ВІЗИТКА СУПЕРНИКА
girnyksport«ГІРНИК-СПОРТ» (Горішні Плавні)
Рік заснування – 1994
Президент: Петро КАПЛУН
Головний тренер: Сергій ПУЧКОВ
Кольори клубу: червоно-чорні

У 60-ті роки минулого століття поруч із Кременчуком розгорнулося чергове всесоюзне комсомольське будівництво. На багатих покладах залізної руди в короткі терміни було збудовано гірничо-збагачувальний комбінат (нині ВАТ «Полтавський ГЗК»). Поруч із ГЗК виросло сучасне місто, яке зараз населяють понад 50 тисяч чоловік. Над назвою міста думали недовго, тим більше, молодих комсомольців в ньому було чимало - так виник Комсомольськ. Ну а де молодь, там і спорт, особливо футбол. Втім, довгий час навіть на обласному аматорському рівні комсомольські футболісти перебували в тіні своїх колег із Полтави, Кременчука, Лубен. Лише в 1991 місцевий «Локомотив» дебютував в республіканській першості, а з початком проведення національних чемпіонатів став їхнім учасником.

Із другого кола сезону 1992/93 честь міста почав захищати «Гірник», а в грудні 1994-го перетворений в «Гірник-Спорт». Комсомольський клуб по праву може називатися старожилом другої ліги. В першості України ФК «Гірник-Спорт» дебютував в 1995 році. Того року в групі «Б» виступала 21 команда. По закінченні сезону 1995/96 з турніру вилітали відразу п'ять клубів. Дебютанту змагань «великого» футболу вдалося зачепитися за рятівне 16-е місце. Головне завдання на сезон - збереження «прописки» - було виконано. А вже в наступному році «Гірник-Спорт» покращив результат. Завершивши першість на 14-му місці.

За підсумками сезону 1997/98 рр. «Гірнику-Спорту» вдався серйозний прорив: турнірними сходами. Команда із Комсомольська піднялася відразу на десять позицій і фінішувала четвертою. В наступному році (сезон 1998/99) клуб повторив досягнення. Обидва рази «Гірник-Спорт» на серйозну для цього клубу висоту виводив тренер Анатолій Думанський.

Так тривало і інші сезони аж до 2013-го: команда знаходилася в середині турнірної таблиці, вважаючись, так званим, «міцним середнячком». На підвищення в класі «Гірник-Спорт» ніколи не претендував, адже керівництво ніколи не ставило завдання вийти до першої ліги. Скоріше клуб виконував соціальну місію - забирав дітей з вулиці до своєї школи, де завжди виховувалося більш як 10 вікових категорій дітей, розвивав спортивну інфраструктуру в місті, давав шанс розкритися на професіональному рівні своїм вихованцям.

І от коли було побудовано власний затишний стадіон на 2 500 глядачів, кілька полів зі штучним та натуральним покриттям для тренувань, чітко налагоджена футбольна вертикаль від шестирічних дітей до професійної команди, вишколені всі клубні служби, президент клубу Петро Каплун прийняв рішення піти далі в розвитку клубу. На посаду головного тренера було запрошено відомого українського фахівця Ігоря Жабченка, перед яким поставили завдання потрапити до першої п'ятірки другої ліги за підсумками найбільш непередбачуваного і інтригуючого сезону в другій лізі, що вперше в історії складалася з однієї групи. Тим більше, фундамент для цього було закладено - відразу ж після свого приходу в лютому 2013-го «Гірник-Спорт» вже за кілька місяців виграв втішний FavBet турнір другої ліги.

Наскільки було виконано головне завдання, всі вже знають - «Гірник-Спорт» за підсумками сезону 2013/14 буквально на прапорці виграв «золото» чемпіонату, переписавши низку клубних і рекордів ліги.

В своєму дебютному чемпіонаті 2014/15 в першій лізі «Гірник-Спорт» завоював бронзові медалі. Команда отримала 16 перемог, 9 матчів завершила внічию і тільки в 5-и зазнала поразок, різниця м’ячів 44-24=+20.

Але початок чемпіонату 2015/16 був для «Гірника-Спорт» вкрай невдалим. Команда в перших 6 іграх здобула всього 3 очки, і врешті-решт опинилася на останньому місці в турнірній таблиці. Звичайно, бронзового призера чемпіонату такий перебіг подій аж ніяк не влаштовував, і команда дещо поліпшила свою гру та закінчила чемпіонат на 12-й сходинці турнірної таблиці (8 перемог, 9 нічиїх, 13 поразок, різниця м’ячів 30-35=-5, 33 очка).

З чемпіонату 2016/17 рр. в зв’язку зі зміною назви міста Комсомольск команда має назву «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні).

В 26-му чемпіонаті України команда посіла одинадцяту сходинку в турнірній таблиці (12 перемог, 7 нічиїх, 15 поразок, різниця м’ячів 47-54=-7, 43 очка).

В нинішньому чемпіонаті після двадцяти шести турів команда посідає 9-у сходинку в турнірній таблиці (12 перемог, 2 нічиї, 12 поразок, різниця м’ячів 20-30=-10, 38 очок).