Візитка cуперника
Логотип Нафтовика

«ЕНЕРГЕТИК» (Бурштин)
Рік заснування: 1948.
return_links(1); ?> Назва команди: «Енергетик» (також мала назву ГРЕС, «Авангард», «Генератор»).
Президент клубу: Мирослав ЛОТОЦЬКИЙ.
Головний тренер: Михайло САВКА.
Кольори клубу: червоно-жовті.
Домашні матчі проводить на стадіоні «Енергетик» (4 000 місць).
Досягнення: Срібний призер групового турніру команд другої ліги, група «А» (2002/2003, 2004/2005).
return_links(2); ?> Бронзовий призер групового турніру команд другої ліги, група «А» (1999/2000).

Футбольна команда в Бурштині, розташованому в північній частині Івано-Франківської області, з'явилася ще в 1948 році і дебютувала в другій групі обласної першості, де виступала довгий час без особливих успіхів.

Новий етап у розвитку місцевого футболу намітився на початку 60-х років. В 1962 році почалося будівництво Бурштинської ГРЕС, а в 1963-му керівництво цього гіганта ухвалило рішення щодо створення команди «Енергетик» і домоглося включення її в першу групу чемпіонату Івано-Франківської області. З тих пір Бурштин представляє саме ця команда. Перший успіх прийшов в 1967 році, коли була завойована «бронза» обласного чемпіонату. Це досягнення довгі роки залишалося єдиним, тим більше, що в середині 70-х бурштинці взагалі не приймали участі в жодних змаганнях, тому, що Бурштинська ГРЕС, яка дала поштовх у розвитку команди, вийшовши на повну потужність, затопила штучним морем стадіон.

В 1977 році команда відродилася, а через рік перемогла в обласній спартакіаді. Наступного успіху команди довелося чекати більше десяти років. В 1989 році знову завойована «бронза», у наступному році – «срібло». У тому ж 90-му «Енергетик», що змінив за роки свого існування декілька назв (ГРЕС, «Авангард», «Генератор»), дебютував на республіканському рівні - у чемпіонаті України серед КФК. Тут «Енергетик» відіграв два сезони (13-е й 11-е місця), а з розвалом СРСР повернувся в обласний чемпіонат.

return_links(0); ?>

У сезоні-1994/95 «Енергетик» здобуває своє друге «срібло» області, а в 1996-му році, коли президентом клубу став Мирослав Лотоцький, в історії бурштинської команди наступила нова ера. У сезоні-1996/97 «Енергетик» стає переможцем Кубка Івано-Франківської області, а в чемпіонаті знову посідає друге місце. Наступний рік стає тріумфальним для команди. «Енергетик» взяв участь у чемпіонаті України серед аматорів і, не зазнавши жодної поразки, став чемпіоном України і отримав путівку до другої лігм. У тому ж, 1998-му році, «Енергетик» добився найвищого для себе успіху. В останньому чемпіонаті області - став чемпіоном Івано-Франківщини.

У сезоні-1998/1999 «Енергетик» дебютував на професійному рівні – у групі «А» другої ліги й зайняв 11-і місце. А в наступному чемпіонаті «енергетики» посіли третє місце, пропустивши вперед чернівецьку «Буковину» і хмельницьке «Поділля».

Потім на два сезони команда відступає назад (2000/01- 9-е місце, 2001/02 - 12-е), а в сезоні-2002/03 піднімається на другу сходинку п'єдесталу, одержавши 21 перемогу в 28-ти матчах. В сезоні 2003/04 команда відходить на 5-е місце, але уже в наступному сезоні повертає собі другу позицію. Команда «Рава» (Рава-Руська), що стала в тому сезоні переможцем групи «А» і випередила «Енергетик» на 16 очок, через фінансові проблеми відмовилася від путівки в першу лігу. Вакантне місце зайняв «Енергетик».

Дебют у першій лізі дався команді нелегко. Після першого кола «Енергетик» перебував серед претендентів на «виліт», але із приходом на тренерський місток Миколи Пристая ситуація покращилася й бурштинці фінішували на 14-м місці, а в наступному сезоні піднялися на 8-й рядок за підсумками чемпіонату. У минулому чемпіонаті «Енергетик» був у зоні вильоту. Після першого кола команда займала 16-е місце, зупинившись у кроці від зони «вильоту», а в підсумку вдалося зайняти 13 місце.

Нинішній чемпіонат команда розпочала дуже невдало. З перших турів вона перебуває на останньому місці турнірної таблиці. В передостанньому турі на гру з «Прикарпаттям» «Енергетик» прибув із новим тренером Михайлом Савкою. Власне він лише повернувся на цю посаду, бо останнім часом рідної команди не залишав, працюючи помічником у Миколи Пристая, котрому керівництво клубу після затяжної смуги невдач виявило недовіру. На переконання теперішнього наставника, для нього зараз основне завдання – поліпшити в колективі мікроклімат, а грати у футбол хлопці уміють. І певною мірою це підтвердило чергове регіональне дербі - 1:1. В останньому турі «Енергетик» також зіграв в нічию з «Княжею» (Щасливе).