Візитка суперника ПФК "Севастополь"
Візитка суперника ПФК "Севастополь"
Фото

Рік заснування: 1923.
Назви команди: «Південній металіст» (1923-28), «Морський завод» (1928-36), «Суднобудівник» (1937-49), «Авангард» (1954-63), 1971-74), СК «Севастополь» (1963), «Чайка» (1964-67, 1987-96), «Хвиля» (1975), «Атлантика» (1976-86), «Чорноморець» (1997-2000), «Чайка-ВМС» (2001-02), ПФК «Севастополь» (з 2002).
Президент клубу: Олександр КРАСИЛЬНИКОВ.
Головний тренер: Олег ЛЕЩИНСЬКИЙ.
return_links(1); ?> Кольори клубу: червоно-синьо-чорні.
Домашні матчі проводить на стадіоні СК «Севастополь» (6 500 місць).
Досягнення: переможець групи «Б» другої ліги 2006/07 р.

Історія чергового суперника «Нафтовика-Укрнафти» доволі давня, хоча й не надто багата на суттєві здобутки. Почалося все із створення у 1923 році при Севастопольському морському судоремонтному заводі футбольної команди «Південний металіст». До 1936 року, коли клубні змагання в СРСР мали доволі неорганізований характер, севастопольці відігравали ключові ролі у збірній Криму, котра регулярно приймала участь у різноманітних офіційних та напівофіційних футбольних турнірах. А з 1936 р. команда, котра згодом отримала назву «Суднобудівник», приймала участь у трьох перших розиграшах Кубка СРСР. Проте дебютний виступ севастопольців у лігових змаганнях відбувся лише 1949 року, коли їх було включено до другої групи союзного чемпіонату. Лаврів наші гості не здобули, посівши передостаннє, десяте, місце. return_links(2); ?>

Надалі ж наші суперники тривалий час виступали у чемпіонаті КФК, де вперто посідали останні й передостанні місця. Винятком став лише 1956 рік, коли команда, яка на той час вже носила назву «Авангард», фінішувала четвертою в 5-й зоні. У цей час увага севастопольських уболівальників була привернута до військової команди СКЧФ, котра грала в класі «Б» і у 1958 році, вигравши зональний турнір, навіть пробувала пробитись до вищої ліги, проте не пройшла сито перехідного турніру. Та восени 1963 року у Севастополі відбулась цікава подія - отримавши право зіграти у перехідних матчах за місце в класі «Б» з керченським «Металургом», наші суперники використали його на усі сто. Після поразки у першому матчі 0:2, вдома вони винесли «майстрів» з рахунком 3:0 і мали б приєднатися до колег з СКЧФ. Однак на заваді просуванню у вищий клас став регламент союзного чемпіонату, котрий не дозволяв нестоличним містам мати у класі «Б» більше однієї команди. Проте вихід з даної ситуації було знайдено - в сезоні 1964 року команду таки було заявлено у змагання майстрів, але з припискою не до Севастополя, а до сусідньої Балаклави. Два сезони «Чайка» грала поряд із рідною домівкою і лише з 1966 р. знову повернулася до Севастополя. У цей час морякам вдалося продемонструвати й доволі непогані результати - двічі поспіль вони фінішували на четвертому місці в зоні.

Починаючи з 1971 року севастопольські футболісти - уже незмінні учасники другої ліги чемпіонатів СРСР. Кращим досягненням стало шосте місце в 1981 і 1982 роках. Тоді тренером команди був відомий фахівець А. Н. Заяєв. Багато севастопольців виступали за команди вищої й першої ліг, за збірну СРСР. Усього в другій лізі СРСР севастопольці зіграли 926 ігор, з них 316 перемог, 248 нічиїх і 362 поразки (забито 1019 м'ячів, пропущено 1095).

Зміни, котрі відбулися у футбольному господарстві України з початком Національних чемпіонатів, севастопольської «Чайки» особливо не торкнулися. Вибувши в першому ж сезоні з першої ліги, команда надовго зав'язла у другій лізі. Більше того - двічі вона знімалася із змагань у зв'язку з фінансовими труднощами. Спроби ж «реанімації» у вигляді «Чорноморця» та «Чайки-ВМС» успіху не принесли.

return_links(); ?>

Справа зрушила з мертвої точки лише влітку 2002 року, коли після останнього місця в групі «Б» другої ліги, клуб було реорганізовано у ПФК «Севастополь» на чолі якого став успішний місцевий бізнесмен Олександр Красильников, котрий узяв на себе утримання команди. Після цього тривалий час севастопольці знаходилися в середині турнірної таблиці без шансів на високі місця. Тому перед початком п'ятнадцятого чемпіонату на посаду головного тренера було запрошено відомого в минулому гравця Сергія Пучкова. Йому досить швидко вдалося налагодити гру команди і відразу ж підняти її на третє місце. А у шістнадцятому чемпіонаті, награвши склад та провівши необхідне підсилення, ПФК «Севастополь» досить упевнено пройшов турнірну дистанцію й фінішував на першій сходинці, не лише вигравши перший у своїй більш ніж вісімдесятирічній історії більш-менш солідний трофей, але й здобувши путівку до першої ліги.

Дебютний сезон 2007/08 в першій лізі севастопольці закінчили на 15 місці в підсумковій турнірній таблиці (12 перемог, 7 нічиїх і 19 поразок, різниця м’ячів 38-55).

Нинішній сезон команда розпочала дуже впевнено. З перших турів севастопольці знаходяться в групі лідерів і ведуть боротьбу за одну із путівок до вищої ліги.

30 вересня Сергій Пучков офіційно став головним тренером СК «Таврія» Сімферополь. Разом з Пучковим перебрався до «Таврії» і його помічник Костянтин Поліщук.

В перший день жовтня у ПФК «Севастополь» було призначено нового главного тренера Олега Лещинского, який очолював до цього команду другої ліги «Севастополь-2».