ВІЗИТКА СУПЕРНИКА ФК «ПОЛТАВА» (Полтава)
poltavaНазва клубу: Футбольний клуб «Полтава».
Рік заснування - 2007
Президент: Леонід СОБОЛЄВ
Головний тренер: Юрій ЯРОШЕНКО
Кольори клубу: біло-чорні
Футбольний клуб «Полтава» - одна з наймолодших команд у професійному українському футболі. Вона була заснована 25.06.2007 р. рішенням сесії Полтавської міської Ради. Команда створена під патронатом мера міста А.В. Матковського, який є Почесним Президентом клубу, і Леоніда Соболєва, який став головним спонсором і Президентом клубу. В кінці 2011 р. Полтавська міськрада за погодженням вийшла зі складу засновників.
Таким чином, представник еліти «Ворскла» отримала «молодшого брата». Одним з пріоритетних завдань клубу була підготовка футболістів для команд першої та вищої ліг. І хто знає, можливо в недалекому майбутньому два полтавських клуби будуть всерйоз конкурувати між собою, як це було півстоліття тому, коли повні трибуни стадіонів збирали матчі місцевих «Колгоспника» і «Локомотива».
Клуб має договір про співпрацю з футбольною ДЮСШ імені І.І. Горпинко міського відділу освіти.
Домашні матчі команда проводить на стадіоні «Локомотив», який знаходиться в старовинному районі міста - на Подолі. Стадіон був повністю реконструйований (2500 індивідуальних пластикових крісел, в 2008р. Введена в експлуатацію VIP-трибуна для почесних гостей). Реконструкцію профінансував президент клубу Леонід Соболєв.
Також футбольний клуб «Полтава» отримав сучасну спортивну базу. Будівля бази перетворено в справжнє житло для футболістів із затишними кімнатами, сауною, тренажерним залом.
І якщо в першому своєму сезоні «Полтава» не входила до числа лідерів групи «Б» другої ліги, то в наступні роки команда постійно боролася за перемогу в турнірі. Кілька років поспіль полтавці були близькі, але не вистачало буквально трішки. Сезон 08/09 - 2-е місце і стиковий матч за вихід в 1-у лігу, в якому полтавці поступаються 0-1 білоцерківському «Арсеналу». Потім першість 2009/10 - 3-е місце, в в чемпіонаті 2010/11 знову 2-і. І знову поразка в матчі плей-офф від «Сум». Щоб більше не спокушати долю в сезоні 2011/12 було поставлено завдання - 1-е місце і вихід у першу лігу. Що команда і виконала. І в сезоні 2012/13 р. дебютувала у першій лізі.
У цьому ж році «Полтава» отримала можливість готуватися до матчів на тренувальних полях (одне натуральне, одне штучне), які були введені в експлуатацію на заміській базі.
В першому дебютному чемпіонаті в першій лізі полтавчани зайняли 13-е місце а в сезоні 2013/2014 року 7-е місце. Дещо погіршили свої позиції полтавчани в сезонах 2014/2015, 2015/16 рр. посівши в турнірній таблиці 10-ту сходинку.
В чемпіонаті України 2016/17 на 8 квітня 2017 року ФК «Полтава» займає 10-ту сходинку в турнірній таблиці (10 перемог, 2 нічиї, 11 поразок, різниця м’ячів 24-30=-6).