Історія ФК «Нафтовик-Укрнафта» Охтирка

Рік заснування – 1980

Назва клубу: «Нафтовик» (1980 – 2003), «Нафтовик-Укрнафта» (2004 – по д. ч.).

Директор: ПОЛУНІН А.В.

Вебсайт: www.fcnaftovyk.com.ua

Кольори клубу: жовто-чорні

Адреса: 42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Пушкіна, 5

ДОСЯГНЕННЯ:

Чемпіон УРСР серед команд другої ліги СРСР – 1991 р.

Чемпіон УРСР серед команд колективів фізкультури – 1985 р.

Переможець чемпіонату України (перша ліга) – 2006/07 рр.

Бронзовий призер чемпіонатів України (перша ліга) – 1992/93, 2003/04 рр.

Переможець чемпіонату України (друга ліга) – 2000/01 рр.

Володар Кубка Сумської області – 1982, 1983, 1984 рр.

Володар Кубка Обласної Ради ДСТ «Авангард» – 1982 р.

Володар «Рубінового кубку» для найрезультативніших команд республіки (87 м’ячів) – 1991 р.

Найвище досягнення в Кубку СРСР – 1/16 фіналу 1991 р.

Фіналіст Кубка УРСР другої ліги СРСР – 1990 р.

Півфіналіст Кубка України другої ліги СРСР – 1991 р.

Найвище досягнення в національному Кубку України – 1/4 фіналу 1992, 2004/05, 2007/08 рр.

Володар Кубка Федерації футболу Закарпатської області «Віжибу» – 2000 р.

СТАДІОН «НАФТОВИК»

5265 місць для глядачів, із них 3930 критих

 ІСТОРІЯ КОМАНДИ «НАФТОВИК-УКРНАФТА»

(Охтирка)

1980 рік.

ПОЯВА «НАФТОВИКА» НА ФУТБОЛЬНОМУ НЕБОСХИЛІ

Історія «Нафтовика» бере свій початок з кінця лютого 1980 року, коли за ініціативи адміністрації нафтогазовидобувного управління (зараз НГВУ «Охтирканафтогаз») була створена футбольна команда. Велику особисту роль в її створенні зіграв Роман Костянтинович Рапій (на фото), який на той час очолював НГВУ «Охтирканафтогаз». Завдяки його батьківському піклуванню «Нафтовик» зумів за короткий період пройти шлях від аматорського колективу до команди майстрів.

Вже в рік створення нафтовики взяли участь в своєму першому офіційному турнірі – Кубку міста з футболу. Успішно пройшовши через сито попередніх матчів, у фіналі «Нафтовик» зустрівся зі «Спартаком», який на той час був лідером чемпіонату області в першій групі. Основний час напруженої гри не виявив переможця – нічия 1:1. Не змінився рахунок і в двох додаткових таймах. Прийшлось арбітру призначити серію післяматчевих пенальті, в яких точнішими були спартаківці. До речі, спартаківці, вперше серед команд Охтирщини, у 1983 році завоювали звання чемпіона Сумщини.

Фото команд «Нафтовик – «Спартак» перед фінальним матчем на Кубок міста Охтирка, 1980 рік. (На жаль фото пошкоджене, але другого такого знайти не вдалося).

Наступним турніром для «Нафтовика» стала першість обласної ради ДСТ «Авангард». Там успіх вже сприяв нафтовикам. В фіналі, який проходив у Білопіллі, розігрувались також дві путівки в групу найсильніших команд області. В цьому турнірі боротьбу за перемогу вели шість команд: місцевий «Авангард», «Факел» (Вороніж, Ямпільського району), «Локомотив» (Ворожба), «Будівельник» (Велика Писарівка), «Автомобіліст» (Суми) і «Нафтовик». В перших двох турах «Нафтовик» легко виграв у команд Великої Писарівки та Сум з рахунком відповідно 5:1 і 7:3. А ось третю гру ледве вдалося звести внічию (3:3) з командою «Факел». Після зустрічі з «Локомотивом», яку «Нафтовик» виграв з рахунком 10:0, стало ясно, що доля першого і другого місця вирішиться в грі команд Білопілля та Охтирки. Охтирські футболісти впевнено провели цю гру, яка завершилась нульовою нічиєю і виграли турнір. Кращим бомбардиром турніру став нападаючий нафтовиків Анатолій Єрмак, який забив 11 м’ячів. «Нафтовик» став чемпіоном області серед команд ДСТ «Авангард» і завоював право виступати в наступному сезоні в першій групі чемпіонату Сумщини.

В цьому ж році новостворена команда вперше спробувала свої сили в товариському матчі з більш сильним суперником. На святкування професійного свята нафтовиків у вересні до Охтирки завітали дублери команди майстрів – сумського «Фрунзенця», який на той час виступав у другій лізі союзного футболу. У цікавій боротьбі перемогу святкували охтирські футболісти 2:0. Ця перемога стала своєрідним подарунком вболівальникам міста до їх свята.

Всього ж у 1980 році футболісти «Нафтовика» провели 22 офіційні зустрічі, в п’ятнадцяти з яких святкували перемогу, 5 ігор завершили внічию і тільки в двох програли. Різниця забитих і пропущених м’ячів 39–18=+21.