Євген Кателін: «Остання наша гра доводить те, що у команди є характер».

katelinРозкажи про гру з «Балканами», чого, на твою думку, не вистачило для перемоги?

Грали добре, але напевно потрібно було раніше вмикати свої резерви які ми ввімкнули в другому таймі коли ми вкотились і почали усвідомлювати, що час виходить а нам потрібно перемагати. Спочатку гри ми більше придивлялись до суперника, та й установка на гру була такою, щоб на перших хвилинах пресингувати, а потім відходити, тим самим ми вибили суперника з його технічних кондицій. Додавши до цього довгий переїзд, в другому таймі суперник почав грати на відбій і допускати більше браку, тим самим відкриваючи нам зони. Тому ми все більше хотіли перемогти, азарту додавали трибуни і гнали нас вперед. Також всі усвідомлювали положення команди в турнірній таблиці і ми б собі не пробачили як би програли цю гру.

Хто допустив помилку коли пропустили гол зі штрафного? Можливо таке, що цього голу можна було уникнути?

Звичайно можна було б це м’яч і не пропускати, але було допущено ряд помилок ще від того моменту коли на нас пішла атака. Була несильна передача на Суханова і можливо фол Сергія був першою помилкою, в цьому моменті рефері міг і не ставити штрафний удар бо момент був доволі таки сумнівний, але це було його рішення. Помилкою було те, що дозволили Кузнецову скинути м’яч, далі Корж намагався не дати змоги зіграти своєму опоненту і сталось так, що м’яч залетів у свої ворота. Грубої помилки як такої не було, а цілий ряд незначних помилок і привів до цього необов’язкового голу.

Можливо такий стислий календар останніх зустрічей вплинув на цю гру?

У нас доволі таки молода команда і можемо дуже швидко відновлюватись після переїздів. Мені навпаки такий стислий графік ігор більше подобається, мені хочеться більше грати, це мені в задоволення бо при цьому додається більше тонусу, швидше вирішуються поставлені задачі. Коли гра раз в тиждень, то після програшу доводиться дуже довго бути на емоціях і переживати за це, чекаючи нової гри щоб виправити помилку і йти далі.

Зрівнявши рахунок, Які були у тебе емоції після забитого голу?

Емоції були змішаними, звичайно була радість на душі від того, що забив, бо я довго йшов до цього. Але на моїй позиції потрібно забивати більше, ми про це говорили з тренером і він мені допоміг зробити так щоб я потрапив саме в ту ситуацію. Тобто це була не випадковість, я намагався десь з глубини переходити в атакуючу зону, в зону нападу. А емоції довелось стримати адже це був не другий гол і команда ще не вийшла вперед, тому довелося себе стримати і не витрачати сили на якісь пробіжки. Емоції були такими, що потрібно як найшвидше йти далі вперед.

Який мікроклімат в команді? Що впливає на якість гри?

Мікроклімат у нас здоровий, в нас сплав досвіду і молодості. Досвідчені гравці допомагають молодим окріпнути, особливо в таких іграх і такій ситуації коли йде тиск зі сторони оточення. Усі і так прекрасно розуміють, що нам потрібно вибиратись з цієї турнірної ями. І це нормально що це від нас вимагають, адже ми знаходимось в «Нафтовику», а це не якась перекладна команда, а це багаторічний сталий бренд який потрібно захищати і хто б тут не був не залежно від віку і з якими цілями повинен викладатись на повну - це і є наш мікроклімат. Ми допомагаємо один одному в кожній ситуації, на тренуваннях, в житті, щоб скоріше згуртуватись з новими хлопцями. Ми постійно над цим працюємо, вчимося один в одного. І це все дає свій результат, вже почали трішки забивати, вже з’являється свій малюнок гри. Думаю, що все наладиться і стане на свої місця.

Зараз у «Нафтовика» йде якась неоднозначна смуга, з тих моментів, що команда створює забивається дуже мало і як наслідок перемоги обходять колектив стороною. На твою думку, коли результати команди кардинально покращаться у нападі?

Вважаю, що це приходить не просто так з нізвідки, голи це тяжка праця потрібно постійно терпіти не забиті моменти, потрібно постійно їх аналізувати і ще більше старатись. Якщо гравець забиває два м’ячі за гру, то це не значить, що йому два рази поталанило, це значить, що до цього він двадцять два рази, або значно більше не забив. І зараз ці два м’ячі є результатом його наполегливої праці і дій. Коли ми командою почнемо створювати ще більше моментів, наприклад ми створили 30% відсотків моментів і їх не реалізували, а от коли ми створимо 90% за всю гру тоді ми зможемо ставити собі задачу, щоб половину з них реалізовувати. На даний час ми створюємо моменти з якихось наших напівмоментів і навіть мій момент з якого я забив гол, це як би була така ситуація яка нічого не передбачала. Але ми постійно чекаємо якихось помилок від наших суперників і з цих напівмоментів стараємось витискати все до останньої краплі, щоб забити і грати по результату.

До завершення чемпіонату залишилось дуже мало часу, зможе команда за цей короткий проміжок часу виправити своє положення в турнірній таблиці?

Звичайно зможе. Ми постійно говоримо про це в середині команди і ми впевнені в цьому. Остання наша гра доводить те, що у команди є характер і навіть коли усе проти нас ми зможемо все змінити в кращу сторону. Тому - те ще буде.