.

Бублік забив свій 1-й «дубль» та 85-й «дубль» клубу.

251-й матч охтирчан на «нуль».

17 (357) (636).«МЕТАЛУРГ-2» (Маріуполь) – «НАФТОВИК» – 0:3 (0:3)

31 березня 2001 року (субота). 14.30. Смт.Володарське. Стадіон «Колос». +9°. 150 глядачів.

Арбітр: Олег Орєхов (Київ).

Асистенти арбітра: Володимир Петров, Віктор Сусло (обидва – Харків).

Резервний арбітр: Андрій Шамека (Маріуполь).

Делегат ФФУ: Олександр Гуртовий (Куп'янськ).

«МЕТАЛУРГ-2»: Сусідко Олександр, Панченко Руслан, Ковтунов Євген, Ганицький Даніїл, Котюк Андрій, Омельчук Володимир, Папазов Іван-к, Ляхов Олександр, Булгаков Олексій (Мазуренко Олександр, 75), Духно Анатолій (Ваганов Микола, 69), Кілікевич Володимир (Афонін Дмитро, 46). Запасні: Красильников Артем, Скворцов Андрій, Балан Олексій, Тимохін Іван. Головний тренер: Юрій Керман.

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко, Пронін (Семенов, 87), Азарченко, П.Захаров, Амілехін (Сімонов, 86), Жабинський (Шестаков, 65), Лукаш (Снозовой, 80), Колесник-к, Бублік (Стріляний, 74), Грачов (Брагінець, 83). Запасні: Рогожкін. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Бублік (4), 0:2 Лукаш (27), 0:3 Жабинський (42, з пенальті).

Попередження: Булгаков (4), Папазов (4) – Захаров (23), Шестаков (70).

В чемпіонатах України:

173-а перемога охтирчан.

44-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Бублік забив свій 3-й  м’яч та 521-й м’яч клубу.

Лукаш забив свій 17-й м’яч та 522-й м’яч клубу.

Жабинсьеий забив свій 8-й м’яч та 523-й м’яч клубу.

139-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

292-а перемога охтирчан.

68-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Бублік забив свій 3-й  м’яч та 886-й м’яч клубу.

Лукаш забив свій 17-й м’яч та 887-й м’яч клубу.

Жабинсьеий забив свій 8-й м’яч та 888-й м’яч клубу.

252-й матч охтирчан на «нуль».

У першому таймі «Нафтовик» діяв краще, грав колективніше і як наслідок, досить впевнено контролював гру. Саме так і повинен грати лідер на полі будь-якої якості. Мабуть, команда Василя Єрмака у міжсезонні часто пристосовувалася до важких, розбитих кримських газонів, тому вона виглядала більш мобільнішою і показала вельми різноманітні прийоми дій за умов, коли м’яч раз за разом зупинявся у багнюці серед гравців у самий неочікуваний момент. Охтирчани відкрили рахунок вже в дебюті. Невпевнено зіграв на виході голкіпер азовців Сусідко і з близької відстані головою Бублік проштовхнув м’яч у ворота. Елементарна помилка «Металурга» додала впевненості гостям і вони спокійно взяли контроль за грою до власних рук. Створивши поспіль кілька небезпечних моментів, «Нафтовик» примусив Сусідка помилитися вдруге, зробивши передачу на хід Лукашу таким чином, щоб той вступив у боротьбу за м’яч, залишивши власні ворота. Обігравши вже лежачого на землі воротаря, Лукаш без перешкод поцілив у порожню «рамку». Господарі відповіли небезпечним ударом Ганицького головою з лінії воротарського майданчика та чудовим ударом Духно здалеку у верхній кут воріт. В обох випадках ефектно та ефективно зіграв Котляров. Перед самим відпочинком «Нафтовик» довів рахунок до великого. «Невдаха дня» – Сусідко знову помилився у грі на виході затримав Грачова, який впав у штрафному майданчику «Металурга» і суддя Орєхов призначив пенальті. Важке поле не дало змоги голкіперу азовців добре відштовхнутися і він не зміг дістати несильний удар Жабинського. Більш досвідчені гравці гостей, добре розуміючи, що виправити стан справ у грі на такому полі і при такій вагомій перевазі господарям буде вкрай важко, поступово віддали ініціативу і стали грати від оборони. Молоді маріупольці, які хотіли забити бодай один м’яч, бігали багато, боролися завзято, але так і не знайшли моменту на вирішальний укол. Результат першого тайму таким і залишився до кінця, а Єрмак дав змогу вийти хоча б на кілька хвилин майже всім своїм запасним гравцям. На лаві залишився лише голкіпер Рогожкін, саме появу якого і очікували глядачі. Справа у тому, що кілька років тому Сашко грав за аматорів із Маріуполя.

18 (358) (637).«НАФТОВИК» – «ШАХТАР-3» (Донецьк) – 1:1 (1:0)

8 квітня 2001 року (неділя). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +16°. 5 000 глядачів.

Судді: Віталій Шамич (Київ).

Асистенти арбітра: Геннадій Тернавський, Валерій Ніколаєнко (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Сергій Найденко (Суми).

Делегат ФФУ: Валерій Галустов (Луганськ).

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко, Пронін, Азарченко, П.Захаров (І.Єрмак, 86), Амілехін, Жабинський (Бермудес, 69), Лукаш (Оленін, 79), Колесник-к, Бублік (Стріляний, 58), Грачов (Шестаков, 80). Запасні: Рогожкін, Снозовой, Серженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ШАХТАР-3»: Сиротюк Андрій, Алімов Олександр, Зінов’єв Андрій, Конишев Андрій-к, Пуканич Андріан (Синчук Денис, 46), Уланов Олександр, Анеліков Денис (Оніщенко Євген, 63), Гаманенко Сергій (Телешун Денис, 68), Колесніков Алєксейс (Сергієнко Едуард, 79), Голопьоров Владислав (Бурий Олександр, 59), Плескач Ігор (Кононченко Дмитро, 56). Запасні: Єсіпенко Рінат. Старший тренер: Віктор Грачов.

Голи: 1:0 Жабинський (45, з пенальті), 1:1 Телешун (80).

Попередження: Амілехін (74) – Алімов (13), Анеліков (16), Гаманенко (53), Сиротюк (89).

В чемпіонатах України:

69-а нічия охтирчан.

Жабинсьеий забив свій 9-й м’яч та 524-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 380-й м’яч клубу.

П.Захаров зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

152-а нічия охтирчан.

Жабинсьеий забив свій 9-й м’яч та 889-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 647-й м’яч клубу.

З перших же хвилин матчу донецькі футболісти почали пресингувати на своїй половині поля, не даючи гравцям «Нафтовика» спокійно приймати м’яч. При такій грі вони часто порушували правила. Та господарям вдало розігрувати штрафні, які виконував Лукаш, не вдавалося. Тільки на 33-й хвилині він приблизно з кута штрафного майданчика сильно пробив, але м’яч просвистів поруч зі стійкою. А трьома хвилинами раніше рахунок могли відкрити гості. Ліберо охтирчан Осьмачко промахнувся і Володимир Голоперов міг вийти віч-на-віч з Котляровим. Та розпорядитися м’ячем як слід не зумів і Осьмачко свою помилку виправив. На 41-й хвилині хорошу передачу отримав Жабинський, пройшов правим флангом, та зробити точну передачу на Грачова, який був неприкритим у штрафному майданчику, не зміг. Та коли вже спливав доданий арбітром час, у штрафній захисники гірників збили Лукаша, який вже був готовий нанести удар по воротах. Арбітр показав на 11-метрову позначку і Жабинський розвів Сиротюка та м’яч по різних кутах.

Другий тайм пройшов за переваги «Нафтовика». Вже через чотири хвилини після його початку Азарченко сильно пробив з-за меж штрафного майданчика і Сиротюк витягнув м’яча із «дев’ятки», перевівши його на кутовий. Дещо активізувалася гра господарів у нападі з виходом на поле Стріляного, та й його змогли взяти у свої лещата молоді донецькі захисники. На 73-й хвилині один з найактивніших у складі «Нафтовика» Амілехін зробив навісну передачу у штрафний майданчик гостей, але Лукаш головою пробив трохи вище воріт. Та через сім хвилин успіх уже святкували гості. Після подачі одного з небагатьох своїх кутових, захисники «Нафтовика» м’яч відбили прямо на Телешуна і той невідпорним ударом метрів з 18-ти послав м’яч у ворота. В час, який залишився, господарі кинулися штурмувати ворота гірників майже всією командою. Та цей наступ був дещо хаотичним. Запам’ятався хіба що сильний удар Артура Оленіна, та м’яч у ворота не влучив.

19 (359) (638).«ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА 99» (Суми) – «НАФТОВИК» – 2:3 (0:0)

14 квітня 2001 року (субота). 16.00. Суми. Стадіон «Зміна». +10°. 1 000 глядачів.

Арбітр: Олег Орєхов (Київ).

Асистенти арбітра: Петро Лаврінець (Канів), Олександр Білорус (Черкаси).

Резервний арбітр: Вадим Жилін (Суми).

Делегат ФФУ: Анатолій Котов (Донецьк).

«ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА 99»: Руднєвський Олександр, Іваненко Василь, Жук Олександр (Іванченко Олександр, 78), Столяров Олександр (Ломака Ігор, 70), Окріков Руслан-к, Козленко Володимир, Каліненко Андрій, Теслик Олег, Тетявкін Роман (Прийма Юрій, 89), Мащенко Микола (Гусєв Олег, 75), Захарченко В’ячеслав. Запасні: Вольваков Сергій, Пукась Ігор, Черношвець Сергій. Головний тренер: Валерій Бермудес.

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко, Бермудес, Азарченко, П.Захаров, Амілехін, Жабинський (Стріляний, 65), Лукаш, Колесник-к, Шестаков, О.Грачов. Запасні: Рогожкін, І.Єрмак, Семенов, Сімонов, Снозовой, Серженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 1:0 Жук (61), 1:1 Грачов (64), 1:2 Колесник (74), 2:2Гусєв (81), 2:3 Шестаков (89).

На 46 хвилині Жабинський не реалізував пенальті (воротар).

Попередження: Столяров (14), Захарченко (27), Каліненко (42), Козленко (46), Іваненко (52) – Колесник (20), Шестаков (55), Стріляний (81).

В чемпіонатах України:

174-а перемога охтирчан.

16-а вольова перемога охтирчан.

Грачов забив свій 60-й  м’яч та 525-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 11-й м’яч та 526-й м’яч клубу.

Шестаков забив свій 1-й м’яч та 527-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 381-й, 382-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

293-а перемога охтирчан.

29-а вольова перемога охтирчан.

Грачов забив свій 60-й  м’яч та 890-й м’яч клубу.

Колесник забив свій 42-й м’яч та 891-й м’яч клубу.

Шестаков забив свій 1-й м’яч та 892-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 648-й, 649-й м’ячі клубу.

20 (360) (639).«НАФТОВИК» – «ВОРСКЛА-2» (Полтава) – 2:1 (1:0)

22 квітня 2001 року (неділя). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +17°. 3 000 глядачів.

Арбітр: Сергій Дзюба (Київ).

Асистенти арбітра: Віктор Парадніков, Юрій Власенко (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Олександр Сидоренко (Шостка).

Делегат ФФУ: Віктор Маслов (Дніпропетровськ).

«НАФТОВИК»: Рогожкін, Осьмачко, Бермудес, Азарченко, П.Захаров (Брагінець, 65), Амілехін (Стріляний, 35; І.Єрмак, 89), Жабинський (Серженко, 68), Лукаш (Семенов, 87), Снозовой (Сімонов, 74), Шестаков, О.Грачов-к. Запасні: Котляров. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ВОРСКЛА-2»: Козаченко Дмитро, Стасовський Олександр-к, Бережний Андрій (Черкасов Денис, 82), Мусолітін Володимир, Радевич Сергій, Мачоган Ігор, Костюк Сергій, Берлізєв Максим, Бессараб Олександр (Саркіс Дмитро, 46), Кондратюк Петро, Пшеничних Сергій. Запасні: Сидько Роман, Іваненко Єгор, Семука Роман. Головний тренер: Іван Шарій.

Голи: 1:0 Жабинський (17), 1:1Саркіс (59), 2:1 Грачов (67).

Попередження: Азарченко (32) – Мусолітін (43).

В чемпіонатах України:

175-а перемога охтирчан.

Жабинський забив свій 10-й м’яч та 528-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 61-й  м’яч та 529-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 383-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

294-а перемога охтирчан.

Жабинський забив свій 10-й м’яч та 893-й м’яч клубу.

Грачов забив свій 61-й  м’яч та 894-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 650-й м’яч клубу.

«Нафтовику» не вдаються ігри на своєму полі з дублерами вищолігових команд. І в попередньому матчі з «Шахтарем-3» і у матчі з «Ворсклою-2» глядачі не побачили видовищного футболу. І хоч перевага в класі господарів давалася взнаки, полтавчани, підсилені гравцями основи Мусолітіним і Мачоганом, вміло оборонялися. Та все ж таки на 17-й хвилині господарі відкрили рахунок. Лукаш, обігравши захисників «Ворскли-2», зробив вивірену передачу до штрафного майданчика на Жабинського і той не схибив. Через дев’ять хвилин господарі добре розіграли триходівку та після удару Грачова м’яч пролетів поруч зі стійкою. У другому таймі тренери «Нафтовика» провели серію замін, але сценарій гри майже не змінився. Крім того, на 59-й хвилині Саркіс відновив рівновагу. І все ж таки господарям вдалося вирвати перемогу. Футболісти «Нафтовика» розіграли швидку комбінацію і кращий бомбардир команди Грачов не схибив.

21 (361) (640).«МЕТАЛІСТ-2» (Харків) – «НАФТОВИК» – 0:3 (0:0)

28 квітня 2001 року (субота). 14.20. Харків. Стадіон ХТЗ. +20°. 200 глядачів.

Арбітр: Віктор Швецов (Одеса).

Асистенти арбітра: Віталій Звягінцев, Ігор Бицкало (обидва – Одеса).

Резервний арбітр: Володимир Бондар (Харків).

Делегат ФФУ: Володимир Киянченко (Київ).

«МЕТАЛІСТ-2»: Стойко Дмитро, Коваленко Іван, Санін Анатолій, (Д'яченко В’ячеслав, 74), Григор’єв В’ячеслав, Ростовський Сергій, Ахрамеєв Артем, Ляшко Денис, Шульга Дмитро (Кісельов Віталій, 84), Шатіло Олег-к (Удовенко Олег, 87), Погорелов Іван (Коробкін Владислав, 46), Подуст Руслан. Запасні: Машкович Олександр, Гармидов Артем, Беккер Сергій. Головний тренер: Віктор Камарзаєв.

«НАФТОВИК»: Рогожкін, Осьмачко, Бермудес, Азарченко (Брагінець, 85), П.Захаров, (І.Єрмак, 89), Амілехін, Жабинський (Стріляний, 80), Лукаш (Семенов, 86), Колесник-к, Шестаков (Снозовой, 51), Грачов (Серженко, 82). Запасні: Котляров. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Азарченко (52), 0:2 Азарченко (64), 0:3 Бермудес (77, з пенальті).

Попередження: Григор’єв (8), Шатіло (55) – Бермудес (17).

В чемпіонатах України:

176-а перемога охтирчан.

45-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Азарченко забив свої 4-й, 5-й м’ячі та 530-й, 531-й м’ячі клубу.

Бермудес забив свій 2-й м’яч та 532-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 2-й «дубль» та 56-й «дубль» клубу.

140-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

295-а перемога охтирчан.

69-а перемога охтирчан з великим рахунком.

Азарченко забив свої 4-й, 5-й м’ячі та 895-й, 896-й м’ячі клубу.

Бермудес забив свій 2-й м’яч та 897-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 2-й «дубль» та 86-й «дубль» клубу.

253-й матч охтирчан на «нуль».

22 (362) (641).«НАФТОВИК» – «АВАНГАРД» (Ровеньки) – 2:0 (2:0)

6 травня 2001 року (неділя). 17.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +23°. 4 800 глядачів.

Арбітр: Олександр Горностаєв (Полтава).

Асистенти арбітра: Роман Бахуринський (Диканька), Олександр Шерстюк (Полтава).

Резервний арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Делегат ФФУ: Станіслав Неверкевич (Харків).

«НАФТОВИК»: Рогожкін, Осьмачко, Снозовой (Сімонов, 75), Азарченко, П.Захаров (Брагінець, 68), Амілехін (Серженко, 87), Жабинський (Стріляний, 70), Лукаш, Колесник-к, Шестаков, О.Грачов. Запасні: Котляров, Пронін, Семенов. Головний тренер: Василь Єрмак.

«АВАНГАРД»: Давиденко Андрій, Слабяк Ігор, Чумаченко Віктор, Шакун Сергій, Фокін Ігор, Чехов Андрій-к, Чміль Олексій (Демченко Олексій, 62), Рогоцький Руслан (Коломецький Олександр, 76), Бахарєв Ігор, Когут Михайло, Помазанов Олександр (Колядич Андрій, 81). Запасні: Захаров Роман, Мілютін Віктор, Пічник Ілля. Головний тренер: Анатолій Куксов.

Голи: 1:0 Грачов (10), 2:0 Жабинський (14).

Попередження: Захаров (51), Лукаш (64) – Чумаченко (50), Фокін (53), Бахарєв (75).

В чемпіонатах України:

177-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 62-й м’яч та 533-й м’яч клубу.

Жабинський забив свій 11-й м’яч та 534-й м’яч клубу.

141-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

296-а перемога охтирчан.

Грачов забив свій 62-й м’яч та 898-й м’яч клубу.

Жабинський забив свій 11-й м’яч та 899-й м’яч клубу.

254-й матч охтирчан на «нуль».

23 (363) (642).«ДЕСНА» (Чернігів) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

14 травня 2001 року (понеділок). 17.00. Чернігів. Стадіон ім. Ю.Гагаріна. +18°. 7 000 глядачів.

Арбітр: Сергій .Березка (Київ).

Асистенти арбітра: Микола Трубачов, Геннадій Бич (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Юрій Скварник (Чернігів).

Делегат ФФУ: Віктор Бичков (Полтава).

«ДЕСНА»: Мелашенко Юрій, Кулик Володимир, Лепехо Олександр, Поляниця Андрій, Позняк Костянтин, Постовой Вадим-к, Бобович Ігор, Бондаренко Юрій, Собех Олег (Авраменко Володимир, 86), Синельник Сергій, Кожем’яченко Олександр. Запасні: Падун Артем, Алаєв Сергій, Перевозчиков Артем, Селіванов Олександр, Ванін Володимир, Шевелюк Борис. Головний тренер: Юрій Грузнов.

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко, Бермудес (Пронін, 89), Азарченко, П.Захаров, Амілехін (Снозовой, 76), Жабинський (Стріляний, 74), Лукаш, Колесник-к, Шестаков, О.Грачов. Запасні: Рогожкін, Оленін, Сімонов, Брагінець. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Осьмачко (22), 1:1 Кожем’яченко (67).

Попередження: Бобович (27), Собех (62) – Шестаков (33).

В чемпіонатах України:

70-а нічия охтирчан.

Осьмачко забив свій 1-й м’яч та 535-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 384-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

153-а нічия охтирчан.

Осьмачко забив свій 1-й м’яч та 900-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 651-й м’яч клубу.

З перших же хвилин зустрічі хвилі атак широким фронтом значно частіше почали накочуватися на ворота господарів поля. А безпосередніми намаганнями узяти ціль стали дальні удари четвертого номера охтирчан Володимира Азарченка. Вони, склалося враження, примусили дещо нервувати досвідченого голкіпера чернігівців Юрія Мелашенка. Втім, м’яч, у обох випадках, ставав його здобиччю. А потім... Ну, ніяк Юрій не очікував, що інший захисник охтирчан Олександр Осьмачко наважиться «перевірити» його із супердалекої відстані – метрів із 35-и, 40-а. Та «смугастий», пущений немовби з катапульти, полетів у дальню від голкіпера «дев’ятку». Невдовзі Мелашенко у карколомному стрибку парирував сильний удар, який ніс у собі значно більшу загрозу, ніж той, що призвів до голу. А загрожував знову ж таки Азарченко. Разом із тим перший по-справжньому небезпечний момент біля воріт «Нафтовика» виник лише перед самісінькою перервою. Однак Олег Собех не спромігся як слід розпорядитися м’ячем, який йому несподівано «подарував» тезка – Лукаш. І тут же гості відповіли гострим контрвипадом. Забивати міг Юрій Жабинський, але удар у нього вийшов якимось несильним. Та й Мелашенко був насторожі.

У другому ж таймі ініціативу перехопили господарі поля. І на 67-й хвилині блискавична із зміною напрямків атаки триходова комбінація увінчалась тим, що Олександр Кожем’яченко з близької відстані вразив ціль. А перед цим рахунок міг змінитися в інший бік. Олексій Грачов спрямував м’яч в уже незахищені ворота, але в останній момент Костянтин Позняк перекрив шлях до сітки. Завершальні ж хвилини поєдинку знову пройшли під диктовку «Нафтовика». У діях чернігівців простежувалося прагнення «не пропустити б».

24 (364) (643).«НАФТОВИК» – «МАШИНОБУДІВНИК» (Дружківка) – 2:0 (1:0)

19 травня 2001 року (субота). 18.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +22°. 4 700 глядачів.

Арбітр: Вадим Шевченко (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Білорус (Черкаси), Петро Лаврінець (Канів).

Резервний арбітр: Олег Паращенко (Суми).

Делегат ФФУ: Микола Прийменко (Київ).

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко (Пронін, 46), Бермудес (Оленін, 83), Азарченко, П.Захаров, Амілехін (Снозовой, 74), Жабинський (Стріляний, 67), Лукаш (Семенов, 80), Колесник-к, Шестаков, О.Грачов (Брагінець,89). Запасні: Рогожкін. Головний тренер: Василь Єрмак.

«МАШИНОБУДІВНИК»: Невлад Юрій, Климовський Ігор (Зірка Сергій, 69), Ладейко Олександр, Кирилюк Олександр, Коршеков Андрій (Штанченко Едуард, 55), Чаган Сергій-к, Теркулов Раіс, Горбачов Ігор (Безсалов Артем, 81), Тамилович Дмитро (Сілаков Вадим, 61), Ізвеков Антон (Фесенко Андрій, 66; Сиротюк Олександр, 75), Якушик Євген. Запасні: Лунін Сергій. Головний тренер: Віктор Пищев.

Голи: 1:0 Захаров (26), 2:0 Бермудес (67).

Попередження: Колесник (74) – Ладейко (35), Ізвеков (51), Зірка (77), Сиротюк (89).

В чемпіонатах України:

178-а перемога охтирчан.

П.Захаров забив свій 4-й м’яч та 536-й м’яч клубу.

Бермудес забив свій 3-й м’яч та 537-й м’яч клубу.

142-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

297-а перемога охтирчан.

П.Захаров забив свій 4-й м’яч та 901-й м’яч клубу.

Бермудес забив свій 3-й м’яч та 902-й м’яч клубу.

255-й матч охтирчан на «нуль».

Господарі з перших хвилин розпочали атаки на ворота суперників. Уже на шостій хвилині Шестаков вивів на ударну позицію Жабинського, але той до м’яча не дотягнувся. А через вісім хвилин хорошу контратаку провели дружківці. Ізвеков відпасував Коршакову, та самовіддано зіграв охтирський голкіпер Котляров. А гол господарі забили після розіграшу стандартного положення. Шестаков від лицьової лінії дав пас Грачову, той переадресував його Захарову і Павло сильним ударом в нижній кут воріт заставив капітулювати голкіпера. На 35-й хвилині знову зі штрафного Бермудес послав м’яча в самісіньку «дев’ятку». Та невисокий на зріст Невлад якимось дивом перевів його на кутовий. Через три хвилини Бермудес з гострого кута пробив повз ворота, хоча міг зробити прострільну передачу. На 41-й хвилині біля лінії штрафного майданчика охтирчани добре розіграли вільний удар. Бермудес пробив та, знову ж, успішно зіграв голкіпер гостей, а на добивання ніхто не встиг. Та все-таки Дмитро свій гол забив. Грачов виконав навіс на кут воротарського майданчика і хоча Бермудес трохи з ударом забарився, зумів таки вгатити м’яч у ворота. Та й після цього господарі не заспокоїлися і продовжували атакувати. Але збільшити рахунок їм не вдалося. А під завісу матчу в красивому падінні бив гравець «Машинобудівника» Теркулов, та м’яч пролетів повз ворота.

ПІСЛЯ МАТЧУ

Василь ЄРМАК, головний тренер «Нафтовика»:

– Настрій у хлопців був, як завжди, оптимістичний. Перед кожною зустріччю налаштовуємося на перемогу. І цей матч не виняток.

– Це відчувалося на полі?

– Гра дружківської команди мені сподобалася. Молоді, амбітні футболісти ще покажуть на що здатні. Думаю, місце, яке вони займають у турнірній таблиці, не відповідає рівню їхньої гри.

– У своїй команді когось виділите?

– Усі зіграли як одна команда. Хоч Вадим Колесник виділявся конструктивними діями в налагодженні атак, відпрацьовуючи до того ж в обороні.

– Автор другого голу залишив приємне враження?

– Дмитро Бермудес – ще зовсім молодий футболіст. І в цьому матчі він не одразу залучився до командної гри. Але потім розігрався і забив, без перебільшень, важливий м’яч, бо мінімальна перевага була хиткою.

– Прописку в першій лізі ви вже, думаю, забезпечили?

– Теоретично, так. Але практично нам треба вигравати й у Куп’янську.

Віктор ПИЩЕВ, головний тренер «Машинобудівника»:

– Грали без трьох гравців «основи» і прикро те, що гол після розіграшу стандартного положення вибив нас з колії, зламав наші тактичні задумки. Ми планували грати від оборони, а після пропущеного м’яча довелося йти вперед. Але зіграли в атаці невдало.

– Ваша думка про гру суперника?

– Я був здивований перш за все грою Колесника, який нині грає на позиції центрального захисника. Раніше він діяв на позиції нападаючого. Чесно кажучи, не сподівався, що Вадим буде так грати. Знали ми й про те, що Бермудес швидкісний гравець, але Силаков, який вийшов на заміну і до цього грав впевнено, з ним впоратися не зумів і дозволив Дмитру забити м’яч.

25 (365) (644).«ОСКІЛ» (Куп’янськ) – «НАФТОВИК» – 1:2 (0:1)

24 травня 2001 року (четвер). 17.00. Куп’янськ. Стадіон «Оскіл». +19°. 3 500 глядачів.

Арбітр: Олег Орєхов (Київ).

Асистенти арбітра: Володимир Пушенко, Юрій Кір'янов (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Микола Вовк (Охтирка).

Делегат ФФУ: Олександр Дігтяр (Полтава).

«ОСКІЛ»: Коленда Максим, Бондар Олексій, Швець Микола, Загоруйко Сергій, Бугрим Юрій-к (Олійник Юрій, 75), Возний Олександр, Сокирка Олег, Циб Олександр (Прищепа Володимир, 66), Стремоухов Юрій (Чернишов Максим, 46), Голобородько Роман (Щукін Юрій, 81), Сачко Василь. Запасні: Мельничук Андрій, Шмаков Олександр, Голле Віталій. Головний тренер: Ігор Сіроштан.

«НАФТОВИК»: Котляров, Пронін, Бермудес, Азарченко, Захаров, Амілехін (Снозовой, 81), Жабинський (Стріляний, 77), Лукаш (Оленін, 89), Колесник-к, Шестаков, О.Грачов (Брагінець, 90). Запасні: Рогожкін, Сімонов, Семенов. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Бермудес (25), 1:1Сачко (48), 1:2 Азарченко (60).

Попередження: Циб (18), Щукін (83) – Пронін (2), Шестаков (50).

В чемпіонатах України:

179-а перемога охтирчан.

Бермудес забив свій 4-й м’яч та 538-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 6-й м’яч та 539-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 385-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

298-а перемога охтирчан.

Бермудес забив свій 4-й м’яч та 903-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 6-й м’яч та 904-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 652-й м’яч клубу.

Господарі поля поступилися лідеру, але показали найкращу гру у другому колі. Маючи у складі виконавців високого рівня Бермудеса, Амілехіна, Лукаша, Шестакова, гості змогли на перших хвилинах матчу організувати кілька небезпечних та стрімких атак. Але захисники господарів зуміли захистити власні ворота. Гра поступово вирівнялась. Капітан куп’янців Юрій Бугрим налагодив взаємодії своїх товаришів у центрі поля, і господарі створили кілька моментів для взяття воріт суперника, але м’яч після потужного удару головою Василя Сачка влучив в поперечину воріт Котлярова.

Охтирчани навпаки свого шансу не проґавили. Господарі поля не зовсім коректно обійшлися з швидким Амілехіним біля свого штрафного майданчика. Удар Бермудеса прийшовся у лівий кут воріт господарів. До речі, молодий футболіст був кращим у складі гостей. Після пропущеного м’яча господарі змогли схилити шальки терезів на свій бік, використовуючи свою головну зброю – швидкі дії через фланги. Вони мали нагоду вже до перерви встановити рівновагу. Але, як і у деяких попередніх матчах, м’яч дивом не влучав у ворота суперників. Майстерно грав Котляров і захисники гостей.

По-перерві, не зумівши ще повністю оговтатися, гравці обох команд припустилися кількох помилок, одна з яких і закінчилась голом у ворота гостей. Після флангової передачі Возного м’яч після сильного удару Сачка опинився у воротах нафтовиків. Через кілька хвилин Чернишов, який вийшов на заміну, двічі повинен був завершити свої стрімкі прориви результативно. Але схибив. А ось Азарченко в одній із контратак зумів проштовхнути м’яча у ворота господарів.

Останні десять хвилин пройшли за перевагою господарів поля. Куди тільки не влучав м’яч після ударів гравців «Оскола». І в стінку і в поперечину, і в захисників, які скупчились біля власних воріт, але зрівняти рахунок господарі поля так і не змогли. Численні глядачі вимагали голу. Але свисток арбітра Орєхова сповістив про закінчення видовищного і безкомпромісного поєдинку.

26 (366) (645).«ЕЛЕКТРОН» (Ромни) – «НАФТОВИК» – 1:2 (1:0)

29 травня 2001 року (вівторок). 18.00. Ромни. Стадіон «Електрон». +16°. 4 000 глядачів.

Арбітр: Віталій Шамич (Київ).

Асистенти арбітра: Геннадій Тернавський, Валерій Ніколаєнко (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Андрій Шуренков (Суми).

Делегат ФФУ: Валерій Жилін (Суми).

«ЕЛЕКТРОН»: Царіцин Микола, Федоришин Микола, Матюха Андрій-к, Крамаренко Ігор, Калюжний Олег, Шевчук Юрій, Марусич В’ячеслав, Луценко Андрій, Толстов Ігор (Каретник Володимир, 78), Бояр Руслан (Кліщенко Валерій, 86), Касьян Геннадій (Тітаренко Олександр, 90). Запасні: Гуржій Едуард, Суятінов Олександр, Дубров Олег, Шаповал Павло. Головний тренер: Олександр Кваша.

«НАФТОВИК»: Котляров, Пронін, Бермудес, Азарченко, Захаров, Амілехін (Снозовой, 78) Жабинський (Стріляний, 69), Лукаш, Колесник-к, Оленін (Сімонов, 88), О.Грачов (Брагінець, 90). Запасні: Рогожкін, І.Єрмак, Серженко. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 1:0 Шевчук (5), 1:1 Грачов (48), 1:2 Азарченко (56).

Попередження: Лукаш (13), Касьян (76) – Азарченко (53), Захаров (58).

Вилучений: Захаров (78, друге попередження).

В чемпіонатах України:

180-а перемога охтирчан.

17-а вольова перемога охтирчан.

Грачов забив свій 63-й м’яч та 540-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 7-й м’яч та 541-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 386-й м’яч клубу.

Жабинський зіграв 50-й матч за «Нафтовик» в чемпіонатах України.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

299-а перемога охтирчан.

30-а вольова перемога охтирчан.

Грачов забив свій 63-й м’яч та 905-й м’яч клубу.

Азарченко забив свій 7-й м’яч та 906-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 653-й м’яч клубу.

Гра вийшла напруженою і бойовою. Ось що сказав після гри головний тренер «Нафтовика» Василь Єрмак: Ми незадоволені перебігом подій у першому таймі. Навіть не в тому, що пропустили швидкий м’яч, а в ігровому настрої команди. Хлопці мало боролися, були малоактивними. Навіть не створили реальної небезпеки біля воріт суперника. У перерві я вніс деякі корективи. І в другому таймі хлопці продемонстрували гру, на яку справді спроможні. Забили два важливих м’ячі, але під кінець розслабилися. За десять хвилин до завершення матчу пропустили кілька небезпечних атак, але все ж таки зуміли втримати рахунок. Щоправда, догравали ми вдесятьох. Команда «Електрон» мені сподобалась. Роменські футболісти дали справжній бій. Нам, чесно кажучи, якоюсь мірою поталанило. У складі «Електрона» запам’ятався Бояр. У нас відзначив би Бермудеса.

27 (367) (646).«АРСЕНАЛ» (Харків) – «НАФТОВИК» – 1:0 (1:0)

3 червня 2001 року (неділя). 18.00. Харків. Стадіон «Спартак». +16°. 2 500 глядачів.

Арбітр: Геннадій Коваленко (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Гордієнко, Дмитро Мартинюк (обидва – Дніпропетровськ).

Резервний арбітр: Олександр Кран (Харків).

Делегат ФФУ: Віктор Бичков (Полтава).

«АРСЕНАЛ»: Сарана Сергій, Кучер Олександр, Маслов Андрій, Куценко Андрій, Чуяс Анатолій, Сап’янов Сергій (Біленко Юрій, 29), Кисіль Владислав-к, Покатилов Євген, Федоров Денис (Турський Олег, 75), Мартинюк Юрій, Кравченко Володимир (Кожушко Віктор, 87). Запасні: Кудимов Андрій, Ткалич Костянтин. Головний тренер: Іван Панчишин.

«НАФТОВИК»: Рогожкін, Осьмачко (Стріляний, 44), Бермудес (І.Єрмак, 86), Азарченко Брагінець (Семенов, 70), Снозовой, (Серженко, 76), Жабинський (Сімонов, 46), Лукаш, Оленін, Колесник-к, О.Грачов. Запасні: Котляров, Пронін. Головний тренер: Василь Єрмак.

Гол: 1:0 Біленко (39).

Попередження: Мартинюк (43) – Брагінець (45), Бермудес (83).

В чемпіонатах України:

117-а поразка охтирчан.

106-й матч в якому охтирчани не забили мяча.

Охтирчани пропустили 387-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

194-а поразка охтирчан.

182-й матч в якому охтирчани не забили мяча.

Охтирчани пропустили 654-й м’яч клубу.

28 (368) (647).«НАФТОВИК» – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 2:0 (1:0)

11 червня 2001 року (понеділок). 18.00. Охтирка. Стадіон «Нафтовик». +20°. 4 600 глядачів.

Арбітр: Анатолій Куцев (Київ).

Асистенти арбітра: Леонід Кубяк, Олександр Шамич (обидва – Київ).

Резервний арбітр: Вадим Жилін (Суми).

Делегат ФФУ: Святослав Ждан (Кременчук).

«НАФТОВИК»: Рогожкін, Осьмачко, Бермудес (Семенов, 70), Азарченко, П.Захаров, Оленін (І.Єрмак, 87), Жабинський (Серженко, 77), Лукаш (Снозовой, 62), Колесник-к, Шестаков (О.Єрмак, 88), О.Грачов (Брагінець, 82). Запасні: Котляров. Головний тренер: Василь Єрмак.

«ЗОРЯ»: Бабенко Дмитро, Севостьянов Сергій, Баранов Василь (Колесніченко Денис, 46), Сєрой Олександр (Лобач Андрій, 46), Пилипенко Андрій-к, Тарасов Вадим, Педченко Руслан (Галенко Роман, 46), Сімбірьов Євген, Мащенко Дмитро (Шерабоков Андрій, 58), Козюберда Сергій, Агарков Андрій. Запасні: Грабенко Роман, Маслов Олександр, Кузьмін Юрій. Головний тренер: Сергій Погодін.

Голи: 1:0 Грачов (14), 2:0 Грачов (49, з пенальті).

Попередження: Лукаш (54) – Баранов (26), Галенко (51), Шерабоков (75).

В чемпіонатах України:

181-а перемога охтирчан.

Грачов забив свої 64-й, 65-й м’ячі та 542-й, 543-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 7-й «дубль» та 57-й «дубль» клубу.

143-й матч охтирчан на «нуль».

Всього в чемпіонатах України і СРСР

300-а перемога охтирчан.

Грачов забив свої 64-й, 65-й м’ячі та 907-й, 908-й м’ячі клубу.

Грачов забив свій 7-й «дубль» та 87-й «дубль» клубу.

256-й матч охтирчан на «нуль».

29 (369) (648).«АДОМС» (Кременчук) – «НАФТОВИК» – 2:3 (2:1)

16 червня 2001 року (субота). 18.30. Кременчук. Стадіон «Політехнік». +18°. 500 глядачів.

Арбітр: Олег Зубарєв (Слов’янськ).

Асистенти арбітра: Ігор Тютерєв, О.Осадчий (обидва – Дніпропетровськ).

Резервний арбітр: Анатолій Харахайчук (Полтава).

Делегат ФФУ: Сергій Качкаров (Київ).

«АДОМС»: Прихожий Сергій, Векленко Юрій, Мазейко Андрій (Хлань Володимир, 62), Коновальчук Володимир (Павлюченко Юрій, 79), Горбаньов Сергій, Берун Євгеній, Гаврилюк Юрій-к, Зуб Сергій, Маркман Василь, Попов Володимир, Солнишкін Олександр. Запасні: Сіренко Ігор, Диндіков Антон, Алєксєєнко Олексій. Головний тренер: Сергій Свистун.

«НАФТОВИК»: Рогожкін (Котляров, 41), Осьмачко, Бермудес (О.Єрмак, 81), Азарченко Захаров (Сімонов, 71), Оленін, Жабинський (Серженко, 86), Семенов (І.Єрмак, 86), Колесник-к, Снозовой (Брагінець, 46), О.Грачов (Стріляний, 73). Запасні: немає. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 1:0 Солнишкін (5), 1:1 Колесник (31), 2:1Солнишкін (37), 2:2 Бермудес (50), 2:3 Жабинський (59).

Попередження: Коновальчук (26), Зуб (70) – Снозовой (25), Оленін (90).

В чемпіонатах України:

182-а перемога охтирчан.

18-а вольова перемога охтирчан.

Колесник забив свій 12-й м’яч та 544-й м’яч клубу.

Бермудес забив свій 5-й м’яч та 545-й м’яч клубу.

Жабинський забив свій 12-й м’яч та 546-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 388-й, 389-й м’ячі клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

301-а перемога охтирчан.

31-а вольова перемога охтирчан.

Колесник забив свій 43-й м’яч та 909-й м’яч клубу.

Бермудес забив свій 5-й м’яч та 910-й м’яч клубу.

Жабинський забив свій 12-й м’яч та 911-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 655-й, 656-й м’ячі клубу.

Урожайний на голи матч був не менш багатим і на гольові моменти. Попов більш інтуїтивно, ніж надумано, спрямував м’яч у бік воріт, де повинен чатувати на свій шанс Солнишкін. До м’яча першим встигав голкіпер, але якимось чином форвард господарів випередив Рогожкіна і навіть двоє захисників не стали на заваді головному голеадорові «АДОМСА». Гостям, звичайно, не личило поступатися аутсайдерові. І вже через кілька хвилин Прихожому довелося добряче потрудитися, аби дістати м’яча у нижньому куті. А в середині тайму, коли безперервні атаки гостей трохи вщухли, голкіпер припустився прикрої помилки, пропустивши нескладний м’яч. Люб’язністю на люб’язність відповів і візаві Прихожого Рогожкін. Солнишкіна лишили одного на куті штрафного майданчика, могутній постріл якого в ближній кут шокував голкіпера. Відійти від стресу Рогожкіну допоміг Василь Єрмак, який замінив його на Котлярова. «Нафтовик» міг вирівняти становище ще до перерви. Проте спочатку господарів «пробачив» Грачов, а згодом Коновальчук вибив м’яч, що летів у порожні ворота. По перерві все йшло під диктовку гостей. Бермудес і Жабинський забили голи саме з того місця, звідки Солнишкін забивав другий м’яч. У цей проміжок часу грав тільки «Нафтовик», «АДОМС» був далекий від конструктивних дій і тільки вихід один на один Маркмана, що так і не зумів нанести удар по воротах, був, швидше за все, винятком із правил. А от вже другу половину тайму господарі провели на половині суперників і до самого фінального свистка не втрачали надію на позитивний для себе результат. Проте не судилося.

30 (370) (649).«СДЮШОР-МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя) – «НАФТОВИК» – 1:1 (0:1)

24 червня 2001 року (неділя). 17.00. Запоріжжя. Стадіон СП «АвтоЗАЗ-DAEWOO». +22°. 150 глядачів.

Арбітр: Вячеслав Жуков (Донецьк).

Асистенти арбітра: Олександр Журба (Донецьк), Олександр Кравченко (Макіївка).

Резервний арбітр: Олександр Нефедов (Запоріжжя).

Делегат ФФУ: Микола Повисший (Київ).

«СДЮШОР-МЕТАЛУРГ»: Богатченко Андрій, Прудкий Олександр (Шитов Леонід, 55), Погребний Олексій, Бритченко Дмитро, Онищенко Андрій, Ісаєв Антон, Лобанов Володимир-к, Тищенко Микола (Васильченко Дмитро, 66), Бойцов Віталій (Рєзанов Максим, 46), Прокопченко Віталій (Голушков Костянтин, 46), Лобко Віталій. Запасні: Капустін Ігор. Головний тренер: Ігор Надеїн.

«НАФТОВИК»: Котляров, Осьмачко, Стріляний (І.Єрмак, 83), Азарченко Захаров, Сімонов (Брагінець, 64), Жабинський, Лукаш, Колесник-к, Шестаков (О.Єрмак, 84), О.Грачов. Запасні: Рогожкін, Серженко, Семенов. Головний тренер: Василь Єрмак.

Голи: 0:1 Колесник (35), 1:1 Лобко (80).

Попередження: Бритченко (13) – Стріляний (55), Жабинський (82).

В чемпіонатах України:

71-а нічия охтирчан.

Колесник забив свій 13-й м’яч та 547-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 390-й м’яч клубу.

Всього в чемпіонатах України і СРСР

154-а нічия охтирчан.

Колесник забив свій 44-й м’яч та 912-й м’яч клубу.

Охтирчани пропустили 657-й м’яч клубу.

Гості достроково вибороли путівку до першої ліги і прибули до Запоріжжя прямісінько з Криму, де відпочивали і одночасно готувалися до нового сезону. Здавалося, охтирчани можуть виставити дублерів, але Василь Єрмак вирішив скористатися послугами гравців основного складу. Та, незважаючи на статус аутсайдера, підопічні Ігоря Надеїна були в цьому матчі, як узагалі упродовж другого кола, грозою авторитетів.

Перший тайм пройшов за переваги «Нафтовика», хоча не можна сказати, що вона була беззаперечною. Так гості володіли ініціативою, але й господарі розраховували на швидкісні контратаки. Саме під час одного з таких випадів Віталій Прокопченко мав досить непоганий момент, але останньої миті захисник встиг заблокувати потужний удар. І все ж територіальна перевага лідера була матеріалізована ще до перерви. Олександр Сімонов виконав подачу зі штрафного з лівого флангу, а капітан «Нафтовика» – досвідчений Вадим Колесник – виграв боротьбу на «другому поверсі», чітко вдаривши головою. Невдовзі гарматним «пострілом» з лінії штрафного майданчика намагався відзначитися Володимир Азарченко, та захисник запорожців прийняв удар на себе. Гра, можливо, так би й закінчилася, та заміни господарям допомогли. Особливо слід відзначити появу 17-річного вихованця запорізького футболу Костянтина Голушкова, який діяв на позиції під нападаючим. Комбінація, що привела до відновлення рівноваги, розпочалася на правому фланзі за участю Максима Рєзанова й Антона Ісаєва. Наслідком її стала передача верхом уздовж лінії площі воріт і свого шансу Віталій Лобко не втратив.

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

2000/2001 роки. Чемпіонат України. Друга ліга. Група «В».

 

Команда

І

В

Н

П

М’ячі

О

Результ

1.

«НАФТОВИК» Охтирка

30

24

3

3

65–20=+45

75

 

2.

«ДЕСНА» Чернігів

30

18

5

7

66–29=+37

59

0:1 1:1

3.

«ОСКІЛ» Куп’янськ

30

16

8

6

40–24=+16

56

1:0 2:1

4.

«АРСЕНАЛ» Харків

30

15

7

8

55–27=+28

52

2:1 0:1

5.

«ЗОРЯ» Луганськ

30

15

5

10

49–35=+14

50

0:2 2:0

6.

«ЕЛЕКТРОН» Ромни

30

13

8

9

33–31=+2

47

2:1 2:1

7.

«ФРУНЗЕНЕЦЬ-ЛІГА 99» Суми

30

11

10

9

36–32=+4

43

2:0 3:2

8.

«ШАХТАР-3» Донецьк

30

11

7

12

32–38=–6

40

3:0 1:1

9.

«МЕТАЛІСТ-2» Харків

30

11

7

12

39–43=–4

40

1:0 3:0

10.

«ВОРСКЛА-2» Полтава

30

10

6

14

52–56=–4

36

4:1 2:1

11.

«АВАНГАРД» Ровеньки

30

9

8

13

31–43=–12

35

1:0 2:0

12.

«МАШИНОБУДІВНИК» Дружківка

30

8

10

12

29–32=–3

34

2:1 2:0

13.

 «МЕТАЛУРГ-2» Маріуполь

30

9

7

14

32–47=–15

34

3:0 3:0

14

«АДОМС» Кременчук

30

7

7

16

24–38=–14

28

5:1 3:2

15.

«СТАЛЬ-2» Алчевськ

30

8

1

21

24–49=–25

25

3:1 3:0

16.

«СДЮШОР-МЕТАЛУРГ» Запоріжжя

30

3

5

22

17–80=–63

14

6:0 1:1

За команду «Нафтовик» в сезоні 2000/01 рр. зіграли29 футболістів:

Приводимо статистику зіграних матчів забитих і пропущених мячів кожним гравцем у 10-у чемпіонаті України 2000/01 рр.

п/п

Прізвище, імя

Амплуа

Ігри

Голи

1.

ЖАБИНСЬКИЙ Юрій

нап

30

7

2.

ГРАЧОВ Олексій

нап

29

16

3.

КОЛЕСНИК Вадим

нап

29

7

4.

ЛУКАШ Олег

п/з

29

2

5.

АЗАРЧЕНКО Володимир

зах

28

7

6.

ЗАХАРОВ Павло

зах

28

2

7.

СТРІЛЯНИЙ Геннадій

нап

28

9

8.

БРАГІНЕЦЬ Андрій

п/з

26

3

9.

СНОЗОВОЙ Роман

п/з

24

10.

ОЛЕНІН Артур

п/з

22

11.

СЕМЕНОВ Віталій

зах

21

12.

ПРОНІН Сергій

зах

20

1

13.

СЕРЖЕНКО Сергій

нап

20

14.

АМІЛЕХІН Сергій

п/з

16

15.

МАРТИНОВ Юрій

нап

15

1

16.

ОСЬМАЧКО Олександр

зах

13

1

17.

БЕРМУДЕС Дмитро

п/з

11

4

18.

ШЕСТАКОВ Олег

п/з

11

1

19.

КОТЛЯРОВ Віталій

вор

10

-7 на «0» – 4

20.

ВОЛЬВАКОВ Сергій

вор

9

-2 на «0» – 7

21.

МАТЮХА Андрій

зах

9

1

22.

ЄРМАК Ігор

зах

8

23.

СТОРОЖЕНКО Олег

вор

8

-7 на «0» – 2

24.

СІМОНОВ Олександр

п/з

7

25.

РОГОЖКІН Олександр

вор

6

-4 на «0» – 3

26.

КУЧЕРЕНКО Семен

п/з

4

27.

БУБЛІК Костянтин

нап

3

3

28.

ЄРМАК Олег

п/з

3

29.

ГОПЕЙ Олег

зах

1

Головним тренером команди в чемпіонаті України 2000/01 рр. був:

Василь ЄРМАК – 30 матчів (341-370)

10-й РОЗІГРАШ КУБКА УКРАЇНИ – 2000/2001 рр.

(16.09.200027.05.2001)

(32 учасники)

Кубок проводився у два етапи.На першому етапі (Кубок другої ліги) приймали участь 44 команди другої ліги. ПівфіналістиКубка другої ліги отримали право поборотися за Кубок України на другому етапі (Кубок України), де окрім півфіналістів приймали участь команди першої та вищої ліги.

«НАФТОВИК» відмовився від участі в Кубку другої ліги і звичайно не приймав участі в Кубку України на другому етапі розіграшу.

1/16 фіналу

«ПОЛІССЯ» (Житомир)                          «ВОРСКЛА» (Полтава)                  – 2:1

«ЗІРКА» (Кіровоград)                                «МЕТАЛУРГ» (Донецьк)             – 1:2 д. ч.

«СОКІЛ» (Золочів)                                    «СТАЛЬ» (Алчевськ)                      – 2:1

«МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)                    «ВОЛИНЬ» (Луцьк)                         – 3:2

«МАШИНОБУДІВНИК» (Дружківка)     «МЕТАЛІСТ» (Харків)                   – 1:1 п 4:5

«БУКОВИНА» (Чернівці)                          «КРИВБАС» (Кривий Ріг)           – 0:1

«ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород)                   «ТИТАН» (Армянськ)                     – +:–

«ПОЛІГРАФТЕХНІКА» (Олександрія)   «ШАХТАР» (Донецьк)                  – 0:3

«СПАРТАК» (Суми)                                 «ДИНАМО» (Київ)                         – 0:0 п 4:2

СК «МИКОЛАЇВ» (Миколаїв)                  «ТАВРІЯ» (Сімферополь)           – 0:3

«БОРИСФЕН» (Бориспіль)                                    ЦСКА (Київ)                     – 1:2

ФК «ЧЕРКАСИ» (Черкаси)                                   «НИВА» (Тернопіль)        – 0:1

«МЕТАЛУРГ» (Нікополь)                          «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)    – 1:3

«ПРИКАРПАТТЯ» (Івано-Франківськ)   «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)        – 1:3

ФК «ЛЬВІВ» (Львів)                                ФК «ВІННИЦЯ» (Вінниця)          – 0:0 п 3:1

«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)                    «КАРПАТИ» (Львів)                     – 3:1

 

1/8 фіналу

«ПОЛІССЯ» (Житомир)                            «МЕТАЛУРГ» (Донецьк)            – 0:1

«СОКІЛ» (Золочів)                                     «МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)        – 0:2

«МЕТАЛІСТ» (Харків)                               «КРИВБАС» (Кривий Ріг)           – 0:2

«ЗАКАРПАТТЯ» (Ужгород)                      «ШАХТАР» (Донецьк)                 – 1:2

«СПАРТАК» (Суми)                                 «ТАВРІЯ» (Сімферополь)               – 3:2

ЦСКА (Київ)                                               «НИВА» (Тернопіль)                      – 2:0

«ДНІПРО» (Дніпропетровськ)                «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя)            – 3:1 д. ч.

ФК «ЛЬВІВ» (Львів)                                «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса)           – 2:0

 

1/4 фіналу

«МЕТАЛУРГ» (Донецьк)                           «МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)        – 0:2

«КРИВБАС» (Кривий Ріг)                         «ШАХТАР» (Донецьк)                 – 1:5 д. ч.

«СПАРТАК» (Суми)                                   ЦСКА (Київ)                                  – 1:4

«ДНІПРО» (Дніпропетровськ)                ФК «ЛЬВІВ» (Львів)                       – 1:0

 

1/2 фіналу

«МЕТАЛУРГ» (Маріуполь)                        «ШАХТАР» (Донецьк)                 – 1:2

ЦСКА (Київ)                                               «ДНІПРО» (Дніпропетровськ)      – 3:1 д. ч.

 

ФІНАЛ

«ШАХТАР» (Донецьк)                             ЦСКА (Київ)                                    – 2:1 д. ч.

 

 

ВОЛОДАРЕМ КУБКА УКРАЇНИ 2000/2001 рр СТАЛА КОМАНДА

«ШАХТАР» (Донецьк)